Şimdi Ara

Philips DVP5980'im upscale yapmıyor (mu)?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
769
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Philips DVP5980 sahibiyim. DVD playerım Philips 37PF7331 (Hd Ready) televizyonuma Profigold HDMI kablo ile bağlı.
    Menüden 480p, 720p ya da 1080i çıkışı seçtiğimde görüntüler arasında zerre fark olmuyor.
    Sizce bu normal mi?

Saygılarımla...

• sayın bosphorus,
    upscale pırıl pırıl ışıl ışıl sahnelerde değilde,daha kasvetli sisli karanlık,az ışıklı yerlerde kendini biraz belli ediyor,ancak şunu unutma ki,dvdile hd ve blu arasında bile bence öyle uçurum gibi bi farkyokken,upscalede zaten yok.......yani görüntünün çağ atlamasını bekleme,tabii bu dvd playerında nekadar iyi upcale yaptığı yada yapmadığı ilede ilgili...
    ben 42inç plazma kullanıyorum,senin ekran biraz daha ufak olduğu için anlaman biraz daha güç.....ancak öyle öldüm bitti aman aman bi fark yapmıyor upscale denen sistem........zerre fark muhakkak oluyordur ama sen farketmeyebilirsin.....heee farketmiyorsam niye alıyoruz o daha ayrı bişey......ama dvdni olup olacak en iyi bağlantı ile bağlıyorsun(hdmı)...ve dvd bu kadar yani,gerçek hd gibi tabii ki olmuyor.........
    bak ben sana daha ilginç bişey anlatıyım.......bu işlerlepek ilgili olmayan arkadaşıma transformers dvdyi hdmı ile720p seçeneğinde 107plazmada izlettim,sonra hddvdsini 720p seçeneğinde izlettim..hangisi daha iyi dedim...düşündü düşündü......ikiside güzel işte dedi.......
    upscale ile normal çöz arasında çok ta büyük bir fark yok..........

• Aynen katılıyorum. Bende yazsam, aynısını yazardım. Up Scale özelliği sadece 216/14 bit ve yukarısı ya da aynı anda çift 216/14 bit NSV görüntü işlemcisi kullanan çok üst model Dvd Playerler de çok başarılı oluyor. Diğerleri gerçekten fasa fiso. Ama Up Scale özelliği olan Dvd Player almak mı lazım? Yine de almak lazım.

En azından psikolojik olarak daha çok verim alacağın garanti. Bu arada ben Philips Dvd playerlerin hiç birinde DTS kod çözücüsü olmamasına fena halde takmış vaziyetteyim. Her fırsatta da bunu söylüyorum. Adamlar 50 Ytl'lik Dvd player'e bile Dts Digital out koyuyor. Ama Philips'in şu anki hiç bir modelinde Dts Digital out yok. Sinir oluyorum.
  • Teşekkürler. Karanlık sahnelere tekrar dikkat edeyim, belki az da olsa bir fark görürüm.

Arkadaşınız transformers dvdsi ile hddvdsi arasında pek bir fark görememiş, peki siz bir fark görebiliyor musunuz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: bosphorus74

Teşekkürler. Karanlık sahnelere tekrar dikkat edeyim, belki az da olsa bir fark görürüm.

Arkadaşınız transformers dvdsi ile hddvdsi arasında pek bir fark görememiş, peki siz bir fark görebiliyor musunuz?

dvd ile hdvd arasında fark göremeyen acil göz doktoruna bi görünsün :)

mesela blu-ray dvdlerde film hakkında oyuncuların yorumları oluyor aralardada filmden sahneler gösteriyorlar 480p sd çözünürlükte, 720p ile aradaki fark çok büyük.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Haydoot -- 28 Mart 2008; 17:34:38 >
  • tabii ki,hd blu ray ...dvdye göre devrim değil dediysem,yanlış anlaşılmasın-dvdnin kusurları ve eksileri bertaraf edilmiş..hd iyi yapıldığı zaman tam ev sineması için uygun,booomba....
    transformersın dvdside çok çok güzel bir kayıt,ama hdsi çooook daha iyi.....
    ama ben 82 ve daha aşşağısında dvdyi gayet başarılı buluyorum...92ve üstündede hd........mesela dvdnin çözünürlüğü 107ye pek yetmiyor.....82den yukarıçıktıkça başlıyor bocalamaya.......mesela hdyide 127 bilemedin 140 falan .....
    media marktta 103inçlık panasonıc plazmaya hddvd bağlamışlardı,inanın 82 ekranda dvd ile aldığımız görüntüden daha kötüydü...
    yani hdninde bana göre maxımum büyüklüğü 150...........ama yine tekrarlıyorum,hd ev sineması için biçilmiş kaftan...
    teşekkürler........

• Aşağıdaki 3 çıkıştan herhangi birini seçmek bir fark yaratıyor mu? Yoksa kafadan en yüksek çıkışı mı seçmek lazım?

Tşk

quote:

Arkadaşlar,

Philips DVP5980 sahibiyim. DVD playerım Philips 37PF7331 (Hd Ready) televizyonuma Profigold HDMI kablo ile bağlı.
    Menüden 480p, 720p ya da 1080i çıkışı seçtiğimde görüntüler arasında zerre fark olmuyor.
    Sizce bu normal mi?

Saygılarımla...

• Bende hiç biri farketmiyor.

Ama bildiğim kadarıyla 720p ve 1080i'nin 480p'den kesinlikle daha iyi olması gerektiği. 720p ile 1080i arasındaki fark bazen anlaşılamayabiliyormuş.

quote:

Orjinalden alıntı: ponderous

Aşağıdaki 3 çıkıştan herhangi birini seçmek bir fark yaratıyor mu? Yoksa kafadan en yüksek çıkışı mı seçmek lazım?

Tşk

quote:

Arkadaşlar,

Sizce bu normal mi?

Saygılarımla...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.