Şimdi Ara

'_______ PANASONİCLİLER_______' (1520. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
31.742
Cevap
178
Favori
1.750.714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15181519152015211522
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

-VR ler voltaj dengeleyicidir! bahsettiğin tür olaylar da veya daha ilerisi olan Yıldırım türü olaylarda bir fonksiyonu yoktur koruma/önlem v.s olarak

-Aynı şekilde akım koruma prizleri de hiç bir işe yaramazlar! bu tip olaylarda

Bina korumaları veya müstakil ev v.s olarak elektrik tesisatları bizim memlekette maalesef dandik! çok büyük çoğunluğu böyledir!

-Diğer yandan Merkezi anten sistemlerinde yine etkilenme olup,panosu yanabilir veya özellikle oradaki merkezi dağıtım ünitesi yanmış olabilir! biz de defalarca oldu
    tamir etmeyin yenisi ile değiştirin! tamir olabiliyor ama çok uzun ömürlü değil,ben iki defa tamir ettirdim hikaye oldu,2 defa da yeni aldım şimdilik devam ediyoruz

buradaki durum aslında elektriksel etkilenme durumudur,bir çok dairede örneğin başka sorunlarda çıkmış olur/olabiliyor özellikle "kartlı"(Board)sistemler de hemen etkisini
    gösterip ya cihazı tamamen yakıp işlevsel özelliğini kaybettiriyor ya da board yanıyor,servis gelip değiştiriyor!

++

• albani kullanıcısına yanıt
    Tv yi garantiden yapmazlarsa yandık. Daha bikac hafta oldu cizgiden dolayı ekran degisti. Şimdi boardları da değişirse bi cercevesi kalacak degismedik. Merkezi uyduyu tamir etmişler haber geldi ama naaptilar bilmiyorum üstad. Zaten dediğin gibi tamir ettilerse yayın gidince anlarız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • senin panel de ne oldu???

adamlara sakın şimşek çaktı şu oldu yok yağmur yağdı bu oldu filan deme,aptalları oyna ve panel çalışmıyor/göstermiyor filan de

gelen(kaçan)akımın yarattığı hata sebebiyle MB yanmış olabilir(veya PWB) veya PWB de bir kat veya hepsi v.s şayet panel çalışmıyosa
    belliki bir şeyler oldu,ama sen bir şey demiyorsun+

her türlü "elektriksel hatalar "tüm dünya da üreticiler tarafından "kullanıcı hatası" sayılırlar!!

bizim 7 senede 3 defa tamir edildi 2 defa değişti yaw o merkezi ünite
    Panelin tam ortasında dikey bir çizgi çıktı. Ozellikle mavi renkte belirgin. Karışık renklerde belirsiz. Servis fotosunu istedi whatsapp dan gönderdim degistiricez deyip paneli evde degistirdi. Yalnız servisle konuştuğum akşam tv yi biraz oynatinca cizgi yokolmustu. Sorun etmedi yine de değiştirdi arızalı halinin fotosu olduğu için. Sam 60h7000.
    Aynen üstad kapattık bi daha açılmadı diycem servise sadece ki öyle de oldu Evde bile değildik.
    Anten girisinden aldı diye düşünüyorum bu elektrik akımını çünkü regülatörde ve ona bagli diger digi receiver modem ve pc de sorun yok. Eger öyleyse powerboard dışında yerler de gitmiştir sanırım.

• yaw bende sen de Pany PDP var sanmıştım,netice de burası Pany PDP başlığı

sende ki hata VSL dediğimiz VA tip Modüller de sıkça çıkan kronik/eski bir sorundur,Modül değişimi gerekiyor,eski konu bunlar;ben de yeni bir şey çıktı sanmıştım
    Samy ve LGE kalitesizlik den döküldükleri için bir dolu sorun çıkar Kore liler de! Garanti olduğu müddetçe yine de iyisin sayılır+

Bu tip eleketriksel hatalar da genel de kart sistemli cihazlar yanıyor,mekanik cihazlara pek bir şey olmaz veya en fazla sigortası atar! Receiver biraz farklıdır ama o
    duruma göre o da yanabilirdi,PC de ise örneğin açıksa cihaz genel de Grafik kartı çıkışları yanabilir(ben de bu da olmuştu geçmişte Yıldırım düştüğünde)

Servis nasılsa garanti kapmasında veya dışında v.s bir şeyler yapacak artık++

Pdp cok kovaladim ama bir türlü uymadi o yüzden burdan cok takip ettim.Arada dönüp bakıyorum yine konuya.Sen de buralarda olduğun için hep, mevzu da regülatör olunca daldım.
    Benim ufaklik da arada tv ye sortiler yapıyor. Dedim pdp almamam iyi olmus çoktan felç etmisti ekrani.
    Yoksa hayalim kesinlikle led değildi. Artık ilerde oled bakicaz bu gittiği kadar gider.

• Arkadaşlar Panasonic 30s youtube sorununun bir öçözümü var mıdır?

Vierra da 20 Nisandan sonra Youtube kullanılamaz oldu ??
  • Çoklu grup priz önerisi.Ttaf ın bir ürünü bende bugün bir sipariş geçtim.Fena görünmüyor forumda diğer başlıklarda
    alan arkadaşlarda oldu sanırım fiyatıda iyi denenebilir.İkinci defa indirim olmuş ilgilenen arkadaşların dikkatine;

http://www.n11.com/ttaf-powerport-35-portlu-akim-korumali-grup-priz-P54570726
    Üstad servis gelip girişlerin olduğu kartı değiştirmiş garantiden. Sıkıntı çözüldü çok şükür. Şimşek den olduğunun farkındalarmış. Birçok eve aynı arıza yüzünden gittik demişler. Hanım bunun bir önlemi yok mu diye sormuş. Anten kablosuna takılan bir aparattan bahsetmişler. Kablo koruma kutusu demiş. Küçük bir kutu. Kablo ona girip ondan çıkış alınıyormuş. Netten araştırdım bulamadım. İlk defa duyuyorum. Bilir misin ne olduğunu.
  • Garanti kapsamına aldıkları iyi olmuş,normal de girmez bunlar! aptalları oynayın diyorum her zaman ama herifler de bir şekilde uyanıyorlar zaten
    neyse geçmiş olsun+

Diğer konu için Elektrikçi ile görüşmen gerekiyor,onlar bilir,çeşitli korumaları biliyorum ama bahsettikleri tam nedir onu bilmiyorum++
  • stylerbb kullanıcısına yanıt
    Tekli akım koruyucu prizlerin kimisinin üzerinde anten giriş çıkışı da var onlardan edinebilirsiniz.bir nebze önlemdir.

Mesela:
    http://www.teknosa.com/urunler/110271180/tuncmatik-tsk0758-surgepro-2li-akim-korumali-priz
    Eyvallah üstad teşekkür ettim. Boşuna size danışmadık
  • htokyay H kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ettim. Buna alternatif şöyle birşey buldum.
    http://www.hepsidijital.com/UYDU-ALICI-YuKSEK-AKIM-KORUYUCU_282208.html#0
    2 uydu kablosu 1 de kablotv var. Ise yarar mı bilmiyorum ama yildirima karşı ķorudugunu iddia etmişler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Akhunturk

Arkadaşlar Panasonic 30s youtube sorununun bir öçözümü var mıdır?

Vierra da 20 Nisandan sonra Youtube kullanılamaz oldu ??

Aynı sorun bende de var, var midir çözüm

• YouTube desteği,panelin üreticisi ile olan "anlaşmalara" bağlı olarak devam eder(Seri bazın da) örneğin benim 42lik Tosh da yine YouTube desteği kesilmiştir!! 2013 de anlaşmaları bitti
    ve destek olmadığı için de açılmıyor haliyle,ikonuna tıklayınca uyarı veriyor

++
  • Selam Panasonic dostlar..

Forumda bahsettiğim 42VT20 nin serviste durumu netleşti. Ana kartı yanmış ve güç Ünitesi'nde problem varmış. TV 4. Senesini doldurmamıştı ve 2.TV olduğu için 1000 saati yeni geçmişti. Servis 950 TL masraf çıkardı.

Kararsız kaldım, TV görüntüsünden çok memnundum, şimde 2-3 TL ye alacağım yeni TV nin beni tatmin edeceğini sanmıyorum.

Sizce tamiri yaptırmalımıyım?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiyatı fazla sallamışlar! sana tavsiyem ilk etap da heriflere kafadan 500 kağıt teklif et!(aslında bu bile biraz fazla ama) kabul etmezlerse,kaldır at o zaman! 950 kağıt artık o tamire verilmez!
    paneli ayrıca eve getirmeyi de düşünme,kalsın serviste+
  • Arkadaşlar 42" TV almak istiyorum fakat panasonic marka tv bulamadım. Acaba panasonic TV'lerin üretimi durdu mu? Türkiye'de neden 42" yada 32" panasonic TV'lerin satışı bulunmuyor?
  • coderMX C kullanıcısına yanıt
    Panasonic tv Tr den çekildi. Artık satılmıyor.

Akvaryum yapsın diycem ama artık akvaryum da olmaz bu yeni kasalardan

• 
Sayfa: önceki 15181519152015211522
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.