Şimdi Ara

Pc'den anlayanlar içeriye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
473
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar.Ben Meslek Lisesinde Bilişim Teknolojileri Alanında okuyorum.Bilgisayarı çok seviyorum.Bu yüzden bilgisayar mühendisi olmak istiyorum.Fakat şöyle bir sorun var ki bilgisayarı sadece oyun oynamak ve internette takılabilecek kadar biliyorum.Daha bilgisayarı kullanmak için erken mi bilmiyorum ama arkadaşlarımın bazıları oyunlara yama yaparken bazıları site kuruyor,c++ dilini azda olsa biliyor.
    Ben lise 2 ye geçtim bu sene başlayacaz bir şeyler öğrenmeye fakat ben hiç bir şey bilmeden okula başlamak istemiyorum.Bu yüzden bana azda olsa bir şeyler öğrenebilmem için yol gösterirseniz çok memnun kalacam.Yalnız ingilizce sayfalar falan göstermeyin ingilizcem 5 olsada gerçek hayatta kullanabileceğim ve anlayabileceğim seviyede değilim.Ben sadece en azından nasıl olduğunu görmek istiyorum.Belki bu işin bana göre olmadığını anlarım ve geç olmadan yolumu değiştiririm.Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.Konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim.

• Merhaba ben daha bu sene liseye geçtim,Php,Python(başlangıç) falan biliyorum ingilizcem iyiydi hatta okulda birinciydim.İngilizce iyi olursa çok kolaylaşıyor.Hangi dili öğrenmeyi istiyorsun ? Ona göre link atacağım.
  • Bana şuanda türkçe olarak link atarsan daha iyi olur.Fakat vereceğin ingilizce sayfa ileri düzeye ingilizce gerektirmiyosa ingilizcede olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetker10

Merhaba arkadaşlar.Ben Meslek Lisesinde Bilişim Teknolojileri Alanında okuyorum.Bilgisayarı çok seviyorum.Bu yüzden bilgisayar mühendisi olmak istiyorum.Fakat şöyle bir sorun var ki bilgisayarı sadece oyun oynamak ve internette takılabilecek kadar biliyorum.Daha bilgisayarı kullanmak için erken mi bilmiyorum ama arkadaşlarımın bazıları oyunlara yama yaparken bazıları site kuruyor,c++ dilini azda olsa biliyor.
    Ben lise 2 ye geçtim bu sene başlayacaz bir şeyler öğrenmeye fakat ben hiç bir şey bilmeden okula başlamak istemiyorum.Bu yüzden bana azda olsa bir şeyler öğrenebilmem için yol gösterirseniz çok memnun kalacam.Yalnız ingilizce sayfalar falan göstermeyin ingilizcem 5 olsada gerçek hayatta kullanabileceğim ve anlayabileceğim seviyede değilim.Ben sadece en azından nasıl olduğunu görmek istiyorum.Belki bu işin bana göre olmadığını anlarım ve geç olmadan yolumu değiştiririm.Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.Konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim.

Meslek lisesinden bilgisayar mühendisi olamazsın. Olamazsın derken kimse senin önüne bir engel koymuyor ama sen meslek lisesi okuyarak diğer derslerden kendini soyutlamış oluyorsun. Mezun olduğunda ygs-lys ye gireceksin orda sana bilgisayar sormayacaklar matematik fen soracaklar. O yüzden meslek lisesi mezunu olarak o sınavdan mühendisliğe yetecek bir puan alman zor. Git düz liseye geçiş yap adam gibi matematik fen öğren sınavına hazırlan mühendisliği kazan. Ondan sonra oturur ne öğrenmen gerekiyorsa öğrenirsin.

• quote:

Bana şuanda türkçe olarak link atarsan daha iyi olur.Fakat vereceğin ingilizce sayfa ileri düzeye ingilizce gerektirmiyosa ingilizcede olabilir.

Python:http://www.youtube.com/watch?v=4Mf0h3HphEA&feature=list_other&playnext=1&list=SPEA1FEF17E1E5C0DA
    Php içinde kitap :http://www.hepsiburada.com/liste/php-okuizledinleogren/productDetails.aspx?productId=kkodlab05791&categoryId=211651&SKU=KKODLAB05791

• zaday önerin için sağol.Bu galiba site kurmakla ilgili.Birde programlama ile ilgili kitap,video anlatım vs. biliyorsan onlarıda yazsana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4flee

quote:

Merhaba arkadaşlar.Ben Meslek Lisesinde Bilişim Teknolojileri Alanında okuyorum.Bilgisayarı çok seviyorum.Bu yüzden bilgisayar mühendisi olmak istiyorum.Fakat şöyle bir sorun var ki bilgisayarı sadece oyun oynamak ve internette takılabilecek kadar biliyorum.Daha bilgisayarı kullanmak için erken mi bilmiyorum ama arkadaşlarımın bazıları oyunlara yama yaparken bazıları site kuruyor,c++ dilini azda olsa biliyor.

Meslek lisesinden bilgisayar mühendisi olamazsın. Olamazsın derken kimse senin önüne bir engel koymuyor ama sen meslek lisesi okuyarak diğer derslerden kendini soyutlamış oluyorsun. Mezun olduğunda ygs-lys ye gireceksin orda sana bilgisayar sormayacaklar matematik fen soracaklar. O yüzden meslek lisesi mezunu olarak o sınavdan mühendisliğe yetecek bir puan alman zor. Git düz liseye geçiş yap adam gibi matematik fen öğren sınavına hazırlan mühendisliği kazan. Ondan sonra oturur ne öğrenmen gerekiyorsa öğrenirsin.

Haklısın.Fakat ben anadolu bölümündeyim ve bu bölümde mat,fen gibi dersleride gösteriyorlarmış.Tabi ki düz lisedeki kadar iyi olmayabilir fakat benim için göstermeleri yeterli.

• quote:

zaday önerin için sağol.Bu galiba site kurmakla ilgili.Birde programlama ile ilgili kitap,video anlatım vs. biliyorsan onlarıda yazsana.

C++ videoları var 5-6 tane birde 2 veya 1 GB'tı tam hatırlamıyorum Java eğitimi var hangisini istiyorsan söyle atayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZaDay

quote:

zaday önerin için sağol.Bu galiba site kurmakla ilgili.Birde programlama ile ilgili kitap,video anlatım vs. biliyorsan onlarıda yazsana.

C++ videoları var 5-6 tane birde 2 veya 1 GB'tı tam hatırlamıyorum Java eğitimi var hangisini istiyorsan söyle atayım

Valla ben bimediğim için hangisini daha kolay anlayabilirim sen ona göre bana birini at.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ZaDay

quote:

Valla ben bimediğim için hangisini daha kolay anlayabilirim sen ona göre bana birini at.

Java

• Klavuzu karga olanin ... Olmussunuz tam , bodoslama programlamaya giris mi yapilir . Deitelin c ve c++ adinda turkce bir kitabi var onu al c ile basla programlamanin temelini ogren, mantigini ogren ondan sonra ne istersen onu ogrenirsin.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 4flee

quote:

Haklısın.Fakat ben anadolu bölümündeyim ve bu bölümde mat,fen gibi dersleride gösteriyorlarmış.Tabi ki düz lisedeki kadar iyi olmayabilir fakat benim için göstermeleri yeterli.

Arkadaşım meslek lisesi olduğun için normal derslere kimse önem göstermiyor. Ne öğretmen ne de diğer öğrenci arkadaşların. Bir an önce bitsinde bilgisayar öğrenelim derdinde hepsi. Öğretmenlerinde işine geliyor tabi bu durum. Havadan anlatıp yazılıyıda kolay sorularla geçiştirirler. Hiç bir şey öğrenemezsin öylece kalırsın. Bende senin gibiydim öğrenir yaparım diyodum, bilgisayar mühendisliği benimde hayalimdi ama olmadı işte. Şimdi o kadar pişmanım ki meslek okuduğum için... Umarım sende olmazsın

• Ülkemizde pek çok üniversitede ilk olarak c/c++ gösterilir. Bana sorarsan eğer c++ ile başla derim. Zaten c diliyle arasında pek fark yok.
    Ayrıca meslek lisesindesin ve mühendisliği kazanmak için gerçekten çok çalışman lazım. Gerçekten gayret ederim çok çalışırım diyorsan meslek lisesinden de kazanabilirsin. Tabi ki okuldaki hocalara da bağlı ama meslek lisesi okuyupta dersanede gördükleriyle öğretmen veya mühendis olanlar var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yupbiy

Ülkemizde pek çok üniversitede ilk olarak c/c++ gösterilir. Bana sorarsan eğer c++ ile başla derim. Zaten c diliyle arasında pek fark yok.
    Ayrıca meslek lisesindesin ve mühendisliği kazanmak için gerçekten çok çalışman lazım. Gerçekten gayret ederim çok çalışırım diyorsan meslek lisesinden de kazanabilirsin. Tabi ki okuldaki hocalara da bağlı ama meslek lisesi okuyupta dersanede gördükleriyle öğretmen veya mühendis olanlar var.

ben şimdi bilgisayar veya eem yazcam ama bilgisayar hakkında bi fikrim yok hocalara göre benim bilgi sahibi olmamam öğrenmem açısından daha iyi olurmuş sizce yazmalı mıyım ?

• quote:

Orijinalden alıntı: dejawu1867

ben şimdi bilgisayar veya eem yazcam ama bilgisayar hakkında bi fikrim yok hocalara göre benim bilgi sahibi olmamam öğrenmem açısından daha iyi olurmuş sizce yazmalı mıyım ?

Bilgisayarla hakkında bir fikrim yok diyerek kendini bilgisayardan uzaklaştırma.
    1. sınıftayken ofis uygulamalarını dahi kullanamayan insanlar vardı sınıfımızda.
    Değişik bilgisayar terimleri gözünü korkutmasın öğrenmeye başladığında ne kadar kolay geleceğini göreceksin.
    Bilgisayardan anlamıyorum gelsemde birşey yapamam veya bilgisayar öğrenmeyeyim orda taze taze öğrenirim tarzındaki düşünceler bana pek sağlıklı gelmiyor.
    (tabi ben konuları biliyorum hocalar ne anlatırsa anlatsın banane dersen hiç bilmeden gelmek daha mantıklı)
    Zaten Algoritma-Programlamayı okulda öğrenemezsin. Yani hoca sadece programlama mantığını anlatır. Kuralları ve bilmemiz gereken püf noktalarını gösterir sonrasında 3-5 örnekle konuyu bitirir. Eğer sen programlamayı öğrenmek istersen bu anlatılanlar kesinlikle yetmez. Sürekli değişik algoritmalar oluşturup bunları kodlara dökerek pratik yapman lazım.

• peki hangisinde yurtdısında daha fazla iş imkanı vardır?
  • Bildiğim kadarıyla Türkiyede ki mühendislik dalları arasında yurtdışında çalışma imkanı en fazla EEM'de var. Ancak sen hangisini seçeceğine iyi kadar ver. BM'e ilgin varsa yani kod yazmaktan güncel teknolojileri takip etmekten zevk alıyorsan bilgisayarı seç derim. Kendini geliştirebilirsen EEM'de okusan BM'de okusan çok rahat iş bulursun. Ayrıca yurtdışında iş bulmak istiyorsan kısa vadede mezun olduğun okul çok önemli. Okuldaki hocalarında yurtdışındaki bağıntıları, referans olmaları önemlidir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.