Şimdi Ara

Peugeot 5008 mi ? Renault GS 1.5 dci EDC mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
869
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 60.000 TL ye kadar 10.000km den düşük tercihen 2011 model dizel otomatik MPV araç arıyorum. Başlıkta belirttiklerim son geldiğim nokta. Başka tavsiyesi olan varmı ? Bu iki aracı kıyaslayabilirmisiniz ?

• Ben Grand Scenic derim. Geçen aylarda internette bağımsız bir karşılaştırmasında da GS daha avantajlı bulundu. Elimdeki yeni "otohaber" dergisinde de pek çok parametreye göre yapılan FKE endekslerinde MPV sınıfında "GS ile C-Max" başı çekerken Peugeot 5008 alt sıralarda yer alıyordu.

Yalnız GS'in EDC viteslisi bayilerde pek yok daha. 2. elini bulabilecek misiniz?
  • Ben 5008 sahibiyim ve öneririm .. ihtiyaca ve zevke göre seçilmeli ben gs nin tipini beğenmediğim için 5008 aldım.. c max in oto. yok o yüzden listeme sokamadım.. aracı aldıktan sonra bi model daha fark ettim seat altea xl .. anlıcan severek bineceğin aracı al ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: burbank

Ben Grand Scenic derim. Geçen aylarda internette bağımsız bir karşılaştırmasında da GS daha avantajlı bulundu. Elimdeki yeni "otohaber" dergisinde de pek çok parametreye göre yapılan FKE endekslerinde MPV sınıfında "GS ile C-Max" başı çekerken Peugeot 5008 alt sıralarda yer alıyordu.

Yalnız GS'in EDC viteslisi bayilerde pek yok daha. 2. elini bulabilecek misiniz?
    tasarım olarak iç ve dış 5008 bence daha güzel motoru daha kuvvetli 2. eli daha iyi arkada çocuklar ıcın dvd var oyalanmaları için çok güzel
  • quote:

Orijinalden alıntı: VETTEL99

tasarım olarak iç ve dış 5008 bence daha güzel motoru daha kuvvetli 2. eli daha iyi arkada çocuklar ıcın dvd var oyalanmaları için çok güzel

Alıntıları Göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-4123-km-de-navigasyonlu-hatasiz-62752709/detay/
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-satilik-peugeot-5008-60176302/detay/
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-2011-model-1-6-privilege-en-full-olani-full-full-57347492/detay/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VETTEL99 -- 11 Kasım 2011; 17:06:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: quinthox

M

Alıntıları Göster
    Merhabalar,

edc li GS için 2. el biraz erken diye düşünüyorum bulmak zordur. daha yeni çıktı sayılır. bu kadar çabuk ikinci ele düşerse de zaten hayra alamet değildir.:)

60.000 verdikten sonra sıfır almak istemediginize eminmisiniz....altea xl ı alabilirsiniz...ya da otomatik şart değilse GS alabilirsiniz sıfır...

tabi tercih sizin...ben 5008 i iç hacim bana dar geldiği için tercih etmedim. bu sınıfta en geniş araçlar tartişmasız G.Scenic Ve G. Picasso...

• quote:

Merhabalar,

edc li GS için 2. el biraz erken diye düşünüyorum bulmak zordur. daha yeni çıktı sayılır. bu kadar çabuk ikinci ele düşerse de zaten hayra alamet değildir.:)

60.000 verdikten sonra sıfır almak istemediginize eminmisiniz....altea xl ı alabilirsiniz...ya da otomatik şart değilse GS alabilirsiniz sıfır...

tabi tercih sizin...ben 5008 i iç hacim bana dar geldiği için tercih etmedim. bu sınıfta en geniş araçlar tartişmasız G.Scenic Ve G. Picasso...

Alıntıları Göster
    ayrıca 60.000 tl ye GS yi de edc li sıfır olarak alabilrsiniz tabi 5 koltuk ve premium paketsiz...

• quote:

ayrıca 60.000 tl ye GS yi de edc li sıfır olarak alabilrsiniz tabi 5 koltuk ve premium paketsiz...

Alıntıları Göster
    Bugün Renault dan Premium paketli GS 1.5 dci EDC fiyatı aldım. Yaklaşık 64500 TL verdiler, bu rakama çıkabilirim fakat aracın donanımı ve malzeme Peugeot 5008 e göre biraz düşük gibi geldi, bir de Peugeot tip olarak biraz daha albenisi iyi. Aslında Ford Grand C-Max dizeli Powershift şanzımanlı piyasada olsa hiç tereddüt etmeden onu alırdım
  • quote:

Orijinalden alıntı: borach

Bugün Renault dan Premium paketli GS 1.5 dci EDC fiyatı aldım. Yaklaşık 64500 TL verdiler, bu rakama çıkabilirim fakat aracın donanımı ve malzeme Peugeot 5008 e göre biraz düşük gibi geldi, bir de Peugeot tip olarak biraz daha albenisi iyi. Aslında Ford Grand C-Max dizeli Powershift şanzımanlı piyasada olsa hiç tereddüt etmeden onu alırdım

Alıntıları Göster
    Çift kavramalı EDC varken şanzıman demeye bin şahit isteyen bir şanzımana sahip 5008'e para vermezdim ben. Düz vites deseniz 2 araç da güzel arabadır ama işin içine otomatik şanzıman girince yarı otomatiği gördüğünüz an kaçınız. Sonuçta az para vermeyeceksiniz bu araca.

• quote:

Alıntıları Göster
    5008 güzel araç
  • quote:

Orijinalden alıntı: canozpinar

Çift kavramalı EDC varken şanzıman demeye bin şahit isteyen bir şanzımana sahip 5008'e para vermezdim ben. Düz vites deseniz 2 araç da güzel arabadır ama işin içine otomatik şanzıman girince yarı otomatiği gördüğünüz an kaçınız. Sonuçta az para vermeyeceksiniz bu araca.

Alıntıları Göster
    Evet şanzıman da diğer bir önemli parametre, daha önce C4 Picasso da tecrübe ettiğim tek kavramalı MPC şanzımandan dolayı arabalar arası kıyasta Peugeot hanesine 1 eksi puan koydum zaten fakat spor kullanım modu olması en azından daha önceki yaşadığım kötü tecrübeyi az da olsa telafi eder mi diye düşündürüyor.

• quote:

Evet şanzıman da diğer bir önemli parametre, daha önce C4 Picasso da tecrübe ettiğim tek kavramalı MPC şanzımandan dolayı arabalar arası kıyasta Peugeot hanesine 1 eksi puan koydum zaten fakat spor kullanım modu olması en azından daha önceki yaşadığım kötü tecrübeyi az da olsa telafi eder mi diye düşündürüyor.

Alıntıları Göster
    Bence önce EDC'li bir araca binin. Vites değişim hızını ve bunu ne kadar sarsıntısız yaptığını görünce zaten 5008'in yanına bile yaklaşmazsınız.

• quote:

EDC şanzumanda yarı otomatiktir.

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: etnaxy

quote:

EDC şanzıman çift kavramaya sahip bir yarı otomatik şanzımandır ve Auto6R denen çöpten 30 kat daha başarılıdır. Ayrıca benim yarı otomatikten kastımın hangi şanzımanlar olduğunu da herkesin bildiğine eminim. Kelime oyunu yapmanıza gerek yok

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: etnaxy

quote:

EDC şanzıman çift kavramaya sahip bir yarı otomatik şanzımandır ve Auto6R denen çöpten 30 kat daha başarılıdır. Ayrıca benim yarı otomatikten kastımın hangi şanzımanlar olduğunu da herkesin bildiğine eminim. Kelime oyunu yapmanıza gerek yok

Alıntıları Göster
    tabi ki 5008 kaliteli malzeme,konfor,tasarım+full donanım.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omerka48 -- 11 Kasım 2011; 21:39:58 >

• quote:

Aralık ayında benzinli otomatiği gelecekmiş kaç motor kaç bg olur bilemem.. forda mail at sor.. seat da göz at bence..ama ben 5008 diyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jonjonbaba -- 11 Kasım 2011; 22:21:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jonjonbaba

quote:

Aralık ayında benzinli otomatiği gelecekmiş kaç motor kaç bg olur bilemem.. forda mail at sor.. seat da göz at bence..ama ben 5008 diyorum..

Alıntıları Göster
    pug 4008 de çıkacak piyasya

• quote:

Donanımın 5008 e göre biraz zayıf kaldığı doğru. Önemli olan beklentilerinizi karşılıyormu? Malzeme kalitesi konusunda ve konfor konusunda G.Scenic 5008 den daha kötü değil. aşağıdaki link te aracımla ilgili ilk 10.000km görüşlerimi paylaşmıştım belki faydası olur.

http://resim.donanimhaber.com/m_54482524/mpage_1/f_/key_//tm.htm#54519330

Linkte de belirttim burada da tekrarlıyorum G.scenic teki eksiler ön park sensörü, lastik basınç sensörü ve otomatik kararan dikiz aynası....bunlarda olsa başka bir donanıma gerek yok...

• quote:

quote:

Donanımın 5008 e göre biraz zayıf kaldığı doğru. Önemli olan beklentilerinizi karşılıyormu? Malzeme kalitesi konusunda ve konfor konusunda G.Scenic 5008 den daha kötü değil. aşağıdaki link te aracımla ilgili ilk 10.000km görüşlerimi paylaşmıştım belki faydası olur.

http://resim.donanimhaber.com/m_54482524/mpage_1/f_/key_//tm.htm#54519330

Linkte de belirttim burada da tekrarlıyorum G.scenic teki eksiler ön park sensörü, lastik basınç sensörü ve otomatik kararan dikiz aynası....bunlarda olsa başka bir donanıma gerek yok...

Alıntıları Göster
    Teşekkürler çok aydınlatıcı bir yazı olmuş

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.