Şimdi Ara

Passat 1.4 TSI alıncak yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
1.372
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Değerli arkadaşlarım öncelikle herkezin kandilini kutlarım.
    Araç alma arefesindeyim ve önerilerinize ihtiyacım var. İlk aracım 2008 dizel Corollayı sıfır almıştım 3 sene kullandım sonra babama devrettim sonrasında 1 yıl 2006 Mazda 3 kullandım ufak bir kaza yaptım sonrasında da aracı sattım. 1 yıldır ev borcu nedeniyle araçsızım.
    Bugün işe yakın bir bayinin ikinci elinde Passat 1.4 TSI 2009 model DSG 54.000 km de aracı gördüm inceledim hoşuma gitti. Araçta kaza boya yok sadece sol ön çamurlukta hafif bir ezik var oda öylece duruyor. Aracın içide tertemiz ben kullansam o kadar temiz kalamazdı o derece beğendim. Trendline olmasına rağmen benim için önemli olan donanımlardan cruise control ve dijital klima var eksi olarak jantlar kapak alaşım değil.
    Şuan karar aşamasındayım nasipse ve olumlu karar verirsem yarın almayı düşünüyorum. Yılda 15.000 km civarı yol yaparım 30 yaşındayım bekarım sedan ve büyük araç seviyorum zaten küçük araca sığmıyorum (boy 1.94 kilo 105) Passat önceden beri sevdiğim bir araç ama kafama takılan konuları sizlere danışmak istiyorum.
    1- Yakıt beni üzer mi? Biraz araştırdım 6 yakan diyende var 12 yakan diyende kullanıcı olarak biliyorsanız değerler nedir, kaç tl yakar, dizele kıyasla pişmanlık duyarmıyım.
    2- Araç arıza konusunda sıkıntı olur yaşarmıyım? (DSG ile ilgili yazılanlar) Bayi 6 ay garantili sattığı için biraz içim rahat, boya, değişen arıza, km oynama vb konularda sıradan bir galeriden alırmış gibi endişem yok ekspertiz raporu var.
    3-Aracın üzerinde 43.500 fiyat yazmışlar öylesine ne düşünüyorsunuz dediğimizde 42.500 son verilecek dediler. Pazarlıkla ne kadar iner bilmiyorum ancak 41.500-42.000 arası biter gibi düşünüyorum arabanın fiyatı nasıl?
    4-Aracım kaskosu, sigortası bana ne kadara mal olur?
    Şimdiden cevaplar için teşekkürler.
    Saygılar.

• DSG yazısını ve 2009 modeli okuduktan sonra pekte bişe okumadım sadece göz gezdirdim.Araç 54,000 km'de
    aracın ömrü azalmış hele bu dönemler DSG'nin en çok arıza çıakrdığı dönemler bence uzak durun derim fakat aynı aracı manuel bulursanız ve fiyatı donanımına göre olursa alabilirsiniz
  • Aracın ömrü mü azalmış, pes be
  • 2012 model 1.4Dsg Passat kullanıcısıyım.Adana gibi bir yerde araç şehiriçi 7.5-8.5 lt yakıyor.Eğer basmazsanız 7 nin altına düşebilirsiniz.Motor kasayı iyi taşıyor.Dsg çok hızlı ve araç gayet atik.Dsg sorunlu deniyor ancak çevremde bu şanzımanı kullanan insanlar vardı.Çavremdekiler araclarında sorun olmadıklarını söylediler.Aldım memnunum.İlerki yılların ne göstereceği bilinmez ama bence Dsg özellikle forumda çok abartılıyor.

Umarım yararı olmuştur
    Saygılar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Araştırdıkça kafam daha çok karışıyor DSG çok iyi yazanda var çok sorunlu uzak durun yazanda. Vereceğim para benim için az bir para değil o kadar para verip sorun yaşarsam hayal kırıklığı olur. Aracı alır memnun kalmaz ve satmaya kalkarsam ikinci eli nasıl bu aracı,n benzinli diye zor mu satarım piyasası ne durumda. Siz olsanız benim yerimde ne yapardınız bu aracı alırmısınız yoksa araç alma süremi 8-10 ay uzatıp biraz daha para ekleyip sıfır muadil araç mı almalı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tncyoo

Araştırdıkça kafam daha çok karışıyor DSG çok iyi yazanda var çok sorunlu uzak durun yazanda. Vereceğim para benim için az bir para değil o kadar para verip sorun yaşarsam hayal kırıklığı olur. Aracı alır memnun kalmaz ve satmaya kalkarsam ikinci eli nasıl bu aracı,n benzinli diye zor mu satarım piyasası ne durumda. Siz olsanız benim yerimde ne yapardınız bu aracı alırmısınız yoksa araç alma süremi 8-10 ay uzatıp biraz daha para ekleyip sıfır muadil araç mı almalı?

DSG sorunsuz diye kimse diyemez.

Fakat tek bir şey söyleyeceğim, bunu siz de araştırın.

Forumda DSG bozuk diye çığırtkanlık yapan adamların kaçında VW var, kaçında DSG var. Buyrun araştırın.
  • Arkadaşlar bugün tekrar baktım araca fiyatta indirim olmadan 1 yıl garanti veririz diyorlar, tek korkum alırım elimde DSG arıza yapar durumuydu onada 1 yıl garanti ile rahatladım. 42.000 liraya 1 yıl garanti dahil bir tanıdık vasıtası ile verirler mi diye sorduruyorum kabul ederlerse alacağım.
  • quote:

Araştırdıkça kafam daha çok karışıyor DSG çok iyi yazanda var çok sorunlu uzak durun yazanda.

Volkswagen açıklaması:
    Şanzımanımız nemli hava ve sıkışık trafikte patlayabilir.
    Manuelini al,başına bela arama.
    Ayrıca 15 bin az buz yol değil,şehir içinde ortalama 7 litre tüketirsin.
    Basarsan 12yi de görür,basmazsan sakin kullanımda 6 litreyi de görürsün.
    TSI'lara lpg takılabiliyor artık,2 yıl da motor kaskosu veriyormuş BRC.
    Al bin baktın sıkıntı yaratıyor attırırsın lpg yi çözersin.Passat çok kaliteli bir araç,her gün iyi ki almışım dedirtir adama.
    Ama tekrar söylüyorum,o şanzımana bulaşma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowgeist -- 6 Haziran 2013; 15:39:28 >
  • 2010 Passat 1.4 tsi DSG sahibiyim..Suan aracımız 45.000 kmde..27.000 km de kavramamız değişti garantiden..O günden beri sıkıntı yok..

Yakıt olarak bu tamamen kullanıma bağlı..İstanbul-Sakarya arasını 4,9 lt ile de gittim , 7,5 lt ile de gittim..Şehir içinde sakin kullanımda 9 lt yi geçmiyor..

DSG olayında aracın servis bakımlı olmasına dikkat edin..Servis bakımlı araçlarda DSG den çıkacak ilerki problemlerde bile servis iyi niyet garantisine sokuyor aracı..Bu şekilde garantisi bittiği halde kavrama değiştiren bir kaç arkadaşım mevcut.
  • quote:

Orijinalden alıntı: errddm

2010 Passat 1.4 tsi DSG sahibiyim..Suan aracımız 45.000 kmde..27.000 km de kavramamız değişti garantiden..O günden beri sıkıntı yok..

Yakıt olarak bu tamamen kullanıma bağlı..İstanbul-Sakarya arasını 4,9 lt ile de gittim , 7,5 lt ile de gittim..Şehir içinde sakin kullanımda 9 lt yi geçmiyor..

DSG olayında aracın servis bakımlı olmasına dikkat edin..Servis bakımlı araçlarda DSG den çıkacak ilerki problemlerde bile servis iyi niyet garantisine sokuyor aracı..Bu şekilde garantisi bittiği halde kavrama değiştiren bir kaç arkadaşım mevcut.

42.000 Tl ye 1 yıl garantili olacak şekilde aracı vasıtası ile renault mais bayisi kabul etmiş, servis bakımlı dediler öğlen gittigimde bizim garantinin bozulmaması için sizinde vw'de bakım yaptırmanız gerekiyor dediler. Sizin mesajınızdan yola çıkarak bende bakımları vw servise gitmeye devam edersem sıkıntı olduğunda iyi niyet garantisi devam edecektir diye umuyorum.
    Telefonla ulaşıp kapora işini halledeceğim, artık hayırlısı olsun bir aksilik çıkmazsa yarın arabayı almış olurum Allah utandırmasın, buradan bilgi veririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

quote:

Araştırdıkça kafam daha çok karışıyor DSG çok iyi yazanda var çok sorunlu uzak durun yazanda.

Volkswagen açıklaması:
    Al bin baktın sıkıntı yaratıyor attırırsın lpg yi çözersin.Passat çok kaliteli bir araç,her gün iyi ki almışım dedirtir adama.

Cevabınız için teşekkür ediyorum hocam,
    Araçta otomatik tercihim, sorunsuz olması benim içinde önemli şu garanti olayına güvenerek ve aracın servis bakımlı olması ve benimde servise devam etmemle sıkıntı oldugunda en az zararla çözüleceğini düşünerek ve sıkıntı çıkmamasını umarak almaya karar verdim.
    TSI'lara LPG konusunda çok bilgi sahibi değilim, eskiden lpg+benzin karışımı şeklinde olduğunu ve çok karlı olmadıgını biliyorum. Sizin belirttiginiz TSI motora tam uyumlu mu ve ne kadara mal oluyor.

• Siz, buradakilerin laflarına bakmayın bence; o paraya doğru düzgün sıfır, C sınıfı bir araba bile yok. Kafanıza yattıysa alın derim ama ben olsam, Trendline Passat almazdım. Bildiğim kadarıyla, B6 kasa Trendline Passat'larda park sensörü bile yoktu. Bunlar sorun değilse, alabilirsiniz. Memnun kalmasanız bile, kısa zaman için rahatça elden çıkartabilirsiniz.

Google'a, "Taner Göde CC" yazın, çıkan forum sayfasında ki Taner Göde'ye mesaj atın derim. Bu konuda size daha doğru bilgi verecektir. Burada, bu arabaya atıp tutan çok insan olduğu için, Taner Bey bile forumu bıraktı.
  • Teşekkür ediyorum vmesajınız için. Almayı planladığım araçta benim olmasını istediğim cc, dijital klima donanımları mevcut diğer yagmur, far sensörü, park sensörü vb donanımlar olsa iyi tabi ancak benim için olmaması sıkıntı değil açıkcası sadece eksi bir yanı benim için jantler kapak onuda istersem ileride jant alarak çözebilirim.
    Taner beyin yazılarını zevkle takip ederdim bilgi için teşekkürler kendisinden fikir isteyeceğim.
  • Size en iyi taner göde yardımcı olur ama artık forumda takılmıyor sanırım.
  • Şuan aktif kullandığı siteye ulaştım, kendisine mesaj gönderdim. Henüz dönüş olmadı ancak dönecektir diye düşünüyorum. Yarın sabah aracın satışını almayı düşünüyorum ama olsun sonrası için bilgilerini alırım.
    Yarın alıyorum hayırlısıyla sorunsuz bineriz inşallah.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

quote:

Volkswagen açıklaması:

Cevabınız için teşekkür ediyorum hocam,
    Araçta otomatik tercihim, sorunsuz olması benim içinde önemli şu garanti olayına güvenerek ve aracın servis bakımlı olması ve benimde servise devam etmemle sıkıntı oldugunda en az zararla çözüleceğini düşünerek ve sıkıntı çıkmamasını umarak almaya karar verdim.
    TSI'lara LPG konusunda çok bilgi sahibi değilim, eskiden lpg+benzin karışımı şeklinde olduğunu ve çok karlı olmadıgını biliyorum. Sizin belirttiginiz TSI motora tam uyumlu mu ve ne kadara mal oluyor.

Pardon da 6ay neyin garantisi?bitince ne olacak?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam renault bayisinin verdiği sözde garanti 1 yıl olarak konuştuk en son,ama dediğiniz gibi arıza olduğunda neyin garantisi olur o muamma arıza sizden kaynaklı kullanıcı hatası dediğinde ayıkla pirincin taşını, galiba biraz daha beklemeye alıp kararımı gözden geçirmem gerekiyor. Benim alacağım model ve 7 ileri olarak tabir edilen DSG vitesteki mekatronik ve kavrama ile ilgili bu ve birkaç forumda bizzat kullanıcıların çokca sıkıntı oldu ancak garanti kapsamında değişti yazılarına sıkça rastladım ve benim alacağım aracın üretici garantisi bulunmaması benim için büyük risk galiba. Düz vites olsa düşümeden alınabilir ancak DSG ile ilgili okuduklarım nedeni ile duraksamak ve iyi ölçüp tartmak gerektiğine karar verdim. Herkeze verdiği bilgiler ve uyarıları için teşekkür ediyorum, biraz erteleyip kararımı gözden geçirmeye karar verdimbu ve karar vereceğim başka araçlar için yine fikir ve yardımlarınızı istemeye devam edeceğim. Hayırlısı olsun nasipte olan gelir nasıl olsa hayırlısı olsun.

• Hocam ilandaki aracı al kafan rahat bir şekilde yaşamına devam et :) Araç abimin, her türlü kefilim..
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-sahibinden-passat-comfortline-full-orijinal-124511680/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karayakup -- 7 Haziran 2013; 2:26:48 >
  • quote:

Hocam renault bayisinin verdiği sözde garanti

Renault bayisinde ne zamandan beri dsg garantisi sunulur oldu yahu?
    Doğuşun bile arabayı satarken 2+2 diye verdiği garantiyi Renault bayisi 1 yıl dsg ye garanti diye mi veriyor
    Arkadaşım o bayi hangisiyse ya seninle kafa yapmış,ya da kendine öpecek enayi arıyor.
    Sakın bulaşma,ilanları varsa da şikayet et.
  • shadowgeist kullanıcısına yanıt
    Mesajımda DSG garantisi şeklinde bir ibare belirtmedim. Kaldıki garanti sadece bir özellik için verilen birşey değil aracın geneli için verilir. DSG ile ilgili arıza olduğunda bahsedilen garantinin içerisinde değerlendirilip değerlendirilemeyeceğini kimse başına gelmeden bilemez kaldıki vw garantisinde bile bunu kullanıcı hatası deyip uğraştırabilir. Çoluk çocuk değiliz kendimizle sizin tabirinizle kafa yaptıralım. Ayrıca mesajınızda yazım tarzınız iğneleyici rahatsız olduğumu ifade etmek isterim.
    Saygılar
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.