Şimdi Ara

PHILIPS 49PUK7150 , LG 49UF8507 , Samsung UE-48JU6610

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
4.165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3000 TL civarında 4K televizyon olarak 3 markanında kendi içinde en iyi modelleri bu üçü sanırım , çoğu arkadaş bu fiyat aralığında televizyon soruyor 3 ününde birbirine göre avantajları var bunlar,

Samsung UE-48JU6610 - Kavis özelliği ve SD yayını özel görüntü işleme teknolojisi ile HD ye yakın netlikte sunuyor , beyaz renk tasarım çok hoş

PHILIPS 49PUK7150 - 3 taraflı arka ışıklandırma sistemi , android işletim sistemi ve natural doğal renklerde görüntü

LG 49UF8507 - 3 ü arasında 4K kanalları en sorunsuz oynatan tv,kendi uydu alıcısı daha kaliteli vede ultra slim panel çerçeve kalınlığı sıfıra yakın

çoğu teknoloji mağazasındaki arkadaşlarla konuşuyorum bu 3 ü arasında satıştan sonra en çok şikayeti LG modeli alıyormuş en az şikayeti samsung alıyor dedi.Ama genelde hemen hepsi PHILIPS modelinin sürekli güncellemeye açık android sistemi ve patentli arka ışıklandırmalar ile en alınabilir model diyorlar . Işıklandırma sistemi patentli olduğu için başka markalarda göremessiniz . Fiyat olarakta 3000 tl civarı lg , 3200 civarı philips , 3400 civarı samsung modeli .

Birde hep daha büyük olsun diye 55'' soran olmuş , bu kanıtlanmış zaten ama standart 2,5 metre ile 3,5 metre arasında izleme mesafeniz varsa 49 '' ten büyük tv almayın bir süre sonra gözlerde inanılmaz bir ağrı yapıyor yan kamşumdan biliyorum :)

• işlemcilerini karşılaştır ben olsam android desteklemesinden ötürü philips i tercih ederdim ama dediğim gibi işlemcisi sıkıntı çıkarmayacaksa
  • philips derim
  • bunlar içinde en iyi film kalitesini sunan hangisi ?
  • Bugün hepsi indirime girmiş :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 6610 un full siyah olanı var mi, 6570 ile farkı nedir acaba tam olarak

• by_scuf kullanıcısına yanıt
    Çok problem çıkması çok satılması demektir

Aynı 3 tv arasından 8507 yi aldım .

Philips çok istiyordum embilayt yüzüden ama 4k mediaplayer olmadan malesef 4k video açmıyor . Ayrıca sadece 30p destekliyor .Son olarakta 50Hz olduğu için vaz geçtim. Android işletim sistemi perişan ! 10 dakika kullandım sinir oldum . Kumanda akıllı değil ! Bütün bunlara rağmen hala gönlüm philipste ama çok eksiği var malesef .

Samsung curved yandan izlemeye kesinlikle uygun değil .Curved tv ler çoooook büyük ekranlar için çıkmıştı ,sonradan salon modellerine uyarlandı ama bence uygun değil .Yandan resimler eğriliyor + renk değişiyor.

LG Herşeyi açıyor ,60p desteği var ,Trumotion yok ama bu fiyata 100Hz panel sunuyor. Webos 2 çok akıcı ve kullanışlı +akıllı kumanda harika.

Son olarakta bu tvler alınabilecek en ucuz 4k tvler ve görüntü akıcılığı olarak fazla bişey beklemeyin yoksa hayal kırıklığı yaşarsınız

Kendi kullandığım 49uf8507 dahil 1 hafta aksiyon filmi izlesem gayet net gözüken titremeden gözüm bozulacak diye düşünmedim değil

Sizinde dediğiniz gibi daha büyük daha iyidir kafası ile herkes 55 bakıyor.
    Geçen hafta 3000TL civarı 4k tvlerden bi halt olmayacağını düşünüp 5000TL seviyesine çıkayım dedim ama malesef yurdumda parası olan büyük alır kafası hakim !!
    Philips 49pus7600 TR ye gelmiyor
    Samsung 48JU7000 TR ye gelmiyor

İlla diyorlarki 55 al !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CATBALCA -- 9 Ekim 2015; 12:57:02 >

• Lg 8507 de titremeler hakkaten can sıkıcı ama hele bazı serılerı hatalımıdır nedir maçlarda top giderken ardında bı top daha varmış gibi titriyor bazı modellerinde bu sorun nispeten daha az, Philipsın 7100 modelinde bu söyledikleriniz var ama bu modeli 7150 panel hızı daha yüksek diye biliyorum ve kumandası akıllı hocam, samsung da 3d yok bence tek eksiği bu curved olması güzel çok yakından bakmayacaksanız yandan da çok sırıtmıyor aslında

• Bu beyaz samsung un siyahi var midir modeli nedir

• by_scuf kullanıcısına yanıt
    7100 ile 7150 50Hz dir kumandaları akıllı değildir diye biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: silverusta

Bu beyaz samsung un siyahi var midir modeli nedir

6610 modeli sadece beyaz renk , siyah olarak SAMSUNG UE48JU6470 modeli var
  • 49uf8507 modelinin çarşamba günü ödemesini gittigidiyordan yaparak oradaki bir satıcıdan aldım. Bugün itibariyle hala kargosu yapılmaması ve satıcıyla doğru düzgün iletişime geçemememden dolayı iptal talebinde bulundum. Lg yerinde de philipsin puk7100 modelini almaya karar verdim, ps4 oyunlarında 50 hertz olmasından dolayı sorun yaşamaktan korkuyorum. Philips puk7100 de ps4 deneyen var mı acaba?
    7150 modeli de 50 hrtz mi emin misiniz?
    puk7100 gerçek 4k değil mi? 4k 60hrtz olarak izlenebiliyor mu?
  • FERROKROM kullanıcısına yanıt
    7150 modeli 50 hz dir. Philips 2015 başlığına bakarsanız kendi sitesinede belirtmektedir.

7100 gerçek 4k dır .Tek sıkıntısı 4k görüntü için harici 4k destekli reciever yada 4k mediplayer almanız lazım .

50/60 100/120 hz pal / ntsc diye biliyorum .
  • quote:

Orijinalden alıntı: CATBALCA

7150 modeli 50 hz dir. Philips 2015 başlığına bakarsanız kendi sitesinede belirtmektedir.

7100 gerçek 4k dır .Tek sıkıntısı 4k görüntü için harici 4k destekli reciever yada 4k mediplayer almanız lazım .

50/60 100/120 hz pal / ntsc diye biliyorum .

4k receiver ilerde alınır ve sorun çözülür bence panelin 50 hertz olması tek sıkıntısı, ps4 oynarken yavaşlamalar görünebilir, ayrıca ambilight sadece 2 tarafında olması da çok saçma. Eğer 55pus7600 4.000 lira fln olsaydı hiç düşünmez alırdım şuan...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Şunu rahatça söyleyebilirim .Philips 7150 50hz benim LG8507 100hz den daha akıcı görüntü veriyor . Yanyana aynı görüntüde izledim ( görüntü LG demosuydu )

7150 3 tarafllı ambilight.

7600 ün 48i memlekete girmiş olsaydı bende onu almıştım ama malesef kaliteli modellerin 55 den küçüğü ülkemize girmiyor . Malesef Parası olan büyük alır mantığı hakim .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CATBALCA -- 11 Ekim 2015; 1:14:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CATBALCA

Şunu rahatça söyleyebilirim .Philips 7150 50hz benim LG8507 100hz den daha akıcı görüntü veriyor . Yanyana aynı görüntüde izledim ( görüntü LG demosuydu )

7150 3 tarafllı ambilight.

7600 ün 48i memlekete girmiş olsaydı bende onu almıştım ama malesef kaliteli modellerin 55 den küçüğü ülkemize girmiyor . Malesef Parası olan büyük alır mantığı hakim .

Ben de yanyana izledim ikisini ama asıl olay oyn performansında, oyunlarda nasıl onu görmek lazım, 7100 ile 7150 arasında tek fark fazlabir ambilight mi? Sadece iki ambilight yeterli olmaz kı? Sadece üstteki ambilight için 400 lira farka dğer mi bilemedim...Şuan acayip ikilemdeyim, lg49uf8507 siparişimi iptal edeceğim.Yerin ya 49puk7100, 7150 den birini veya bunların 55 inchlik modellerini veya paraya kıyıp 55pus7600 eisa ödülü almış tv yi alacağım...

Oyun performansı konusunu hiç bilmiyorum ama bildiğim kadarı ps oyunlar 50hz .

7100 ile 7150 arasındaki en büyük fark 3. ambilight . W rms (sanırım ses) 20 / 25 . Birde ayakları farklı .

Philips 2015 burada görebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CATBALCA -- 11 Ekim 2015; 12:53:22 >
  • Bugün vatan da 7150 de ulusal sd kanalları açtı görevli a sporda da özet maç vardı tek bir takılma gözü yoran bi durum yoktu lg mi bumu çok kararsız bırakıyor insanı :)

• Arkadaşlar bende lg 49uf8507 ve 49puk7150 phlıps arasında çok kararsız kaldım lgye karar vermiştimki youtubede izlediğim bir video soğuttu beni. Phlıps'e karar verdimki teknosadaki arkadaş girişme dedi. Vatandada bir arkadaş var oda phılıpsten şaşma dedi lgden daha iyi dedi. Neyse kafamdaki soru işaretini yok etmek için phılıps müşteri hizmetlerini aradım 60p'yi destekliyormu dedim, onlarda ekimde sistem güncellemesi olacak ondan sonra trt 4k gibi kanalları destekleyecek dediler. Velhasıl arkadaşlar ben en çok futbol seyretmek için bu tarz bir tv düşünüyorum. Lütfen yardımcı olun sizce hangisi veya öneri varmı??

• quote:

Orijinalden alıntı: by_scuf

Bugün vatan da 7150 de ulusal sd kanalları açtı görevli a sporda da özet maç vardı tek bir takılma gözü yoran bi durum yoktu lg mi bumu çok kararsız bırakıyor insanı :)

Salona alacksan kesinlikle samsung al derim.cogu philisp kullanıcıları sıkıntı yasayorlar.Bir LG kullanıcısı olarak samsung derim.Samsungun menü hızı,kanal geçiş hızı hd yakınlarındaki kalite LG den üstün.Bizzat denedim.LG nin sadece paneli sağlam.(çocuğu olan ailelere daha uygun bence).Düz ekran istiyorsan 48ju6470 alabilirsiniz. Akıllı kumanda yok.Biraz daha vererek akıllı kumanda alınabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakmen274 -- 27 Ekim 2015; 19:15:40 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.