Şimdi Ara

pert kaydı, hasar kaydı? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
2
Favori
136.252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: spacewolf

quote:

Orijinalden alıntı: stars4ever

daha yeni aracımın plakasını 5664 e gönderdim 14bin tl hasar kayıtlı cıktı arabayı 38bine aldık moralimi fena bozdu satılmaz mı şimdi bu araba arkadaşlar ?

Eğer pert durumu varsa aracı aldığınız kişiye iade edebilirsiniz.

Hasar kaydına alırken bakmanız gerekiyordu yine de sorunsuz olarak belirttiyse dava açabilirsiniz.

Arkadaşlar hep söylüyorum , araç almadan önce en kötü bana şasi numarasını verin bir bakayım ne durumda diye.

Alıntıları Göster
    @spacewolf
    @L&M

hocam cevaplarınız için teşekkür ederim fakat aracı iş karşılığı aldık kazası var dedi fakat 14bin tl bana fazla geldi ağır hasar yazmıyor sadece yazan 1 adet çarpma 14750tl yazıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rasputin38 -- 17 Haziran 2015; 10:59:52 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: spacewolf

quote:

daha yeni aracımın plakasını 5664 e gönderdim 14bin tl hasar kayıtlı cıktı arabayı 38bine aldık moralimi fena bozdu satılmaz mı şimdi bu araba arkadaşlar ?

Eğer pert durumu varsa aracı aldığınız kişiye iade edebilirsiniz.

Hasar kaydına alırken bakmanız gerekiyordu yine de sorunsuz olarak belirttiyse dava açabilirsiniz.

Arkadaşlar hep söylüyorum , araç almadan önce en kötü bana şasi numarasını verin bir bakayım ne durumda diye.

quote:

Orijinalden alıntı: L&M

quote:

Satıcı size nasıl tanıttı aracı , hasardan vs bahsetti mi ?

hocam cevaplarınız için teşekkür ederim fakat aracı iş karşılığı aldık kazası var dedi fakat 14bin tl bana fazla geldi ağır hasar yazmıyor sadece yazan 1 adet çarpma 14750tl yazıyor.

Bu durumda yapabileceğiniz bir şey maalesef yok hocam.

Değerinin altına satmanız gerekecek aracınızı.

• Selamlar arkadaşlar.
    Pert Kayıtlı bir ilan var almak mantıklı olur mu?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-2011-ix20-40binde-bu-fiyata-bu-araba-bulunmaz-216675549/detay

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Saserka

Selamlar arkadaşlar.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-2011-ix20-40binde-bu-fiyata-bu-araba-bulunmaz-216675549/detay

Satışında sıkıntı yaşarsınız.

Otomobillerden çok iyi anlamıyorsanız ben pert kayıtlı araç almanızı önermem.
  • Pert kaydı ve ağır hasar kaydı aynı şey. Pert nedir ? Aracın onarım maliyeti aracın piyasa rayiç bedelinin % 50 sini geçmesi durumunda Sigorta şirketleri araçları pert işlemi gerçekleştirir.

Pert kayıtlı araçlar onarıldıktan sonra ise bir çok sigorta şirketi bu araçları birdaha kasko yapmaz. Fakata Pardus Sigorta isimli şirket pert kayıtlı araçlar ile ilgili özel bir çalışma yapmış. Kısacası pert kayıtlı araçlara halk tabiri ile Full kasko denilen herhangi bir muhafiyet uygulamadan pert araç kaskosu yapıyor. Bu tip sorunu olan arakadaşlar pardus sigorta'dan yardım alabilirler. Aşağıda pardus sigorta'nın bilgilerini paylaşacağım.. Aynı zamanda web sitelerinden bilgilerinizi girerek online pert araç kaskosu fiyatı öğrenebilirsiniz.

Pardus Sigorta Telefon numaraları
    0532 111 14 40
    0532 388 24 61
    0232 342 10 33
    0533 123 29 43
    0533 123 29 44

Tıkla online pert kasko fiyatı al.Pert Kaskosu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nilaydem -- 25 Temmuz 2015; 12:07:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Saserka

Selamlar arkadaşlar.

tampondan pert
    buna inanan varmı hala

• pert araca kasko yapan şirketler var, ancak bir elin parmağını geçmez ve zaman zaman çeşitli konularda muafiyet koyabiliyorlar.
    pert araca trafik sigortası yapılır mı sorunun yanıtını da linkte bulabilirsin.
  • spacewolf kullanıcısına yanıt
    selamın aleyküm,şasi nosu versem ilgilenebilirsmisin arkadaşım?544.818.73.40
  • quote:

Orijinalden alıntı: boldghost

selamın aleyküm,şasi nosu versem ilgilenebilirsmisin arkadaşım?544.818.73.40

Tabi mesaj ile gönderin bakayım hocam.
  • spacewolf kullanıcısına yanıt
    telefon nosu ulaştırabilirsen sevinirim,araç alırsamda sigortayıda inşaallah sana nasip olur yapması,ilgine teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: boldghost

telefon nosu ulaştırabilirsen sevinirim,araç alırsamda sigortayıda inşaallah sana nasip olur yapması,ilgine teşekkür ederim

Özel mesaj ile ilettim değerli hocam.
  • Dostlar bizdede 2001 Model golf 4 var 7 senedir bizde ve alındığı günden beri sürekli kaskısunu yaptırıyoruz satmaya niyetlendik fakat 2005 yılına ait 27960 TL gibi bir hasar kaydı görünüyor fakat ağır hasar kayıtlı yada pert vs. yazmıyor arabada değişen parça yok bel altı boyalı , bu hasar nasıl olduğu hakkında bilgimiz yok acaba satarken nasıl bir yol izlemeliyiz fiyatını ne kadar etkiler bu durum yardımcı olursanız sevinirim @spacewolf

• BatuKır B kullanıcısına yanıt
    merhaba arkadaşlar işin içinde olmayan bu durumları bilmez. şu an ben ön tampondan hasar almış ön sol sis farı farı ön tamponu ön sol davlumbazı ve ön sol çamurluğu kırık araç aldım. normal piyasası 40 bin tl. ben 22 ye aldım. 4 bin masraf ettim 26 tl mal oldu trafiğe girmesi için 350 tl vergi ve muayene ücreti ödemem ve sigorta yaptırmam gerekiyor. toplam maliyeti 28 diyelim. gayet uygundur. evet gelelim asıl konuya benim sanayide işçilikle beraber 4bin liraya topladığım araca servise sadece ne tutar diye sordum parçalarıhemen aktarayım

arma logo ___ 500
    tampon kuşak ___500
    ön tampon ___1500 __ orj çıkma __750 komple dolu tampon ızgara sis logo kuşak vs. vs.
    çamurluk ___1000 __ orj çıkma__ 250
    tampon ızgara ___1000
    far ___450 __ orj çıkma__ 200
    sis farı ___300
    davlumbaz ___200 __orjinal ydk__ 60
    cam suluğu ___400 __orj yedek__ 170
    tampon braketi ___150 __orj yedek __ 50
    klima kompr. ___2800 __orj. çıkma __400 sadece kasnak kırık idi tamiri 150 tl ama bir an evvel toplamak için uğraşmadım
    dir. pompası ___ 2400 __ orj. çıkma __550 sadece yağ dolum haznesi kırık idi diğer pompaların bu parçası 50-100 tl ama benim aracınkini ne hikmetse üretmemişler bende çıkma aldım kendi orj. pompasına taktım yani 100 tl lik parçaya 550 tl verdim çıkmasına. bu parçanın orj. yedeğini 1000 tl almıştım dedimki yenisi olsun madem... ama pompanın kodlanması lazımmış koskoca yetkili servis kodlayamadı bizden alacaksın fiyatı 2400 tl ama sana ikram olsun işçilik almayalım dediler. birde işçilik geçirmeyecekler akılları sıra dışarıda 1000 tl.lik mal için. bende zamanında yetkili servislerde çalışmış otomotiv teknikeriyim hiç yer miyim bu ayakları neyse

toplamda 10700 tl malzeme çıkarttılar artı işçilik ve boya 6500 TL yetkili servis onarım ücreti arkadaşlar. malzeme ve işçilik ile toplamda 4000 tl harcadım en ufak bir sorunu yok serviste 2-3 katı fiyat çekiyor adamlar aracın toplanması bir hafta ya sürdü ya sürmedi bunlara ek olarak 2000 tl de periyodik bakımlarına harcadım oldu 6000 tl serviste yaptırsaydım 20000 lira tokatlayacaklardı adamlar.

hal böyleyken servislerde illaki araçlara ağır hasar işlenir. ağır hasar rakamsız yazıyorsa kasko bedeli araç sahibine ödenir ERP raporu işlenmez ve araç hasarlı bir halde ihale ile sigortadan satılır. aklı olan böyle çıtır hasarlı araçları alır biner arkadaşlar. neden bu araca 40 bin sayayım ki bana maliyeti 28bin 33-34 bin yazdığım zamanda peynir ekmek gibi satılır hadi satılmasın yine bana kar arabanın en ufak bir yerinde boya dahi yok metal olan kısımlarda tampon ve çamurluk plastik bunlardaki boya ve değişme zaten kaportadan sayılmıyor.
    yani çok takılmayın ağır hasar kaydına götürün ekspertize baktırın araçta darbe değişme şasede oynama var mı önemli olan bunlar
    çok şükür benim aracımda şasesi düzgün oynama yok tamponun alt köşeyi vurmuşlar tampon farı kasmış far çamurluğu kırmış karter koruma kasılıp direksiyon pompasının haznesini kırmış kırılan hazne gergi kayışı arasına girerek klima kompresörünün kasnağını kırmış tertemiz mis gibi arabam oldu hasarını görüpte aldım yaptırdım hiçte pişman değilim tertemiz Allah kazasız belasız binmeyi nasip eder inşallah.

ağır hasarda erp raporlu ise değişen parçaları ve maliyetlerini sorgulatabiliyorsunuz. erp raporu var ise ağır hasarlı ve bedeli yazar. benden size bir arkadaş tavsiyesi fazla takılmayın bunlara dediğim gibi ekspertiz yaptırın kaportacıya ve tamirciye gösterin içinize sinerse neden 3-5 bin aşağısına alıp binmeyeceksiniz ki. hadi farz edin sıfır aldınız ya da 2. el ertesi gün 10 bin tl lik hasar oluştu ne yapacaksınız? ne aracı sigortaya verebilirsiniz ne de aldığınız fiyata satabilirsiniz.

KONU ZATEN HORT OLUNCA GİRİP YAZMAK İSTEDİM AĞZI OLAN KONUŞMUŞ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mido_46 -- 1 Nisan 2016; 2:49:37 >

• mido_46 M kullanıcısına yanıt
    ayrıca arkadaşlar şunu da belirtmek isterim ki PERT denilen araçlar tanınamaz hale gelen araçlardır sözün özünde. ancak böyle maliyetli olan araçlara da pert denilmesi insanları kuşkulandırıyor ve agır hasar işlenmiş araçlardan uzaklaştırıyor. sebebini hiç düşündünüz mü?? bunun tek sebebi var arkadaşlar SIFIR ARAÇ SATMAK. tramere her seferinde 5tl gibi bir rakam ödeniyor düşünün Türkiye de günlük 1000 araç satılsa 5000 lira yapar bu sadece satılırken sorgulanan bunun yanında sorgulatıp almayanlar da var ona da bin kişi dersek günlük 10000 lira yılda 3.650.000 lira yapar bu para nereye gidiyor? bizler zaten zorunlu trafik sigortası ile soyuluyoruz!!! kasko ile resmen öpüyorlar.. tramer iyi tamam güzel almayı düşündüğümüz araçlar hakkında bilgi ediniyoruz ama bundan önce tramer mi vardı kaportacıya tamirciye gösterip alıyorduk. kaportacı 3 boya 2 değişen var dediğinde bunun maliyeti nedir diye mi soruyorduk? içimize sinerse alıyorduk aracı öyle değil mi. şimdi ne değişti.. çok mu bilinçlendik.. bence hayırr bize bir yular bağlamışlar ordan çekiyorlar.. nereye???? tabi ki sıfır araç aldırtmak için bayilere.. arkadaşlar üstteki mesajda da dediğim gibi fiat ve ford yetkili servis ve bayide staj yaptım size yeminle söylüyorum kaç tane araca boya attık kaç tanesinin mekaniğindeki arızaları hallettik elimizde yoksa sigortadaki araçların parçalarını kullandık kaç tane boyalı aracı sıfır diye sattılar gözümün önünde tek amaçları var sömürmek emperyalizmin ve kapitalizmin kölesi olmayın kendi prensip ve kurallarınızla kendi standartlarınızla düşünün karar verin. benim için önemli olan bir araç alırken hor kullanılmamış, temiz motoru ve kupası dik olmalıdır. pert kaydı var diyelim kendi adıma söylüyorum şasesinde oynama işlem yoksa değişen olarakta önemsiz 1-2-3 parçası değişmiş veya boyanmış olabilir. misal genelde bizim millet önden kazası olmasın diyor arkadan darbeli olması sorun değil önemli olan motor içi diyor ama aslında önemli olan aracın arka tarafıdır. neden mi? ön tarafın yönünü siz belirlersiniz ancak arka tarafı kontrol edemezsiniz. arka tarafın onarımı daha zordur değişeni olmayabilir ama arka tarafı düzeltmek önü düzeltmekten daha zordur söküp takılmaz çünkü tek parçadır kesmek gerekir. önde ise çamurlukları çıkartır düzeltir yada hiç uğraşmaz yenisini çıkmasını takar tertemiz geçer. ağır hasar kaydı pert kaydı önemsiz aslında tek amacı insanları ikinci elden tiksindirmek benim 4 bin liraya mal ettiğim aracı servis 16 bine topluyordu. hadi diyelim ki hasar kaydını biz tutsak siz kendi aracınızı istediğiniz yerde istediğiniz şekilde toplama imkanı verilse ve hasar kaydı takıntınız varsa servistemi toplarsınız? ben sanayide yaptırırım 2. el çıkma parça mümkünse ucuzsa sıfır yedek parça takarım sonrasında da sorsalar kaça mal oldu diye misal 5 bin ise yazsınlar tramere 5bin neden benim 5 bine mal ettiğimi servis 20 bine mal edip benim aracımın değerini düşürüp beni zarara sokup kendisi kar etsin. biraz mantıklı düşünmek lazım.

benim arkadaşımın aracı 2007 model 2 kapı değişmiş 25bin hasar kaydı var 2 kapı boyalı. kendi aracım 2010 model ağır hasarlı gözüküyor ve değişen sadece ön tampon boyanan ön tampon ve 1 ön çamurluk o istiyor 30 bin lira ben istiyorum 33 bin lira onun aracı civic benimki 308 benim aracım daha dolu daha orjinal, boyasız, modeli yüksek, kilometresi yarı yarıya daha düşük hangisini tercih edersiniz bu ikisi arasında kalsanız marka fanatikliği göstermeden? ben olsam 308 i alırım değişen sadece plastik parça mekanikte değişenleri ise zaten hareketli parçalar ve zamanı gelince yenilenmesi gereken parçalar. benim aracım serviste yapılsaymış 17bin tl hasar kayıtlı olacakmış ama sigorta şirketi sahibine kasko bedelini ödemiş aracı ihale ile satıp 17 bin lira araca masraf etmektense 32bin kasko bedeli ödeyip aracıda 19 bine satıp zarardan kar elde etmiş. sigorta şirketleri için mantıklı olan aracı perte çıkarmaktır her zaman çünkü 17bin onarım ücreti ödese araç sahibi aracını satrken zarar edecek ve kasko sigorta maliyeti o kişi için artacak belkide müşteri araca bir daha aynı şirketten kasko ve sigorta yaptırmayacak. bunları iyi düşünün arkadaşlar hasar kayıtlı araba almaktan korkmayın... satıcı şayet hasar halinin fotoğraflarını ispatlayabiliyorsa hiç çekinmeden çıtır hasar görmüş veya önemsiz yerlerinden hasarlanmış araç almaktan korkmayın isterse pert kaydı olsun normalinden 3-5 ucuza alır 3-5 ucuza satarsınız her malın bir alıcısı vardır elbet
    bana 200 binlik aracın 500 bin hasar kaydı olsun isterse 100 bine versinler alır binerim. ve bunu demişkende aklıma geldi eski aracımın değeri 10bin lira idi 2 parça düzeltme boya vardı onlar olmasa 12 ederdi ve 35bin tl hasar kaydı vardı tek kazadan. bu kazadan ben aracı 2bine topladım ve ön kaput düzeltilip boyandı ön tampon değişti farları bile kırılmadı karşı tarafın masrafı benim sigortamdan ödendiği için hasar bana işlendi bende bu aracı sıkıştım 8.500 liraya suriyelilere sattım adamlar gelipte hiç tramer sorgulamadı çünkü araba diri ve dik idi kendini belli ediyordu motoru canavar gibiydi eğer bir Türk olsaydı aracı sorgulatsa arkasına bakmadan bu araç pertmişşş diye bağıra bağıra kaçardı

yer yer karışmış olabilir mevzuular,
    uzun oldu okuyanlara teşekkürler
    neyse hayırlısı o olsun hakkımızda

• alınacak araç plaka şasi sorgulandığında hasar kaydı çıkmadı diyelim fakat çarptığı araç alacağn aracın tamir masraflarını karşıladığında bunu sistemden veya başka yerden görebiliyormıyuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

Pert kaydı ciddi kaza yapan araçların tamiri, astarı yüzünden pahalıya geleceği zaman uygulanan işlemdir yani hurdaya çıkartılır,
    Bazı arabalar da vardır
    cok ciddi kazası olmasa da araç sahibi içine sinmediği için perte çıkartılmasını talep eder arabanın parasını ister,

Hurdaya cıkan aracı da sigorta şirketi yaptırıp düşük fiyata piyasa verebilir.

Hasar kaydı da arabanın yaptığı kazaları gösterir.
    Genelde kaza takıntılı insanlar coktur,
    Kimisi çizik bile olmasın der, kimisi parçası değişmemiş olsun der
    Asıl önemli olan arabanın sorun ve masraf çıkartmadan bütün fonksiyonların yerin getirmesidir.

abi bir motor var yan yatmış yan kapaklarında hasar var, çocugun sigortasıcı tanıdık oldugundan cocugun eline parayı saymış motoru perte cıkarmıslar sigortacı şimdi tekrar motoru satacak seninde dediğin gibi almayı düşünüyorum ama aklımdaki soru şu sigortası vergisi vb fazla çıkarmı ? bu konuda bir bilgin varmı yada başıma neler gelebilir?

• 2008 de yapılan kazada çarpma 38785 TL. ERP (EKSPER RAPORU) yazıyor. Değişen parçaları 5664 den öğrenmek istediğimde EKSPER RAPORU BULUNAMADI cevabı geliyor. Hem plakadan hem şasi numarasından denedim ikisinde de aynı şey oluyor. sbm.org.tr sitesinden de baktım orada da çıkmıyor. Ne yapmam lazım? Neden çıkmıyor olabilir.
  • Ya beyler ortalığın ... koymuşsunuz. Saçma sapan şeyler yazmış birçoğu. Allahtan işe hakim ve 2 cümle ile anlatanlardan birisi direkt olarak 2.mesajı yazmışta görmüş olduk.

Pert kaydı ile hasar kaydı aynı yazmış biriside.Bende pek bilmiyorum ama bu tespitin saçma olduğu kesin.

• Merhaba arkadaşlar bir aracımız var.Araçta ağır hasar gözüküyor.Satacağız alıcı bunu biliyor ilanda yazıyor zaten.Şimdi bizim noterde bunu noter satış kağıdına geçmemiz gerekiyor mu.Yarın bir gün dava nedeni olmasın diye.Nasıl bir yol izlenme?
  • Brigade34 kullanıcısına yanıt
    Sigorta şirketleri bazen tanıdık kişilere torpil yapıyorlar maalesef. Aracın şasi numarasında ya da plakasında sıfırları "o" harfi olarak girerek(ya da tam tersi) torpil geçtiği kişinin kaydının çıkmaması gibi bir duruma sebep olabiliyorlar. Başımıza geldi, pert kaydı olan aracın plakasından ve şasi numarasından hiçbir kayıt çıkmadı neyse ki acentemiz durumu farketti, noter satışını iptal ettirdik paramızı geri aldık.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.