Şimdi Ara

::: Peugeot 207 ::: (149. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.593
Cevap
11
Favori
529.611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 147148149150151
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cell-im

quote:

Orijinalden alıntı: Beyaz Martı

Selamlar aranıza yeni katıldım.Geçen hafta 2007 model 76.000 km de 207 hdi trendy aldım.Araç orjinal kaza değişen boya fln yok km de orjinal servis onaylı yani ve ilk sahibinden aldım.Fiyatı 20.000 tl sizce nasıl bi fiyat bu araca göre.Ve araç hakkında olumlu olumsuz düşüncelerinizi çok merak ediyorum.Bir de bir sorunla karşılaştım aracı bayırda park ettim el frenini çektim kontağı kapatıp ayağımı frenden çekince garrtt diye kalınca iğrenç bi ses duydum arka taraftan bi yerden bunu neden yapmıştır.Benim ilk aracım ve çokta anlamam açıkcası dizaynı ve az yakmasından dolayı tercih ettim bu arabayı.Saygılar teşekkürler.

Hayırlı olsun güzel seçim. Aracınızın tadını çıkarın. Gart sesini çoğu araba yapar kafanıza takmayın. Tabi ses çok fazla ve can sıkıcıysa içinizi rahatlatmak için bir servise gidin.

Peki araba hakkında beni neler bekler eksiler artılar nelerdir biraz yardım edebilirsiniz.Fiyat fln nasıl böle bi araç için.Bu fiyata başka bi araç alınabilirmiydi.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cell-im

quote:

Selamlar aranıza yeni katıldım.Geçen hafta 2007 model 76.000 km de 207 hdi trendy aldım.Araç orjinal kaza değişen boya fln yok km de orjinal servis onaylı yani ve ilk sahibinden aldım.Fiyatı 20.000 tl sizce nasıl bi fiyat bu araca göre.Ve araç hakkında olumlu olumsuz düşüncelerinizi çok merak ediyorum.Bir de bir sorunla karşılaştım aracı bayırda park ettim el frenini çektim kontağı kapatıp ayağımı frenden çekince garrtt diye kalınca iğrenç bi ses duydum arka taraftan bi yerden bunu neden yapmıştır.Benim ilk aracım ve çokta anlamam açıkcası dizaynı ve az yakmasından dolayı tercih ettim bu arabayı.Saygılar teşekkürler.

Hayırlı olsun güzel seçim. Aracınızın tadını çıkarın. Gart sesini çoğu araba yapar kafanıza takmayın. Tabi ses çok fazla ve can sıkıcıysa içinizi rahatlatmak için bir servise gidin.

Peki araba hakkında beni neler bekler eksiler artılar nelerdir biraz yardım edebilirsiniz.Fiyat fln nasıl böle bi araç için.Bu fiyata başka bi araç alınabilirmiydi.

ikinci el piyasası hakkında bir bilgim yok ne desem yalan. Artık aracı almışsınız. Birisi çok der, az der siz kafanızı buna takmayın aracınızın keyfini sürün. benimki 2010 trendy 2007 ile arasında makyaj harici bir fark var mı bilemiyorum. Ben aracımdan çok memnunum. Bir sürü artısı var bence. Eksi olarak söyleyebileceğim tek şey klima açıkken çekişten epeyce düşüyor ama alıştım ona göre vitesleri ayarlıyorum. Çok şükür 9 aydır bir sıkıntı yaratmadı bana. Bagaj kapağından tıkırtılar geliyordu serviste 15 dakikada ayarlayıp verdiler.

• Çok sağolun verdiğiniz bilgiler için.Cell-im size de kazasız belasız günler iyi seyirler dilerim.Hayırlı olsun aracınız.İnanın burdaki yorumlarınız çok etkili olduğu bu aracı alırken tekrar teşekkür ederim herkese.Ufak bi performans yetersizliğinin dışında (oda malum belirttiğiniz gibi özellikle klima açıkken) başka bi sıkıntıya rastlamadım.Yavaş yavaş arabamı daha da sevmeye başladım alışıyorum artık.
    İyi günler teşekkürler tüm 207cilere.
  • Selamlar herkese.Bir sorum olacak bu 207 lerin hepsinde debriyaj hep yukarıdamı kavrar.Ya da benimkimi öyle bitikmi acaba?.Debriyaj ayarı mümkünmüdür.Kimi mümkün ayarlanır diyor kimi ayarlanmaz kendi ayarıdır dışarıdan ayar yapılamaz diyor.Teşekkürler.
  • ben debriyajda hiç sorun yaşamadım. şirket araçlarıyla birlite günde 2-3 değişik araç kullanıyorum pejoda farklı gelmedi hiç.
  • mrb bişeyi merak ediyorum 2007 model 207 trendy 1.4 90 hp var acaba esp olup olmadığını nasıl anlarım ?
  • Mutlaka kontagı cevirdiğinde göstergede işareti vardir ordan bakabilirsin... Ayrıca esp yi iptal etmek içinde esp off tuşu var onada bakabilirsin.
  • araclarırınızla ilgili herşeyde yardımcı olabilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurzkan

araclarırınızla ilgili herşeyde yardımcı olabilirim

2006 model 1,4 16 v aracıma hangi lpg yi taktırmalıyım bilgi verirseniz mutlu olurum .
  • Herkeze merhabalar...ımzamdakı aracımı gecen hafta 16.200 e sattım :)) dusundugum 0 km bır arac almak...opel astra III ve 207 arasında kararsız kaldım...peugeotun stesıne baktım en baz versıyonu 27 cıvarı... her konuda oldugu gıbı bu konuda da yardımlarınızı ve bılgı paylasımınızı esırgemezsenız cok memnun olacagım..soyle bır durum var yenı araclarda yıl sonuna dogru kampanya yapıldıgını duymustm..acaba sımdı beklemelımıyım?? sınıf bakımından bu ıkı aracta cok farklı bılıyorum..ama 207 nınde cezbedıcı bır goruntusu var...

kullanıcı yorumlarını cok ta olmasa buradan okudum...

onerı ve yorumlarınızı beklıyorum arkadaşlar..

Saygılarımla..
  • baktım yokmuş tşk ederim kobithekobi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sessiz@Saglıkcı

Herkeze merhabalar...ımzamdakı aracımı gecen hafta 16.200 e sattım :)) dusundugum 0 km bır arac almak...opel astra III ve 207 arasında kararsız kaldım...peugeotun stesıne baktım en baz versıyonu 27 cıvarı... her konuda oldugu gıbı bu konuda da yardımlarınızı ve bılgı paylasımınızı esırgemezsenız cok memnun olacagım..soyle bır durum var yenı araclarda yıl sonuna dogru kampanya yapıldıgını duymustm..acaba sımdı beklemelımıyım?? sınıf bakımından bu ıkı aracta cok farklı bılıyorum..ama 207 nınde cezbedıcı bır goruntusu var...

Saygılarımla..

Rica ederim adem205...

Hayırlı olsun. İnsallah memnun kalabileceğiniz bi araba alırsınız. Öncelikle şunu belirtmek isterimki zevkler ve renkler tartışılmaz. 2 aracıda denemenizi ihtiyaçlarınızı hangisi karşılıyor ise onu seçmenizi öneririm. Astra III den kastınız nedir anlamadım ama ben yorumumu Astra H ye göre yapıcam . Hem 207 hemde Astra H sahibiyiz. 2 aracıda uzun yolda kullandım ve aralarında farklar çok fazla. Özellikle oturma pozisyonu olsun, kullanımları olsun bambaşka araçlar. Örneğin astra njoy da sert bir direksiyon alçak oturma pozisyonu varken 207 de ise inanılmaz hafif bi direksiyon yüksek bir oturma pozisyonu var. Vites geçişleri, görüş açıları vb... Ayrıca benzinli astramda klimayı açmak bir eziyet 1.6 motor kesinlikle klima açıkken başarısız heleki dur kalklarda rampada aracı kaldırmayı bırakın hareket bile ettirmekde zorlanıyorsunuz(Yakmış olduğu benzinde cabası). Birde astrada kronikleşen elektronik arızalarda herkezin dilinde. Mesela benim radyom sıcak havalarda arada sırada sesi açmıyor . Yanlız Autoshow dergisinde okuduğum bir yazıda 100bin km testinden Astra başarıyla çıkmış ve dergi çalışanları aynı araçla bir 100bin km daha yapmışlar. Hatta yazının başlığı "Sonsuzluk makinesi mi?" (Sayı 2010/19 10-16 Mayıs) Buna karşın 207de klimalı klimasız çekişde bi sorun olmuyor ve şu ana kadar bir arıza yaşamadık. Servis konusundada Ankara için konuşuyorum Peugeot servisleri Opel servislerinden daha uygun gibime geldi. (Astramı kesinlikle Ankaradaki bi yetkili servise götürmem :D )
    Konfor, genişlik ve güven verme açısından bakarsanız Astrayı daha çok seviyorum. 207 nin süspansiyonları gerçekden çok sert hatta çukurlarda arka tekerlerin hopladığını fark ediyosunuz. Göze hitap eden bi yanıda işçilik Astra 207den bana göre daha başarılı. Hızlanma adınada benzinli ve dizel bi aracı karşılaştırıyoruz ama Astra düşük viteslerde biraz daha nazlı. Elektronik gaz pedalı siz gazı köklesenizde belli bir süre devirlenmeyi bekliyor ama 207de daha atak. Aklıma gelen farklılıklar şuanda bunlar. Sizin sormak istediğiniz bisey varsa seve seve cevaplamaya çalışırım.
    Sonuç, kötü araba yokdur, ihtiyaçlara göre araba vardır. Bence sizde zevkiniz ve ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurun. Ayrıca şuda bir gerçekki benim hoşuma gitmeyen birsey çoğu insanın çok hoşuna gidebilir. O bakımdan yazdıklarım kendi yorumlarımdır. Kimseyi bağlayıcılığı olmamalıdır.
    Şimdiden aracınız hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız yolculuklar...

• quote:

Orijinalden alıntı: Sessiz@Saglıkcı

Herkeze merhabalar...ımzamdakı aracımı gecen hafta 16.200 e sattım :)) dusundugum 0 km bır arac almak...opel astra III ve 207 arasında kararsız kaldım...peugeotun stesıne baktım en baz versıyonu 27 cıvarı... her konuda oldugu gıbı bu konuda da yardımlarınızı ve bılgı paylasımınızı esırgemezsenız cok memnun olacagım..soyle bır durum var yenı araclarda yıl sonuna dogru kampanya yapıldıgını duymustm..acaba sımdı beklemelımıyım?? sınıf bakımından bu ıkı aracta cok farklı bılıyorum..ama 207 nınde cezbedıcı bır goruntusu var...

Saygılarımla..

opel astra c sınıfı 207 b sınıfı
    astraIII plus paket donanımları ile 207 nin donanımları karşılaştırılamaz bile. gerçi araç için ne kadar para ayırdığınıza bağlı. ben düşünmeden astraIII derdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 17 Temmuz 2010; 1:08:05 >

• 60.000 bakımına giren oldumu olduysa ne yapılıyor ve ort. ne kadar tutuyor acaba
  • Orijinalden alıntı: paanther

opel astra c sınıfı 207 b sınıfı
    astraIII plus paket donanımları ile 207 nin donanımları karşılaştırılamaz bile. gerçi araç için ne kadar para ayırdığınıza bağlı. ben düşünmeden astraIII derdim.

butce olarak 32-33 bınlıraya kadar cıkabılırım.o yuzden astra da ılımlı gelıyor 207 de..gercekten zevk meselesı bıraz bunun yanı sırada kullanan arkadasların yorumlarıda cok onemlı
    @kobithekobi

gercekten acıklayıcı yorumunuzu ıcın cok tesekkur ederım..yanı sımdıye kadar hep 2.el arac aldım..ve bu seferde duzgun bırsey almaktan yanayım. ve bıraz daha beklemelımıyım dıye dusunuyorum,yanı yıl sonuna dogru kampanyaların olabılme ıhtımalı nedır onu tam net bılmıyorum ama cevremden duyudugum kadarıyla ıyı ındırımler yapıyorlarmıs..suan acıl araca ıhtıyacım yok.. astradan kastım classıc III baz versıyonu 31.280 yazıyor stesınde..1 kez kullanmıstım astrayı 1.3 dızeldı ve kalkısta yuksek devırde ve bıraz agır geldı.. fakat 207 yı hıc kullanma ımkanım olmadı..secım yapmak zor...
    gorus ve yorumlar cok onemlı

• İllaki astra diyosanız biraz butcenizi aşarak yeni astrayıda (astra J) seçeneklere ekliyebilirsiniz...

Peugeot bayilerinde test sürüşü yapabilirsiniz 207 için...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kobithekobi

İllaki astra diyosanız biraz butcenizi aşarak yeni astrayıda (astra J) seçeneklere ekliyebilirsiniz...

Peugeot bayilerinde test sürüşü yapabilirsiniz 207 için...

• bir sorum olacak. aracım 207 1.6 hdi 2008 model.

45000 e dayandı km. 45000 bakımında hangi işlemler yapılıyo , mazot filtresi değişiyor mu mesela merak ediyorum? bi de toplam masrafı yazarsanız sevinirim.

teşekkürler
  • merhabalar bende bir 207 sahibiyim aracım antipollution faulty hatası verdi ne yapmalıyım?
  • akcan08 bende peugeot 307 yeni kasa var ve aynı hatayı bendede vermişti resimdeki benzin sensörü üzerlerinde yeşil bandrol bulunuyo motorun hemen camın altında olan kısmında bunu değiştirdim ve geçti fiyat olarak ise 100 lira verdim ama sen bunu yapmadan önce birde yaktını yenile kirli yakıttan dolayıda aynı hatayı veriyo

• 
Sayfa: önceki 147148149150151
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.