Şimdi Ara

pavilon dv6 şarj problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bilgisayarım şarjdayken çok iyi performans gösteriyor. performans isteyen oyunları, işlemleri rahatça yapabiliyorum. fakat şarjdan çektiğimde,

-cpu kullanımı %100 oluyor,
    -ram kullanımı artıyor.
    -bilgisayar donuyor, işlem yapılamayacak durumda oluyor bilgisayar.

sorun ne kaynaklı olabilir? hp pavilon 1237et kullanıyorum ve herkes anakart hatası olabilir diyor. bu konu hakkında en ufak bir bilgim yok. yardımcı olabilirseniz sevinirim.

• Güç seçeneklerinden ayarlara bak.
  • güç seçeneklerinde güç tasarrufu ayarı olabilir bende de oluyo yüksek performansa al
  • işletim sistemi nedir?
  • win7 home premium
  • Son zamanlarda mı böyle sorunlar yaşıyorsunuz yoksa birşeyler kurduktan sonra mı böyle oldu?Güncelleştirmeler yüklendi mi?
  • bnde sadece pildeyken güç tassarrufuna alınca oluyo işlemc, 100e vuruyo pc kasıyo ama yüksek performas moduna alıca düzeliyo bi güç seçeneklerine bak olmadı servisi falan ara güncelleştirmeler yüklü
  • Peki pildeyken güç seçeneklerinden yüksek performans seçtiğinizde aynı sorun dvm ediyormu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AtiMX4

Peki pildeyken güç seçeneklerinden yüksek performans seçtiğinizde aynı sorun dvm ediyormu.

yok kökten düzeliyo ama neden böle kasıyo güç tsarrufunda anlamadım
  • o zaman şöyle yap arkadaşım.Yüksek performansta pili tamamen bitirin.pili tamamen bitirdikten sonra bataryayı ve şarj kablosunu çıkartıp güç düğmesine 30saniye basılı tutup bırakın.Sadece güç kablosunu takıp çalıştırın.Güç seçeneklerinden Dengeliyi seçin onaylayın ve laptopu kapatıp bataryayı takın ve şarja bırakın %100 dolu olsun sonra tahminim sorun düzelmiş olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AtiMX4 -- 11 Ağustos 2010; 14:00:17 >
  • quote:

o zaman şöyle yap arkadaşım.Yüksek performansta pili tamamen bitirin.pili tamamen bitirdikten sonra bataryayı ve şarj kablosunu çıkartıp güç düğmesine 30saniye basılı tutup bırakın.Sadece güç kablosunu takıp çalıştırın.Güç seçeneklerinden Dengeliyi seçin onaylayın ve laptopu kapatıp bataryayı takın ve şarja bırakın %100 dolu olsun sonra tahminim sorun düzelmiş olacaktır.

pardon kardeş konuyu açan ben deilim sen işletim sistemin ne diye sorunce win7 dedim bana sordun sandım nese ama bendede güç tasarrufunda kasıyo saol cvbın için
  • quote:

Orijinalden alıntı: bka90

quote:

o zaman şöyle yap arkadaşım.Yüksek performansta pili tamamen bitirin.pili tamamen bitirdikten sonra bataryayı ve şarj kablosunu çıkartıp güç düğmesine 30saniye basılı tutup bırakın.Sadece güç kablosunu takıp çalıştırın.Güç seçeneklerinden Dengeliyi seçin onaylayın ve laptopu kapatıp bataryayı takın ve şarja bırakın %100 dolu olsun sonra tahminim sorun düzelmiş olacaktır.

pardon kardeş konuyu açan ben deilim sen işletim sistemin ne diye sorunce win7 dedim bana sordun sandım nese ama bendede güç tasarrufunda kasıyo saol cvbın için

bende aceleden cvp verdiğim için konuyu senin açtğını düşünmüştüm pekte dikkat etmedim:)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bka90

quote:

bende aceleden cvp verdiğim için konuyu senin açtğını düşünmüştüm pekte dikkat etmedim:)

• Hp dv6 1241et var aynı sorunu bende yaşıyorum. Format attım tekrar kurdum çare yok. Önceden böle birşeyde yoktu. Yani bu sorunişletim sistemiyle felen alakası yok. Daha öncede yoktu anlamsız artık hp yi önermiyecem hp nin kötü performansı diyorum. Buggün pişman oldum açıkcası. Ayrıca fanımda sorunlu ötüyor bazen ötmüyor felen bu tür sorunlarda çıktı.
  • Bugün geldi laptopum.5 gün oldu servise vereli ve sadece fan değişimi yazmışlar onarımda. Şuanda hiçbir sorun yok çalışıyor.Hp servisi gerçekten çok iyi ama birde şu laptoplar servise uğramak zorunda kalmasaydı. Yorum sizin artık arkadaşlar ama şuan hiçbir sorunum yok.
  • geç yanıtlamış oluyorum ama teşekkür ederim. çözümler işe yaradı, artık batarya problemi yaşamıyorum. teşekkür ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hammerheart

bilgisayarım şarjdayken çok iyi performans gösteriyor. performans isteyen oyunları, işlemleri rahatça yapabiliyorum. fakat şarjdan çektiğimde,

-cpu kullanımı %100 oluyor,
    -ram kullanımı artıyor.
    -bilgisayar donuyor, işlem yapılamayacak durumda oluyor bilgisayar.

sorun ne kaynaklı olabilir? hp pavilon 1237et kullanıyorum ve herkes anakart hatası olabilir diyor. bu konu hakkında en ufak bir bilgim yok. yardımcı olabilirseniz sevinirim.

aynı sorun bende de vardı masaüstünde sag click bile yapamiyordum o derece yavaslıyordu yani. sıcaklıgı düsürmek icin bios güncellemesi yaptım o günden bu güne hangi güc modunda olursam olayım pillide olsam sarjlida olsam asla işlemci kullanımı %100 olmuyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.