Şimdi Ara

Pentium D 805@4.3Ghz ve X1800XT... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
5.321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • duallere su soğutma lazım yüksek değerlerde stabil kullanabilmek için ben hava ile 3.6 anca full stabil kullanabiliyorum
    @razor P5wd2 duali tanıması için bios uptade yapmam gerekti yoksa normal bir işlemci gibi değerlendiriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Endoplazmikredikulum -- 16 Nisan 2006; 16:46:07 >
  • eyvallah hocam
  • quote:

Orjinalden alıntı: gkoylu2005

beyeler yeni sistem sipariş verdim
    sistem şöyle.:
    SAPPHIRE ATI RADEON X1800XT 256MB GDDR3 PCI-E VIVO EKRAN KARTI
    ASUS P5WD2-E PREMIUM INTEL975X SOKET 775 ANAKART
    KINGSTON 1024MB 675MHZ CL4 DDR2 MEMORY (2X512MB) dual kit
    INTEL PENTIUM4 D 830 3.0GHz LGA775 800MHZ DUAL CORE İŞLEMCİ

hyper gerçek 425 W pS war.
    zalman 7000-cu cpu soğutucu

sizce ben bu sistemle neler yapabilirm?

Bence birşey yapamazsın zira psu nu değiştirmen lazım...

+12V kanalları 2*18A dan aşağı birşey olmaz... Bendeki eski Asus psu 2*15A idi ne X1800XT ne de cpu adam gibi stabil çalışmıyordu...

Yani Bence en az 500w Enermax yada Tagan psu al önce...

• öncelik le hayırlı olsun

bencede hiç bişe yapamazsın javaya hakveriyorum ama şunuda belirteyim
    almış olduğun işlemci 90 nm lik eski model bir intel ama artık daya yeni seri olan 900 serisi üretime geçti
    teşke almadan önce biraz araştırsaydın çok daha az ısınan çokdaha fazla performans verein işlemci alabilirdin

ve eğer sihalen daha sistemin sipariş durumunda ise dilersen bir benim ile görüş sana 830 yerine 920 işlemci vereyim
    hem ısı sorunun ortadan kalksın hem 2 mb önbellek yerine 4 mb önbelleğe sahip olan 65nmlik son çıkan işlemcilerden birine
    sahip ol derim.....

yanı sıra 900 serisi işlemciler şu anda intel türkiyenin stocklarında mevcut fakat adamlar 800 serisi çok ısınan işlemcileri
    tüketmek için piyasaya sürmedikleri söylentileri var nekadar doğru nekadar yanlış bilemeyeceğim ama bence bu yaptıkları hiç hoş değil
  • quote:

Orjinalden alıntı: Endoplazmikredikulum

duallere su soğutma lazım yüksek değerlerde stabil kullanabilmek için ben hava ile 3.6 anca full stabil kullanabiliyorum
    @razor P5wd2 duali tanıması için bios uptade yapmam gerekti yoksa normal bir işlemci gibi değerlendiriyor

stock fan kullanmışmıydınız? merak ediyorum typoon la arasında aynı voltajlarda ne akdar ısı farklılığı var şuanda voltaj mhz ve ısı değerleriniz nedir ? bende typoon düşünüyorum bikac kelime paylaşırsanız sevinirim
  • arkadaslar benım sıstemde soyle;

D805 2.66 DUAL ISLEMCI
    GIGABYTE GA 8VT880P COMBO REV2 ANAKART
    512MB DDR2 533 ELIXIR RAM
    80GB SATA2 NCQ HDD

UZERINDEKI KENDI FANI ILE ISLEMCI NORMAL KULLANIMDA FILM IZLEME INTERNETTE SORF .VS..VS 37-38 LERDE DOLASIYOR. DAHA UZERINI ASMADI... KASA AOPEN KASA .. PSU SUNDAN SIKAYETCIYIM DEHSET SEKILDE OTUYOR...

NEYSE..BENDE ISLEMCIYI OC YAPARAK KACA CIKARTABILIRIM.FAN FELAN DEGISIMI YAPMAKSIZIN..

EVEREST PROGRAMI ILE VERI OKUMADA 4500 ALIYORUM.... IYIMIDIR..
  • süper bir fiyat/performans gözüküyor.
  • bence gigabyte ga-8vt8809 combo rev2 al.. ben cok memnunum... bu ıkılıyı ben kullanıyorum ve sıcaklıgı normal kullanımda 37-38 derecede.. dun galyana gelip 3200ghz kadar cıkarttım gayet stabil calısıyor ve cpu sıcaklıgı 44 dereceye cıktı... uzerınde orjınal fanı ıle...
  • süper
  • zaten kesinlikle d805 i herkeşlere öneriom müthiş bi makine bence o aletin çok ii o/c olcağını biliopdum züpersin kardeş ii değerler fiat/performans manyağı bi alet 805
  • vga yı o hızlarda stabil tutmak için ramine ve gpusuna ne kadar voltaj veriyorsun .
  • quote:

Orjinalden alıntı: aykutx

İntele geçenler AMD ye dönüşünüz muhteşem olacak

AsLInda Bu Cewaba KatıLabiLİrim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SysteMOfADowN.666 -- 11 Mayıs 2006; 18:28:05 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Timeguard

vga yı o hızlarda stabil tutmak için ramine ve gpusuna ne kadar voltaj veriyorsun .

Voltajlar 1,52Vpu 2,155Vmem 2,135 Vdd...
  • Super pi skoru güzel değill ben bile dün işlemciyi 2800mhz de 1.625V ile süper pi aldım 31sn de tamamladı ki işlemci stabil değildi sonra hata vermeye başladı.

Bence artık bu 8xx Dual serisi niyadını doldurdu 9xx serisi var canavar gibi. Sanırım yeni 9xx serisinin ısı sorunuda yok.
  • Way be bendede 805 var 4.3 e nasıl dayanır bu ya çok ilginç ben nasıl yükseltebilirim bunu?
  • oooo çok iyi değerler hayırlı olsun kardeş.....
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.