Şimdi Ara

## PhysX Kartının Yaratıcısı Olan AGEIA Firması Satıldı ## (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
3.560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu zamana kadar nasıl bi bütçe harcayıp ayakta kaldı ona şaşırıyorum beyler cok zengin bu firmalar acayip zararlar olmuştur ar-ge ve üretimde var sonucta ilginç gercekten tutmucağı belliydi o kart destekli hiçbi oyun tek vga kartla bile kasmadı
  • Bence alan firma fizik kartı üretimine devam edecektir. Yoksa niye parasını ölü bir yatırım olacak şeye yatırsın.
  • intel in entegre çözümleri pek mantıklı gelmiyor bana anakarta gömülü bir 8800GT olsa mesela illaki eskiyecek ve anakartta ona mezar olacak, bu parçalar mümkün olduğunca birbirinden bağımsız olmalı ki istediğimi deiştirebilmeliyim.
  • kesin tofaş satın almıştır
  • quote:

Orjinalden alıntı: servet80

kesin tofaş satın almıştır

yok yok ülker
  • [Deleted by Admins]
  • Haber biraz eski galiba zaten intel satın almıştı bunu thgtr de bir kaç ay önce verilmişti.
  • doğan grubu satın almış olmasın

Satılmış AGEIA
  • üzüldüm ageıa firmasına
  • AMD'nin bir kaç yıldır konuşulan planı olan işlemci içine GPU'yu gömme fikri firmanın ATI'yi alması ile sonuçlanmıştı. Gerçi bu projeleri ne aşamada bilinmez. Intel'inde GPU'lar üzerinde çalıştığı bilinen bir gerçek. Güçlü PC'lerin en temel bileşeni, vazgeçilmezi olan CPU, GPU bileşenlerine fizik kartının da dahil edilmesi daha güçlü PC'lerin yolunu açacaktır. Zaten Intel Havok'u alarak hamlesini yaptı. Muhtemeldir ki Intel ile ilerde yolları kesişecek olan Nvidia bu yatırımı yapmış gibi görünüyor. Zaten uzun bir süre chipset üreten Nvidia bu hamlesi ile Intel karşısında rekabet gücünü arttırma çabası içinde.

İlerde (Yakın bir gelecekten bahsetmiyorum!) Nvidia'nın da CPU işine girdiğini görürseniz sakın şaşırmayın...
  • fizik kartlarının gereksiz olduğunu söyleyen arkadaşlarım sadece 2 yıl içinde ekran kartı ve fizik kartlarının hibrit tektolojide çıktığını gördüklerinde şu söylediklerine pişman olacaklardır.

quote:

Orjinalden alıntı: Far-Cry

Crysis'deki fizikleri gördükten sonra yalan oldu yalan.

crysis'de ne fiziği var allah aşkına. fizik hesaplama olayı parçacık hareketlerini hesaplamadır. 8800gt ye ver bakalım 1000 poligonlu 5000 parçacık...

fizik kartları ekran kartlarının pirensibinde çalışmaz, fizik kartı dos mario bile oynayamaz. fizik kartı parçacık hareketlerini hesaplar, arkada habire matematiksel işlemler yapar.

fizik ve ekran kartları 2-3 sene içinde hibrit olarak çıkacaktır... bekleyin ve görün... ve gördüklerinize şaşırmayın çünkü crysis yanında dos oyunu gibi kalacaktır...

• 200 dolar fiyat çekerse satılmaz tabii
  • nvidia 8000 serisi ekran kartlarında quantum effect teknolojisi var 10000 tane nesnenin fizik hesaplamasını yapıyor
    quote:

Orjinalden alıntı: aozer0085

fizik kartlarının gereksiz olduğunu söyleyen arkadaşlarım sadece 2 yıl içinde ekran kartı ve fizik kartlarının hibrit tektolojide çıktığını gördüklerinde şu söylediklerine pişman olacaklardır.

quote:

Orjinalden alıntı: Far-Cry

Crysis'deki fizikleri gördükten sonra yalan oldu yalan.

crysis'de ne fiziği var allah aşkına. fizik hesaplama olayı parçacık hareketlerini hesaplamadır. 8800gt ye ver bakalım 1000 poligonlu 5000 parçacık...

fizik kartları ekran kartlarının pirensibinde çalışmaz, fizik kartı dos mario bile oynayamaz. fizik kartı parçacık hareketlerini hesaplar, arkada habire matematiksel işlemler yapar.

fizik ve ekran kartları 2-3 sene içinde hibrit olarak çıkacaktır... bekleyin ve görün... ve gördüklerinize şaşırmayın çünkü crysis yanında dos oyunu gibi kalacaktır...

• her marka birbirini satın alıyor zaten bunu da birisi almış işte
  • alan alamış satan satmış bize hayır olsun demel düşer
  • quote:

Orjinalden alıntı: SolidRock
    AMD'nin bir kaç yıldır konuşulan planı olan işlemci içine GPU'yu gömme fikri firmanın ATI'yi alması ile sonuçlanmıştı. Gerçi bu projeleri ne aşamada bilinmez. Intel'inde GPU'lar üzerinde çalıştığı bilinen bir gerçek. Güçlü PC'lerin en temel bileşeni, vazgeçilmezi olan CPU, GPU bileşenlerine fizik kartının da dahil edilmesi daha güçlü PC'lerin yolunu açacaktır. Zaten Intel Havok'u alarak hamlesini yaptı. Muhtemeldir ki Intel ile ilerde yolları kesişecek olan Nvidia bu yatırımı yapmış gibi görünüyor. Zaten uzun bir süre chipset üreten Nvidia bu hamlesi ile Intel karşısında rekabet gücünü arttırma çabası içinde.

İlerde (Yakın bir gelecekten bahsetmiyorum!) Nvidia'nın da CPU işine girdiğini görürseniz sakın şaşırmayın...

quote:

Dünyanın en büyük grafik işlemci üreticisi Nvidia dün itibariyle CPU pazarına girdiğini açıkladı. Windows Mobile işletim sistemi kullanan el cihazları için üretilen APX 2500 şirket için bir ilki teşkil ediyor. APX 2500, ARM11 işlemci çekirdeğine ve GeForce serisinde bulunan birçok teknolojiye sahip. Daha resmi bir açıklama yapılmasa da APX 2500'ün 750 MHz çekirdek hızına sahip olacağı söyleniyor. Bunun dışında HD AVP (High Definition Audio Video Processor) sıfatına da sahip olan APX 2500'ün Open GL ES 2.0 ve D3D Mobile desteği bulunacak.

Merlinin Kazanı - TechnoLabs'dan alıntıdır...

Nvidia daha fazla dayanamadı demek ki..

• iyi olmus zaten satıs yapıpta kar ettiğide yoktu herhalde
  • nVİDİA almış diye biliyorum ve ileride kendi kartlarının içerisinde daha karmaşık ve hızlı fizik hesaplamalarını yapmak için.
  • Bir iki yıl içinde eğer AMD ayakta kalabilmeyi başarırsa ki, başaracaktır; Intel'in VGA'ları ile 3 chipset VGA, Nvidia'nın işlemcileri ile de 3 çeşit işlemci piyasada olacak. Kısaca evlere şenlik bir piyasa bizleri bekliyor. İnanın merakla bekliyorum...
  • nvidia aldı...daha önce haberlerini gördüm hatta şuan nvidia sitesinde reklamını yapıyor...

## PhysX Kartının Yaratıcısı Olan AGEIA Firması Satıldı ##

## PhysX Kartının Yaratıcısı Olan AGEIA Firması Satıldı ##

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blitzkrieger -- 14 Şubat 2008; 15:19:13 >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.