Şimdi Ara

Person of Interest (2011 - 2016) (437. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.503
Cevap
106
Favori
320.486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 435436437438439
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    DVD ler 720p değil mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Az önce alttaki video'yu izledim anlamadığım şey yeni sezon netflix'te mi olacak? İnternette bununla ilgili birşey göremedim.
    http://dizipub.com/person-of-interest-comic-con-2015-izle/

Ek olarak dizinin devam etmesi izleyiciye bağlıymış. #six seasons and a movie gibi kampanyalar görebiliriz.
    http://www.ign.com/articles/2015/07/12/comic-con-person-of-interest-to-drop-the-mic-with-season-5

• Thumbnaili Person of Interest vermişler ben de güzel bir reklam çektiler sandıydım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4.sezon da bitti

hayatım boyunca izlediğim tek dizi. korkarım ki öylede kalacak. neredeyse biteli 10 gün oldu ama o zamandan beri aramama rağmen buna eşdeğer gördüğüm bi dizi bulamadım. perişan oldum ya.hele o final sahnesi yok mu...
  • gel pc pc kullanıcısına yanıt
    Bu diziden kat kat daha güzel çok dizi var. Önyargılı olmayın bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Final Getsuga Tenshou

Bu diziden kat kat daha güzel çok dizi var. Önyargılı olmayın bence.

Dün gece 2 de sherlock izlemeye başladım güzeldi beğendim tavsiyeniz varsa beklerim hocam

• gel pc pc kullanıcısına yanıt
    İzlediğim diziler bunlar hocam. Konularına bakarak hoşunuza gidenlere başlayabilirsiniz. Hepsini tavsiye ederim.

http://www.imdb.com/user/ur42721029/watchlist?publish=save&sort=listorian:asc&view=detail

• . Beyler bu dizi hakkında yardiminiza ihtiyacım var , bir arkadaşımın inanılmaz ovgulerinden sonra izlemeye karar vermiştim ki ettiği laflardan biri breaking bedden bile daha guzel, ki benim en sevdigim hala unutamadığı bir dizidir BB , şimdi ben 4 sezonu da izledim ya ben bir bok anlamadım afedersiniz ya dizi o kadar güzel değil şimdi nedenlerini anlatıyorum kimse kotulemeye calistigimi zannetmesin ben sadece nereyi anlamadım nereyi kacirdim bunu merak ediyorum , ilk olarak her bölüm değişen hikâye yanı her bölüm bambaşka kişileri kurtarma , bu beni ana hikâyeden çok uzaklaştırdı , yanı anime izleyenl3r bilir filler bölümler tadında bölümler vardı sadece birini kurtardiklari ana hikayeden hiç bahsetmedikleri bölümler .tamam her bölüm birilerini kurtarmak zaten makinede arka kapı açan haroldun arkadaşınin irrelivent insanları kurtarmak istemesi ,olayların gelişip finch in de irrelivent insanları kurtarmanın önemini anlamasıyla bir yerde dizinin amacı haline geliyor bu kısmı biraz anlıyorum ama ben dediğim gibi ana hikayeden çok sık koptum , ikincisi bunu ciddi olarak söylüyorum turk aksiyon dizileri tadında aksiyon sahneleri bu mesele beni o kadar rahatsız ettiği çoğu aksiyon sahnesinde ooof bit artık dediğim anlar oldu , orneklendireyim hemen ana aksiyon karakterlerimiz reese shaw ve root insanları genelde dizlerinden vuruyorlar fakat niyeyse bu adamlar sanki kafalarından vurulmuş gibi anında etkisiz kalıyorlar fakat bizimkiler bel ustu ciddi yaralar alsalar bile terör estirmeye devam ediyorlar. Sonra isinlanmanin keşfi yapılmış gibi mekanlar arası inanılmaz hızda seyahat tamam reese fincin koruyucu meleği ama o kadar da olmaz ki yine reese ve fich in farklı kişileri takip ettikleri bir bölümde ornegin finch new York da reese new jerseyde finchin başı belaya giriyor , bu haberi Jersey de alan resse tam vaktinde yetişip finchin kurtarıyor bunun gibi aksiyon sahnelerinde gözüme takılan o kadar durum oldu ki inanın sayısını unuttum , gelelim ana hikâyeye bununla alakalı bir eleştirim yok bu kısmı tam anlamış miyim diye siz karar verin diye yazıyorum bir yerleri atlamissam oturup izlerim tekrar , uyarayim spoiler içerecek yazının devamı okumayı bıraksın diziyi izleyecek olan veya izlemekte olanlar kısaca finch makine yapar , arkadaşı arka kapı koyar ve olur , finch irrelivent insanlara önem verir , bir kaç denekden sonra reese le çalışmaya başlar sonra makinenanlativerinbulunurbulunur sonra calisir bizimkiler saklanır son sezonda the machine in yeri bulunur , bir şekilde kurtulur çok çok anladigim yer elbette var ama geneli önemli başlıklar bunlar , sonra kim ne demiş diye eksiye baktım herkes father dedi ya yapay zeka için sağlanır mi ben ağlıyorum falan demiş , ben inanın etkilenmedi bile son sezon finalinden buna reese son dakikalarda yaptığı polat alemdarlik da sebep olmuş olabilir ama cidden beyler ben neyi kacirdim.neyi anlamadım özel mesajdan ve buradan bana bir yardımcı olun anlamadiysam anlativerin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tutunkolonyasi -- 7 Ağustos 2015; 2:02:36 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• tutunkolonyasi kullanıcısına yanıt
    Bütün bölúmler ana konuyla bağlantılı gidiyor. Dikkatli bir şekilde tekrar izlemenizi tavsiye ediyorum. Arada belki 8-9 bölüm ana konudan bağımsız gidiyordur. Sonuçta 90 bölümlük dizi o kadar da olsun.

Edit: Bahsettiğiniz sahne ağır çekimde ve arka plandaki mükemmel müzikle çekilmiş bir sahne. O yüzden polat alemdarlık yapması normal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lionel Fusco -- 7 Ağustos 2015; 11:32:30 >
  • Diziden zevk almak için belli bir donanımda olmak lazım. Yoksa ot gibi 4 sezon izlersiniz konu neydi dersiniz. Böyleleri sitcom izlesin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Vicdan Azabı

Diziden zevk almak için belli bir donanımda olmak lazım. Yoksa ot gibi 4 sezon izlersiniz konu neydi dersiniz. Böyleleri sitcom izlesin.

Anlatsana neymiş o donanim, ben zaten o mesajı bende bir yerlerde yanlış yaptığımın farkına vararak yazdım ,laf dokundurtma caban yersiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tutunkolonyasi -- 7 Ağustos 2015; 12:20:54 >
  • quote:

Diziden zevk almak için belli bir donanımda olmak lazım. Yoksa ot gibi 4 sezon izlersiniz konu neydi dersiniz. Böyleleri sitcom izlesin.

haklı
  • Ulan arkadas ilk kelimelerimde de yazmisim yardim lazim diye , kimse soyle yap dememis de herkes aptalligima cakmis lafi bilmeden etmeden

• tutunkolonyasi kullanıcısına yanıt
    Otur baştan izle yada yeni sezonu izleme, diziyi bırak.

• quote:

Orijinalden alıntı: tutunkolonyasi

quote:

Anlatsana neymiş o donanim, ben zaten o mesajı bende bir yerlerde yanlış yaptığımın farkına vararak yazdım ,laf dokundurtma caban yersiz

Sana özel bir şey söylemiyorum hocam. Ben çevremden çok duyuyorum. İnsan da hafif bilim kurguya yapay zekaya merak olmalı. Polat Alemdar'lık sahnelerinin sırf heyecan katma amacıyla olduğunu bilmeli.

Hele ki yazılımcı birisi olarak diziyi izlerseniz bir dizi işin bilim kurgu bölümünde nasıl bu kadar gerçekçi olabilir diye düşünürsünüz. Her bölümü film gibi olan bir dizi bu zira.

Renkler zevkler meselesi kısacası.

• quote:

Orijinalden alıntı: tutunkolonyasi

. Beyler bu dizi hakkında yardiminiza ihtiyacım var , bir arkadaşımın inanılmaz ovgulerinden sonra izlemeye karar vermiştim ki ettiği laflardan biri breaking bedden bile daha guzel, ki benim en sevdigim hala unutamadığı bir dizidir BB , şimdi ben 4 sezonu da izledim ya ben bir bok anlamadım afedersiniz ya dizi o kadar güzel değil şimdi nedenlerini anlatıyorum kimse kotulemeye calistigimi zannetmesin ben sadece nereyi anlamadım nereyi kacirdim bunu merak ediyorum , ilk olarak her bölüm değişen hikâye yanı her bölüm bambaşka kişileri kurtarma , bu beni ana hikâyeden çok uzaklaştırdı , yanı anime izleyenl3r bilir filler bölümler tadında bölümler vardı sadece birini kurtardiklari ana hikayeden hiç bahsetmedikleri bölümler .tamam her bölüm birilerini kurtarmak zaten makinede arka kapı açan haroldun arkadaşınin irrelivent insanları kurtarmak istemesi ,olayların gelişip finch in de irrelivent insanları kurtarmanın önemini anlamasıyla bir yerde dizinin amacı haline geliyor bu kısmı biraz anlıyorum ama ben dediğim gibi ana hikayeden çok sık koptum , ikincisi bunu ciddi olarak söylüyorum turk aksiyon dizileri tadında aksiyon sahneleri bu mesele beni o kadar rahatsız ettiği çoğu aksiyon sahnesinde ooof bit artık dediğim anlar oldu , orneklendireyim hemen ana aksiyon karakterlerimiz reese shaw ve root insanları genelde dizlerinden vuruyorlar fakat niyeyse bu adamlar sanki kafalarından vurulmuş gibi anında etkisiz kalıyorlar fakat bizimkiler bel ustu ciddi yaralar alsalar bile terör estirmeye devam ediyorlar. Sonra isinlanmanin keşfi yapılmış gibi mekanlar arası inanılmaz hızda seyahat tamam reese fincin koruyucu meleği ama o kadar da olmaz ki yine reese ve fich in farklı kişileri takip ettikleri bir bölümde ornegin finch new York da reese new jerseyde finchin başı belaya giriyor , bu haberi Jersey de alan resse tam vaktinde yetişip finchin kurtarıyor bunun gibi aksiyon sahnelerinde gözüme takılan o kadar durum oldu ki inanın sayısını unuttum , gelelim ana hikâyeye bununla alakalı bir eleştirim yok bu kısmı tam anlamış miyim diye siz karar verin diye yazıyorum bir yerleri atlamissam oturup izlerim tekrar , uyarayim spoiler içerecek yazının devamı okumayı bıraksın diziyi izleyecek olan veya izlemekte olanlar kısaca finch makine yapar , arkadaşı arka kapı koyar ve olur , finch irrelivent insanlara önem verir , bir kaç denekden sonra reese le çalışmaya başlar sonra makinenanlativerinbulunurbulunur sonra calisir bizimkiler saklanır son sezonda the machine in yeri bulunur , bir şekilde kurtulur çok çok anladigim yer elbette var ama geneli önemli başlıklar bunlar , sonra kim ne demiş diye eksiye baktım herkes father dedi ya yapay zeka için sağlanır mi ben ağlıyorum falan demiş , ben inanın etkilenmedi bile son sezon finalinden buna reese son dakikalarda yaptığı polat alemdarlik da sebep olmuş olabilir ama cidden beyler ben neyi kacirdim.neyi anlamadım özel mesajdan ve buradan bana bir yardımcı olun anlamadiysam anlativerin

Hocam polat alemdarlık sahnelerine ne çok takılmışsın.Farkındaysan tüm yazın boyunca ana konuyu geçip aksiyon sahnelerini yerden yere vurmuşsun. Geç onları. Konuya odaklan,bir de öyle izle. Her şeyi bırak,dizide 1984 romanından esintiler var,sırf şu neden bile benim için bu dizinin kalbur-üstü olduğunun kanıtıdır. Diziye bilim-kurgu yönünden bak,o zaman neden bu millet The Machine'nin ''Baba'' deyişinden bu kadar etkilendiğini anlayabilirsin.

• Uzun zamandır dizi izlemediğim için PoI'nin de son sezonuna bakma fırsatım olamamıştı ama 3-4 günde tamamladım.

Makinenin Finch ile konuşma kısmı baya duygusaldı bence. Bir makine için üzüleceğim aklıma gelmemişti.
    Ayrıca Elias'ı da severdim oyunculuğundan ötürü, ona da üzüldüm açıkçası.
    Son yürüme sahnesine de neden bu kadar takıldığınızı anlayamadım. Final için gayet estetik bir sahneydi. Dizilerdeki mantıksız şeylere girersek hiç çıkamayız. O yüzden takmayın derim bu kadar. Takacaksanız Finch'in joistik ile uçak indirmesine takın.

• Aksiyon sahneleri izleyicileri rahatlatmak ve sıkılmasıni önlemek için. Onun dışında teknolojiyle ilgili kısımları aşırı tutarları.yapan kişiler bu konu da çok hassas önemli olanda bu zaten.

1-
    --- 3x12 spoiler ---

makinenin mors alfabesiyle root'la konuştuğu yerde gerçekten anlamlı şekilde konuşturmuşlar. yani kolpa sesler koymamışlar diziye. reddit'teki biri sesleri çözmüş ve mors'un anlamlı olarak konması bir yana, root'un söylediği khz değeri bile dizideki sesin değeri ile örtüşüyor.

benim, dizideki bu teknik tutarlılıklar ve kavramların ayrıntısına kadar gösterilmiş olan özen* üzerine yapacağım yorum şudur ki root çok güzel aq. bana "root'u bağladık sorgula" deseler kendisini derhal çözüp nikahıma alırım. yazdığım machine, samaritan, disk misk ne varsa koyarım önüne onun olsun. heves etmiş belli ki.

--- 3x12 spoiler ---
    zokondor···

2-

bu dizinin dünya dizi tarihinde tüm dizilerden ve çoğu filmden ayrıldığı en önemli nokta son derece gerçekçi teknoloji kurguları. adam hack ediyorsa bluejack ile ediyor, backdoor ile ediyor, izini "multiple anonymous proxies" üzerinden kaybettiriyor, zero day exploit buluyor onu kullanıyor. encryption break edecekse küp çevirerek değil, brute force ile etmeyi deniyor, başaramıyor vs. işin içinde illa ki wishful thinking var ama ben ona razıyım. bu konudaki danışmanları süper.

ana konusu da teorik olarak gayet makul mantıklı. gelecekte de olası.

ssg

• beyler 1.bölüm izledimde sonradan mı açılıyor pek sarmadı ilk bölüm
  • 
Sayfa: önceki 435436437438439
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.