Şimdi Ara

pc format öncesi itunes yedek alma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
3
Favori
19.729
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bilgisayarıma format atacağım fakat itunesi yedeklemek istiyorum bu işlemi nasıl yapabilirim.
    birde masa üsütnde kullandığım itunes ile laptop ta kullandığım itunes i nasıl eşleştirebilirim( iphone masa üstünde ve laptopta synch yapmak istiyorum tabiki iphonenin içeri değişmeden )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @sioglan -- 17 Nisan 2009; 18:36:18 >

• arkadaşlar bu konuda bilgisi olan yokmu
  • arkadaşlar müzik ve resim monusunda yedek alma işini çözdüm ama uygulamaları yedekleme konusunda sorun yaşıyorum . uygulamalar itunes de görünmesine karşın iphoneye atamıyorum hata mesajları veriyor üsteli,k telefonumdaki uygulamalarda gittii ........... ne yapabilirim bilgisi olan arkadaşlar varmmııı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @sioglan -- 19 Nisan 2009; 13:46:39 >
  • neyse arkadaşlar kendi yöntemlerimle zorda olsa başardım
  • Hocam nasil hallettin bizede aciklarsan bizimde kendi sorunlarimizla ilgili bir fikir verebilir....
  • arkadaşlar kendimce bulduğum yöntemi kısaca anlatayım

yedek almak istediğiniz pc deki "C:\Users\kullanıcı\AppData\Local\Apple Computer" içerisinde itunesin ve "C:\Users\kullnıcı\Music" içerisindeki itunesin kopyasını alın ve format sonrası itunesi kurarak eski uzantıları ile aynı yere kopyalayın (dip not: sonradan kurduğunuz itunes sürümü ile yedeğini aldığınız itunes sürümü aynı olmalı)

en son olarakta itunesi açın ve itunesin kontrol panelinden store kısmında ( file,edit ve view in olduğu kısım)"store>authorize computer" diyerek yeni pc yi veya format sonrası pc yi yetkilendirin.

benim yaptıklarım bu kadar en azından işe yaradığını söyleyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @sioglan -- 10 Eylül 2013; 9:18:54 >
  • Çok teşekürler anlatım için her formattan sonra itunes ile çıldırıyordum 56 gb şarkıyı okumasını beklerken , hele ki bazen takılı kalınca itunes'e lanet okuyordum sürekli , şimdi yedeğimi aldım umarım sonra çalışır
  • touch copy diye bir program var onunla da pek çok şeyin yedeğini alabilirsiniz
  • bende şu an bilgisayara format atmayı düşünüyorum.programların ipalarını bir kenara yedeklerim sorun değil ama formattan sonra itunesa bunları geri atıp sync dediğimde büyük ihtimalle sorun olacak.silmeye çalışacak sonra bi daha yükleyecek.telefondaki bütün düzen altüst olacak.alternatif bir yol varmı bildiğiniz?
  • ben şöyle yaptım, restone ettim ama restore süresince itunese hiç dokunmadım, restore bittikten sonra zaten itunes seni yönlendiriyor backup yapıyorsun geri yükleniyor herşey
  • Aslında bakıyorum da bu konuda forumumuzda sanırım şöyle derli toplu bir rehber ya da anlatım yok, bir Iphone üstadı şu konuya el atsa forumdan çok dua alacak.

İstenilen şey basit,

Iphone'muz var, PC'den sync olan bir sürü folder var ve Iphone'da kurulu ipa var. Format atıp itunes tekrar kurulacaksa veya PC herhangi bir anda uçabilir riskine karşın nasıl bir aksiyon alınmalı?
  • Benim sorunum da buna benzer. İpod Classic sahibiyim, formattan sonra dosya yüklemeyi bırakın "Plays" bölümündeki sayı değerlerim gidiyor, bilirsiniz, hangi şarkının kaç kere çaldığı ile ilgili.. Bu yedekleme buna çare oluyordur inşallah..
  • Kendi problemini kendisi çözmüş, ama bilmeyenler için iyi bir anlatım olmuş, Teşekkürler
  • bu konuyla ilgili şöyle bir video buldum, buraya ekleyeyim.. hem mac, hem de windows'ta itunes yedek alma ayrıntılı olarak gösterilmiş..

http://www.ikaynak.com/forum/84-video-anlatimlar/23311-itunes-yedek-almamac-win-ikaynaktube.html
  • konuyu güncelliyim kesin lazım olucaktır
  • quote:

Orijinalden alıntı: @sioglan

arkadaşlar kendimce bulduğum yöntemi kısaca anlatayım

yedek almak istediğiniz pc deki "C:\Users\Musti_2\AppData\Local\Apple Computer" içerisinde itunesin ve "C:\Users\Musti_2\Music" içerisindeki itunesin kopyasını alın ve format sonrası itunesi kurarak eski uzantıları ile aynı yere kopyalayın (dip not: sonradan kurduğunuz itunes sürümü ile yedeğini aldığınız itunes sürümü aynı olmalı)

en son olarakta itunesi açın ve itunesin kontrol panelinden store kısmında ( file,edit ve view in olduğu kısım)"store>authorize computer" diyerek yeni pc yi veya format sonrası pc yi yetkilendirin.

aynen katılıorum ... @sioglan arkadaşın dediği gibi yaptım ve format atmadan önce nasılsa, yine aynı oldu... kesinlikle işe yarıyor.. .win7 kullanıcıları için C:\Users\.....\AppData\Roaming\Apple Computer klasörü ve C:\Users\.....\Music\itunes klasörünün yedeklerini almanız yeterli olacaktır...

• quote:

Orijinalden alıntı: seko.tr

quote:

Orijinalden alıntı: @sioglan

arkadaşlar kendimce bulduğum yöntemi kısaca anlatayım

yedek almak istediğiniz pc deki "C:\Users\Musti_2\AppData\Local\Apple Computer" içerisinde itunesin ve "C:\Users\Musti_2\Music" içerisindeki itunesin kopyasını alın ve format sonrası itunesi kurarak eski uzantıları ile aynı yere kopyalayın (dip not: sonradan kurduğunuz itunes sürümü ile yedeğini aldığınız itunes sürümü aynı olmalı)

aynen katılıorum ... @sioglan arkadaşın dediği gibi yaptım ve format atmadan önce nasılsa, yine aynı oldu... kesinlikle işe yarıyor.. .win7 kullanıcıları için C:\Users\.....\AppData\Roaming\Apple Computer klasörü ve C:\Users\.....\Music\itunes klasörünün yedeklerini almanız yeterli olacaktır...

ben bu yedeği almıştım windows 7 den 8 e yükselttim ve şuan arşivi görmüyo itunes

• İtunes sürümlerinin aynı olması gerekiyordu sanırım. Eğer öyleyse sıkıntı olmaması lazım. Bnde 7 den 8.1 e geçtim bu yöntem işe yaramıştı. Yaptığınız işlemleri tekrar kontrol edin. Bir yerde yanlışlık yapmış olabilirsiniz..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.