Şimdi Ara

Peyzaj Çekimi İçin Öneri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
2.372
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Peyzaj mimarı olan sevgilim için bir fotoğraf makinesi düşünüyorum. Biraz araştırdım fakat kafam iyice allak bullak oldu.
    Peyzaj çekimlerini çoğunlukla gündüz yapacağını düşünürsek ne tip bir makine önerirsiniz_?,

Aslında aşşağıdaki makine kafama yattı gibi ama onay almak istedim. Bu iş için uygun mudur_?
    http://www.hepsiburada.com/Liste/productDetails.aspx?categoryid=248&productid=ft1924#Urun-Aciklamasi

Şuanda zaten aşşağıdaki makineyi kullanıyor. Eğer çok bir fark olmayacaksa almayı düşünmüyorum.
    http://www.sony.com.tr/product/dsc-w-series/dsc-w330

Yardımcı olursanız çok sevinirim,
    Şimdiden teşekkürler,
    Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tokay -- 18 Aralık 2011; 0:27:44 >

• maddi imkanınıza göre bir dslr ve geniş açılı bir lens kullanması şart, peyzaj düzenlemesi geniş alanları kapsar.
  • Evet ama ayırabileceğim bütçe bu civarda. Hediye maksatlı olduğu için ikinci el bir ürün de düşünemiyorum. Sadece merak ettiğim şey bu ürünün şuan kullandığından çok fark yaratıp yaratmayacağı.

Yardımcı olabilecek olan varsa sevinirim...
  • Yardımcı olacabilecek birisi yok mu :|
  • Merhaba. Bence gündüz peyzaj çekimleri için eğer elinizde Sony W330 gibi bir makina varsa bence yeterli, sonuç olarak örnek verdiğiniz Nikon L120 gibi makinalar geniş açıdan ziyade yüksek zum ve tele özellikleriyle öne çıkar, sizin amacınıza biraz uzak kaldığını söyleyebilirim. Zaten bahsettiğiniz fiyat aralalığında alacağınız sıfır makinalar çekim kalitesi olarak elinizdeki modelle fazla fark etmeyecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Father Torque

Merhaba. Bence gündüz peyzaj çekimleri için eğer elinizde Sony W330 gibi bir makina varsa bence yeterli, sonuç olarak örnek verdiğiniz Nikon L120 gibi makinalar geniş açıdan ziyade yüksek zum ve tele özellikleriyle öne çıkar, sizin amacınıza biraz uzak kaldığını söyleyebilirim. Zaten bahsettiğiniz fiyat aralalığında alacağınız sıfır makinalar çekim kalitesi olarak elinizdeki modelle fazla fark etmeyecektir.

Tam ihtiyacım olan yorumdu gerçekten :) Çok teşekkürler. Aydınlandım :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.