Şimdi Ara

PC TAKILIYOR......

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
385
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • VIDEODA, CHROME DA, PROGRAMLARDA, SANKI BSEY PCNIN BOGAZINI SIKIP BIRAKIYOR...YAKLASIK 20 SANYE TAKILYR SONRA GERI DUZELYR........KAFAYI YIYCEM.......FORMAT ATMAK ISTEMYRUM......SISTEM OZELLIKLERI ASAGIDA

<< System Summary >>>

> Mainboard : ASUSTeK Computer Inc. F9SG

> Chipset : Intel GM965

> Processor : Intel Mobile Core 2 Duo T8300 @ 2400 MHz

> Physical Memory : 3072 MB

> Video Card : NVIDIA GeForce 9300M G

> Hard Disk : Hitachi (250 GB)

> DVD-Rom Drive : MATSHITA DVD-RAM UJ-860S ATA Device

> DVD-Rom Drive : LKXQ HEFOLAFSLM7S SCSI CdRom Device

> Monitor Type : N121I3-L01 - 12 inches

> Network Card : Realtek Semiconductor RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet NIC

> Network Card : Intel Corporation Wireless WiFi Link 4965AGN

> Operating System : Windows Vista (TM) Business Professional 6.00.6002 Service Pack 2

> DirectX : Version 10.00

> Windows Performance Index : 3.5

• Sanal belleği devre dışı bırak bi de öyle dene bakalım. büyük ihtimalle page file kullanımından dolayı oluyordur. sanal bellek az uyarısı verirse windows, o zaman geri açarsın.

denetim masası--- sistem--performans-- sanal bellek kullanımı
  • C DEKI HARDISKDE 4.75 GB YER VAR DERKEN 2.91 OLDU SISTEM SAGLIK RAPORU OLSTRDUM YETERSIZ DYOR SENN DEDGN YERE GELDIM AYNI UYARI ORDADA VARDI....C NIN KAPASITESI 54 GB FAKAT GIZLI SISTEM DOSYOLAR DAHIL 30 GOSTERYR.....NEDIR BU PCDEN CEKTIGIMM YADA VISTANIN MI SACMALAMASI BU ANLAYAMADIM GTTI 4 AY DAYANMIYR BSEY YAPTGMDA YOK IS VDEO MSC INTERNET....
  • HICBISEY YAPMADIM SIMDIDE C DEKI BOS YER 5.92 OLDU......NE OLYRDA BU C NIN KAPASITESI DEGSYR ANLAMADIM
  • sorun cozuldu cok tesekurler sanal bellekle alakası varmıs.....iptal ettim...zaten sanal bellegede gerek yok gibi simdi canavr gbi calsyor
  • portscaner, arkadaşım Pc takılmasını bir çok nedeni var ancak bazılarını sıralayacak olursak

1 Sşstemin içersinde virüs ve spayları fazladan cirit atması
    2 Sistemin bazı dosyalarının hasar görmesi
    3 İşlemcinin gereğinden fazla ısınması
    4 Hdd ile ilgili bazı sorunlar
    5 Ekran kartının fazla ısınması

Son olarak C'deki alanın boyutu değişti diye bir ibare kulandınız tavsiyem temiz bir format atmanız eğer ben sistemi ileşriebilirim derseniz ona bir şey demem onunda yolu var;

1 Kaliteli bir anti virüs(Eset Not32, Kaspersky) ile bilgisayardaın tamamını taramak
    2 Sistem içerisinde yer alan program ve oyun atık dopsyalarını temizlemek bunun içinde SuperCleaner ya da CCleaner tarzı programlar işinizi görürü

3 Bilgisayar açılışındaki otomatik çalışan programları kapatmak anti virüs hariç
    msconfig ayarlarından yapabilirsiniz

4 yukarıda işşlemlerden sonrada C sürücünne Disk birşeltirme uygulamak

Eğer dersenizki ben bu kadarıyla uraşamam o zaman format attın kurtulun alternetif sizin hade kolay gelsin.

• kaspersky var ccleanr da ok...disk temzleme ve brlestrmede yaparım bakalım nasıl olcak....1-2 ssaate bter...tessekkurler yardımın icin
  • portscaner, arkadaşım denemekte fayda var. Hade kolay gelsin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.