Şimdi Ara

Periyodik Bakım Maliyetleri 2023 (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
3
Favori
6.688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

yağa min 350tl fazla ödemişsiniz. yağ filtresine de min 100 fazla ödemişsiniz. hava ve polen filtreleri wunder alarak turboya vereceği muhtemel zararı göze almış oluyorsunuz. yan sanayi polen filtresi ise koku,toz gibi dış etken engellemesinde başarısız olup hem klima sistemine toz dolmasına hem ciğerlere gitmesine sebep olacak. orjinal alsaydınız 800e malolurdu sanırım ikisi. sizden almadığı işçiliği parçalardan bol bol almış. sanayilere fatura zorunluluğu, garanti zorunluluğu gelmedikçe bu kanayan yara düzelmeyecek.

PSA yağ, yağ filtresi, hava filtresi, mazot filtresi, polen filtresi tamamı PSA orijinal 2350tl'ye aldım. polen filtresini mann alsanız bile psa'ya özel üretilen filtre farklıdır. (mann psa tedarikçisi)

• 1.5 DCİ 10 bin bakımı için 2500 civarı fiyat verdiler.

• Peugeot 308 2018 dizel aracın 90 bin bakımı yapıldı.
    Yağ-mazot-hava-polen filtreleri orijinal olarak değişti. Yağ olarak castrol edge kullanıldı. 3 bin TL ödendi. İstanbul Beykent özel servis
  • derinlik34000 kullanıcısına yanıt

Polen filtresini de değiştirebilirsiniz hatta buji anahtarı alıp buji de değiştirebilirsiniz. Çok basit işlemler bunlar.

• Toyota Auris 2016 1.6vvti multiDrive s

0w20 Shell Yağ 900tl

Filtron marka Yağ , hava , polen filtre seti 340tl.

İşçilik ücreti yok kendim yaptım.

Toplam : 1240tl ye geldi.

İşini güzel yapan bir toyotacım var fiyat aldığımda

5w30 mobil 1 esp

denso marka orjinal filtre seti işçilik dahil 2750 fiyat vermişti.

• Willian kullanıcısına yanıt
    0 20 yağı nerden aldınız o fiyata

Muğla Dalaman hocam…Ustalar 15-20 yıllık tanıdıklar…

• Yetkili servisten baska kimseye kaputu açtırmam. Nokta

• Yağ+fitreler için servise giden adamın ya çok parası vardır yada hiç bir şeyden anlamadığı için bunları bir iş sanıyordur, bilmiyordur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 8 Şubat 2024; 10:44:18 >
  • Panthér kullanıcısına yanıt

euro5 hdilerde mazot filtresi değişirken plastik sonda kırılabiliyor. kırılırsa eğer komple değişim gerekir. 2500tl şu an fiyatı. sadece filtre 300-500 arası. aracı bırakıp geri aldığınızda eğer sonda kırıldıysa bunu anlama şansınız yok. mazot filtresinin su tahliye giderini ezer,kaynatır vb yöntemle körler geçer. hava filtre vidasını yalama eder üzerine bırakır geçer. polen filtesini ters takar geçer. şu an trafikte bolca vardır böyle araç. velhasıl kelam ülkemiz şartlarında yetkili veya özel servislerin güvenilirliği kalmamıştır. fahiş işçilikler istenmekte fatura ve garanti verilmemektedir. yapılan işçilikler vasat seviyesinde bile değil. bileğine güvenen kendi yapsın bu işi.

• Code140 kullanıcısına yanıt

sadece görmüyorsunuz. leş bir mutfakta pişmiş yemek o mutfağı görene dek lezzeti gelebilir...

• ebedidevlet kullanıcısına yanıt
    Bir adamın eli tornavida tutmalı, en azından basit işler için dahi olsa…

Bu devirde, hava filtresinin kapağını açamayan, arabasının sileceğini değiştiremeyen -yada basit uyduruk musluk değişimi vs.- adam; adam değildir(bana göre).
  • highflyeer H kullanıcısına yanıt

n11.comdan shell marka

• Willian kullanıcısına yanıt

filtron marka degil filtrede.man filtre aldım yan yana koydum filtron karton oyuncak gibi kaldı.özellikle dizel araçta hava filtresi çok farkettiriyor.bende n11 den aldım 4 lü set ve karter tıpası dahil 1000 tl ye tümü alman orjinal..

bir dahakine man tercih ederim muhtemelen. Bizim benzinli ancak hava filtresi önemli tabi. Ben filtronu kendi egea aracım var orjinal servisten opar hava filtresine göre kıyasladığımda kalitenin hemen hemen aynı olduğunu fark ettim. Man eminim dediğiniz gibi olabilir. Bu bakımda biraz ekonomik davranmam gerekiyordu.

Filtorunu da mann üretiyor.

• Yukarıda arkadaşın dediği gibi araç bakımı gibi işlemleri kendiniz yapmadıktan sonra bakım maliyetlerini düşürmek zor. Artık fiyatları belirleyen kriter sayısı çok. En basitinden fatura kestirmeniz bile %20 fiyatı arttırıyor. 4000 TL bakım yaptırsanız 4800 TL ödüyorsunuz.

• Özel servislerde (vw) periyodik bakım işçiliği ortalama ne kadar?
  • Code140 kullanıcısına yanıt
    aynen hocam orda çalışan kalfaların da biyerde öğrenmesi lazım. işi öğrenip asgari ücretten hallice maaş ile çalışmak yerine kendi yerini açmaları lazım.
  • Seat Ibiza 1.0 atmosferik motor için 7900₺ fiyat aldım. Hava filtresi değişmeyecekmiş, polen ve yağ filtresi + yağ için bu fiyat aşırı geldi.

Ya çirkeflikle en azından cam suyu gibi şeyleri düşürteceğim, ya da garantiyi bozacağım. Hava filtresini değiştirmeyip polen filtresini değiştirmek hiçbir şekilde mantıklı gelmiyor.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.