Şimdi Ara

Philips 37PF7331 mi Samsung LE37S71B mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
1.673
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu iki televizyon arasında kararsız kaldım.
    Seyretme mesafem göz önüne alarak 37" ten başka bir büyüklük düşünmüyorum.

Ağırlıklı olarak DVD seyredeceğim, 3-5 ay sonra HD DVD almayı planlıyorum.
    PC'ye bağlantı yapmayacağım.

Kağıt üstünde 2 televizyon arasındaki farklar:
    - Philips'te 2 HDMI girişi mevcut, Samsung'ta 1 HDMI girişi var
    - Philips'in dinamik kontrastı 2400, Samsung'un 3000
    - Philips'te Pixel Plus var, Samsung'da DNIe

DNIe ile Pixel Plus arasındaki performans farkını yorumlayabilir misiniz?
    Görüşlerinizi bekliyorum...

Saygılar..

37PF7331:
    http://www.consumer.philips.com/consumer/catalog/tree/tr/tr/consumer/TV_GR_TR_CONSUMER/FLAT_TV_CA_TR_CONSUMER/ce/_productId_37PF7331_12_TR_CONSUMER/geniş_ekran_flat_TV+37PF7331_12?proxybuster=JTBP3OZEV5UT5J0RMRESHQNHKFSEKI5P

LE37S71B:
    http://www.samsung.com/tr/products/TV/lcd_tv/le37s71b.asp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bosphorus74 -- 1 Mart 2007; 14:03:47 >

• az önce teknosada baktım ikisine görüntü olarak sanki fark yok gibiydi pf7331 çift hdmı giriş pixel plus falan var samsung adı ve panel kalitesi , game modu gerçekten fark ettiriyormuş onu öğrendim s71b de ayaklıkta dönme olayı yok ne bilim anlamadım bu işten bişey adam gibi fiyata adam gibi lcd alamıyoruz işte omu bumu vs....
  • hangi teknosa'da var ikisi yanyana?
    Benim bildiğim kadarıyla 37PF7331 teknosa'da satılmıyor. 32PF7331 satılıyor sadece.
  • quote:

Orjinalden alıntı: bosphorus74

hangi teknosa'da var ikisi yanyana?
    Benim bildiğim kadarıyla 37PF7331 teknosa'da satılmıyor. 32PF7331 satılıyor sadece.

pardon yazmayı unuttum 32lerine baktım ben pardon tekrar
  • önemli değil mobilecom
    sence samsung'un paneli daha mı kaliteli?
  • quote:

önemli değil mobilecom
    sence samsung'un paneli daha mı kaliteli?

sanırım evet philipsin artıları var 2xhdmı çıkış pixel plus gibi ama samsung panelde daha kaliteli eminim

artı samsungtada xd engine var game mode var
  • Samsung'ta DNIe var, XD Engine LG'nin.
    Pixel plus'ın daha iyi sonuç verdiği gibi yorumlar da var, iyi olmadığı yolunda görüşler de var.
    Karasızlık çok kötü birşey :)
  • quote:

Samsung'ta DNIe var, XD Engine LG'nin.
    Pixel plus'ın daha iyi sonuç verdiği gibi yorumlar da var, iyi olmadığı yolunda görüşler de var.
    Karasızlık çok kötü birşey :)

tekrar pardon artık kafa kalmadı iyice bunalıma giricem nerdeyse alıcam 70 ekran tv o olucak sonunda he
  • Samsung al derim.Bende 1 haftadır ne alsam diye araştırmadık yer bırakmadım,
    SAMSUNG ağır bastı.Şimdide (S) serisi alacakken acaba 600 ytl. fark verip
    (R) serisimi alsam acaba diye düşünüyorum.Ama eninde sonunda SAMSUNG alacam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EL NiNo -- 1 Mart 2007; 17:57:02 >
  • bende r serisine takıldım kaldım s-r arada 600 ytl fark var bilemiyorum
  • samsung 40r71b kulanan biri olarak arkadaşlar r serisinin kesinlikle s serisinden çok daha iyi olduğunu belirtmek isterim... aradaki fiyat farkın bence değer bu cihazları herzaman almıyoruz sonuçta.... kontrast ve renk oranları birbirlerinden çok farklı,eğer iksinide yanyana izleme imkanınız olursa farkı belirgin olark göreceksiniz zaten... bende 40s71 almaya gitmiştim ama fiyat farkını verip r71 almıştım.... en iyisi görerek test ederek almak arkadaşlar...
  • ewet bende bu 37s serisini düsünüyordum??? kullanan arkadaslar varsa foto ekleyip görüslerini belirtirlerse sevinirim...
  • Merhaba arkadaşlar foruma yeni üye oldum ve ilk mesajım,

Ben de 37" LCD TV arayışındayım. Birçok model var ve insanın aklı karışıyor resmen. Bu bölümde arkadaşların tavsiyesi olan birkaç modele internet üzerinden bakmaya çalıştım. Samsung'un LE37S72B modeli kendi web sitesinde bile yok (ya da ben göremedim). Onun yerine LE37S71B modeli var. Bir de S ile R serisi arasındaki farklar nelerdir? 700YTL gibi bir fiyat farkı var ve özellikleri aynı gibi.

Samsung'un yanı sıra Toshiba'nın 37WL66 modeli var. Kasası da fena değil.

TV'ye Digiturk, DVD/DivX, PlayStation2 bağlamayı düşünüyorum. 3000YTL'lik bir LCD TV almayı düşünüyodum ama Samsung'un R serisi çok bariz bir şekilde S serisine üstünlük sağlıyorsa, aradaki fiyat farkını düşünmeyip onu almayı tercih edebilirim.

Kafam iyice karışmış durumda.

Yardımcı olabilecek biri var mı aramızda?

Teşekkürler...

• Samsung 37 S71B ve 37 R72B modelleri vardır. 37 S72B modeli henüz üretilmemekte. Aralarındaki 700 YTL farkın en önemlileri; 37 R72B modelinde ek olarak 5000:1 (37 S71B de 3000:1), DVI ve VGA giriş terminallerinin, 3 D comb filter, DACS (dual akustik oda sistemi), parlaklık algılayıcı sisteminin olması sayılabilir.
    Bana göre kontrasttan sonra en önemli fark dizaynlarıdır. R modelinin beşgen siyah dizaynı bence çok şık duruyor. S serisindeki metal alt tablanın yarattığı göz takılması bu modelde önlenmiş durumda.
    Bence tamamen farklı zevklere ve ihtiyaçlara hitap eden televizyonlar.
  • aslında konu başlığındaki karşılaştırma biraz dengesiz olmuş.37pf7331 ile le37s71 yerine le37r72b karşılaştırılmalı.
    bu karşılaştırma sonucu da samsungdan başkasına bakma derim....
    yukarıda bir arkadaşımız R72B nin farklarını yazmış.Aynen katılıyorum.Design ı ve contrast ı ile DVI farkı yeter.
    Çifth hdmi lar sizi yanıltmasın çok kısa süre içinde şu anda biraz pahalıca olan hdmi çoklayıcıları ebay den ucuza alabileceğiz.
    kolay gelsin....
  • bende samsung r serisinden şaşma derim s ile arasında kontrast,renk sayısı,dvı girişi ve parlaklık algılayabilme özelliği var.. ayrıca kasası kesinlikle r serisinde daha şık... 40r71b kullanıyorum ve her yönden samsungu tavsiye ederim...
  • Samsung diyorum. Bende almayı düşünüyorum, şu an samsung aklıma yattı...
  • Cevaplariniz icin cok tesekkurler arkadaslar..
    Sanirim ben de 37" R serisi olan Samsung'dan alacagim..

Tum ozellikleri bir LCD'de alamayacagimiza gore, bir noktada karar vermek gerekiyor sanirim..Yoksa bu isin sonu yok :)
  • Bence bu iki modelden Philips'i tercih etmelisin. Carrefour ve Kadıköy de LG, Samsung, Philips ve Sony modellerinin görüntülerini karşılaştırdım Philips ve Sony LCD/Plazma 'lar Samsung'a göre çok net ve kaliteli bir görüntüye sahipler, renkler çok doğal ve canlı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: rider30

Bence bu iki modelden Philips'i tercih etmelisin. Carrefour ve Kadıköy de LG, Samsung, Philips ve Sony modellerinin görüntülerini karşılaştırdım Philips ve Sony LCD/Plazma 'lar Samsung'a göre çok net ve kaliteli bir görüntüye sahipler, renkler çok doğal ve canlı.

Ahhh ah.Keşke ben satıcı olsaydım sizde alıcı o kadar kolay malzeme satarım ki size...
    SAtmak istediğim ürünü contrast ve renk ayarlarını yapar diğerlerini bozarım...hemen en kötü ürünü en iyi diye alırsınız...
    Bu arada size bir dip not.Sony lcd panellerini samsung dan alır...Samsung en iyi paneli kendi kulllanmayıp Sony e verip piyasada rakibini güçlendirirmi sizce? Sony paneli samsung dan alıp kendi teknolojisi ile işlemci-yapı uyguluyor..
    Yani aslında panel üreticilerinden şaşmamak gerekir.SAmsungi lg gibi...
    Kolay gelsin.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.