Şimdi Ara

pc ye zaman rölesi yapmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar masa üstü bilgisayarıma zaman rölesi yapmak istiyorum power düğmesine bağlayacağım ve sürekli çalışacak her 12 saat bir sadece tetikleme yaparak açıp kapatacak bilgisi olan bilgi verirse sevinirim başka bir önerisi olan varsa da yardım ederse sevinirim mesele pc sabah 10 da açılacak akşam 10 kapanacak çok acil lazım biris yardım edrse çok sevinirim

• sorudan anladığım kadarıyla sözü geçen devreyi kendin yapman zor olacak

tavsiyem budur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mınaaa -- 28 Ağustos 2010; 16:56:45 >
  • ENTES in programlanabilir zaman röleleri var ,ayarlı floaşör olarak kullanılabiliryor 36 saate kadar...

http://www.entes.com.tr/tr/urun_detay.asp?u=2414&k=zaman
  • quote:

Orijinalden alıntı: mınaaa

sorudan anladığım kadarıyla sözü geçen devreyi kendin yapman zor olacak

tavsiyem budur

arkadaşım tavsiyen çok güzel aklıma takılan bir sorun cihaz elektiriği kestiği anda pc ler direk kapanacak tekrar devreye girdiği zaman pc ler açılmayacaktır galiba..bu cihaza ek olarak ne kullanabilim sence ..... iş yerinde 10 tane pc hepsi aynı yerde bu cihazlar zor ulaşılan biryerde olduğu için hiç kapanmadan 24 saat çalışıyor yardımın için teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi strong06 -- 28 Ağustos 2010; 23:39:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mesutelb

ENTES in programlanabilir zaman röleleri var ,ayarlı floaşör olarak kullanılabiliryor 36 saate kadar...

arkadaşım bu röleyi 12 saate kurduktan sonra birdaha hiç dokunmadan her 12 saat te bir çalışmaya devam edermi her 12 saat te bir hep aynı işlemi yaparmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesutelb

ENTES in programlanabilir zaman röleleri var ,ayarlı floaşör olarak kullanılabiliryor 36 saate kadar...

arkadaşım birde bu röle acaba tetikleme yapıyormu 220 volt vermeyecek... sadece pc lerin açma kapama düğmesini bağlayacağım 12 saat te bir devreyi tamalayacak iki kabloyu birbirine değdirmiş gibi işlem yapacak yani kalolara hiç voltaj vermeyecek cevap verdiğin için teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi strong06 -- 29 Ağustos 2010; 0:28:47 >
  • bunu yazılımla halletsen daha güvenilir olur. bu yöntemle bilgisayarını açabilirsin, ama dışardan kapatmalarda veri kaybı olacağı için sorun yaratabilir.
  • Bende ilk basta , priz tipi rölelerden istiyosun sanmistim ama yukardaki cihaz senin istedigin deil.. Bu dedigini en kolay LM555 timer devre elemaniyla yaparsin , cok basit ve zevklidir , 555 in cikis terminallerini power butonunun yerine baglayabilirsin , sectigin direnc ve kondansatör degerine göre , yaklasik 12 saati tutturabilirsin..internette 555 devreleri diye arat..ama bu isi ne icin yapmak istiyorsun bide onu söylesen ? Yukarda Dergul arkadasin dedigi gibi , yazilimsal cok daha kolay , switch OFF diye bi program var , istedigin saatte kapatir yada restart ceker bilgisayarina ve sadece 190 kb boyutu cok güzel bisey, tabiki bedava.. Adresi :

http:// download.cnet com/Switch-Off/3000-2344_4-10056977.html
  • röleyle kapatmak bir bilgisayar için pek sağlıklı değil dostum
  • Hemen hemen tüm bioslarda otomatik açılış için tanımlama menüsü mevcut artık. Yanılmıyorsam "automatic wake-up" gibi bir başlıkta olmalı, istediğiniz günü veya her günü seçerek belirttiğiniz saatte makinenizin açılmasını sağlıyor.

kapatma işlemi içinde bir bat dosya (batch file) yazarak içine "SHUTDOWN -S" yazın ve windowsun zamanlanmış görevlerine kayıt edin. ayarladığınız zamanda da bu bat dosya çalışsın ve makinenizi güvenli bir şekilde kapatsın. bu kapatma işlemini denemek için windowsta başlat->çalıştıra bu komutu yazarak deneyebilirsiniz.

kolay gelsin...
  • Bana bunun merdiven otomatigi gibi calisanzaman roleli priz lazim.
    Yalniz dugmeye bastin mi 1 saat calisacak, elektrigi iletecek, 1 saat sonra devreyi kesecek elektrigi kesecek.
    Var mi bu tip bir zaman rolesi acaba?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.