Şimdi Ara

Phenom X2 555 işlemci 4 çekirdekli oldu, Ama !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Amd Phenom X2 555 Black edition işlemcinin kapalı 2 çekirdeğini Biostan açtım. Windowsa girdim. Herşey gayet normal tüm gün çalıştım 4 çekirdekli haliyle. Hatta 3.2ghz deki işlemciyi 3.7ghz e overclock bile yapabildim!

Ancak, akşam PC yi kapatıp sabah açmaya geldiğimde pc açılmadı.
    Şu hata geliyor.
    "No physical memory is available at the location required for the Windows Boot manager. The system can not continue."
    Yani windows boot managerin çalışabilmesi için gerekli olan fiziksel hafıza yokmuş ve sistem devam edemez miş.

Biosa girip default ayarlara döndüğüm zaman sistem açılıyor. Ama tabi bu defa da 2 çekirdekli olarak çalışıyor sistem.

Çok saçma bir hata gibi geldi bana yoksa acaba benmi birşeyleri yanlış yapıyorum.

Bilgisayarım özellikleri:
    Anakart : Asus M4A785TD-V Evo
    Ram : DDR3 4GB 1333mhz Ram
    Grafik Kartı: Yok (anakart üstünde)
    İşlemci : Phenom X2 555 Black edition

Şimdiden herkese çok teşekkürler...

• bios update denedinmi
  • büyük ihtimalle açılan diger iki çekirdeklerde sorun var aynı işlemciyi gigabayte fxta ud5 anakartla 3.9 ghz de 4 çekirdek açık halde 6 ay kadar kullandım bendeki sorun ise arada sırada bilgisayar açılırken 2 çekirdek açılıyordu rset attıgım zaman tekrardan 4 çekirdek li çalışmaya başlıyordu arada sırada kafasına göre takılıyordu tam stabilite saglayamamıştım.eger tam stabil omaz ise 3 çekirdekli çalıştırmayı dene yin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.