Şimdi Ara

PATA HDD

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar içindeki bazı bilgileri kurtarmak üzere windowsu göçük ama kendisi sağlam bir hdd i bilgisayarıma takmaya çalışıyorum fakat takınca makina kendine restart atmaya başlıyor. Bios dan gördüğüm kadarıyla onu takınca benim kendi pata hdd mi de görmüyor.

Biri pata diğeri sata 2 hdd var makinamda normalde. pata ana hdd ve windowsun kurulu oldugu hdd.

Benim PATA yı görmemesi acaba taktıgım Primary Slave Secondary MAster vs. gibi yerlerden mi kaynaklanıyor düye düşündüm. Tuttum Cd rom u falan söktüm onun yerine taktım. Gene olmadı. Normal şartlar altında benim hdd i görmese bile restart atmak yerine boot device bulunamadı falan demesi lazım. Ama direk restart atıyo.

YARDIM..

KEndi HDD Modellerim
    PATA: Samsung 80 GB
    SATA: Western Digital 320 GB

Elimdeki HDD
    PATA: Seagate 40 GB

• pata harddisklerin master slave ayarlarını yapman gerek. kendi windowsunun olduğu diski master yap, diğer diski slave.

nasıl yapacam dersen ide kablosunu taktığın yerin hemen yanında jumper var. hddnin üstünde de orayla ilgili yazı yazar zaten. master için kaçıncı pine takacağın hakkında.... O şekil ayarla ve öyle tak sisteme...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.