Şimdi Ara

Parçalar vardı elimde bilgisayar toplarken sorun oldu bip sesleri ile ilgili

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar elime anakart işlemci ram güç kaynağı yani bilgisayar toplamak için gereken ne varsa hepsinden 2 şer 3 er geçti bende topluyayım dedim anakartlara uyumlumu işlemciler diye baktım hepsi uyuyor tüm anakartlarıma ramlarda bütün mhz ler var fakat topladığımda ekrana görüntü gelmiyor bip sesi çıkıyor aynen şu şekil 1 bip 2 3 saniye ara 2 bip daha ard arda sonra 2 3 saniye ara 1 tane daha bip ve ekrana görüntü gelmiyor herşeyi değiştirdim fakat sorun hep aynı bir tek kasayı değişmedim içindeki tüm herşeyi değiştirip denedim fakat çözümünü bulamadım :S

• quote:

Orijinalden alıntı: tayfun16

arkadaşlar elime anakart işlemci ram güç kaynağı yani bilgisayar toplamak için gereken ne varsa hepsinden 2 şer 3 er geçti bende topluyayım dedim anakartlara uyumlumu işlemciler diye baktım hepsi uyuyor tüm anakartlarıma ramlarda bütün mhz ler var fakat topladığımda ekrana görüntü gelmiyor bip sesi çıkıyor aynen şu şekil 1 bip 2 3 saniye ara 2 bip daha ard arda sonra 2 3 saniye ara 1 tane daha bip ve ekrana görüntü gelmiyor herşeyi değiştirdim fakat sorun hep aynı bir tek kasayı değişmedim içindeki tüm herşeyi değiştirip denedim fakat çözümünü bulamadım :S

kullandığın parçların marka ve modellerini vermen lazım ki yardımcı olabilelim.
  • elimde çok parça var hangisi sayayım fakat anakartlara işlemcilere birbirlerine uyuyormu diye baktım fakat hepsinde aynı şekilde bip sesi ötüyor ve ekran hiç açılmıyor ekran kartıda taksam takmasamda hep aynı
  • 1 uzun Bellek tazelenmesinde hata
    1 uzun 1 kısa Anakart veya BIOS çipi arızası
    1 uzun 2 kısa Ekran kartı arızası (Genellikle eski kartlardaki DIP switch kaynaklıdır)
    1 uzun 3 kısa Ekran kartı arızası
    2 uzun 1 kısa Ekran kartı arızası (RAMDAC kaynaklı (?) )
    2 kısa Bellek parity (eşlik) hatası
    3 kısa Belleğin ilk 64k’lık bölümünde hata
    4 kısa Timer hatası
    5 kısa İşlemci hatası
    6 kısa Klavye işlemcisi hatası
    7 kısa İşlemci hatası
    8 kısa Ekran kartı belleğinde okuma/yazma hatası
    9 kısa BIOS ROM hatası
    10 kısa CMOS okuma/yazma hatası
    11 kısa Tampon Bellek Hatası
  • Arkadaşlar.
    Bilgisayardan 3 kere ardı ardına bip sesi gelıyor.(bip bip bip - bip bip bip - bip bip bip)
    Anakartın modeli gigabyte z68p.
    Yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bultürk

1 uzun Bellek tazelenmesinde hata
    1 uzun 1 kısa Anakart veya BIOS çipi arızası
    1 uzun 2 kısa Ekran kartı arızası (Genellikle eski kartlardaki DIP switch kaynaklıdır)
    1 uzun 3 kısa Ekran kartı arızası
    2 uzun 1 kısa Ekran kartı arızası (RAMDAC kaynaklı (?) )
    2 kısa Bellek parity (eşlik) hatası
    3 kısa Belleğin ilk 64k’lık bölümünde hata
    4 kısa Timer hatası
    5 kısa İşlemci hatası
    6 kısa Klavye işlemcisi hatası
    7 kısa İşlemci hatası
    8 kısa Ekran kartı belleğinde okuma/yazma hatası
    9 kısa BIOS ROM hatası
    10 kısa CMOS okuma/yazma hatası
    11 kısa Tampon Bellek Hatası

bu yazdıkların alıntı mı tecrübe mi..??

sen yazdıysan helâl olsun valla...

benim yorumuma gelecek olursak ramler i kontrol et tam oturt..

ama büyük ihtimal anakartta güney köprüsü arızalanmıştır... (bende öyle olmuştu

• Sorun belleğin ilk 64k'lik kısmında. Zaten bir üye listesini çıkartmış,helal olsun. Bellekle alakalı bir problem var.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.