Şimdi Ara

Peugeot 3008 Allure Ekran - Telematik Alıcı Sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
1
Favori
880
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Benim aracım 2017 model Peugeot 3008 Allure. Aracım 2 hafta önce ekteki görsel bulunan uyarıyı verdi ve ortadaki ekran kapanıp açılıyor. Ekranda radyo açtığımda, sadece ses geliyor ve radyoyu, klimayı, diğer hiçbir fonksiyonu kontrol edemiyorum Görünür de sadece Peugeot logosu var. En sonunda sadece ekranda Peugeot logosu çıktı ve radyo çalıyor arka planda. Piyano tuşları ile geçmeye çalışsam da ekranda görüntü olmadığından fonksiyonları da çalıştıramıyorum. Antalya Peugeot Balaban Servise götürdüm. 2 gün baktılar yazılımı sıfırlayıp güncellediler. Ancak yine sorun çözümlenmedi. Servis bunun üzerine radyo ve diğer fonksiyonları ekrana yansıtan veya çalıştıran cihaz P84F 6 65J 03A kodlu (Telematik Alıcısı) değişmesi gerekiyor dedi. Fiyatı 9.000 TL dediler. Fransa' dan gelmesi 1 ayı buluyormuş Bir sonra gelirmiş. Bende bunun üzerine Antalya' da (Rem Elektronik) Abdullah ustaya götürdüm tavsiye üzerine Telematik alıcısını yolcu koltuğu kenarından söktü ve Ankara' ya bu işin ustasına gönderdi. Şimdilik bekliyorum. Çok zormuş dediler çözümü. Konuyla ilgili aynı sorundan veya benzer sorundan yaşayan varsa yardımlarınızı önerilerinize bekliyorum. Ankara veya İstanbul' da Telematik Alıcısı (dediklerine göre ekranın bilgisayarı gibi birşey tüm fonksiyonların dijital beyniymiş) (Usta önerisi, çözüm önerisi)

Teşekkürler.

• Merhaba
    Aynı sorun ile bende karşılaştım yetkili servise götürdüm aracı güncelleme ile ilgili olmadığını söylediler. Peugeot/citroen grubunun multimedya ve telematik ile sorunları olduğunda istanbulda anlaşmalı oldukları esen elektronik şirketine yönlendirdi. Ancak aracın lisanslamasında sorun olduğunu yeni bir telematik almam gerektiğini aksi takdirde bozulan cihazın hiç bir şekilde düzelmeyeceğını söyledi. Telematik buldam bile benim aracımdan çıkan telematiğin kodu ile aynı olması gerekiyormuş. Hiç bir şekilde bulamadım hala araştırıyorum. Sizin sorununuzu çözebildi mi yoksa yeni telematik mi aldınız?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.