Şimdi Ara

'_______ PANASONİCLİLER_______' (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31.742
Cevap
177
Favori
1.750.731
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: kursad_75

quote:

Orjinalden alıntı: zapatero

bende her iki cihazdan da var...dvd 720 p upscale ye ayarlı....önce dvd nizi açıp,daha sonra tv cihazını mavi tuşu ile HDMI port a ayarlarsanız, her seferinde sol üst köşede 720 p ibaresini görmeniz lazım...ben görüyorum çünkü.cihaz (yani tv) kendine gelen sinyal kaynağının özelliğini , algıladığı her seferde gösterir.Nasıl ki scart bağlantınız varsa , özellikle 1ve 3 ten scart bağlıysanız ve

Bir de şu enerji kaynağının fiyatı ile nerden alınıp nasıl kullanılacağı hakkında bilgi verirseniz memnun olurum.

Yine aklıma sonradan gelen önemli bir soru:

Siz tv nizi hangi ayarlarla kullanıyorsunuz ve de en önemlisi tv ye zarar verecek şeyler nelerdir, kullanırken nelere dikkat edilmesi lazım?
    Teşekkürler.

• quote:

Bir de şu enerji kaynağının fiyatı ile nerden alınıp nasıl kullanılacağı hakkında bilgi verirseniz memnun olurum.

Bu cihaz teknosada 60 YTL. Bugün aldım.

Bilginize.
  • HDMI ayarı 720 p de.belkin surgemaster pure av modeli...6 priz girişli .tel hattı, uydu hattı ve RF hattı korumalı.fiyatı baya pahalıydı..120 veya üzeri tam hatırlayamıyorum...www.aztekteknoloji.com dan veya metro ile teknosa da satılıyor.oralardan bulabilirsin sanırım.yalnız bu benişm bahsettiğim baya büyük ,ağır ve hacimli bir cihaz.metal renkte.bunun biraz daha hesaplı olan bir modeli daha var..özellikleri daha az ama o da iş görür sanırım.veya araştırıp başka marka modellere de yönelebilirsiniz.
    tv yi auto da , %80 contrast , %40 brightness ve ikinci basamak sharpness ile kullanıyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Akseaus

Bu cihaz teknosada 60 YTL. Bugün aldım.

Bilginize.

Teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: zapatero

HDMI ayarı 720 p de.belkin surgemaster pure av modeli...6 priz girişli .tel hattı, uydu hattı ve RF hattı korumalı.fiyatı baya pahalıydı..120 veya üzeri tam hatırlayamıyorum...www.aztekteknoloji.com dan veya metro ile teknosa da satılıyor.oralardan bulabilirsin sanırım.yalnız bu benişm bahsettiğim baya büyük ,ağır ve hacimli bir cihaz.metal renkte.bunun biraz daha hesaplı olan bir modeli daha var..özellikleri daha az ama o da iş görür sanırım.veya araştırıp başka marka modellere de yönelebilirsiniz.
    tv yi auto da , %80 contrast , %40 brightness ve ikinci basamak sharpness ile kullanıyorum.

Teşekkürler. Yanlız tv ye zarar verecek durumlarla ilgili cevap daha önemli benim için, diğer kullanıcıları da yararlı olacağını düşünüyorum. Bildiğim kadarıyla bu plazmayı uzun zamandır kullanıyorsunuz yani en açıklayıcı cevabı sizin verebileceğinizi düşündüğüm için özellikle size soruyorum.

• mayıs 2006 dan beri kullanıyorum...zararın ne olabileceğine gelince yıldırım gibi ani aşırı akıma karşı koruma ve enerjideki gürültüyü sönümlemesi diyebilirim...(tabirlerimde hata olabilir ama kusura bakmayın).
  • Tüm PV60 lıların topiğimize sahip çıkması dileğiyle herkese iyi akşamlar dilerim.
  • Merhaba,
    Beklediğim topic'i açtığınız için teşekkür ederim.
    Bende babamın evine 1 ay önce bir PV60E almıştım.
    Bu TV sayesinde babamla daha çok görüşür olduk.
    Klasik döşenmiş salonun havası inanılmaz değişti.
    Özellikle 5-6 yıldır takip etmeyi bıraktığım lig maçlarını tekrar seyretmeye başladım.
    TV den oldukça memnunuz ve her geçen gün PV60E nin doğru tercih olduğuna daha da inanıyorum.
    Uzun bir arayıştan sonra Philips'in 5960 modelini bulmayı başardım. (200 YTL) Hama marka (32 YTL) HDMI kablo ile bağlayıp sesi'de stereo olarak Hifi stereo amfiye bağlıyorum. Özellikle görüntü 1080i 'de inanılmaz net ve canlı.
    720p ile arada pek bir fark olmuyor. Ancak benim tahminim 1080i seçildiğinde TV görüntüyü çözümleyip 768p ye down scale yaparak yine en yüksek çözünürlükteki yayını veriyor.
    Kendi evimde de Panasonic'in 100 Hz 72 tam düz kare tüplü TV sini ve S35 DVD sini kullanıyorum. Aynı filmleri seyrediyorum ve görüyorumki arada korkunç farklar var. Yakın gelecekte bana da masraf görünüyor gibi.
    Mor yılan, pembe sincap gibi şeyler göremedim çok şükür.
    Şiddetle tavisye ederim. Hala fiyat performans oranı en yüksek olan plazma PV60E dir. Tekofaks garantili 3350 YTL / 5 taksitle piyasalarda bulunabiliyor.
    5 yıldır Panasonic TV kullanan biri olarak aşağıdaki ses ayarlarını tavsiye ederim.
    Muzik modunda, Ambiance - On, Bas ve Tizler % 80 açıldığında gayet tatminkar ses alabilirsiniz.
    Herkese iyi seyirler.

• quote:

Orjinalden alıntı: audio master

Merhaba,
    Beklediğim topic'i açtığınız için teşekkür ederim.
    Bende babamın evine 1 ay önce bir PV60E almıştım.

Aslında bu topiği açmak için bu tv yi bizden daha önce alan kullanan, tecrübeli pv60 kullanıcılarına yazmıştım ama herhalde okuyamadılar. İyi dilekleriniz için teşekkürler.

Ben sony ns 76h dvd yi özellikle cnet editör ve kullanıcı yorumlarından etkilenerek aldım, aslında denon marka player 1080p ye kadar upscale özelliğine sahip ama ne yazıkki ülkemizde bulamıyoruz. Daha önce yazdığım gibi plazmamı alırken kafamda soru işareti yoktu dolayısıyla çok memnunum. Yakında resimleri de yayınlayacağım. PV60 lılardan da varsa resimlerini yayınlamallarını rica ediyorum.
  • Şikayet var com .da panasonic televizyonalarla ilgili hiçbir şikayet görünmüyor. Bu gerçekten sevindirici.
  • Merhaba arkadaşlar,
    Öncelikle böyle bir topiğin açılmasından duyduğum memnuniyeti dile getirmek isterim.
    42PV60 değil ama aynı panele sahip 42PX600 kullanıyorum.
    Cihazı alalı 3 ay oldu ve cihazı tercihimde, bu forumdaki yazılanlar etkili oldu.
    Önce plazma ve LCD seçiminde ve de panasonic tercihimde.

Gelelim meşhur mor yılan efsanesine, nihayet geçen gün tanıştım kendileriyle...
    Plazmayı aldıktan sonra doğal olarak HDMI çıkışlı bir divx ihtiyacı doğdu.
    Beko 7300 Divx aldım. HDMI ile bağlantımı yaptım ve başladım arşivimdeki DVD ve Divx leri izlemeye
    Bunca zamandır ne DVD lerde ne TV kanallarında hiç mor yılan görmedim taaa ki Kayıp balık Nemo VCD sini takana kadar.
    Benim ufaklık, anaokulundan elinde bu cd ile geldi ve izlemek istediğini söyledi. Neyse taktık başladı izlemeye,
    filmin sonlarına doğru, mavi ve yeşil renklerin yoğun olduğu bölgelerde mor yılanlar oluşmaya başladı.
    İlk kez görmenin şaşkınlığıyla bir kaç kez ileri geri alıp izledim. hemen aklıma bunun DVD sini alıp aynı sahneyi bir de yüksek çözünürlüklü bir dvd den izlemek geldi. Evimin yakınındaki DVD kiralanan yerden Nemo nun dvd sini aldım.
    Taktım ve ne mor yılan ne pembe sincap hiçbir şey yok.
    "onbes" arkadaşımızın da dediği gibi düşük bitrate den kaynaklanan bir görüntü. Deniz dibinde hare hare oluşan mavi ve yeşil geçişlerin arasında, görüntü akmasıyla birlikte sallannn mor çizgiler. Neticede bu cihaz yüksek çözünürlüklü görüntüler için tasarlanmış ve görüntü kaynağı ve çözünürlük çok önemli. Aynı filmin aynı sahnelerinde VCD de mor yılan oluşuyor, DVD de oluşmuyor.

Herkese iyi seyirler

Saygılarımla

• Sevgili nightbird,
    Halk arasında mor yılan diye adlandırılan konu bir şehir efsanesi veya dalgaya alınacak bir şey değildir. Ben zamanında bu TV'ye 5.000 YTL vermiş, bu problemin benim plazmamda olduğu Tekofaks tarafından kabul edilmiş ve arızanın giderilmesi için gerekli update edilmiş d-board değişiminin şu sıralarda Tekofaks merkez servisinde yapıldığı GERÇEK BİR KİŞİYİM. Yani efsane falan değilim. Sizlerin yaşadığınız problem mor yılan değil belki ama bu problem de YOK değil.

İlgilenen arkadaşlar için yine bu problemin test DVD'sinin linkini yolluyorum

Saygılarımla

http://www.4shared.com/file/8670152/eec5b113/PanasonicP60_purplesnaketest.html

quote:

Orjinalden alıntı: nightbird

Merhaba arkadaşlar,
    Öncelikle böyle bir topiğin açılmasından duyduğum memnuniyeti dile getirmek isterim.
    Cihazı alalı 3 ay oldu ve cihazı tercihimde, bu forumdaki yazılanlar etkili oldu.

Beko 7300 Divx aldım. HDMI ile bağlantımı yaptım ve başladım arşivimdeki DVD ve Divx leri izlemeye
    Bunca zamandır ne DVD lerde ne TV kanallarında hiç mor yılan görmedim taaa ki Kayıp balık Nemo VCD sini takana kadar.
    Benim ufaklık, anaokulundan elinde bu cd ile geldi ve izlemek istediğini söyledi. Neyse taktık başladı izlemeye,
    filmin sonlarına doğru, mavi ve yeşil renklerin yoğun olduğu bölgelerde mor yılanlar oluşmaya başladı.
    İlk kez görmenin şaşkınlığıyla bir kaç kez ileri geri alıp izledim. hemen aklıma bunun DVD sini alıp aynı sahneyi bir de yüksek çözünürlüklü bir dvd den izlemek geldi. Evimin yakınındaki DVD kiralanan yerden Nemo nun dvd sini aldım.
    "onbes" arkadaşımızın da dediği gibi düşük bitrate den kaynaklanan bir görüntü. Deniz dibinde hare hare oluşan mavi ve yeşil geçişlerin arasında, görüntü akmasıyla birlikte sallannn mor çizgiler. Neticede bu cihaz yüksek çözünürlüklü görüntüler için tasarlanmış ve görüntü kaynağı ve çözünürlük çok önemli. Aynı filmin aynı sahnelerinde VCD de mor yılan oluşuyor, DVD de oluşmuyor.

Herkese iyi seyirler

Saygılarımla

• quote:

Orjinalden alıntı: odurusken

Sevgili nightbird,
    Halk arasında mor yılan diye adlandırılan konu bir şehir efsanesi veya dalgaya alınacak bir şey değildir. Ben zamanında bu TV'ye 5.000 YTL vermiş, bu problemin benim plazmamda olduğu Tekofaks tarafından kabul edilmiş ve arızanın giderilmesi için gerekli update edilmiş d-board değişiminin şu sıralarda Tekofaks merkez servisinde yapıldığı GERÇEK BİR KİŞİYİM. Yani efsane falan değilim. Sizlerin yaşadığınız problem mor yılan değil belki ama bu problem de YOK değil.

İlgilenen arkadaşlar için yine bu problemin test DVD'sinin linkini yolluyorum

Saygılarımla

http://www.4shared.com/file/8670152/eec5b113/PanasonicP60_purplesnaketest.html

quote:

Orjinalden alıntı: nightbird

Merhaba arkadaşlar,

Herkese iyi seyirler

Saygılarımla

Sayın odurusken,

Bu konuda ilk defa sizden bu kadar ciddi bir saptama okudum. Sonuç olarak pv60 kullanıcıları olarak mor yılan hikayesinden bahsedilirken yapılan espriler,bence, böyle bir problemin olmadığından değil sadece soruna verilen isimden kaynaklanıyor. Ben dahil hiçbir pv60 kullanıcısının bu sorunla karşılaşan arkadaşlarla dalga geçmek gibi bir amacı olduğunu inanmıyorum.

Siz tv nizi nezaman aldınız ve bu sorunla nasıl karşılaştınız ve nasıl çözdünüz? Vaktiniz varsa bu konuda ayrıntılı bir yazı yazarsanız çok yararlı olacağını değerlendiriyorum.

Teşekkürler.

• @odurusken;
    Benim amacım dalga geçmek veya espri yapmak değildi. Yazımda alaylı bir üslup olduğunu da sanmıyorum.

Ben de bir panasonic kullanıcısıyım ve bu mor yılan konusu cıktığından beri her TV seyredişimde gözlerim mor yılan arar oldu. Çoğu zaman filmin konusunu bırakıp arka detaylarda mor yılan arar oldum. 3 aydır hiç denk gelmemiştim. Geçen gün rastladım ve konuyu takip edenlere izlenimlerimi aktarmak istedim. VCD hala evde duruyor arzu ederseniz o dk. da pause edip resmini ceker buradan paylaşırım. Resimde nasil cıkar bilmiyorum ama görüntü üzerine tartışabiliriz.

Ben izlenimlerim sonucunda hala bunun bir panel hatası değil, düşük bitrate den kaynaklanan bir durum olduğunu düşünüyorum.
    Ben de VCD yi izledikten sonra tutuşup, mor yılanlar çıktı diyerek cihazı servise götürebilirdim. Servis hayır mı diyecek? Elbette ki alıp inceleyecek. Board unuz da değişse aynı mor yılanları göreceğinizi iddia ediyorum.

Test için göndermiş olduğunuz linki indirdim ama BS player açmadı. Ayrıca dosya boyutu çok küçük. Nedir bu?

• Sevgili zapatero,

Dün söylediğiniz gibi önce dvd yi çalıştırdım sonra hdmi1 bağlantısını seçtim ama yine dvd nin upscale edildiğine dair bir ibare göremedim. Dvd ayarlarında yb,cr../rgb(hdmi) diye bi ayar var burada siz hangisini seçtiniz ve player ın üstendeki progressive scan ın bastığınızda progressive auto ya da progressive video seçimi var burdaki seçim bir şey değiştirir mi?

Teşekkürler.
  • Sayın nightbird,

Öncelikle topic için söylediğiniz güzel sözler için teşekkürler. Siz de topiğimize hoşgeldiniz. Umarım mor yılan sorunu sizin söylediğiniz gibi seyredilen kaynaktan kaynaklanıyordur. Zaten bunu sorunu çok önemsemiyorum ve plazmamın keyfini çıkarıyorum. Sisteminizle ilgili fotoğrafları bekliyorum. İyi seyirler, teşekkürler.
  • TV kumandasında, ekrandaki görüntü bilgilerini veren bir tuş olması lazım yada menude. Bu şekilde gelen sinyali kontrol edebilirsiniz. Playerdan manual olarak, hdmı resolution ı "1280*720(720p)" yapın. "RGB" ayarında daha iyi bir görüntü aldım, sizde "RGB" seçebilirsiniz. Progressive scan seçeneğini de "auto" olarak ayarladım. Genel anlamda görüntüden memnun oldugum için çok da fazla kurcalamadım
  • akşam bakıp size yazarım..

quote:

Sevgili zapatero,

Dün söylediğiniz gibi önce dvd yi çalıştırdım sonra hdmi1 bağlantısını seçtim ama yine dvd nin upscale edildiğine dair bir ibare göremedim. Dvd ayarlarında yb,cr../rgb(hdmi) diye bi ayar var burada siz hangisini seçtiniz ve player ın üstendeki progressive scan ın bastığınızda progressive auto ya da progressive video seçimi var burdaki seçim bir şey değiştirir mi?

Teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: DubLanC

TV kumandasında, ekrandaki görüntü bilgilerini veren bir tuş olması lazım yada menude. Bu şekilde gelen sinyali kontrol edebilirsiniz. Playerdan manual olarak, hdmı resolution ı "1280*720(720p)" yapın. "RGB" ayarında daha iyi bir görüntü aldım, sizde "RGB" seçebilirsiniz. Progressive scan seçeneğini de "auto" olarak ayarladım. Genel anlamda görüntüden memnun oldugum için çok da fazla kurcalamadım

Sevgili dublanc,

Aslında sorumun tam cevabını nasıl bulacağımı biliyorum galiba. Tv nin arkasından hdmi kablosunu çıkartıp tekrar takarsam ve player ı tekrar çalıştırırsam aynı ibareyi tekrar göreceğimi tahmin ediyorum. Ama sorun şu ki plazma duvarda dolayısıyla indirip tekrar asmam lazım ki bunu da hiç yapmaya niyetim yok.

Söylediginiz şekilde tekrar deneyeyim akşama gerçi nerdeyse tüm kombinasyonları denedim ama! Nedense içimde player da bir problem olduğu hissi var. Aslında bunun sebebi de şu:
    Player ı aldığım sony showroomda paket halinde ns 76h yoktu bende o anda showroomda kullanılanları almadım. Bana ertesi gün depodan getirtiklerini söyledikleri player ı aldım ama nedense kuşkulandım yine bana teşhir ürünü verdiklerinden. Aslında beni rahatsız eden galiba bu.

İlgin için teşekkürler.

• öyle birşey yapmayın ve de acele etmeyin..bekleyin akşam deneyeyim..diğer arkadaşın dediğini de kontrol edin.akişam bende bakacağım...bir information düğmesi vardı sanırım...akşam yazarım size...ayrıca pv60 ı duvardan sökmenize gerek yok ki HDMI ı çıkarmak için...pv60 duvar aparatı cihazın alt kısmının yaklaşık 30 derece ile öne geleck şekilde açılmasını sağlayan bir mekanizmadır...bağlantılar yapılıp , çıkarıldıktan sonra bu mekanizma kitlenerek cihaz duvara yatay hale getirilir.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.