Şimdi Ara

PC açılırken kitleniyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bi kaç hafta önce elektrikler gidip gelmişti üst üste.. ondan sonra PC garipleşti. şöyleki,
    hergün bilgisayarı ilk açmamda masaüstü yüklenmeden PC kitleniyor. bazen de açılırken çıkan windows logosu(mavi şeyin döndüğü bölüm) kısmına geldiğinde PC kitleniyor. monitör standby konumuna alıyor(yeşil yanan ışık turuncu oluyor).
    1-2 reset tuşuna basınca sorunsuz çalışıyor bilgisayar. sorunun nerden kaynaklandığını çözemedim. ekran kartının ve anakartın bioslarını güncelledim.format attım. ama devam ediyor. gariptir ki sadece bilgisayarı o gün ilk açmamda başıma geliyor bu sorun..
    sorun nerdedir sizce? ekran kartı? anakart? yoksa elektrikten kaynaklanan bi durum mu var. kullandığın 3 lü prizden falan kaynaklanabilir mi?

• ark sorun %51 oranında güç kaynağında çünkü dandik güç kaynakları elektrik dalgalanmalarını kaldıramıo veee PUUFFFFFFFFFFFFF...... tavsiyem sağlam bi güç kaynağı ile bir daha dene... kolay gelsin...
  • teşekkürler, bi yerlerden bulup deneyeyim.. ama güç kaynağı dandik de değil ki :S
    enlight kasa var 350watt psu
    gerçi kitlendiğinde hdd ışığı hiç yanmıyor, hdd ye elektrik gelmesinde sorun olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saprofit -- 23 Kasım 2007; 16:27:48 >
  • Evet Güç Kaynağından Kaynaklanıyor Başka Bir Tane Dene Bakalım
  • valla maddi olarak bu aralar değiştiremem.. zaten askere gidecem 20gün sonra.
    hdd ye gelen küç kablolarını değiştirdim, boşta bi kaç tane vardı onlara taktım.. belki bişeler olur
    bi arkadaşımın da böyle bi sorunu varmış bu aralar, 3 lü prizi değiştirdim sorun gitti dedi. onu da deniycem bakalım artık..
    askerden gelince sistemi yenilerim herhalde zaten.
    teşekkürler yardımlarınız için
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.