Şimdi Ara

PDA'den Bluettoth yolu İle Cep Üzerinden İnternet...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bunun ayarları nasıl oluyor bilen var mı? N7650 ve İpaq 3970 var... Ama ayarları bi türlü yapıp cep üzerinden intenete giremedim... Bu arada bilgisi olan varsa ücretlendirme konusunda da yazarsanız...

• i paq3970 için soyledıklerım
    ilk olarak telefonunu gprs baglantısını yaptıktan sonra baslamalsın
    yanı tel ile gprs baglan olmalı
    daha sonra ipaq ayarlarına gelelim
    start -> settings -> connections -> connections ' a gel
    daha sonra en ustteki internet settings e gel oradan bluetooth dialup modemi seçip
    hangi gsm operatorunu kullanıyosan onun ayarları web sitesinde yazar
    telsim için cevirecegin numara telsimin web sayfasında yazıyo
    ama önemli olan o connection bölümünde ikinci sekme olarak altta Dialing locations war orada area kod ve country cod bos olacak
    sonra dialing patterns de sırasıyla kutucuklara alt alta G FG FG yaz
    kolay gelsın
  • kaptan tam olarak beceremedim ben de sonuçta gprs olarak değil data olarak bağlanmaya çalışıyo fakat onu da beceremiyo oraya turkcell için mesela phone number olarak ne yazıyorsun daha detaylı ve tane tane anlatabilirsen çok seviniriz +90532757...gibi bi numara mı girmeliyiz ?? yada numara yerine ne yazıyoruz yazmadan kabul etmiyor çünkü....
  • gprs olarak baglanmadan internete giremezsin.telefon numarası olarak telsim için *99# i yazıp bağlanıyosun. ama turkcell için bilemiyorum.
    ilk dediğim ayarlarda anlamadıgın neresı war tam olarak soylersen. yardımcı olurum.
  • Cep telefonu gprs ile bağlanıyor turkcelle onda sorun yok. ipaq de bluetoth ile cep e bağlanıyor fakat hata mesajı veriyor.

Yaptığım işlemi anlatayım siz yanlış olanı söyleyin o zaman.

Cepten gprs e bağlandım. ipaq den başlat ayarlar bağlantılar diyerek geldim. advance ayarlardan bluetooth settings adı altında add a new modem connection ı tıklıyorum.

bağlantı adı: turkcell
    modem: bluetooth dial-up modem
    ileri
    aranacak numara olarak dasenin telsim de kullandığın *99# yi tuşluyorum turkcell için hiçbir yerde bu şekilde bi numaraya ulaşamadım çünkü (sanırım asıl aradığım bu numara olabilir )

şimdi bluetooth u aktif ediyorum
    dial up using nokia6600 i tıklıyorum
    sellect a connectiondan demin yaptığım turkcell ollarakadlandırdığım bağlantıyı tıklıyorum ok dedim
    dial up using nokia6600 olarak deniyor bu arada bluetooth cep telefonunda aktif ve gprs de aktif cepten bağlantı için onay istiyo
    evet dedim
    şimdi ipaq username psswrd ve domain istiyo

username:gprs
    password:gprs
    domain:turkcell dedim

dialing *99# dedi ve bu noktada

THE CONNECTİON FAİLED AND COULD NOT BE REESTABLİSHED

diye bir mesaj...

ben bu mesajı 3 günde 10000 kez gördüm ne yaptıysam ne yolu denediysem aynı mesaj

başarılı olabilen arkadaşlardan yardım istiyorıum bu aleti almamdaki tek gaye bu bağlantıydı

teşekküler saygılar...

• olmaz tabiki pocketpc yada smartphone duzgun sekilde baglanamaz bluetothdan
    bu isi activesync ile yaparsin activesync uzerinden ppc yada smat esitleme yaptiginda varsa pcdeki interneti yoksa ppc deki gprs ustunden otamatik baglanir o ayarlarla basarili olan olabilir ama cok zor kesinlikle bluetoth uzerinden activesync esitlemeyi yapacaksiniz bunun aciklamasi forumda mevcut sacma sapan ag baglanti ayarina falan gerek sadece esitlemeyi yapin forumda anlatildigi sekilde
  • hiçde sacma değilanlattıklarım
    sadece önemli olan burada turkcell için baglantı numarsı bulman
    bak senın cep telınden kendin yapmıcaksın baglantıyı baglantıyı ipaq ile yapman lazım.
    bastan ayarları dıyorum
    start > settings > connections > en ustteki simge ipaq ve dunya işareti > oradan internet settings e gelip modify diyeceksin
    ordan new diyip işte turkcelli yazip dialup modemı secip next sonra ipaq in cep telinden cevirmesi gereken numarayı yazıcaksın
    ama ülke ve sehir kodları kısmı bos olacak ondan sonra
    start > settings > connections > dialing locations a gelip dialing patterns
    oradaki ayarları da
    kutucuklar en üstten en alta kadar
    en üste= G
    ortaya = FG
    en alta = FG yazıcaksın
    bunları yaptıktan sonra
    ipaq in bluetooth i ac
    start > settings > connections internet settings kısmındakı baglantıya connect diyip cep telinde numara cevirmesi lazı ama onun içnde cep telinde bluetooth acık ve ipaq i görmesi lazım
    sonra ipaq cep telinde numarayı cevirip baglanıyo
    o kadar kolay gelsın
    gene

• bu dediklerinin hepsini artık gözüm kapalı biliyorum hatta senin yazdıklarını okurken hepsi gözümün önünde canlandı bile belki 100 kere yapmışımdır hepsini ama maalesef o turkcelin numarası olmadan bi fayda etmiyo turkceli aradım bi sürü kontör gitti ama adamlara ulaşamadım bile forum sitelerini arşınlamaktan mecalim kalmadı artık vazgeçtim

tam anlamıyla adamın biri çıkıp da "...ben bu bağlantıları bu telefonla turkcellden yaptım..." demeden de artık denememeye karar verdim çünkü ruh sağlığım yerinden oynadı

tüm yardımların için teşekkür ederimn dostum Bir gün başarılı olursam sana da haber vericem merak etme :(
  • rıca ederım bı yardımımı dokunamadı ama umarım yaparsın gercekten cok zevklı
    olmadı bı telsım hat al sırf ipaq için
  • Ben bağlandım arkadaşlar... Turkcell için aranacak numara *99# ... Artı o FG,G felan yazanların 3ünüde G,G,G yapacvaksınız... Yalnız birde girmeniz gereken DNS numaraları var... onlarıda nette araştırırsanız bulabilirsiniz... Msn'de kullandım internete de gezdim... Biraz yavaş ama olsun... Acil bişi olursa en azından MSN kullanmak için...
  • bakin sevgili arkadaslar bu tarz ayarlara gerek yok ne smarthonlarda nede ppclerde microsoft activesync diye program yazmis bu isler icin bluetoth eslesmesi yapicaksiniz forumda verdim arkadas dedigi olay bir ara activsync 3.9 alti olmali ag ayarini kendiniz girecekdiniz ama 4 ve ve4.5 ile bu kalkdi forumda anlatildigi sekilde
    bluetothdan pc ye baglayin ppc yi gprs yada normal internet otamaik bulur bunlari gecin olmaz zamaniniz ve paraniza yazik
    activesync de the internet acik olursa ister gprs isterseniz normal adsl vs vs baglantinizi otomatik algilar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xakah74 -- 18 Kasım 2006; 20:45:25 >
  • Dostum çok güzel anlatmışsın fakat bizim derdimiz bilgisayara bağlamak falan değil yada bilgisayardan internet e zaten bağlanıyoruz bunu dert etmiyoruz.

Şööle ifade edeyim durumu. Ben yolda giderken acil bi mail atmam gerekti yazdım fakat WİFİ yok cihazımda ne yapacam ??? laptopu açıp net e bağlanıp mı atacam yolda Diyelim ki laptop da da wifi yok ?!?

İşte bu gibi durumlarda sokakta işyerinde evde mutfakta hela da otobüste gemide her yerde açık olan ve yanımızda mobil olan cihaz ne ??!!?? Dünyanın matbaadan sonra ki en önemli icadı!!!! Cep Telefonumuz

İşte bununla bağlanmaya çalışıyoruz. Ama maalesef bu bağlantının da telsim ile yapıldığını arkadaşlardan öğrendik turkcell den tık yok yada ben beceremedim yada benim cihazımda sıkıntı var her neyse .. Şimdi hafta içi telsim hattı olan bir arkadaşımın hattından deneyip başarılı olursam sizleri de bilgilendirecem. Bu yola baş koydum arkadaşlar Onur meselesi oldu artık benim için

Saygılar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.