Şimdi Ara

Phenom II x3 720 BE 3.8ghz 1.5v 3dmark

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Stock fanla bukadara gelebildim ilerde çıkıcak revizyonla ve daha iyi bios larla daha yukarıları görebilir. Daha fazlası cpu bölümünde

http://img90.imageshack.us/img90/4658/3dmark06fulloc.jpg

http://forum.donanimhaber.com/m_29972101/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Promity -- 23 Şubat 2009; 1:19:04 >

• ısı değerlerine balarsak az daha gider diye düşünüyorum Yükteki Sıcaklıklar nedir Birde Ht ve np hızlıarını 2400mhz filan yapsanız daha yüksek alırsınız skorları
  • 1.5 v
  • valla helal olsun güzel işlemci imiş.bu kadar da beklemiyordum doğrusu
  • Voltaj yüksek ama o kadar voltaja rağmen sıcaklık çok iyi. Hem de kendi fanıyla.
  • çok güzel skor 3dmark işlemci skorun phenom2 940 işlemci skoru olmuş gayette güzel olmuş dolu dizgin devam
  • 1.5v çok demeyim arkadaşlar. vid değeri zaten 1.325 ve diğer sitelerde 3.7 almak için 1.55v. vermişler. İşlemci 3.5ghz e kadar 1.35v. ile çıkıyor. Ondan sonrası için voltaj istiyor bios la yada revizyonla dahada iyi sonuçlar görülebilir muhakkak. q6600 ün ilk revizyonlarını hatırlayın!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Promity -- 23 Şubat 2009; 11:03:30 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: BroK€NSaf€ty

ısı değerlerine balarsak az daha gider diye düşünüyorum Yükteki Sıcaklıklar nedir Birde Ht ve np hızlıarını 2400mhz filan yapsanız daha yüksek alırsınız skorları

Aynı anda HT artırdığım için NB voltajı verdiğim için 9850BE nı yaktım artık tövbe. Başkaları yapar nasılsa
  • quote:

Orjinalden alıntı: Promity

quote:

Orjinalden alıntı: BroK�NSaf�ty

ısı değerlerine balarsak az daha gider diye düşünüyorum Yükteki Sıcaklıklar nedir Birde Ht ve np hızlıarını 2400mhz filan yapsanız daha yüksek alırsınız skorları

Aynı anda HT artırdığım için NB voltajı verdiğim için 9850BE nı yaktım artık tövbe. Başkaları yapar nasılsa

doğrudur ama Phenomlar HT3.0 Destekliyorlarmuyıdı? yani Senin işlemcinin 2600mhz HT ye kadar yolu var

bak bu benim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BroK€NSaf€ty -- 23 Şubat 2009; 13:15:55 >

• Doğru söylüyorsun HT cpu puanına ne kadar etki ediyor bilmiyorumda ekran kartını baya hız aşırtmışsın. Bendeki 670 1450 1100 den sonra reset çekiyor. Zaten Cpu stock fanlı soketde AM3 olduğu için yeni çıkıcak board larda daha iyi olabilir. Güzel skor almışsın.
  • quote:

Doğru söylüyorsun HT cpu puanına ne kadar etki ediyor bilmiyorumda ekran kartını baya hız aşırtmışsın. Bendeki 670 1450 1100 den sonra reset çekiyor. Zaten Cpu stock fanlı soketde AM3 olduğu için yeni çıkıcak board larda daha iyi olabilir. Güzel skor almışsın.

Öceleri bende fazla yapamıyordum sana bir tüyo vereyim

şimid Görev çubuğundan Nvidia kontrol panali simgesi var ise kapat

Daha sonra Riva tuner ile gpu core ve Shader hızlarını ayrı ayrı hız aşıt mesela Shaderi 1498 yaparsan GPU CORE 747 den yukarıya çıkmaz Sende benimkinin aynısını yap dene :)
  • 940cilar cikin aradan. 500 liralik aletle 300 kusur liralik aleti ve vista ile xp'yi mi kapistiriyorsunuz iltifat mi alsak?ekran kartlarini default yapin olsun bitsin daha pratik.bu programda 4 cekirdek destegi olmadigina gore sonuclar cok yakin cikacaktir.gta4 testi yapin ps3 portu ozurlu oyun bol cekirdek istiyor.

1.5v filan cok degil 1.65v gideri var bu aletin tabi ozel fanla.
  • bende ht ve nb ile cok uğraştım anakart uçtu garantiye gidcek artık tavsiyem 2200 den yıkarı ve 1.4 volttan fazla vermeyin
  • Günlük 1.5v ile işlemci kullanmak mantıklı gelmiyor bana. Kendi işlemcimde de mümkün mertebe voltaj vermeden kullanmaya çalışıyorum. 3500mhz'e 1.35v ile çıkıyorsunuz ama 3800 için 1.5v veriyorsunuz. 300mhz için bence değmez. Mesele zirveyi zorlamaksa zaten verilen voltajların değeri önemsiz ama makul seviyelerde günlük kullanımsa amaç, 1.35v ile 3500mhz 1.5v ile 3800mhzden daha iyi. Tabi bu benim fikrim. Fiyatlar makul seviyeye gelsin çekecem altıma bir tane bunlardan
  • quote:

Orjinalden alıntı: Hökela

Günlük 1.5v ile işlemci kullanmak mantıklı gelmiyor bana. Kendi işlemcimde de mümkün mertebe voltaj vermeden kullanmaya çalışıyorum. 3500mhz'e 1.35v ile çıkıyorsunuz ama 3800 için 1.5v veriyorsunuz. 300mhz için bence değmez. Mesele zirveyi zorlamaksa zaten verilen voltajların değeri önemsiz ama makul seviyelerde günlük kullanımsa amaç, 1.35v ile 3500mhz 1.5v ile 3800mhzden daha iyi. Tabi bu benim fikrim. Fiyatlar makul seviyeye gelsin çekecem altıma bir tane bunlardan

Bende bunu demeye çalışıyorum işte gerek yok 3.5ghz le devam yetiyor zaten daha üstünü isteyen 940 alsın kardeşim

quote:

Orjinalden alıntı: yusuf1985

bende ht ve nb ile cok uğraştım anakart uçtu garantiye gidcek artık tavsiyem 2200 den yıkarı ve 1.4 volttan fazla vermeyin

Bugün Öğlen 9850 nin başına gelen gene oldu 940 ss ini denedim gene. İşlemci uçtu sandım az önce biosu resetleyip pili taktım arkadan jumper var pilin yanında orda 2 dişli tel var cl mos mudur nedir oraya tornavidayı soktum gücü açtım tekrar denedim, anakart açıldı cpu fanı hızlandı fakat sistemm açılmadı. Sonra Ramleri çıkardım 2. slotdakini 1e aldım tek ram le açtım sistemi çalıştı ve ne mutlu diyerek, Başınıza gelirse aynısını uygulamanızı tavsiye ederim.

Gigabyte boardlarda Ram kitleme problemi var anlaşılan. Sakın HT frekansını yukarı çekmeyin çarpanla beraber. Savas kardeşime de teşekkür ederim çok yardımı oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Promity -- 23 Şubat 2009; 20:37:48 >

• quote:

Bugün Öğlen 9850 nin başına gelen gene oldu 940 ss ini denedim gene. İşlemci uçtu sandım az önce biosu resetleyip pili taktım arkadan jumper var pilin yanında orda 2 dişli tel var cl mos mudur nedir oraya tornavidayı soktum gücü açtım tekrar denedim, anakart açıldı cpu fanı hızlandı fakat sistemm açılmadı. Sonra Ramleri çıkardım 2. slotdakini 1e aldım tek ram le açtım sistemi çalıştı ve ne mutlu diyerek, Başınıza gelirse aynısını uygulamanızı tavsiye ederim.

Gigabyte boardlarda Ram kitleme problemi var anlaşılan. Sakın HT frekansını yukarı çekmeyin çarpanla beraber. Savas kardeşime de teşekkür ederim çok yardımı oldu.

güle güle kullan azem kardeşim valla işlemci gerçekten süper bi işlemci bu seriyi kaçırmadan para elime geçince almam lazım

• quote:

Orjinalden alıntı: savas82

quote:

güle güle kullan azem kardeşim valla işlemci gerçekten süper bi işlemci bu seriyi kaçırmadan para elime geçince almam lazım

Dostum alda paslaşalım beraber özel fanla ve yeni boardla sen 4.0ghz i görürsün.

quote:

Orjinalden alıntı: BroK€NSaf€ty

Öceleri bende fazla yapamıyordum sana bir tüyo vereyim

şimid Görev çubuğundan Nvidia kontrol panali simgesi var ise kapat

Daha sonra Riva tuner ile gpu core ve Shader hızlarını ayrı ayrı hız aşıt mesela Shaderi 1498 yaparsan GPU CORE 747 den yukarıya çıkmaz Sende benimkinin aynısını yap dene :)

Doğru demişsin dediklerini yaptım rahatça 700 1450 110de kullandım üstünü denerim biraz daha artırıp bakalım ne olcak.

• Güzel bir puan almışsın ayrıca GTX260 iyi yani
  • Biostan Advanced clock calibration ı auto yapınca 4. çekirdek açılıyor mu? İlgili konu burada.
    Biostar TA790GX kullanan bir eleman açmış.
    http://forum.donanimhaber.com/m_30000028/tm.htm
  • Azem bugün bende aldım X3 720 kalp kalbe karşı kardeşim dedim Azeme PM atayım oda alsın adam almış bile
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.