Şimdi Ara

Pc vga kablo ile LCd tv de Yeşil ekran sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
3.919
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beko F 82-203 3HD LCD tvde görüntüyü alıyorum arkadaşlar aynı şekilde çözünürlüktede bir problem yok ama görüntü komple yeşil...ne yaptıysam olmadı...Dell laptopla bağladım önce olmadı , dedim acaba laptoptanmı kaynaklanıyor diye sonra kasayı götürüp bağladım yine aynı sorunla karşılaştım ...Acaba problem neden kaynaklanıyor arkadaşlar ? kablodan olabilirmi ama görüntüde bi sıkıntı yok sadece yeşil olması dışında tabi :)yardımlarınızı bekliyorum

• TV normal yayınları göstermesinde problem yoksa ve kabloyu bağladığınızda problem oluyorsa kullandığınız kabloda bir sorun var demektir. Elinizde multimetre varsa kablo uçlarını birebir bağlı mı diye kontrol edin.
  • VGA bağlantıda her rengi bir kablo taşıdığı için, kırmızı rengi taşıyan kablonun temassızlığında dediğiniz şekilde olabilir. TV üzerindeki girişte soğuk lehim veya benzer bir durum olabilir. Pinleride kontrol edin kırık vs olmasın. Garanti bittiyse elektronikçiye baktırabilirsiniz. (Yalnız dikkat edin sorun tv ayarlarından kaynaklanmasın)
  • arkadaşlar daha öncede S.video çıkışıyla görüntü almaya çalıştım ondada yeşil ekran olmuştu acaba tvdenmi kaynaklanıyor sorun ? vga kablosunu daha değiştirmedim inşallah kablodandır ne diyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: tommasi

arkadaşlar daha öncede S.video çıkışıyla görüntü almaya çalıştım ondada yeşil ekran olmuştu acaba tvdenmi kaynaklanıyor sorun ? vga kablosunu daha değiştirmedim inşallah kablodandır ne diyim

Garantisi varsa servise götürürsünüz ama önce farklı girişten görüntü almaya çalışın. Boşa kablo değiştirmeyin.
  • Aynı sorunu bende yaşadım. Kabloyu değiştirin sorun giderilecektir.
  • yardımlarınız için sağolun arkadaşlar kabloyu değiştirdim sorun düzeldi , değştirdiğim 2 kabloda sorunluymuş ısrar etmesem değiştirmesem ihale tv üzerine kalıcaktı nerdeyse :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.