Şimdi Ara

'_______ PANASONİCLİLER_______' (1496. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31.742
Cevap
178
Favori
1.750.718
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14941495149614971498
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kullanıcı menünüsünden ve servis menüsünden çalışma saati kontrolünün nasıl yapıldığını aşağıya kopyalıyorum.

!!!!!!!!!!!!!!! SERVİS MENÜSÜNE GİRMEK RİSKLİ BİR İŞLEMDİR. NE YAPTIĞINIZDAN TAM OLARAK EMİN DEĞİLSENİZ SERVİS MENÜSÜNE GİRMEYİN !!!!!!!!!!!!!!!!!

HOW TO CHECK FOR TOTAL HOURS ON PANASONIC PLASMA

NOTE: Minutes are also shown in the Service Menu while just the hours are shown in the Display's Menu. You may want to verify the Display's Menu Method (Status4) matches the Service Menu on your model.

DISPLAY'S MENU METHOD (Thanks to users Lost! and LarryInRI)
    Menu > Help > Version > Status4. The number after the letter represents the hours. That value increments every 60 minutes of "On" time.

[Status 4 starts with A up to 100, then B for 100-199, then C thereafter]

or

SERVICE MENU METHOD
    Since you are looking for a way to know the "exact" number of hours and minutes on your display, follow this procedure exactly as described. Much better than estimating. Please be aware when it says to go to the right of the number it means just that, take the cursor to the right of the number listed and not on the number. I made this mistake until I moved my cursor to the right of the number as it said and then it worked just as described. No reason to be paranoid since I copied this from another thread on the VT60 so sure the first sentence is just a disclaimer not wanting someone to blame them for the display getting messed up in some indirect way.

Also I recommend using the "exit" button on the remote and not unplugging the power cable as mentioned as a way to stop. The exit buttons works perfectly fine. I wouldn't have done it if needing to pull the power cable out of the socket to reboot.

Do not deviate from the instructions, as you could do something unintended.
    The following has been heavily edited for clarification purposes by bosundave

1)Press and hold the "VOL -" button ON THE PLASMA TV.
    Do not release the "VOL-" button just yet.

2)While holding the "VOL-" button on the TV set itself, now press the "INFO" button on the remote control 3 times

"Start Adjustment Menu" message will be displayed followed by the Service Menu after few seconds.

You should see this as your display:

ADJUST {Picture Adjustment}
    WB-ADJUST {White Balance Adjustment}
    OPTION {Option Setting}
    V-SUS {V-SUS Adjustment}
    AGING
    SRV-TOOL {Service Tool}
    "1" & "2" buttons move through options

This is your first button press while in the above display:
    3) Press the "2" button once to select "SRV-TOOL".

Your display will look like this:

SRV-TOOL VIVID
    00 (note that this 00 is high lighted in orange. Just leave it there. Do not scroll away from this)

1,2:MAIN SELECT
    9 :Picture MANU SELECT
    OK:ENTER

4) Then press the "OK" button to access it. Note: Do not scroll. you should not highlight the OK selection on your screen. You are simply hitting the "OK" button on your remote.

5) Using the cursor keys, highlight the right side of the last item "PTCT :00.00.00.00.00" Note the "right side" of the last item is a blank box for time being.

Your movements with the remote control cursor on your remote should be five presses down and one press to the right in order to accomplish step #5

6) Then press and hold the {MUTE} button for 3 seconds.

Time and Count will be displayed in red color:
    I got Time 00000:48 Count 0000020

__TIME = Hours : Minutes of operation.
    COUNT = Times the Plasma was powered on.

7) To exit, unplug the power cable. Or hold down the exit
    Button on the remote (results in the TV turning off/on automatically

My results from the step #6 are:
    00000:48 Count 0000020

That means I have 48 minutes that the plasma has been powered up, and I turned the TV on 20 times.
    This was because I was struggling with the set of instructions I had. You will not have to go through my trials and tribulations since I have expanded the steps for us noobs. Hopefully they will be quite clear. Do not considered them "dumbed down", but rather the steps are now much safer in regard to any of us making an incorrect entry and damaging our TV's. Hope you all appreciate this.

• Teşler.anladığım panelin ıvır zıvırları eğlencelik çok birşey beklememek lazım.turksat izliyorum kendi dahili ile.hd kanallar çok çok iyi.sd kanallar ise kanalına göre vasattan ortaya kadar gidiyor.laptoptan 720p vb filmler iyi.sorum şu:sd kanalları vede filmleri hd kanal kalitesinde izleme şansım varmı?dahili rec.iyi deniyor.ozaman çözüm avr mi.avr denildiği kadar görüntüye katkısı varmı.zira ses kısmıçok elzem değil.önemli olan hd kanal seviyesine ulaşmak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sabahattin ali S kullanıcısına yanıt
    Hocam yorumlar için teşekkür ediyorum. Gerçekten bazen diyorum ki keşke hiç birşeyden anlamasaydım. insan bildikçe anladıkça öğrendikçe herşeyi kurcalıyor ve işin içinden çıkamıyor neyse , size şöyle bir bilgi veriyim eğer almayı halen düşünüyorsanız benim aldığım son kapalı kutu değil şuan bimeksin gaziosmanpaşa şubesinde halen bir adet kapalı kutu mevcut fakat oda benimki gibi ise hiç bulaşmayın derim...
  • Hocam yorumlarınız için teşekkür ediyorum bu bilgiler içinde öyle fakat bu değerlerin sıfırlama yani paneli resetleme olayı mevcutmuş.
  • Pana oled ler ne zaman cikiyor

• dredLe kullanıcısına yanıt
    1 yıldan fazladır takip ediyorum bu konuyu. Model ayırmadan panasonic plazma alan herkes aynı yorumu yaptı. Kutunun bantı açılmış tekrar bantlanmış. Aynı kağıt bant. Panasoniği aramışlar ve kendilerinin Türkiye ile ilgili işlemler(bandrol kılavuz vs.. olabilir) yapıp kutuları tekrar kapattıklarını ve sorun olmadığını söylemişler. Servis çağırıp kurulum yaptırdıktan sonra da şikayet eden olmadı. Kutudan sıfır çıktığını söylediler. O yüzden paniklemeden önce servisin gelmesini bekleyin derim. Kullanılmış jelatini sökülmüş vs ise zaten belli olur.
    Panasoniğin kutunun bantını sökmesine de anlam veremedim. Bilinçsizlik olsa gerek. Çünkü bantlar sökülmeden alttaki klipsleri çıkarınca zaten kutu yukarı doğru kapak gibi çıkartılabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nofear72

fazla büyük almayın
    Evinde büyük televizyonu olan dikkat

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, AB üyesi ülkelerin büyük ekranlı televizyonların harcamasına izin veren elektriğe sınırlama getirerek, yılda 8 milyar Euro’luk bir tasarruf öngördüklerini söyledi. Bakan Yıldız, "Türkiye’de kitap okuma oranlarının son derece düşük ama televizyon izleme oranlarının yüksek olduğunu düşünürsek belki de bizim buna daha fazla dikkat etmemiz lazım" diye konuştu. Bakanın bu sözleri büyük televizyonlar için enerji kısıtlamasına gidilebileceği şeklinde yorumlandı. Enerji kısıtlaması televizyonların görüntü performanslarını olumsuz etkileyebiliyor.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/27967642.asp

avrupada standart aylık elk.faturaları sabit ödenmiyormu mesela almanyada aylık 50euro fix ödüyorsun
    yıl sonunda toplam hesaplanır fazla ödendiyse iade alınır eksik ödendi ise farkını verirsin..
    ayrıca bakan kayıp kaçak geri iadelerini nereden kapatsakın peşine düşmüş
    hiç bilmiyor avrupalı büyük ekran tv.den tasarruf ederkenmiş altında bindikleri arabalar 1800 2000-2500cc + %80i
    biz 1200cc e tüp takan biz tasarrufçu milletiz daha ne yapalım, millet olarak tv.ile çok fazla vakit geçiren bir toplumuz tabi birazda oradan yolsunlar :)

yakında gece yatınca kombisini 1e almayandan da extra vergi alacaklar utanmadan.. :)

yada yolsuzlukları küçük ekranda izlettirme amacındada olabilirler fazla dikkat çekici olmasın diye
    Töbe yaa... sabah sabah..

• quote:

Orijinalden alıntı: hbasaran82

quote:

fazla büyük almayın

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, AB üyesi ülkelerin büyük ekranlı televizyonların harcamasına izin veren elektriğe sınırlama getirerek, yılda 8 milyar Euro’luk bir tasarruf öngördüklerini söyledi. Bakan Yıldız, "Türkiye’de kitap okuma oranlarının son derece düşük ama televizyon izleme oranlarının yüksek olduğunu düşünürsek belki de bizim buna daha fazla dikkat etmemiz lazım" diye konuştu. Bakanın bu sözleri büyük televizyonlar için enerji kısıtlamasına gidilebileceği şeklinde yorumlandı. Enerji kısıtlaması televizyonların görüntü performanslarını olumsuz etkileyebiliyor.

avrupada standart aylık elk.faturaları sabit ödenmiyormu mesela almanyada aylık 50euro fix ödüyorsun
    yıl sonunda toplam hesaplanır fazla ödendiyse iade alınır eksik ödendi ise farkını verirsin..
    hiç bilmiyor avrupalı büyük ekran tv.den tasarruf ederkenmiş altında bindikleri arabalar 1800 2000-2500cc + %80i
    biz 1200cc e tüp takan biz tasarrufçu milletiz daha ne yapalım, millet olarak tv.ile çok fazla vakit geçiren bir toplumuz tabi birazda oradan yolsunlar :)

yakında gece yatınca kombisini 1e almayandan da extra vergi alacaklar utanmadan.. :)

yada yolsuzlukları küçük ekranda izlettirme amacındada olabilirler fazla dikkat çekici olmasın diye

bunlar iyi günlerimiz yakında soluduğumuz havadan vergi alınacak
    neyse burası yeri değil

• quote:

quote:

quote:

fazla büyük almayın

bunlar iyi günlerimiz yakında soluduğumuz havadan vergi alınacak
    neyse burası yeri değil

Allah bol vergili asgarii ve bir tık üstündeki ücretli vatandaşa bu soğuk masraflı kış günlerinde kolaylık versin..

• quote:

• Evet arkadaşlar servis geldi ve kutuyu açtı. Tv kesinlikle sıfır ilk açanda ben oldum ilgilenen ve yorumlayan herkese tesekkur ediyorum. Artık köşeme çekilme vakti geldi kalın sağlıcakla :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: dredLe

Evet arkadaşlar servis geldi ve kutuyu açtı. Tv kesinlikle sıfır ilk açanda ben oldum ilgilenen ve yorumlayan herkese tesekkur ediyorum. Artık köşeme çekilme vakti geldi kalın sağlıcakla :)

Sabrın sonu selamettir hocam, keyfine bak.
    Hayırlı olsun güle güle kullan

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

quote:

Orijinalden alıntı: poedr

beyler mehaba bu foruma en son 3.5 yıl önce panasonic tv mi almadan önce bakmıştım burdaki yorumlara bakarak panasonix 42gw30 model niera neoplazma televisyonu almıştım.son bir aydır ekranda beyaz rengin üstünde pembe gölgeler oluşturmaya başlamıştı. 10 dk kullanım sonrası gölgeler kendiliğinden kaybolduğundan çok üstünde durmadım. trabzonda tv yi aldığım herife gıcık olduğumdan da gidip sormak içimden gelmedi. taki bu akşama kadar. tv yi açtım 3 dk kadar izledim sonra cırt diye bir ses geldi ve tv kapandı. şimdi açılmıyor alttaki enerji ışığı kırmızıya dönmeden direk yeşil oluyor normalde standy by da kırmızı olarak dururdu. yarım saatt tamamen elektrik bağlantısını fişten kesip tekrar taktıktan sonra tekrar denedim nafile yeniden açılmıyor. ne yapacağımı bilemiyorum. @albani üstad. sanırım garantiden de çıktı ne gibi bir hasar olmuş olabilir. ne kadaraa mal olur. ömrünü mü doldurdu. bize yeni tv yollarımı göründü. önereceğin bir çözüm varmıdır.

Trabzonlu

Selamlar

-ilk bahsettiğin sıkıntı genel bir PDP sorunudur! bunlar teknik olarak voltaj değerleriyle(panel çalışma voltaj aralıkları) ilgili olan ama tam giderilemeyem sorunlar olarak kaldı!
    fazla takılma ve zaten gördüğün gibi kayboluyorsa,pek üstün de durma;ancak panel servise girerse o değerleri test ile ölçüp ayarlayabilirler(garantisi yoktur!)

-panelin büyüh ihtimalle ya "kötü voltajdan" ya da başka bir sebeb den PWB veya MB si yanmış olabilir(veya her ikisi de) bunlar servisler için basit
    şeylerdir,ancak garanti bittiği için,heriflerin insafına kalırsın!!! Pany/TR bildiğin gibi işi bıraktı ve servisleri de nanay gibi oldu! garantisi biten
    müşteriyi biraz okşamak isterler! o panel 2011 modeldir ama sen sanırım yaklaşık o zamanlar da aldığın için 24aylık garanti de bitti

-mecburen servise göstereceksin(bazı durumlar da ""tamir"" olabiliyor o zaman fazla para istemezler!) ancak PWB değişecek veya MB değişecek
    v.s derlerse 400/500 kağıdı bulur bunlar!

not;bulunduğun yer de "voltajlar" ne alem de bu arada??? bu bok yiyen PDP ler voltajlar dan aşırı şekilde etkilenirler!

elin mahkum servise gireceksin,ancak heriflerin ne dediklerini ve fiyatı da bana bildir

CAN+

Teşekkürler albani el mahkum gittik panasonic servisine yapmışlar. Ilk görüntü pembelesmesi aslında ilk semptommus. Kartin birinin bağlantı vidalari bir süre sonra gevseyince öyle olurmuş. Neden gevsesin dedim isina soguya gevşek dedi sıkmak lazım sıkmak öyle olur dedi. Arkadan bakınca solda 20 x4 cm capında bi kartin vidalari baya gevşetimisti onları sıktı. Sonra ölçüm yaptı. o kart yanmış dedi . 4 güne parça geldi. 350 tl masraf çıkardı. Bide hazır arkasını açmışken wifi için yapilabilçek birsey varsa yap dedim. Dongle var dedi. Ama pahali dedi. WiFi özellikli uydu alıcısı kullanmami onerdi. Piyasada kendinden wifi li uydu alıcısı bulamadım. Biri sadece usb ye takılan panasonic olmayan wifi adaptörü takabilir diye önerdi. Senin fikrin önercegien bişey varmı evde wifi fiber net var nettende çok video izliyorum. Şimdiden teşekkürler. Tv modeli p42gw30

• meke kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam
  • Birşey kafama takıldı, anlayan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim..İlk defa plazma tv kullanıyorum ve okuduğum araştırdığım kadarı ile herşeyi doğru yapmaya çalışıyorum. Tv bütün testlerimden geçti fakat son anda şöyle bir sorun ile karşılaştım ki bunun aslında bir sorun olup olmadığını öğrenmek istiyorum, tvyi kapatınca bazı yerlerınde yukarıdan aşağıya doğru paralel şekilde koyuluklar var. Panel kapalı konumdayken heryeri aynı siyahlıkta olması gerekmez mi ? evin işikları full açıkken ve dikkatli birşekilde bakınca ize benzer dalgalanmalar var (yukarında aşağıya) bu normal midir ? Affedin belki komik kaçabilir ama dediğim gibi ilk plazma panelim ve gerçekten anlamıyorum... Yardımlarınızı bekliyorum...
  • Şu an piyasada 65" ve üstü Panasonic modeli var mı? TR'den çekildiği için yeni modelleri gelmiyor mu?
  • Sami Ertaga kullanıcısına yanıt
    Egemen Elektronik firmasının elinde kalan 65VT60E ve 65STW60 plazma TV'ler vardı, N11 üzerinden tükettiler. Ben de bir tane aldım.
    Şu anda yine N11 üzerinde Egemen satışlı 65STW60 modeli bulunuyor.
  • Arkadaşlar bi yardım lütfen !! Bu tvde kapalı iken yakına yaklaşınca yukarıdan aşağıya siyah şeritler gözüküyor normal mi değilmi her yerinde değil ama yer yer var belli belirsiz gibi panelin normal özelliğimi bu yoksa kapalıyken heryeri kesinlikle aynı renkte tek renk mi olmalı
  • Tv kumandadan kapatınca mı oluşuyor, yoksa düğmeden kapatınca da var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: dredLe

Birşey kafama takıldı, anlayan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim..İlk defa plazma tv kullanıyorum ve okuduğum araştırdığım kadarı ile herşeyi doğru yapmaya çalışıyorum. Tv bütün testlerimden geçti fakat son anda şöyle bir sorun ile karşılaştım ki bunun aslında bir sorun olup olmadığını öğrenmek istiyorum, tvyi kapatınca bazı yerlerınde yukarıdan aşağıya doğru paralel şekilde koyuluklar var. Panel kapalı konumdayken heryeri aynı siyahlıkta olması gerekmez mi ? evin işikları full açıkken ve dikkatli birşekilde bakınca ize benzer dalgalanmalar var (yukarında aşağıya) bu normal midir ? Affedin belki komik kaçabilir ama dediğim gibi ilk plazma panelim ve gerçekten anlamıyorum... Yardımlarınızı bekliyorum...

benim pany plazmada yanlış silmekten ötürü izler oluşmuştu,
    (silme yönünde dairesel) kapalıyken belli oluyor...
    ancak anladığım kadarıyla sizin söylediğiniz düzgün şeritler herhalde,
    bundan ötürü olmuş olamaz,
    aslında albani üstada sorsanız şak diye cevabını verir, forumda mail adresini vermişti...

• 
Sayfa: önceki 14941495149614971498
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.