Şimdi Ara

Parayla iş green cardı alamazsam meksika sınırından abd ye geçicem sınır dışı ederler mi? (okuyun)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1

Parayla iş green cardı alamazsam meksika sınırından abd ye geçicem sınır dışı ederler mi? (okuyun)

(En Son Oy Tarihi: 7.12.2023)
Giriş
  • Arkadaşlar meslek edindiğim eğitim kurumu amerikada bir göçmenlik şirketi buldu.bu şirkete 6000 dolar ödemem karşılığında şirket bana çalışma green cardı iş green cardı çıkartıcak.2000 dolarını ödedik geriye kalan 4000 doları green cardım yapıldığında ödeyeceğiz.mayıstaki green card çekilişinde ben para ödediğim için para karşılığı alacağım için green card bana direkt çıkıcak.eğitim kurumundaki danışmanım 21-22 mayısta green cardın elime geçer bende sana gönderirim dedi.diyeceğim eğer bir aksilik olup green card alamazsam amerikaya mülteci olarak iltica etmeyi düşünüyorum.

dayımın eski bir ülkücü arkadaşı var.adamın eli baya geniş ve o adamın yani dayımın arkadaşının tanıdığı bu işleri yapan bir çete var.adamla çetenin yani göçmen kaçakçısı grubun lideri telefonla görüştüler çetenin lideri herşey dahil beni meksika sınırına 15.000 dolar karşılığında götürebileceğini söyledi.size sorum ise ben okb hastası olduğum için tam 4 farklı hastanenin psikiyatri kliniklerinde yattım.her biri bana farklı teşhis koydu.biri bipolar dedi diğeri psikoz dedi diğeri okb dedi.ve hastanelerin hepsi farklı ilaçlar verdi ama okb hastalığım geçmedi.

meksika sınırından geçip amerikaya girdiğimde sığınma kamplarında tutulduğumda ve sonrasında yani amerikada kalıcı olup olamayacağımla ilgili hakkımda hukuki dava açıldığında elimdeki bir sürü hastanelerde yattığım ve iyileşemediğimle ilgili raporlarımı göstersem ve kendi ülkemde iyileşemediğimi amerikanın sağlık sistemiyle iyileşebileceğimi ve bu yüzden amerikaya geldiğimi söylesem beni ülkede tutarlar mı? yoksa sınır dışı mı edilirim.konu çok ciddi konudur bilenler cevaplasın lütfen.

• up.

• kanadaya gönderiyorlar galiba. kardeşimin kürt arkadaşını öyle yapmışlar. bir müddet hapis yatmış sonra çıkmış şimdi çalışıyor orada
  • 4F3 kullanıcısına yanıt

valla bu yıl 32.000 türk meksika sınırından amerikaya geçmiş şimdi davalarının sonucunu bekleyip paşalar gibi yaşıyorlar amerikada.

• Kılıç Ustası kullanıcısına yanıt

ya sıkıntı olursa. kafamızada sıkabilirler

• 4F3 kullanıcısına yanıt

öyle olacağını hiç zannetmiyorum.bir sınır askeri ya da polisi dönmekte direneni vurursa başı büyük belaya girebilir.george floydun olayı gibi mesela.george floydu öldüren polis memuru 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı.amerikada hukuk ve kanunlar çok ileri düzeyde.bırak bir amerikalıyı amerika dışından gelenlerin bile hakları var.

• up...

• Amerika'da vurmazlar da Meksika'da dikkat et kendine.
  • Blitz. kullanıcısına yanıt

doğru meksika dünyanın en tehlikeli ülkelerinden biri hele birde uyuşturucu kartelleri kan donduran cinsten.ama beni direkt sınıra yakın bir yere bırakacakları için meksikada başıma bir şey geleceğini zannetmiyorum.yani bence düşük bir ihtimal.

• Meksikanca öğrenmeye başla knk spr dvm.
  • o ne la öyle bir dil yok ki meksikalılar ispanyolca konuşur.sınırı geçmek için dil öğrenmemi söyleyen kişiyide ilk defa görüyorum.

• Amerika'nın sağlık sistemiyle iyileşebileceğimi ve bu yüzden Amerika'ya geldiğimi söylesem , bu güzel bir fikir gibi geldi aslında.

• Kılıç Ustası kullanıcısına yanıt

Meksika' da kaldığım 2 hafta boyunca tek kelime İspanyolca bilmediğim halde Meksikanca konuşmaları anlayabiliyordum.

üstelik ne ot nede alkol çekmemiştim...

• para vermene gerek yok eline pusula al durmadan kuzeye yürü birazda doğada hayatta kalma videosu izle zaten amerika sınırına girdiğin anda olay bitiyo seni istesende türkiyeye yollamazlar böyle bir bütçeyi sana ayıracaklarınımı sandın

• quote:

Orijinalden alıntı: kabakara61

para vermene gerek yok eline pusula al durmadan kuzeye yürü birazda doğada hayatta kalma videosu izle zaten amerika sınırına girdiğin anda olay bitiyo seni istesende türkiyeye yollamazlar böyle bir bütçeyi sana ayıracaklarınımı sandın

ne bütçesinden bahsediyorsun anlamadım?

• up.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.