Şimdi Ara

Pc bazen açılıyor bazen açılmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
31.872
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim sorunum şöyle bazen pc sorunsuz çalışıyor, günlerce açık kalıyor. Bazen de açılış sırasında sadece ekran kartının fanı hızlıca dönüp bios'a dahil gelmiyor. Ekran kartı ve ramlari başka bir pc'de denedim sorun yok, hdd'ler zaten sağlam anakartımı yeni aldım power supply'dan kuşkulanıyorum ama emin değilim?

Sistem şöyle;

intel Q6600
    gigabyte p43 es3g
    kingston hyperx 2X1 gb 800 mhz
    zotac 9800gtx2 amp edition
    160 gb samsung hdd
    400 gb samsung hdd
    samsung sata dvd writer
    fsp 500 watt psu

Bu arada OC yapmadan standart ayarlarda kullanıyorum işlemci sıcaklığı biosta ve hwmonitorde 30 derece gösteriyor.

• Ekran kartın çok güç çekiyor bir siteden baktığım kadarıyla. PSU olabilir.
  • Büyük ihtimal psu kondansörlerinde bozukluk var gibi aynısı bende oluyordu 0-1 anahtarından acıp kapıyordum bir kaç kerede acıyordu içini actim baktım kondansatörler şişmiş değiştirdim düzeldi.
  • azrael_13

Arkadaşların yorumlarını dikkate al.Ben de başka birşey söyleyeceğim..

Statik elektrik problemi de olabilir.Kasa topraklı bir prize mi takılı?Kasaya kontrol kalemi ile bir bakar mısın elektrik var mı?Ama arkadaşların dediği gibi sorun psu gibi görünüyor.

• Kardeş bende de aynı soruna benzer bir durum vardı sorun Power suply imiş,miadını doldurmuş,değişmesi gerekiyormuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsyn2802

http://www.vatanbilgisayar.com/high-power-hp-750-g14c-absolute-power-750w-moduler-kablolu-guc-kaynagi/productDetails.aspx?I_ID=36318

bu tavsiyeyi neye göre yaptığınızı yazsaydınız açıklayıcı olurdu kanaatimce daha stabil, daha sessiz gibi.
    Teşekkür ederim psu almaya gideceğim zaman aklımın bir köşesinde duracak.

• fsp 500 watt psu iyi bir güç kaynağıdır. Bu sistemi de fazlasıyla kaldırır. Arızalı olma ihitmali de var ancak ondan önce bağlatı kablolarını bi kontrol edin.

@mesuthaksoy'un dediği gibi statik elektrik problemi de olabilir.
  • Arkadaşlar aynı sorun bendede var ilk once pc restart atıyordu garantiye goturduk sonra bios u guncellemişler sonra 1-2 hafta kullandık bu sefer pc bazen acılıyor bazen acılmamaya başladı şimdi gene aynı hataları alıyorum en sonunda cıldıracam hayır bi donanım sorun var desem oda değil sanki cunku bilgisayar acıldımı canavar gibi hic bir sorun yok(oyun,internet,film müzik hicbir sekilde sorun yok)
    Şimdi düşüncelerime geleyim yorumlarınızı bekliyorum

*En az 50 kere format atıldı
    *Evin elektrik tesisatında sorun vardır dedim PC 5 farklı yerde denendi.
    *PSU,Anakartta sorun varsa acıldıktan sonra niye hic bir şekilde sorunla karşılaşmıyorum
    *Isınma problemi diyecem zaten genelde bilgisayarı 16 saat arayla actığım icin o sorunuda atıyorum
    *Acaba PSU dan gelip anakarta giren P1 soketinde sorun olabilir mi???
    *Acaba bios güncellendikten sonra ram lerle falan mı uyuşmazlık yopıyor?
    *Kasanın pc başlatması icin on/off tuşları ve kablosuda kontrol edildi sorun yok

Lutfen yorumlarınızı bekliyorum bilgisi olan veya boyle bişeyle krşılaşmış olan varsa yardım edebilir mi????????

• quote:

Orijinalden alıntı: werty3131

Arkadaşlar aynı sorun bendede var ilk once pc restart atıyordu garantiye goturduk sonra bios u guncellemişler sonra 1-2 hafta kullandık bu sefer pc bazen acılıyor bazen acılmamaya başladı şimdi gene aynı hataları alıyorum en sonunda cıldıracam hayır bi donanım sorun var desem oda değil sanki cunku bilgisayar acıldımı canavar gibi hic bir sorun yok(oyun,internet,film müzik hicbir sekilde sorun yok)

*PSU,Anakartta sorun varsa acıldıktan sonra niye hic bir şekilde sorunla karşılaşmıyorum
    *Isınma problemi diyecem zaten genelde bilgisayarı 16 saat arayla actığım icin o sorunuda atıyorum
    *Kasanın pc başlatması icin on/off tuşları ve kablosuda kontrol edildi sorun yok

Lutfen yorumlarınızı bekliyorum bilgisi olan veya boyle bişeyle krşılaşmış olan varsa yardım edebilir mi????????

• quote:

quote:

Arkadaşlar aynı sorun bendede var ilk once pc restart atıyordu garantiye goturduk sonra bios u guncellemişler sonra 1-2 hafta kullandık bu sefer pc bazen acılıyor bazen acılmamaya başladı şimdi gene aynı hataları alıyorum en sonunda cıldıracam hayır bi donanım sorun var desem oda değil sanki cunku bilgisayar acıldımı canavar gibi hic bir sorun yok(oyun,internet,film müzik hicbir sekilde sorun yok)

bi fikri olan yok mu arkadaşlar

• dostum benim problemim seninkiyle benzerdi. Ram zannettim ilk önce o değilmiş sonra daha basit bir ekran kartı taktım bir daha açılmama sorunu olmadı yani sorun psu'nun ekran kartıyla beraber sistemi kaldıramamasıymış. Gittim 850 watt psu aldım taktım sisteme çat diye açıldı ve bir daha aynı problem oluşmadı. Tavsiyem, varsa daha güçlü bir psu denemen. Eğer sorun çözülürse psu değiştirmekten başka bir seçeneğin yok! dediklerimi bir dene olmazsa başka birşeyden şüphelenelim.
  • benim bilgisayarı ilk açtığımda açılmıyor 10 kere flan açıp kapama düğmesine basınca açılıyor tam açılırken mavi ekran çıkıyor bilgisayarı tekrar kapatıyorum 2-3 kere açıp kapatıyorum ondan sonra açılıyor bunun sebebini açıklarsanız çok sevinirim. MAVİ EKRANDA ŞÖYLE BİR YAZI ÇIKIYOR

Pc bazen açılıyor bazen açılmıyor
  • @kalpsiz jojux bu hata birçok nedenle oluşabilir öncelikle ramleri teker teker denemelisniz
    sorun devam ediyorsa deneme/yanılma yöntemi ile diğer donanımları test edin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetmetingülcan -- 1 Aralık 2010; 4:33:34 >
  • Hmm saoL DeDkLeRini ßir ßir DeniyiM. işL.. oLuR
  • ßir Sey Daha sorCam ßenim ßiLqisayaR DVD ROM aMa Cd yi cok qüsL oKuyoo Dvdyi okumuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaLpsiz jojuxz

ßir Sey Daha sorCam ßenim ßiLqisayaR DVD ROM aMa Cd yi cok qüsL oKuyoo Dvdyi okumuyor

Kardeşim öncelikle Türkçe'yi düzgün kullanamasak da en azından yazmaya dikkat edelim

Sorununa gelirsek DVD yi taktın diyelim böyle hani dvd cd falan takında DVD Rom dan bir ses gelir hızlanma falan var mı yoksa ses falan geliyor mu yoksa hiç tepki yok mu,bir de eskiden DVD çalıştırıyor muydu ?
  • hızlanma sesi geliyor ses var yani mesela bir şey yüklediğinde yüklenme sesi var ya öyle bide cd\dvd dönme sesi geliyor eskiden dvd çalışıyordu
  • arkadaşım benim pc de aynı sorunda power tuşuna basıyom windows yükleniyor diyor sonra tam masaüstü görünecekken siyah bir ekran geliyor ve hiç açılmıyor bekliyorum bekliyom açılmıyor pc nin çalıştığını kasadan gelen seslerden anlıyom sonra resete basıyom pc açılıyor canavar gibi hiçbir sorun olmaksızın çalışıyor

Eskiden bilmediğim için 2 tane ram almıştım biri 2 gb 800 mhz biri ise 512 mb 533 mhz onla epey bir çalıştırdım pc yi sonra bir yerde okudum mhz uyuşmazsızlığını 512 liği çıkardım bu seferde bu sorun oluştu sizce sebebi nedir lütfen yardım edim
    SİSTEMİM;
    intel pentium 4
    3.00 ghz 4 cpu dual core ddr2
    2 gb ddr2 ram
    1 gb ddr2 ati radeon hd 4600 series graphics card
    80 gb hdd

lütfen yardım edin donanım mı almam gerekiyor yoksa format mı atmam gerekiyor
    bir de ben 1 gb gb yukardaki ekran kartını 90 tl ye aldım pahalıya aldım gibi geliyor bana beni bilgilendirirmisiniz
    lütfen lütfen lütfennnnn

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.