Şimdi Ara

PIII 667 ayarında işlemcili bi makine için ekran kartı tavsiyesi olan var mı??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • P III 667 ghz ayarında işlenmisi olan, 1gb ddr ram makinenin üzerinde on board ekran kartı var...
    Linux Mint ile çalışıyor sistem
    videoları offline güzel gösteriyor ama youtube benzeri sitelerde 240p üzerindeki durum berbat....

ekran kartı ile durumu kurtarırım ümidindeyim,

tavsiyesi olan varsa dinliyorum!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemdede -- 18 Şubat 2011; 12:56:54 >

• Linux Mint demek istediniz herhalde, anakart nedir?
  • Üzerinde AGP yuvası varmı önce onu belirlemek lazım. Varsa AGP 4x desteği var mı ? O sıralar üretilen anakartlar sanırım AGP2x, ve her AGP 4x-8x ekran kartı AGP 2x de çalışmıyor. Yani hassas bir konu. Ekran kartını yakma olasılığı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: clarion
    Ekran kartını yakma olasılığı var.

Aah ah ne günlerdi o günler...
  • PIII 700 ve FX5200 vardı önceden. Web üzerinden video izlerken aynı sıkıntıyı yaşamıştım ve çözüme kavuşturamamıştım. Büyük ihtimalle işlemci yetersiz geliyor.
  • bağışlayın belirtmeyi unutmuşum.....

anakart Via Epia ML 600MHz EDEN

Chipset VIA CLE266 northbridge
    ---------------VIA VT8235 southbridge
    VGA VIA UniChrome Pro Integrated Graphics with MPEG-2 Accelerator
    ---------------
    Supported Resolution 1400 x 1050 maximum (CRT)
    ------------------------1024 x 768 maximum (LVDS/TTL)
    ---------------------------------------------------

Via nın orjinal destek servisinden danıştım pci kart kullanın ,pcıe kart olmaz da diyor...

Dear User,
    Youtube use a special format to play the video files over the internet. The EPIA-ML is on odler board and the cpu and chipset are not able to handle this well.
    With an extra graphic card over pci slot you can try to improve this function. But I can not give you a reference here, there are to many cards on the market. But you have to use pci and not pcie one.

------------------------------------------------------

bios onboard agp desteğini

Cevaplayan arkadaşlara ilgileri için teşekkür ederim......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemdede -- 18 Şubat 2011; 13:06:38 >

• Anakart Mini-ITX. Üzerinde P3 değil VIA C3 işlemcisi ve VIA UniChrome ekran kartı var. Kısaca bu anakarta hiç bir şey yapamazsınız.
  • pentium III 600 yazarken aslında bu işlemcinin eşdeğerleri için konuşuyordum....
    gecenin bir körüydü :)))

şimdi de düzelt babam düzelt.....

fakat işlemcinin eşdeğer pentium 600 den daha yüksek değerler verdiğini okumuştum...

(EPIA M Performance: VIA 1 Ghz with Fast CLE266 = Pentium III 1.7 Ghz)

ama sonuç değişmiyor............

:)
    sanırım işlemci yetersiz....
    hormon versem olmaz mı...
    gübre yedirsem mesela :))))
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.