Şimdi Ara

PC oyunculuğu konsollardan daha fazla kazandırmaya devam ediyor (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
1
Favori
2.049
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: darkdevil35

quote:

Orijinalden alıntı: Richie Rich

Ne olursa olsun konsolun verdiği rahatlık tercih için birinci sebebimdir ikinci sebebim ise konsollarda hile olayının multiplayer oyunlarda pc ye göre olmamasıdir.

İşte bir cahil yorumu daha, konsollardaki bütün kontrolcüler pc de kablosuz ve titreşimli olarak çalışıyor üstüne klavye ve fare rahatlığı,istersende tv ye bağla,

konsollarda sorun yokmu var kimi oyunlarda20 fps ye kadar düşen fps ler mevcut, ayrıca 30 fps gibi beşpara etmez aa olmayan ve düşük grafikli oyunlar oynamak

zaten iğrenç,ve de pc hile kullananlar banlanıyor zaten daha yeni division da bir dünya adamın banlandığı gibi.Ama sizde hak veriyorum sizde düşüklük kompleksi var

Ben yıllardır pc ve konsolda oyun oynadım cahil olduğumu da nereden çıkardınız önce üslubumuzu düzeltelim lütfen. Kolların çalıştığını bilmediğimi mi sanıyorsun ancak konsol gibi olmuyor tuş kombinleri vs hiç detaya girmeyelim. En basitinden ben battlefield 4 oynuyorum fakat pc için açık ne zaman kapatılsa hemen yeni bir hile geliyor ve bu oyuncular hiç bitmiyor. Division da ban dalgası yapacaklarını söylediler ancak önüne gecilmeyecektir. Konsolda biliyorum ki en azından eşitiz. Karşınızdaki kişiyle hakaret etmeden konuşmasını öğrenin lütfen ben size ne bir hakaret etmişim ne pc kullanıcılarına hakaret etmişim nede konsol fanligi yapmışım sadece düşüncemi belirtmiştim okuduğunuzu anlayın ve üslubumuzu düzeltelim böylece daha çok saygı hakedersiniz. İyi akşamlar iyi forumlar dilerim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Venomstr

quote:

Orijinalden alıntı: tahir40

@venomstr Ya bi bilgilendiresene? Bi antitezin vardır söylediklerimle ilgili dinlerim, yok kendi çapında hakaret ettiğini sanıyorsan zaten kaybol.

quote:

Orijinalden alıntı: esmerbuyucu

Hangi devirde yaşıyorsunuz bilmiyorum ama ekran kartları yanında oyunları ekran kartınıza en uygun grafik ayarlarında açan bir arayüzle gelmekteler. Yani tek tıkla optimum grafik ayarları. Siz 10 saat neyle uğraşıyorsunuz ki?

PC'de hile var diyince morali bozuldu

Konsoldaki exclusive oyunları bilmeyen insandan ne hayır gelir...

PC'de sonsuza kadar optimize sorunu olacak. Bundan kurtuluşun yok.

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alinti: venomstr

quote:

Orijinalden alinti: tahir40

@venomstr Ya bi bilgilendiresene? Bi antitezin vardir söylediklerimle ilgili dinlerim, yok kendi çapinda hakaret ettigini saniyorsan zaten kaybol.

quote:

Orijinalden alinti: esmerbuyucu

Hangi devirde yasiyorsunuz bilmiyorum ama ekran kartlari yaninda oyunlari ekran kartiniza en uygun grafik ayarlarinda açan bir arayüzle gelmekteler. Yani tek tikla optimum grafik ayarlari. Siz 10 saat neyle ugrasiyorsunuz ki?

PC'de hile var diyince morali bozuldu

Konsoldaki exclusive oyunlari bilmeyen insandan ne hayir gelir...

PC'de sonsuza kadar optimize sorunu olacak. Bundan kurtulusun yok.

Y?te senin gibi dü?üklük kopleksi olanlaryn ancak millete göründü?ünden,farkly göstermeye çaly?yr konsollarda 30 fps aa olmayan dü?ük grafikli oyun oynamak i?renç

referansyma bak 1 yylda 2 kez vatandan 0 ps 4 aldym ve ex oyunlaryny bitirip sattym 30 fps i?rençli?i yetmiyormu? gibi dü?ük grafiklerde cabasy, ayryca bazy oyunlarda fps

nin 20 fps ye dü?mesini söylemiyorum bile,pc de optimasyon sorunu oldu?u zaman düzeltiyorlar hyzly bir ?ekilde,konsollaryn bütün kontrolcüleri pc de kablosuz ve

titre?imli çaly?yyor fare klavye ne istersen var 144 hz cabasy bana tutup 1500 tl lik konsollary savunma ne oldu?unu senden iyi biliyorum e?er kaliteli olsaydy gidip üst

düzey pc yerine konsol oynardym.

• Millet çıldırmış ya başka bir şey demiyorum. Arkadaş eğlence aracı bu ya, hangisi ile rahat ediyorsan onu al bu kadar basit. Ben PC seviyorum mesela, işim gereği zaten yüksek performans bir PC şart benim için, hazır iyi bir PC varken oyunumu da bununla oynuyorum. Odamda TV'de var. Güzel platform oyunu denk getirirsem bağlıyorum TV'ye alıyorum gamepad'i onunla oynuyorum. Memleket meselesi haline getirmeye gerek yok...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: darkdevil35

quote:

Ne olursa olsun konsolun verdiği rahatlık tercih için birinci sebebimdir ikinci sebebim ise konsollarda hile olayının multiplayer oyunlarda pc ye göre olmamasıdir.

İşte bir cahil yorumu daha, konsollardaki bütün kontrolcüler pc de kablosuz ve titreşimli olarak çalışıyor üstüne klavye ve fare rahatlığı,istersende tv ye bağla,

konsollarda sorun yokmu var kimi oyunlarda20 fps ye kadar düşen fps ler mevcut, ayrıca 30 fps gibi beşpara etmez aa olmayan ve düşük grafikli oyunlar oynamak

zaten iğrenç,ve de pc hile kullananlar banlanıyor zaten daha yeni division da bir dünya adamın banlandığı gibi.Ama sizde hak veriyorum sizde düşüklük kompleksi var

Ben yıllardır pc ve konsolda oyun oynadım cahil olduğumu da nereden çıkardınız önce üslubumuzu düzeltelim lütfen. Kolların çalıştığını bilmediğimi mi sanıyorsun ancak konsol gibi olmuyor tuş kombinleri vs hiç detaya girmeyelim. En basitinden ben battlefield 4 oynuyorum fakat pc için açık ne zaman kapatılsa hemen yeni bir hile geliyor ve bu oyuncular hiç bitmiyor. Division da ban dalgası yapacaklarını söylediler ancak önüne gecilmeyecektir. Konsolda biliyorum ki en azından eşitiz. Karşınızdaki kişiyle hakaret etmeden konuşmasını öğrenin lütfen ben size ne bir hakaret etmişim ne pc kullanıcılarına hakaret etmişim nede konsol fanligi yapmışım sadece düşüncemi belirtmiştim okuduğunuzu anlayın ve üslubumuzu düzeltelim böylece daha çok saygı hakedersiniz. İyi akşamlar iyi forumlar dilerim.

Kusura bakmayında söylediğiniz sözler mantıklı değil pc de hileyi çoğu kişi kullanmıyor çünkü para verip aldıkları oyunlarını riske atmak istemiyorlar kullananda banlanıyor

gta 5 te olduğu gibi konsollardaki tuş kombinasyonun aynısını yapıyorsunuz ister otomatik isterseniz elle yapabiliriniz ayrıca konsolda hangi konsolu kullanıyorsanız onun

kontrolcüsünü kullanmak zorundasınız ama pc de öyle değil istediğiniz konsolun istediğiniz kontrolcüsünü kullanın daha ne olsun ben konsoluda çok iyi bilirim pc yide ikisinide

kullanıyorum konsolda 30 fps ve düşüğk grafik olduğu sürece her zaman beşpara etmez olacak bloodborn gibi 20 fps ye düşmesi, the order 1886 900p oyunu alta üste

bant çekip 1080p gibi oyunculara satması, daha niceleri konsollarda şimdiye kadar tek beğendiğim oyun ps 4 te last of us oda 60 fps ve yenilenmiş grafikte olduğu için o

kadar.

• quote:

Orijinalden alıntı: keko1337

PC oyunculuğu konsollardan daha fazla kazandırmaya devam ediyor

/>

/>

Nick-mesaj uyumu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 3 yıl sonra eskiyen PS4 donanımı PCde 5 yıl önce kullanıliyordu...
    TFLOPs: İşlem birimin saniyede yaptığı kayar nokta hesabı, 1 nevi beygir gücünü ifade eder...
    PS3: 1.8tflops
    PS4: 1.8tflops
    GTX660: 1.8tflops
    Sony akıllı iş yaptı sermayeden güçlü PS için para harcamak yerine x86 PS4ü 40M kişiye sattı, ordan gelen para ile 3 yıl sonra daha güçlü x86 PSneo pazara sunmaya hazırlanıyor...
    Bu durumdan yine rahatsız olan PS4 kullanıcıları 4 yıl sonrada PS5 yapar-satar... Bu adamları savunanlara herşey mubah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackBeasT -- 1 Mayıs 2016; 20:42:34 >
  • konsolun yeri her zaman başka,achievement unlocked sesi bile yeter
  • Yıl olmuş 2016 hala konsol vs pc tartışması yapan fanboyculuk yapan ergenler var. Foruma bunları nasıl alıyorsunuz hayret ediyorum. İsteyen Pc'de oynar, İsteyen konsolda çoçuk gibi tartışma yapıyorsunuz. Ortam bildiğin şu duruma gelmiş. '' benim babam senin babanı döver. '' hesabı

Allah akıl fikir versin, biz gülüp geçiyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2C5CD639E -- 1 Mayıs 2016; 19:21:29 >
  • Tahminimce Steam'in bu işe katkısı çok büyük. Tek, güvenli ve büyük bir platform. Ayrıca kampanyaları da çok sağlam. pc oyunculuğuna can oldu.

• Konsolda gamepad ile oynama zorunluluğunu kaldırsalar oyunlara mouse klavye desteği gelse çoğu kişi konsola geçer bu bir gerçek. Shooter'ların keyfi yok konsolda. Pc ise apayrı exclusive'leri olan bir platform. Dünyanın en çok oynanan MMO oyunları pc exclusive. Şu an zaten sayıyı da bu artırıyordur.

• playstation lol kadar kazanmıyor deseler inanırım
  • vay be şimdide konsol pc savaşımı çıktı. unutmayın konsol sadece oyuna göre tasarlanmış bir cihazdır. arada film felan seyreder webde gezebilrsiniz ama asıl amacı ve tasarlanış biçimi oyundur. pc ise karma bir yapıda neye ihtiyacınız var ise kullanırsınız. ayrıca pc monitörüne 30-50 cm arası bir mesafeden bakarsınız bu meafeden LCD tv kullanamazsınız. ama konsol oyuncuları koltuğuna oturur 3 metreden oynar buda ekrandaki kalitesiz görüntünün bile ona yetmesini sağlar. siz bi konsolu takın tv ye ve 40 cmden bi oyun oynayın ne demek istediği çok iyi anlarsınız. ama konsolunda koltuğa gömülüp ayak uzatıp oynama gibi bir + sı var. her ikisinide sahip olmama rağmen konsolu ancak maç partileri yapmak için kullanıyorum. onuda yapmayınca başka bir işe yaramıyor zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: tahir40

Ne cahil yorumlar var, PC kullanıyorum, xbox wireless kontrolcüm de var, ister kontrolcü ile fifa oynarım ister klavye fare ile shooter, strateji ister direksiyon bağlar araba yarışı. Yani PC özgürlüktür. Sen gider düşük çözünürlük mü kötü grafikler ve düşük fps arasında tercih yaparsın konsol alırken, PC kullanıcısı gider full HD ultra ayar 60 fps oynar üstelik forumda 2. el bölümüne girerseniz 700-800 liraya faturalı garantili alabileceği bir kartla. Siz yarın yeni konsol çıktığında o konsolu satacak adam bulamazsınız, çöp olur. Ben gider 200 aşağı satar yeni model kart alırım, zaten 5 yıl önce aldığım i7 2700K bugün hala biraz overclockla son teknoloji işlemcinin verdiği performansı veriyor. Siz oyuna 180-250 lira ödersiniz, PCde aynı oyun 80-90 liradır, size yıllanmış oyunları %50 indirim, patron çıldırdı 30$ derler aynı oyun PCde 10 lira :) üstelik konsolda olduğu gibi tekel mağazaya mahkum değilsiniz, onlarca firma var aynı oyunu satın alabileceğiniz. Eskiden exclusive oyunlar var diyenlere hak veriyordum ama o devir de bitti, 1 bilemedin 2 oyun zor çıkar PCde olmayan, diğer tarafta binlerce oyun var konsolda olmayan. Bi strateji oyunu dahi oynatmaktan aciz o kutular. Bir de 2 yıla bir konsol çıkarmaya kalkarsan ki elin mahkum, adam aynı oyuna bi konsolda bakıyor bi PCde sonra soruyor ben aynı oyuna 2 katı para ödeyip niye bu çamur grafiklerle oynuyorum diye, haliyle millet konsol almaz tabi.

Bunu anlamakta güçlük çekiyorlar tek bildikleri pcye çamur atmak.

• Yorumlara bakılırsa konsol fanatizmi tüm hız sürüyor istesem her iki konsoluda alabilecek güçteyim ama her iki konsolda ilgimi çekmiyor ben pcde rahat ediyorum pc donanymyny yenileyecek param var ben oyunlary yüksek framede oynamak istiyorum ben oyunlary razel steelseries gibi kaliteli ekipmanlarda oynamak istiyorum klavye ve mousede oynamak istiyorum ps 4'kü gibi 1 aylyk kullanymda soyulan gamepade de?il yada konsolda 60 dolarlyk oyunu keyle 30 dolara alabilmek istiyorum o yüzden pcde oynuyorum oyunlary.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Schmerzhaft -- 2 Mayıs 2016; 0:04:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: venomstr

quote:

Orijinalden alıntı: tahir40 Öncelikle onca şey söyledim birine yok o öyle değil diyememişsin. PCde hile var konsolda yok mu? Optimize demişsin, ben hayatımda 2 oyun bildim PC sürümü özellike optimizasyon sorunlu olan biri son batman oyunu diğeri de gta4 dür. Gerçi artık oyun yapımcıları internet var deyip her iki tarafta da bug içeren oyun çıkarıp yamalamayı adet edindi. Exclusive oyun konusu artık bitti, eskiden sürekli konsol sattıracak oyunlar olurdu. Artık Xbox oyunlarını adamlar direk windows için de satmakta, hatta PC için çıkıyor PS4 için yok. Say desek anca sayarsın 2 oyun ki PCye çıksa 60 dolar verip almam vasat kalitede bi bloodbourne var, bi de uncharted çıkacak yeni nesile dediler, nesil eskidi hala çıkmadı :) PC tarafında ise binlerce oyun var konsolda oynayamayacağın, misal en basitinden oynadığın strateji ya da moba oyunlarını bi sayıver konsolda. Adı oyun kutusu sadece belli türde oyunlar oynayabiliyorsun... Ben kusura bakma sadece 3 5 oyun oynuycam, onu da hem kazık fiyata alıcam hem de çamur grafiklerle oynuycam deyip 1 2 yıla çöp olacak bir kutuya para vermeyi mantıklı göremiyorum...
    Konsolda hile yok oyun bilgisi olmayan kardeş. Yaşı küçük arkadaşım, hayatında hiç konsol sahibi olmamışsın. Oynamamışsın, oyunlarını dahi bilmiyorsun. PCde oyunlar kasıyor diyince nasıl da inkar ediyorlar

Gtx 960 ile bir kaç ayar kısıp oynuyorum oyunların %90'da kasmıyor buna ne diyeceksin konsol fanı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ziel34

quote:

Orijinalden alıntı: venomstr

quote:

Orijinalden alıntı: tahir40 Öncelikle onca şey söyledim birine yok o öyle değil diyememişsin. PCde hile var konsolda yok mu? Optimize demişsin, ben hayatımda 2 oyun bildim PC sürümü özellike optimizasyon sorunlu olan biri son batman oyunu diğeri de gta4 dür. Gerçi artık oyun yapımcıları internet var deyip her iki tarafta da bug içeren oyun çıkarıp yamalamayı adet edindi. Exclusive oyun konusu artık bitti, eskiden sürekli konsol sattıracak oyunlar olurdu. Artık Xbox oyunlarını adamlar direk windows için de satmakta, hatta PC için çıkıyor PS4 için yok. Say desek anca sayarsın 2 oyun ki PCye çıksa 60 dolar verip almam vasat kalitede bi bloodbourne var, bi de uncharted çıkacak yeni nesile dediler, nesil eskidi hala çıkmadı :) PC tarafında ise binlerce oyun var konsolda oynayamayacağın, misal en basitinden oynadığın strateji ya da moba oyunlarını bi sayıver konsolda. Adı oyun kutusu sadece belli türde oyunlar oynayabiliyorsun... Ben kusura bakma sadece 3 5 oyun oynuycam, onu da hem kazık fiyata alıcam hem de çamur grafiklerle oynuycam deyip 1 2 yıla çöp olacak bir kutuya para vermeyi mantıklı göremiyorum...
    Konsolda hile yok oyun bilgisi olmayan kardeş. Yaşı küçük arkadaşım, hayatında hiç konsol sahibi olmamışsın. Oynamamışsın, oyunlarını dahi bilmiyorsun. PCde oyunlar kasıyor diyince nasıl da inkar ediyorlar

Gtx 960 ile bir kaç ayar kısıp oynuyorum oyunların %90'da kasmıyor buna ne diyeceksin konsol fanı ?

Anlatma dostum kimisinde eziklik psikolojisi var anlamadıkları ekran kartı fiyatı alt tarafı bir konsol daha iyi olsa alıp oynarız ama diplerde acaba severmiyim diye 1 yılda

2 kez 0 ps 4 alıp forumda sattım ne kadar beşpara etmez olduğunu iyi biliyorum ama işte adamlar kendilerine yediremiyor keşke iyi olsaydı oynardık bizde 30 fps tam

bir işkence üstüne detaysız grafikler aa yok.Zaten tartışma çıkaranlar çoluk çocuk işte ergenler.

• 10 mayıs 2016

• venomstr kullanıcısına yanıt
    Çok bilgiliysen düzgün bir cevap yazsana. Adam her şeyi düzgünce açıklamış. Cevap bulamayınca bilgisiz filan deyin zaten hemen. Oyunlara iki kat para veriyonuz aldığımız grafiklerin yarısını anca alıyonuz sonra biz cahil oluyoruz. Peh...

• Haber ve yorumları görünce pc kitlesinin içler acısı halde olduğunu bir kez daha anladım. Ölene kadar moba oynayın half life bekleyip durursunuz. Valve de bunlardan bıkmış f2p ile kaz gibi yoluyor.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.