Şimdi Ara

PEUGEOT 301-ANA KONU (155. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5.074
Cevap
54
Favori
639.985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 153154155156157
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: selcukserbetci

5000 km kontrolu diye Kesinlikle öyle bir şey olmaz dedi bakım 15000 de yağ değişimi 15000 de rüzgar sesi için çok ayrıntılı konuştum kapıdan rüzgar giriyorum diye sordu çıktık yola 150 kadar bastık rüzgar girmiyor bu sesin on fardan kapıya doğru gelen bir kanal olduğu söyledi ve yalıtım yaparsan bile o sesin sadece azalacagini söyledi

Aracınız hayılır olsun. İyi günlerde kullanın.

Kaput altı keçe ve kaput lastiği taktırdınız mı?

Taktırmadıysanız bence en azından lastiği mutlaka takın ya da taktırın.

Motorun kirlenmesini engelliyor, tertemiz kalıyor. Ayrıca söz edilen rüzgar konusunda da faydaası olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: selcukserbetci

5000 km kontrolu diye Kesinlikle öyle bir şey olmaz dedi bakım 15000 de yağ değişimi 15000 de rüzgar sesi için çok ayrıntılı konuştum kapıdan rüzgar giriyorum diye sordu çıktık yola 150 kadar bastık rüzgar girmiyor bu sesin on fardan kapıya doğru gelen bir kanal olduğu söyledi ve yalıtım yaparsan bile o sesin sadece azalacagini söyledi

selçuk hocam, bana dediği de zaten tam olarak 5000 km kontrolü değil. ya 5000 km ya da mayıs ayı geleceksiniz dedi. yani mayıs ayında km 500-1000 falanda olsa çağırıyolar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: necdetpek

Motorun kirlenmesini engelliyor, tertemiz kalıyor. Ayrıca söz edilen rüzgar konusunda da faydaası olabilir

Kaput altı keçe, kaput lastiği ve bagaj havuzu için bu ürünleri aldım ben nejdet hocam.
    http://www.halibagajhavuzu.com/peugeot-301-bagaj-havuzu-2012-sonras--urun358.html
    http://www.halibagajhavuzu.com/peugeot-301-motor-kaput-fitili-ve-izolatoru-urun496.html

• quote:

Orijinalden alıntı: onurr3434

quote:

Kaput altı keçe, kaput lastiği ve bagaj havuzu için bu ürünleri aldım ben nejdet hocam.
    http://www.halibagajhavuzu.com/peugeot-301-bagaj-havuzu-2012-sonras--urun358.html
    http://www.halibagajhavuzu.com/peugeot-301-motor-kaput-fitili-ve-izolatoru-urun496.html

Güle güle kullanın.

Kaputun içine su, toz ve çamur girişini çok iyi kesiyor.

Aklıma oradan geldi. Rüzgar da oradan kaputun içine dolup, sağdan soldan çıkmak için ses yapıyor olabilir diye.

Belki de ses şikayeti ile ilgili arkadaşlar arasında anket yapıp, kimlerin kaput lastiği taktığını kimlerin takmadığını öğrenmek, ve ses şikayetinin hangi grupta fazla olduğunu tespit etmek yararlı olur diye düşünüyorum.

Bu forumda anket çalışması mümkün mü bilemiyorum.

• Bagaj havuzum var ama kaput keçesi ve izolatör yok. Sesten ve tozdan bur şikayetim olmayınca gerek duymadım. Bagaj havuzu kauçuk ve kaliteli, buradan almadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HarunHoca -- 7 Nisan 2016; 23:52:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Güle güle kullanın.

Aklıma oradan geldi. Rüzgar da oradan kaputun içine dolup, sağdan soldan çıkmak için ses yapıyor olabilir diye.

Belki de ses şikayeti ile ilgili arkadaşlar arasında anket yapıp, kimlerin kaput lastiği taktığını kimlerin takmadığını öğrenmek, ve ses şikayetinin hangi grupta fazla olduğunu tespit etmek yararlı olur diye düşünüyorum.

Bende hem motor kaputu keçesi hemde fitil var keçe sesi bir tık kesti fitilde tozu çok aman aman olmasada engelliyor ama keçe bence gerekli çünkü zamanla boya yanabilir.Ses olayına gelince ben shell nitro kullanıyorum etkisi bir miktar var gibi özellikle şehir içinde falan yalıtımda şikayetçi değilim hatta dizel kullanan arkadaşlar bile bazen çok sessiz diyor.şehir dışımda evet yol sesi alıyor.Rüzgar sesine gelince rüzgarsız bir havada ben 110 km ye kadar neredeyse hiç rüzgar sesi almıyorum.ggelsede çok rahatsız edici değil ama 110 dan sonra başlıyor.bende sesin fitilden geldiğini düşünmüştüm ama fitilini iç taraflarına bakınca tertemiz olduğunu görüyorum yani buradan rüzgar girse tonunda zamanla girip tozlanması gerek. Bence aracın aerodinamiğinden kaynaklanıyor bu sesler yada dediğiniz gibi kaputu içine giren sesten,cam fitillerinden... Ama bence en fazla sesi aynalar yapıyor sanki çünkü accent era vardı ondada maalesef bu sıkıntı vardı ve aynalardan geliyordu ses.

• quote:

Orijinalden alıntı: gökhan0180

quote:

quote:

quote:

Güle güle kullanın.

Bende hem motor kaputu keçesi hemde fitil var keçe sesi bir tık kesti fitilde tozu çok aman aman olmasada engelliyor ama keçe bence gerekli çünkü zamanla boya yanabilir.Ses olayına gelince ben shell nitro kullanıyorum etkisi bir miktar var gibi özellikle şehir içinde falan yalıtımda şikayetçi değilim hatta dizel kullanan arkadaşlar bile bazen çok sessiz diyor.şehir dışımda evet yol sesi alıyor.Rüzgar sesine gelince rüzgarsız bir havada ben 110 km ye kadar neredeyse hiç rüzgar sesi almıyorum.ggelsede çok rahatsız edici değil ama 110 dan sonra başlıyor.bende sesin fitilden geldiğini düşünmüştüm ama fitilini iç taraflarına bakınca tertemiz olduğunu görüyorum yani buradan rüzgar girse tonunda zamanla girip tozlanması gerek. Bence aracın aerodinamiğinden kaynaklanıyor bu sesler yada dediğiniz gibi kaputu içine giren sesten,cam fitillerinden... Ama bence en fazla sesi aynalar yapıyor sanki çünkü accent era vardı ondada maalesef bu sıkıntı vardı ve aynalardan geliyordu ses.

Ben motor sesi, yol sesi gibi gürültülerden çok şikayetçiydim. Sürekli uzun yol gittiğim için. Ama rüzgar ses sıkıntım pek yok. En azından dikkatimi çeken bir rüzgar sesi yok aracımda.

Diğer yandan yalıtımla ilgili yaptıklarımı biliyorsunuzdur.

DYalıtım işleri kadar sesi kaynağından kesmek te önemli diyerek, yumuşak lastiklere geçtim. Michelin Crosclimate. Hem yazlık hem kışlık. Ama asıl önemlisi 195 65 R 15 olanı 63 desibel ses veriyor. Daha sessiz lastik zaten yok.

Rüzgar sesi konusunda konular çok olunca 5 mm lik silikonlu akvaryum hortumu aldım ve sıvı bulaşık deterjanı yardımıyla kapı fitillerinin içine soktum.

Karşı tarafa yapmadım henüz. Ama dediğim gibi zaten rüzgarla aram iyiydi. Belki sizler çift taraflı hortum uygulamasıyla bir ölçüde de olsa rüzgarı engellersiniz.

Aynalar vs. ses yapıyorsa, ben farkında değilim. Motorun içine giren havanın süratle birlikte ses yapması daha mantıklı geliyor. geniş ızgaralardan girip daracık kanallardan çıkması kolay olmuyordur ve şişenin ağzından üflemek gibi ses çıkartması normal. Ama kaput lastiği varsa, o konuda yapacak bir şey yok.

Cam fitillerinde boşluk varsa da böyle bir sorun olabilir gerçekten. Onun da çaresi gerekirse fitilleri daha yumuşak ve sıkı olanlarla değiştirmek olabilir. Elbette öncelikle sorunun kaynağının cam fitilleri olduğunu kanıtlamak gerekli.

• Gerek necdetpek'in gerek selcukserbetcinin gökhan0180nin tebukanın araçlarve daha güvenli yapmak için verdikleri emekleri okuyor, anlıyor ve takdir ediyorum.
    Özellikle aramıza son zamanlarda katılan ve hızlı bir şekilde yol alan necdet beyin yaptığı ciddi yalıtım ve ses izolasyon çalışması takdire şayan ve çok geniş çaplı bir çalışma.
    Yaylar hele 301'in iki önemli sorunundan biri olan gezinme problemine çözüm olması harika.
    Bana gelince ne motor, ne lastik ne de rüzgar sesi beni rahatsız etmiyor. Rahatsız edici olduğunu şahsım adına düşünmüyorum. Bu nedenle de bu tür bir arayışa girmedim.
    Yolda gezinme veya hakimiyet sorununa gelirsek. Yüksek hızlarda kesinlikle rahatsız edici boyutta. Onu da 130 un üstüne asla çıkmayarak çözdüm.
    Hal böyle olunca aracımı işlevsel ve görsel iyileştirmeye yöneldim bildiğiniz gibi. Hele aracın radyo teybini değiştirip arkaya iki hoparlör koyunca araç on numara oldu. Diğer dekorlar zaten bana keyif veriyor.
    Bu aracın herkes gibi en çok yakıt tüketim değerlerini, güçlü ve sorunsuz motorunu, arka diz mesafesinin genişliğini ve muazzam büyük bagajını seviyorum.
    Bunu satıp bir dünya para ekleyip C segmenti bir dizel alamayacağıma göre en iyisi bu. Aracın motoru çok güzel, dört yetişkin rampada 3.viteste gaza basınca bana mısın demiyor, hep öne atılıyor.Vites küçültme istemiyor.
    Bazen bunu 4. viteste de çok güzel yapıyor. Hal böyleyken bu aracı kullanmaktan keyif alıyorum.

• Arkadaşlar sizleri uzum zamandır dikkatle takip ediyorum. Yorumlarınıza güvenerek ben de bugün 2013 model 40.000 km.de ful orjinal peuguet 301 Access aldım. Bugün baya bi gezme fırsatım oldu. Aracı denedim ve gerçekten çok memnun kaldım. Yalnız arkada hoparlör olmaması ve teybin çok kalitesiz olması nedeniyle Harunhocanın almış olduğu pioner 3750 teyp ve pioner A 6975 500 watlık oval kolon taktırmayı düşünüyorum. Ancak oval hoparlörün yerinin olmaması nedeniyle aracın arka kısmından plastikden taşarak havada kalacağını oto elektrikçisi söyledi. Küçük normal yerine taktıracak olsam küçük bir hoparlör ve ses in az çıkacağından burayı kestirerek söylemiş olduğum hoparlörü taktırmayı düşünüyorum. Sizce ne yapmalıyım. Oto elektrikçisi bu teybe takılacak direksiyondan kumandayı bilmediğini ve araştıracağını söyledi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: selcuk3779

Arkadaşlar sizleri uzum zamandır dikkatle takip ediyorum. Yorumlarınıza güvenerek ben de bugün 2013 model 40.000 km.de ful orjinal peuguet 301 Access aldım. Bugün baya bi gezme fırsatım oldu. Aracı denedim ve gerçekten çok memnun kaldım. Yalnız arkada hoparlör olmaması ve teybin çok kalitesiz olması nedeniyle Harunhocanın almış olduğu pioner 3750 teyp ve pioner A 6975 500 watlık oval kolon taktırmayı düşünüyorum. Ancak oval hoparlörün yerinin olmaması nedeniyle aracın arka kısmından plastikden taşarak havada kalacağını oto elektrikçisi söyledi. Küçük normal yerine taktıracak olsam küçük bir hoparlör ve ses in az çıkacağından burayı kestirerek söylemiş olduğum hoparlörü taktırmayı düşünüyorum. Sizce ne yapmalıyım. Oto elektrikçisi bu teybe takılacak direksiyondan kumandayı bilmediğini ve araştıracağını söyledi.

Aracınız hayırlı olsun. İyi günlerde kullanın.

Arka hoparlörler 17 cm lik slim tip olursa yerine oturuyor ve sorun çıkartmıyor. Sesin tatminkar olduğunu söyleyebilirim.

Teyp değişikliğinin tek sıkıntısı, dış hava sıcaklığı göstergesinin de orjinal teyp ile birlikte gidiyor olması. Ama orjinal teyp dediğiniz gibi çok yetersiz.

Kumandadan kontrol için gereken parçayı internette araştırabilirsiniz. Ben taktırmadım teyp zaten elimin altında diye. Zaten bir USB de yüzlerce şarkı var. Sorayla dinleye dinleye yolculuk yapmak keyifli oluyor.

Tekrar hayırlı olsun.

• quote:

Arkadaşlar sizleri uzum zamandır dikkatle takip ediyorum. Yorumlarınıza güvenerek ben de bugün 2013 model 40.000 km.de ful orjinal peuguet 301 Access aldım. Bugün baya bi gezme fırsatım oldu. Aracı denedim ve gerçekten çok memnun kaldım. Yalnız arkada hoparlör olmaması ve teybin çok kalitesiz olması nedeniyle Harunhocanın almış olduğu pioner 3750 teyp ve pioner A 6975 500 watlık oval kolon taktırmayı düşünüyorum. Ancak oval hoparlörün yerinin olmaması nedeniyle aracın arka kısmından plastikden taşarak havada kalacağını oto elektrikçisi söyledi. Küçük normal yerine taktıracak olsam küçük bir hoparlör ve ses in az çıkacağından burayı kestirerek söylemiş olduğum hoparlörü taktırmayı düşünüyorum. Sizce ne yapmalıyım. Oto elektrikçisi bu teybe takılacak direksiyondan kumandayı bilmediğini ve araştıracağını söyledi.

Hayırlı uğurlu olsun aracınız kumanda için bir araç müzik sistemleriyle ilgilenen yer bulursanız onlar bu işi iyi bilirler

• Allah kazası belasız binmek nasip etsin

• Tüm arkadaşlardan Allah razı olsun. Allah cümlemize kazasız belasız binmek nasip etsin
  • quote:

Hangi ilde yaşıyorsunuz bilmiyorum. Eğer istanbulda yaşıyorsanız hiç maceraya girmeyin. Benim aldığım teyp ve hoparlörün kalitesi iyi. Ustaya gelince becerikli ve bizim araçları iyi biliyor. Elinde kol olduğunu sanmam ben şanslı idim ama temin edebilir mi bilmem. Neticede bulunur kol. Ancak sadece kol ile iş bitmiyormus. Istanbul da iseniz bir şekilde yardımcı olur.
    Bu arada eğer aracınız acces ise en boş modelidir. Umarım bilerek aldınız. Full deyince endişelendim.

• Aksaray ilinde yaşıyorum. Buradaki müzik sistemiyle uğraşanlar bu işden ve bu araçtan pek iyi anladıklarını söyleyemem. Aksaray ilinde pejo servisi olmaması ve aracın aksaray ilinde tutulmaması nedeniyle 301 aracını bilen dahi yok. Aracımın access ve en boş modeli olduğunu ve active ile allure ile aralarındaki farkıda çok iyi biliyorum. Ancak full orjinal derken yanlış anlaşılmış kazasız demek istemiştim. L.Locker Peugeot 301 3D Havuzlu Paspas hepsiburada.com da 134 TL Bana biraz pahalı gibi geldi ama sizce bunu alayımmı.
  • selcuk3779 S kullanıcısına yanıt
    Kazasız belasız yolculuklar dilerim
    aramıza hoşgeldiniz
    Tekerinize taş değmesin

Kol ve teyp+hoparlör için Harunhoca gereken desteği verecektir
    Yeni yaptırdı
    Zaten hızına yetişemiyoruz Harunhocanın sürekli bi yenilik peşinde
  • selcuk3779 S kullanıcısına yanıt
    4 yıl kaldım aksaray da
    Kılıçarslan ortaokulu mezunuyum lise ikide ayrıldım
    sizin yaş kaç bilmiyorum tabi
    89 da ayrıldım aksaraydan
    vilayet olmamıştı daha
    heeet be mazi......
  • Aksaraylı değilim 3 yıldan bu yana Aksaray İl Jandarmada Uzman Jandarma olarak görev yapıyorum. Buradan ev aldım borcunu bitirdim ve tekrar borca girerek imzadaki aracı aldım.
  • quote:

Aksaraylı değilim 3 yıldan bu yana Aksaray İl Jandarmada Uzman Jandarma olarak görev yapıyorum. Buradan ev aldım borcunu bitirdim ve tekrar borca girerek imzadaki aracı aldım.

Paspas havuzlu olunca ve birebir uyumlu olunca maalesef fiyat pahalı oluyor. Bence üç aşağı beş yukarı fiyat normal. Evet ilk mesajınızı tekrar okuyunca benim yanlış anladığımı anladım ve sevindim. Aksarayda tutulmamasının sebebi elbette yetkili bayi ve servisinin olmamasıdır. Insanlar haklı. Teyp kol ve kolon konusunda yapabileceğim bir şey olursa elbette yardımcı olurum. Isterseniz ustanın telefonunu veririm onunla gorusursunuz. Anlasirsaniz kolu yapar size yollar veya fikir verir.

• harunhocam ustanızın telefon numarasını verirseniz iyi olur. En azından fikir alış verişi olur teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 153154155156157
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.