Şimdi Ara

PCIe x16 ve PCIe 2.0 Problemi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
554
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hd4870 almaya karar verdim. Benim anakartım g31 chipsetli ve hali ile pci x16 destekliyr fakat hd 4870 pci 2.0 desteğine sahip. Bu benim bu ekran kartını benim anakartıma takamayacağım anlamına mı geliyor? Eğer takabileceksem performans sorunu mu yaratıyor? yani x38 chipsetli bi anakart alsam daha mı iyi ederim. şimdilik ekstradan anakart masrafında bulunacak bütçem yok eğer bu şekilde de 4870i takabileceksem masraf etmeyeceğim... tabii şimdilik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FrostBLade -- 13 Ağustos 2009; 17:22:22 >

• gerek yok anakart değiştirmene ekran kartı olur da sana büyük ihtimal psu lazım olacaktır sistem özelliklerini tam olarak yazar mısın
  • PCIe 2.0 geriye dönük uyumlu olduğu için hiçbir sıkıntı yaşamazsınız. Performans farkı da günümüz oyunlarında ve o ekran kartı ile oluşmaz
  • Uyum sorunu olmaz, ama diğer parçaları da yazarsan sistemine en uyumlu ekran kartını önerisi yapılır...
  • Psu 550 watt ocz fatality olacak. 4 gb ddr2 800 mhz ram, core 2 duo 8400 3ghz 6 mb cache, anakart asus p5kpl - vm g31 chipset , ekran kartını da his iceq4 hd 4870 turbo 1gb olarak düşünüyorum. aslında hd 4890 toxic mi alsam diye düşünmüyor değilim.. aralarında çok ahım şahım bir fark olacağını düşünmüyorum açıkçası..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.