Şimdi Ara

Pasaport almak kolay mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
1.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, ben üniversite ogrencisiyim. Pasaport almak istiyorum ama ne kadar para zaman gideceğini merak ediyorum. Yardımcı olursanız sevinirim

Aldıktan sonra yurtdisi programlarina beraber gitmek isteyen olursa başvurabiliriz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Maks. 1 haftalık bir işlem. Ziraat bankasına kaç yıllık pasaport alacağına göre para yatıracaksın. 1 yıllık 200 küsur TL'ydi yanlış hatırlamıyorsam. Sonra emniyetten randevu alacaksın gideceksin parmak izi,zart zurt. Daha sonra gönderiyorlar zaten evine kargoyla

• quote:

Orijinalden alıntı: Corleone Family

Maks. 1 haftalık bir işlem. Ziraat bankasına kaç yıllık pasaport alacağına göre para yatıracaksın. 1 yıllık 200 küsur TL'ydi yanlış hatırlamıyorsam. Sonra emniyetten randevu alacaksın gideceksin parmak izi,zart zurt. Daha sonra gönderiyorlar zaten evine kargoyla

Öğrenci olduğum süre boyunca yeşil pasaport alabilme olayı varmış,onun hakkında bilginiz var mı? Bu sürede yıllık ücret verilmiyor diye okumuştum ama doğruluk derecesini bilmiyorum
  • 10 yıllık 380 liraya almıştım ben 1 haftada geldi evime. çok rahat zor olan vize.
  • 123xxx123 kullanıcısına yanıt
    Şuan telefondan girdiğinden bütün şartlara bakamıyoru, fakat anne veya babanız 1/2/3. dereceden memursa alabiliyorsunuz. Ben daha yeni(bu pazartesi günü) çıkarttım. 5 yıllık için yaklaşık ücret 80 lira gibi bir şeydi yanılmıyorsam.

Bir de, öğrencilik süresi boyunca geçerli oluyor fakat 25 yaş sınırı da var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huddleston -- 1 Kasım 2013; 14:35:50 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Annem yurt yönetim memuru,kaçıncı derece bilmiyorum
    Yanılmıyorsam 7 yıl gibi bir süreden daha fazladır memursa 3 olabiliyordu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pasaport kolayda vize zor
  • Vizesiz ülkelere giderim ya başlangıçta
  • quote:

Orijinalden alıntı: 123xxx123

Vizesiz ülkelere giderim ya başlangıçta

resmini at 1 günde yapiyim sonra bir adres veriyim oraya gelirsin veririm

Edit: Gelirken gazete getir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QchroME -- 1 Kasım 2013; 18:21:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Citizen Gel Oğlum

quote:

• quote:

Kıytırık ülkeler dışındaki çoğu gelişmiş, güzel Avrupa ülkesi ve ABD, Kanada gibi ülkeler vize istiyor. Ha yok ben Mikronezya Federal Devletleri'ne, Fiji'ye, Sri Lanka'ya vs. giderim diyorsanız gidebilirsiniz.
    Alabiliyorsanız yeşil pasaport almaya bakın yoksa diğer arkadaşların da dediği gibi vizesiz çok alternatifiniz yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Huddleston

Şuan telefondan girdiğinden bütün şartlara bakamıyoru, fakat anne veya babanız 1/2/3. dereceden memursa alabiliyorsunuz. Ben daha yeni(bu pazartesi günü) çıkarttım. 5 yıllık için yaklaşık ücret 80 lira gibi bir şeydi yanılmıyorsam.

Bir de, öğrencilik süresi boyunca geçerli oluyor fakat 25 yaş sınırı da var.

Ben memurun eşi alabiliyor da çocukları alamıyor diye biliyordum. 25 yaşına kadar öğrenci olmak şartıyla alabiliyorlar o zaman?

Ya da benim basettiğim memurun ölümü sonrasıydı. Memur ölüyse sadece eşi alabiliyor yeşil pasaportu. Doğru muyum?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Citizen Gel Oğlum

quote:

Gelirken buz ve gazete getirmeyi unutma

• Zuko kullanıcısına yanıt
    Evet alabiliyorsunuz. Daha yeni aldım. Ölü olması durumunda ne oluyor bilmiyorum açıkcası. Siz şu linki kurcalayarak bulabilirsiniz belki;http://pasaport.iem.gov.tr/?page_id=2863

• quote:

Orijinalden alıntı: kartal_10

10 yıllık 380 liraya almıştım ben 1 haftada geldi evime. çok rahat zor olan vize.

Aldığınız pasaport hangisi acaba? Bordo,gri,siyah,yeşil?
  • Gürcistan(Kimlikle dahi gidiliyormuş ), Sırbistan,Kosova,Karadağ,Makedonya,Bosna Hersek,Arnavutluk,Ukrayna,Rusya yine en iyi seçenekler Rusya ve Ukrayna gibi duruyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Huddleston

Evet alabiliyorsunuz. Daha yeni aldım. Ölü olması durumunda ne oluyor bilmiyorum açıkcası. Siz şu linki kurcalayarak bulabilirsiniz belki;http://pasaport.iem.gov.tr/?page_id=2863

Ölümden bahsetmiyor orada.

bordo aldım. ama oldu baya, bi kere kullandım öyle kaldı :(
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.