Şimdi Ara

philips 284E5QHAD MVA panel film izlemek isteyenlere

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
1.363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Malum piyasada tn ve ips panel ekran dolu en iyisinin kontrasty 1200 ü geçemiyor haliyle siyahlar gri oluyor, gölge detaylary silikleşiyor,renkler arasındaki ton farkları matlaşıyor, film izlemek ızdırap oluyor. Va paneller ise iyi siyah vermesiyle meshur en kötüsü 3.000 kontrast veriyor , bende 4k çözünürlük va ekran bulamayınca idarelik mva ekran olarak bunu aldım.
    Kendim evimde spva- yeni nesil psa- ips - tn ekranlar kullandigim için kar?yla?tyrabilirim. Kesinlikle bir spva de?il, psa ya yakyn ama daha bir iyi siyah veriyor, renkler tv lerim gibi dogal ve dolgun olmasa da böyle cyvyl diyebilirim (gerçek bir 8 bit panel mi bilmiyorum). Siyah ba?arysy ise ips ve tn panellerin fersah ötesinde hatta psa dan iyi spva ya yakyn diyebilirim.. 20 dakikadyr deniyorum. Denedikçe + - yazarym ancak ilk gözlemim maximum parlakly?y çok yüksek de?il 250-300 nit falandyr tahmin ediyorum ,görüş açylary hem psa hem spva dan kötü!, va panellerde color shift dedikleri olay çok bariz sağa sola kayınca kontrast değişiyor.
    Tahminim film için tatmin edecek
    Alt soldan ışık sızması var bu devirde olmamalı, hoparlörleri bas olmasa da çok yüksek ses veriyor.Ekranı yarı parlak mat degil. Renklerle biraz oynadım daha bir toparlandı ama tv ayarında değil.
    oyuna sonra bakarım sanyyorum.

Ekleme: MAvi biraz baskındı renklerle biraz ayar yaptım şu an çok çok iyi bir renk performansı var, bir tane hp x2311 ekranım var Tn panel 1000 kontrast onunla arasındaki renk farkı inanılmaz. ikisini bir yan yana getirip aynı resimleri çekmek isterim güzel bir karşılaştırma olur. Oyunlarda ise sanıyorum kötü olur zaten frame interplation gibi bir teknoloji yok monitörlerde oyun oynayan zaten tn alsın benim tavsiyem. Star wars 1080 filmlerdeki renk ve siyah farkı tn ile mva arasında aşırı fazla bu kadar beklemezdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi filips -- 12 Ocak 2015; 1:36:28 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.