Şimdi Ara

Pc res atıyor kasanin guc dugmesini kapatip bekleyince calisiyor Yardim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
719
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar merhaba. 2 hafta once pc surekli res atmaya basladi. Aksamdan kasanin arkasinda ki guc dugmesini kapatirsam ertesi aksam pc 5-6 saat calisiyor sonra tekrar res atmaya basliyor. Tekrar kapatip ertesi gun tekrar kullanabiliyorum. Bu dugmeden kapatmadan yatarsam ertesi gun hic kullanamiyorum. Kasada ki fanlarin hepsi calisiyor. Isınma sorunu mu var diye bakmak icin aida programini kurup baktim isinmada yok. Ramleri tek tek denedim acaba biri arizali mi diye ama yine res atti hepsinde. Yardim edin arkadaslar valla kafayi yicem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• powerda problem var diye düşünüyorum
    ilginç bi durum net bi cevap veremicem :/
  • Valla ins bilen biri cikar yoksa isim zor:/

• arkadaşlar bir yardım lütfen
  • Guncel

• başka bir psu ile deneme imkanı var mı
    veya başka psu yoksa ekran kartına ve işlemciye birlikte yüklenip fazla güç çekmesini sağlarsanız bu 5-6 saat kısalıyor mu
  • Reset işlemi Isı kaynaklı olur genel de , programlarla ölçtüğün ısı değerlerine inanma, manuel olarak ölç (elinle yani ) düzelmezse son çare Güç kaynağını değiştir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kromatit

başka bir psu ile deneme imkanı var mı
    veya başka psu yoksa ekran kartına ve işlemciye birlikte yüklenip fazla güç çekmesini sağlarsanız bu 5-6 saat kısalıyor mu

Elimde baska psu yok maalesef ama psu da sikinti olsa sanki hic calismamasi lazim gibi geliyor. Ekran karti ve islemciye ayni anda yukleniyorum oyun oynarken ki eger yuklenmezsem yani oyun oynamazsam pc daha cabuk res atiyor. Yani sorun öte yandan isinmada degil isinmamada. Pc isininca daha uzun calisiyor gibi yani. Boyle sacma seylerde hep beni buluyor ya

• quote:

Orijinalden alıntı: hellbowen

quote:

Orijinalden alıntı: Kromatit

başka bir psu ile deneme imkanı var mı

Elimde baska psu yok maalesef ama psu da sikinti olsa sanki hic calismamasi lazim gibi geliyor. Ekran karti ve islemciye ayni anda yukleniyorum oyun oynarken ki eger yuklenmezsem yani oyun oynamazsam pc daha cabuk res atiyor. Yani sorun öte yandan isinmada degil isinmamada. Pc isininca daha uzun calisiyor gibi yani. Boyle sacma seylerde hep beni buluyor ya

PSU SORUNLU BANA KALIRSA

SEN PCNİN İÇİNİ AÇ PSU BAGLANTILARINI KONTROL ET.

• Tamire verdim bugun. Bakalim ne diyecekler yine masraf cikti durup dururken. Sonucu buraya yazarim artık baskasinin basina gelirse aynısı o daha kolay halleder.

• Birde soyle bisey var, bilgisayari calistirmadigim halde uzerinde elektrik olan hangi parcalar? Cunku elektrigi kesip bekledigimde calisiyorsa, pc yi calistirmadigim halde uzerine elektrik gelen kisimlarda sikinti var diye düşünüyorum. Bu arada elektrikci falan degilim tamamen mantik yuruttum.

• Guncel

• Buyuk ihtimal anakartiniz arizali fis takili oldugu surece power anakartta elektrik vardir

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.