Şimdi Ara

passat mı? opel insgna mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
4.742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • passat mı ? opel insgnamı? bir tercih yapılmak istense, hangi kriter ve özelliklerine göre tercihimiz ne olurdu? açıklama ve yorumlarınızı tarafsızca yaprmısınız arkadaşlar ( passat platformu olduğu için tarafsızca demek istedim)

• opel insignianın tipi bence passatın tipinden daha güzel...
    yakıt konusunda passat insigniaya göre daha az yakar
    iç mekan ferahlığı ve rahatlık açısından passat kat be kat üstün özellikle arkadaki kafa için insignianın tasarımından kaynaklanan basıklık çok kötü
    sorunsuzluk açısından yine passat kat be kat üstün
    passat tsi motor alınacaksa eğer lpg için yeni yeni sistemler gündeme gelmekte ama insignianın turbolu motoruda dahil lpg uyumlu
    şanzıman konusunda vw dsg şanzımanını tek geçerim heleki opelin easytronic denen iğrenç şanzımanını kullandıktan sonra
    ben alacak olsam vaktim varsa yeni kasa passatı bekler tsi motrlu dsg şanzımanlı bi passat alırdım
  • Her iki aracı da kullanmadım ama kullanan arkadaşlarıma göre;
    Opel insignia kesinlikle tip olarak passattan üstün,
    Passat ise yakıt, konfor, güvenlik gibi kriterlerce opelden daha iyi.
    Eğer ben bu ikisi arasında kalacak olsam kesinlikle passat'ı tercih ederdim...
  • Eğer dizayn ve teknolojiye önem veriyorsanız Insignia Passat'a göre hem iç hem de dış tasarım olarak üstün. Ancak yakıt tüketiminde daha cömert. Ayrıca Opel servislerinin ilgisiz, kalitesiz ve pahalı olduğu da herkesçe malum Fakat Insignia'nın sürücü koltuğuna oturup da etkilenmemek mümkün değil- Passat'ın sade ve gösterişsiz kokpitine göre oldukça iddialı ve teknolojik bir tasarımı var. Sorunsuzluğuyla baş ağrıtmayacak Passat da müthiş tasarımlı Insignia da sizi pişman etmeyecektir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musti2004s -- 11 Eylül 2010; 14:51:29 >

• Opelin yeni teknolojisi iyi bilmemiz gerekir.
    Unutmayalım ki yolda bizimle başbaşa olan şey sadece tasarım değil, motor, güç ve ekonomidir.
    Eğer opel eski zihniyetini bıraktı ise ne ala yoksa opelin Alman markaları arasında en kötüsü olduğunu belirtmeme gerek de yok sanırım.
  • Hangisini begeniyorsanız estetik olarak onu alın. arka koltuk insigniada dar. daha feminin.
  • bence passat
  • Mantıklı olan passattır ama macera insigna.Yakıtı yüksek ama görüntüsü harika insigna Passat zaten kendini kanıtlamış bir araç.
  • Bu biraz kişisel zevk, biraz da teknoloji ve otomobil bilgisinin örgü olarak insanda yarattığı karar verme yetisinin bir sonucu olurdu. 2008 Ocak'ta INSIGNIA yoktu, ama olsaydı epeyce bir karar verme zorluğu yaşar fakat sanırım yine bir VOLKSWAGEN PASSAT alırdım...
  • Ben o dilemmayı yaşadım. Yeni avensis ve insignia vardı. Avensis ile gittim geldim ama avensisin bagajından elime gres yağı bulaşınca bir daha toyota plazaya gitmedim. Torsiyon çubuğuna yağ sürmüşler bagaj içinde bagaj tavanında. başka faktörler tabi var ama o faktör önemliydi. Bir de aracın yerden yüksek oluşu beni biraz etkiledi. Bora'dan sonra alçak araç istemedim.

İnsignia benim kanımca çok aşırı yumuşak hatlı bir araç. Kişilik meselesi ben sevmedim. Yeni passat muhtemelen benim daha çok sevdiğim farzda hafif köşeli öne sahip olacak. Ama o kadar beklemeye niyetim yoktu.

Model olarak accord'u begendim hep ama 2.0 motor nedeniyle nasip olmadı.
  • 3 senedir Passat kullanan biri olarak yazıyorum. gerçekten karar vermesi güç bir durum.
    Taner Dostumuzun dediği gibi biz arabaları alırken Insigna yoktu. Ama olsaydı gerçekten karar vermesi güç olurdu.
  • Opel Insignia süper bir araba ama arkadaslarin dedigi gibi OPEL´in Negatif yönü Passat´tan daha kalitesiz (ic Mekandaki Parcalari diyorum) ve ici Passat´tan cok dar. Sanziman ve Motor hakkinda birsey diyemem !

Skoda SuperB´mi veya Passat 3C´mi deseydin o zaman gercekten benim icin bile cok ama cok zor bir Karar olurdu
  • Opel Insignia gerçekten çok güzel bir görünüşe sahip ama ben Passatı tercih ederim.

Bunun sebeplerini arkadaşlar izah etmişler, yeniden yazmaya gerek yok...

Sonuçta bu bir zevk işi.

• arabama ihanet olacak ama ortalık passat dolu :) insignia
  • quote:

Orijinalden alıntı: TEZ_TEX

arabama ihanet olacak ama ortalık passat dolu :) insignia

İYİ DİYORSUNDA, PASSAT EXCLUSIVE NİN 2. ELİ İLE İNSİGNANIN HEMDE DONANIMLI VE İÇİ CEVİZ KABLI OLANIN SIFIR FİYATI AYNI, BUNA NE DEMELİ PEKİ?

VALLA BAKIN ARKADAŞLAR, DSG TRİPTONİC 7 İLERİ HEMDE 1.4 MOTOR DÜNYA DA EŞİNE RASTLANIR BİR DURUM DEĞİLDİR, PASSATI PASSAT YAPAN DEĞERLERDE BUDUR VE İÇİNDEKİ, SADELİK TİR BENCE, BİLEMİYORUM KARARI SİZ VERİN
  • insigniadanda vazgeçiyorum :) VOLVO S60 !!!!!
    neden? : karakter, güven, PERFORMANS, konfor...
  • ekonomiye önem veriyorsan passat , 4 tl ye yaklaşan benzini dert etmiyorsan insignia.... çünkü passatta 1.6 tdı bluemotion var ama insignianın dizeli 2.0 cdti ve fiyatı full olarak alırsak nerdeyse passatla aynı...
  • volvo s80 1.6 dizele baktınız mı?
  • Haftasonu insignianın içine ilk defa oturdum. Sürücü tarafı uçak kokpiti gibi, dünya kadar düğme vs var. İnsanı boğuyor resmen. Araca opsiyon ekleyelim derken her tarafını düğme ve tuşla doldurmuşlar. O kadar düğmeye alışmak ve kullanmak baya zaman alır diye düşünüyorum. Hele hele bayanlara göre hiç değil...

186 boyundayım, arka tarafta otururken kafam tavana çarptı. Arka koltuklar uzun boylulara göre değil.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.