Şimdi Ara

pH Değeri Min 8 Olan İçme Sularını İçin [Sizin İçin Piyasa Araştırması Yaptım] (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
128
Cevap
3
Favori
171.881
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hayat.Nestle,Erikli bu 3 su değerleri ne olursa olsa vazgeçilmez bana göre
  • Mineral değerlerine de bakıp en az mineralli suyun saflığını bulursunuz

Şuan en saf suyun bir şişesi 15 dolar , iceberg adlı su markası denizin ortasındaki buzları gemiye yükleyip satıyorlar en saf su

Not : Nestle ürünleri bütün dünyada şebeke suyu kullanır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @Majesty -- 28 Eylül 2012; 1:47:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnGets

Birde bu mg/L ve µg/L birimleri var..Hangisinin değeri daha büyük oluyor biliyor musun?Mesela Alüminyum değeri µg/L olarak verilmiş..!

1000µg/L = 1mg/L
  • BEYLER IHLAS SU ARITMA AKARR

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferdinnand

quote:

Orijinalden alıntı: AnGets

Birde bu mg/L ve µg/L birimleri var..Hangisinin değeri daha büyük oluyor biliyor musun?Mesela Alüminyum değeri µg/L olarak verilmiş..!

1000µg/L = 1mg/L

çok sağol dostum..
  • kaç kere yazdım bilmiyorum ama artık bıktığım için yazmıyorum kanmayın şu ünlü su markalarının reklamını hepsinin alaveresi dalaveresi var. Geçin bunları.
  • 1 senedir arıtıcı sürahi var dolduruyorsun suyu filtreden geçiyor sonrada içiyorsun tabi çeşmeden dolduruyorsun ama bursada 1 ay boyunca çeşmeden içince artık çeşmeden içiyorum pis belki ama ölmedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: uchihaitachi

http://en.wikipedia.org/wiki/Zamzam_Well
    zem zem 8 diyor
    ancak bi çok yerde pH 10 yazıyor nette.
    ayrıca kaliteli su için pH yeterli değil birçok değişken var.

vikide zemzemde arsenık oldugu yazıyor yani saglıga zaralı o zman ?

BBC study into Zamzam water's arsenic content, though Saudi authorities state that the levels are much lower than the maximum permitted by the World Health Organization.

In May 2011, a BBC London investigation found that water marketed as having been taken from the Zamzam Well contained high levels of nitrate, potentially harmful bacteria, and arsenic at levels three times the legal limit in the UK.[7] Arsenic is a carcinogen, raising concerns that Muslims who regularly consume commercial Zamzam water in large quantities may be exposed to higher risks of cancer.
    burda kafam karıstı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gothic_metalic -- 28 Eylül 2012; 11:39:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: gothic_metalic

quote:

zem zem 8 diyor

BBC study into Zamzam water's arsenic content, though Saudi authorities state that the levels are much lower than the maximum permitted by the World Health Organization.

In May 2011, a BBC London investigation found that water marketed as having been taken from the Zamzam Well contained high levels of nitrate, potentially harmful bacteria, and arsenic at levels three times the legal limit in the UK.[7] Arsenic is a carcinogen, raising concerns that Muslims who regularly consume commercial Zamzam water in large quantities may be exposed to higher risks of cancer.
    burda kafam karıstı.

Saçma !

• damla 8.1
  • Sık sık farklı su markaları deniyorum.

Şu an Özkaynak'ın suyunu içiyorum, tadı gayet güzel.

Ondan önce Güzelpınar içmiştim, pek iyi sayılmaz.

Erikli'ye zaten laf yok.

Aytaç ise -bana göre- bildiğin çeşme suyu.

Damla, güzeldir.

Nida su güzeldir, fena sayılmaz.

Sırmakeş normal.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akustik34 -- 28 Eylül 2012; 18:46:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akustik34

quote:

Orijinalden alıntı: gothic_metalic

quote:

zem zem 8 diyor

burda kafam karıstı.

Saçma !

ben vikinin yalancısıyım ha bide bbc nin :)

• Ph 8e yakin almaya calism cunku dusuk ph alirsaniz sadece susuzlugunuzu giderirsiniz cocuklar.
    Aroma 8.3ph , yani yuksek ph yag yakimina katki saglar.

• Cam damacana konusunda Abant su dışında bişeyler duyan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogameci

Evet arkadaşlar hızlıca konuya giriyorum.

Kanarya adaları ve maldiv gibi yerlerde içme sularının pH değeri çok düşüktür.

Bundan dolayı halkta buna bağlı olarak kalp hastalıkları oranı çok yüksektir.

Min 8 ve üzeri pH değeri olan içme sularını tercih ediniz.

Yaptığım piyasa araştırması: (İnternetten değil bizzat marketleri dolaşarak üzünleri inceleyerek yaptım)

Özkaynak Su: 6.42 pH
    Hamidiye Su: 6.96 pH
    Güzelpınar Su: 7.00 pH
    Duru Su: 7.45 pH
    Abant Su: 7.47 pH
    Erikli Su: 7.50 pH
    Sude Su: 7.50 pH
    Damla Su: 7.73 pH
    Pınar Su: 7.8 pH
    Nida Su: 7.9 pH
    Hayat Su: Şişe üzerinde Belirtilmemiş

----------------------

8 pH'ın üzeri olan markalar:

Nestle Purelife Su: 8.22 pH
    Saka Su: 8.22 pH ( Online Sipariş: http://www.sakasu.com.tr/online-siparis.html )

Konu Yararlı UP

• arkadaş şu bimdeki özkaynak suyu anlamıyorum. millet kapış kapış alıyor ona da inanamıyorum. annem alıyordu bu suyu. sonra ona anlattım ph değerlerini falan. saka su almaya başladı. şimdi de saka suyu bırakamıyor. şu asidik suyu nasıl alıyorlar anlşamıyorum. ben içemiyordum o suyu zaten midemi yakıyordu resmen. geçen annem bimden bi tane badem almış. badem tahtaya benziyor resmen. burada bodrumda pazardan bir badem aldık. badem resmen sütlü tazecik okadar güzelki. bim nasıl firma onu da anlamıyorum. sağlığa zarar bir firma. pirinçleri de gdo ludur bunların. şimdi annemi bimden uzaklaştırmaya uğraşıyorum.
  • Saka su candir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onboardx -- 19 Ağustos 2013; 20:46:23 >
  • arkadaşlar ph konusunda kesin bilgisi olan varsa suyun ph ı 10-10,5 zararı olurmu önemli ve acildir
  • önemli konu.
  • kuvars su 6.2 ph + sularında kırmızı kırmızı bişiler var

bide bu var ;

OVACIK SU (IŞILGAN SU) pH seviyesi ........................... 5,02

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Halikarnas Şakşakçısı -- 8 Eylül 2015; 21:53:30 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.