Şimdi Ara

PC direkt kapanıyor yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
236
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • iyi günler büyük olmasada gıcık edici bir sıkıntım var bilgisayarım laptop asus N56VM modelidir bilgisayarımı kabloyla kllanırsam kapanmıyor ama kabloyu çıkarıp (pil %100) 5-10 dakika sonra hiçbir şey demeden elektrikler kesilmiş gibi kapanıyor ben pile oldukça iyi baktım kablolu kulllanırken pili çkarttım genellikle pili kullanmadım ama bu aralar ihtiyacım oldu ama bu sıkıntı kafayı yedirtiyor kapanıyor tekrar açıyorum pil %96 bir sıkıntı yok sonra tekrar kapanıyor dediğim gibi kabloluyken bir sıkıntı yok önce pili ve pil yatağını kulak pamuğu ile temizledim pil sıfır gibi olduğu için pil yatağı ve pil tozluydu fakat yine işe yaramadı servise götürcem fakat cumartesi pazar kapalı haftaiçide okuldan dolayı fırsat bulamıyorum servise gitmesi kadar büyük bir sorunmu ? teşekkür ederim

• Bence temassızlık oluyor. Pil oynuyor mu?
  • Bilgisayarın kaç yıllık ?
    Kullandığın pil orjinal mi ?
    Pili ne kadar süre kullanmadan beklettin ?
    Bu gibi bilgiler sorunu anlamamıza ve daha çabuk çözüm bulmamıza yarar sağlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhan442

Bilgisayarın kaç yıllık ?
    Kullandığın pil orjinal mi ?
    Pili ne kadar süre kullanmadan beklettin ?
    Bu gibi bilgiler sorunu anlamamıza ve daha çabuk çözüm bulmamıza yarar sağlar

1-pc 2,5 yıllık
    2-pil orjinal
    3-pili 7-8 ay nerdeyse 1-2 kere kullandım
  • quote:

Orijinalden alıntı: golkipir

Bence temassızlık oluyor. Pil oynuyor mu?

bende onun üzerinde durdum ama hiç oynama yok gayet güzel oturuyor
  • 007psycho kullanıcısına yanıt
    Sorun burada gibi görünüyor. Kullanılmayan lithium piller zamanla ömrü biter. Çok sık olmasa da ara sıra doldur boşalt yapmak gerek. 7-8 ay uzun bir süre. Bana kalırsa bataryanın ömrü bitmiş gibi görünüyor tabi başka bir arıza olmadığını varsayarak söylüyorum bunu.
  • 7-8 ay gibi bir surede pil doluda olsa bosta olsa birsey olmaz. Direk kapaniyor demis... Normalde pil bitirken windows boyle kapanmaz.

Hem bios hemde windows uzerinden pil kullanimi/guc tasarrufu ayarlarini kotrol et.

Pili watti yuksek ampul veya benzeri seye baglayabilirsen, elektirik kesilecek mi diye bekle. + olarak bunu yaparken pili de tamamen bosalt sonra laptopa tak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MarjinaL -TR

7-8 ay gibi bir surede pil doluda olsa bosta olsa birsey olmaz. Direk kapaniyor demis... Normalde pil bitirken windows boyle kapanmaz.

Hem bios hemde windows uzerinden pil kullanimi/guc tasarrufu ayarlarini kotrol et.

Pili watti yuksek ampul veya benzeri seye baglayabilirsen, elektirik kesilecek mi diye bekle. + olarak bunu yaparken pili de tamamen bosalt sonra laptopa tak.

ilginiz için teşekkürler fakat nasıl ampule bağlayabilirim o sıkıntı pillerin normal piller gibi tek çıkışı yok çok fazla deliği var karıştarabilirim birde bios ve windows dan nasıl pile bakabilirim teşekkürler
    edit: BOMBA bişi farkettim pille uğraşırken pil simgesinin üstüne gelince %98 DOLMMUYOR YAZIYOR taktım çıkartım 2-3 kere düzelmedi bence pilde sıkıntı var yukarda dendiği gibi
    edit2: pili nasıl boşaltabilirim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 007psycho -- 7 Mayıs 2015; 17:22:51 >

• Bataryayı sök prize tak çalıştır bios ayarlarını sıfırla
    Olmassa garantiye gönder yetkili servise gönderme fark koyarlar :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • pilin yeni olması arızalı olmaması anlamına gelmez dostum garantiye göndermeni öneriyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: 007psycho

quote:

Orijinalden alıntı: MarjinaL -TR

7-8 ay gibi bir surede pil doluda olsa bosta olsa birsey olmaz. Direk kapaniyor demis... Normalde pil bitirken windows boyle kapanmaz.

ilginiz için teşekkürler fakat nasıl ampule bağlayabilirim o sıkıntı pillerin normal piller gibi tek çıkışı yok çok fazla deliği var karıştarabilirim birde bios ve windows dan nasıl pile bakabilirim teşekkürler
    edit: BOMBA bişi farkettim pille uğraşırken pil simgesinin üstüne gelince %98 DOLMMUYOR YAZIYOR taktım çıkartım 2-3 kere düzelmedi bence pilde sıkıntı var yukarda dendiği gibi
    edit2: pili nasıl boşaltabilirim ?

Internette pil seri numarasi ile ilgili diagram arayin... Semali bir sekilde kutuplari vardir.

Bios icin kesin birsey soyleyemem modelden modele arayuzler degisiyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.