Şimdi Ara

PANASONIC SC-BTT190EGK Ana Konu (3D Bluray 1000W Usb Wi-Fi ve DLNA/ Smart Tv) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
228
Cevap
7
Favori
13.581
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: artemisbd

Aynen hocam sol taraf gümbür gümbür, sağ taraftan ses gelmiyor , ben her hoparlöre kulak dayamak gafletinde bulundum belki bendeki blurayle alakalıdır deneyebilirseniz sevinirim ben ne harddiskten mkv ne de blurayden ses duymadım sağ taraftan, belki sadece prologic filmlerde ses veriyordur, tabi bu varsayım artık.. 444 teki ses sistemleri sorumlusu da bişey diyemedi duruma.

hocam film izlerken audio channel bölümünü sadece L de mi kaldı acaba?
     PANASONIC SC-BTT190EGK Ana Konu (3D Bluray 1000W Usb Wi-Fi ve DLNA/ Smart Tv)

• AslanDrogba kullanıcısına yanıt
    hatırladığım L&R ayarlı, o ilk yaptığım ayardı,orda aramıştım 5 kanal nerde diye ama sadece L-R seçenekleri vardı.O ayarın tam olarak ne işe yaradığını anlamış da değilim.Yine de eve gidince kontrol edeyim işte olduğum için bakma şansım yok.
  • artemisbd kullanıcısına yanıt
    ayarlarla oynarken L de kalmış olabilir o yüzden sadece soldan ses veriyodur. L&R 2sinden de ses veriyor. Belki bu yüzdendir sorununuz.
  • Umarım ayarlarla ilgili bir sorun vardır. Zira orijinal olsun mkv olsun izlediğim 5.1 filmlerde ses derinliği, sesin dağılımı ve her hoparlöre ayrımı beni gayet tatmin etti. HDD'den istediğim dosyayı istediğim şekilde de okuyor, kısacası çok memnun kaldım. Geçenlerde LG'nin ses sistemi ile ilgili bir foruma girdim, (ki LG media oynatıcısında en problemsizi olarak bilinir), inanın altyazı probleminden tutun da media seçmeye kadar problemlerden bahsedilmiş.
  • Orijinal Bluray ve 5.1 mkv dosyalarındaki denemelerim sonucunda; KESİNLİKLE TÜM HOPARLÖRLERDEN SES GELİYOR. Problem yok.

Ancak; kaynak 2 kanalsa; (mesela orijinal de olsa Bluray'lerin Türkçe sesleri ya da indirdiğimiz filmlerdeki Türkçe sesler genelde 2.0 oluyor), öndeki sağ ve soldan normal ses gelirken yatay konumlandırılmış, ön-orta hoparlörden ses gelmiyor. O yüzden optikle bağlayan arkadaşlar da ses kaynağının 5.1'mi 2.0'mı olduğunu kontrol ederlerse sorunun aslen cihazın kusuru mu yoksa film dosyasının mı anlayabiliriz.
  • thedeparted kullanıcısına yanıt
    Hocam burdan varabileceğim tek sonuç benim cihazda bi arıza var olur.bluerayde 1TUR ve 2ENG DTSHD MSTR Multi yazıyor, ayrıca denediğim mkv lerin 5.1 dts olduğu kesindir diğerses sistemim ekranında dts 5/1 ch yazıyor filmi açınca.

mesela:Ip Man 2 2010 720p BluRay x264 DTS-WiKi L-R ayarında herhangi bi sorun yok, değiştirince bi etkisi de yok zaten :)
  • Şu halde videolarda değil de cihazda problem var gibi görünüyor. Umarım en kısa zamanda Panasonic buna çözüm bulur.
  • arkadaşlar center ve arka hoparlörlerden ses gelmiyordu ses ayarlarından super suppound seçtim center düzeldi fakat arka hoparlörlerden hala ses yok bilgisi olan varmı ?
  • Şu an cihaz yakınımda değil ama sanırım 2.0 kanal bir kaynaktan ses alıyorsunuz. Ses ayarlarını oynamanız lazım, ses ayarlarında 2.0 kanal sesler için olan ayarlardan Multi Ch gibi bir seçenek vardı onu seçip deneyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thedeparted -- 16 Temmuz 2013; 13:39:16 >
  • multi ch ile center dan ve arka hoparlörlerden ses gelmiyor super surround ile center dan geliyor ama arkdan yine gelmiyor.Optik kablo ile tv ye bağladım tv nin ses ayarlarını mı değişmem gerekiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: AslanDrogba

quote:

Aynen hocam sol taraf gümbür gümbür, sağ taraftan ses gelmiyor , ben her hoparlöre kulak dayamak gafletinde bulundum belki bendeki blurayle alakalıdır deneyebilirseniz sevinirim ben ne harddiskten mkv ne de blurayden ses duymadım sağ taraftan, belki sadece prologic filmlerde ses veriyordur, tabi bu varsayım artık.. 444 teki ses sistemleri sorumlusu da bişey diyemedi duruma.

benim kendi yazdğım (orjinalden kopya veya kendi hazırladığım) vcd leri oynatamayacak mıyım ? dvd taktım oynattı ama görntü kalitesi kötüydü.bi sürü vcd denedim orjinalleri bile denedim hiçbir vcd yi oynatmadı ben böyle saçma bir alet görmedim para boşa gitti son derece adi ve işe yaramaz bir sistemmiş :S

• Vcd mi kaldı? Cihazın vcd oynatmadığı sistem özelliklerinden belli zaten.

Dvd mükemmel görüntü sunmaz ki cihaz ne yapsın?

Cihazda bi sıkıntı yok oynattığınız kaynak ve ayarlar ile ilgili problem var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurk53

quote:

Orijinalden alıntı: AslanDrogba

quote:

benim kendi yazdğım (orjinalden kopya veya kendi hazırladığım) vcd leri oynatamayacak mıyım ? dvd taktım oynattı ama görntü kalitesi kötüydü.bi sürü vcd denedim orjinalleri bile denedim hiçbir vcd yi oynatmadı ben böyle saçma bir alet görmedim para boşa gitti son derece adi ve işe yaramaz bir sistemmiş :S

vcd göstermeyi tüm cihazlarda banlamaları lazım :) canınızı sıkmayın vcd içindeki mpegav dosyası içindeki mpeg 1 formatındaki dosyayı flasha atın usb den izleyin.dahada iyisi 1 harddisk alın ona aktarın cd leri çöpe atın.Dvd bile yalan oldu valla ,ben yüzüklerin efendisi dvdsini bile attım gitti kalabalık etmesin diye elimde mkv leri varken.

Arkadaşın bahsettiği altyazı ekleyen programla türkçe dublaj bile ekleyebiliyorsunuz gereksiz bişey varsada çıkarıp boyuttan kar ediyorsunuz, nasıl rastlamamışım bu programa valla şimdiye kadar anlayamadım ,sagol kardeşim çok kolaylık oldu bu program.Serviside yarın bi daha arayım bakalım arayıp soran yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Bugün kumanda özelliklerini kurcalarken birşey dikkatimi çekti. Kumandanın en altındaki tuş sırasında (4 adet renkli tuşun altındaki sıra) soldan 3. tuş; (CH SELECT)'e bastığımızda Bluray player'ın ön panelindeki LCD'de ses ayarları çıkıyor. Bir kaç kez basınca ise "L " R" çıkıyor ve sağ sol ok tuşuyla sesi kademe kademe sağa ya da sola verebiliyoruz. Bu menüdeki LR ayarından farklı, zira menüden ayarlayınca tamamen sağa ya da sola verebiliyoruz. Buradan ayarlarsak ise sağ ve sol 3'er kademe olarak sesi değiştirebiliyoruz.

ACABA SİZİN DE SESİN TEK TARAFTAN GELMESİ SORUNU, BURADAN KAYNAKLANMIŞ OLABİLİR Mİ? Belki de bilmeden ayarları değiştirmiş ya da cihaz fabrika ayarı olarak belki o şekilde ayarlanmış olabilir. Bir kurcalayın bakalım, belki çözüm olur...
  • quote:

Öncelikle şunu söyleyeyim, alet bir medya oynatıcı olarak mükemmel ve tanımadığı format yok. İnanın kendinden kat kat pahalı cihazlarda bile format tanımama problemi varken bu cihazda ben oynatamadığı bir format göremedim.

Ancak tabiki alırken beklentiler önemlidir. Siz eğer VCD ve DVD gibi düşük çözünürlüklü medya oynatmak istiyorsanız zaten bu paraya DVD'li bir sistem almalıydınız. Hatta bu paradan daha ucuza alabilirdiniz ya da bu paraya çok daha güçlü ses veren DVD'li modellere bakabilirdiniz. Keza bu şekilde Bluray oynatan cihaza DVD takmak, hele VCD takmak Şimşek McQueen'e asfalt döşettirmek (Cars'ı izlemeyen yoktur galiba) gibi bir iş olurdu herhalde.

Ama ben DVD'yi bırakıp HD videolara geçeli yıllar oldu, hele VCD'yi en son ne zaman izlediğimi hatırlamıyorum (öğrencilik yıllarımdı galiba). 1920x1080 çözünürlükte video izlerken zaten 352x288 çözünürlük hayatta izleyemem.

Bir de şu var ki elinizdeki DVD'ler de yıpranmış olabilir, piyasadaki çoğu kaydedilebilirr DVD'ler zaten çok düşük kalitede. Ben mesela belli balı markalar dışında kaydedilebilir DVD aldığımda bir kaç ay içinde bozulduğunu gördüm. VCD'ler zaten tahminimce oldukça eskidirler ve onların da yıpranmaları doğal diye düşünüyorum. Arkadaşın da dediği gibi bu diskleri USB'ye atıp oynatabilirsiniz en kötü ihtimal.

Ayrıca bu cihaz esasında Bluray oynatan bir cihaz olduğu için DVD oynatması asli görevi değil ve normal bir DVD player kadar düzgün okumayabilir belki de. Belki de diyorum, çünkü elimdeki birkaç DVD'de okumama problemi ile karşılaşmadım.

Sözün özü, ben VCD, DVD ya da HD olmayan video seyretmem. USB üzerinden taktığımda da tanımadığı format olmadı şu ana kadar ve cihazın kalitesinden aşırı memnunum. Ve gerçekten de cihaz sizin bahsettiğiniz gibi adi ve işe yaramaz değil... :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thedeparted -- 17 Temmuz 2013; 11:46:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: thedeparted

quote:

Öncelikle şunu söyleyeyim, alet bir medya oynatıcı olarak mükemmel ve tanımadığı format yok. İnanın kendinden kat kat pahalı cihazlarda bile format tanımama problemi varken bu cihazda ben oynatamadığı bir format göremedim.

Ancak tabiki alırken beklentiler önemlidir. Siz eğer VCD ve DVD gibi düşük çözünürlüklü medya oynatmak istiyorsanız zaten bu paraya DVD'li bir sistem almalıydınız. Hatta bu paradan daha ucuza alabilirdiniz ya da bu paraya çok daha güçlü ses veren DVD'li modellere bakabilirdiniz. Keza bu şekilde Bluray oynatan cihaza DVD takmak, hele VCD takmak Şimşek McQueen'e asfalt döşettirmek (Cars'ı izlemeyen yoktur galiba) gibi bir iş olurdu herhalde.

Ama ben DVD'yi bırakıp HD videolara geçeli yıllar oldu, hele VCD'yi en son ne zaman izlediğimi hatırlamıyorum (öğrencilik yıllarımdı galiba). 1920x1080 çözünürlükte video izlerken zaten 352x288 çözünürlük hayatta izleyemem.

Bir de şu var ki elinizdeki DVD'ler de yıpranmış olabilir, piyasadaki çoğu kaydedilebilirr DVD'ler zaten çok düşük kalitede. Ben mesela belli balı markalar dışında kaydedilebilir DVD aldığımda bir kaç ay içinde bozulduğunu gördüm. VCD'ler zaten tahminimce oldukça eskidirler ve onların da yıpranmaları doğal diye düşünüyorum. Arkadaşın da dediği gibi bu diskleri USB'ye atıp oynatabilirsiniz en kötü ihtimal.

Ayrıca bu cihaz esasında Bluray oynatan bir cihaz olduğu için DVD oynatması asli görevi değil ve normal bir DVD player kadar düzgün okumayabilir belki de. Belki de diyorum, çünkü elimdeki birkaç DVD'de okumama problemi ile karşılaşmadım.

Sözün özü, ben VCD, DVD ya da HD olmayan video seyretmem. USB üzerinden taktığımda da tanımadığı format olmadı şu ana kadar ve cihazın kalitesinden aşırı memnunum. Ve gerçekten de cihaz sizin bahsettiğiniz gibi adi ve işe yaramaz değil... :)

Tabiki bende vcd takıp izlemeyecem ama her yeni çıkan teknoloji kendisinden bir önceki teknolojiyi tanımak zorunda diğer sistemleri bilemiyorum onun için bişey söyleyemem.Elimde çok beğendiğim eski filmler var vcd ler var kafama esti takıp izleyeyim desem vcd oynatmıyor :) ki elimde kendi hazırladığım çok sayıda vcd var çünkü eski sistemim vcd den başka birşey oynatmıyordu.Cihazı ilk kurduğumda hiç hoşuma gitmedi centerdan ses gelmiyordu bu forum sayesinde çözdüm yani bu konu olmasa hala öyle kalacaktı.Kabloları salonum için kısa geldi ek kablo kullanmak zorunda kaldım üç gündür bu sistemin sorunlarıyla uğraştım.Ama şimdi usb den film izleyince bir skıntı olmadı hoşuma gitmeye başladı birtek internete bağlayamadım oda ethernet kablom bozuk bugün yenisini alıp deneyecem bakalım inş. sorun çıkmaz.

• ugurk53 U kullanıcısına yanıt
    Bak hocam orda haklısın yeni teknoloji normalde destekler eskisini ama can sıkacak bi durum da sayılmaz vcd göstermemesi, çözümü flash diske bakıyor sonuçta.Param çöpe gitti felan diye üzülmeyin öyle bişey yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dxter -- 17 Temmuz 2013; 13:37:57 >
  • Haklısınız, ben pek elimde tutmuyorum ama annemlerde falan özel günlere ait VCD'ler var. Oynatsaydı tabiki pratik olurdu ama HDD'e yedeklerseniz o da çok sorun olmayacaktır. Hem cidden bu optik medyalar çok sıkıntılı, çok kolay bozulabiliyor. Üzerinden yılları geçtim aylar geçince bile bozulabiliyor. Bir de genel olarak bu tür cihazlar eski teknolojileri okumada zayıf kalabiliyor, buna diğer markalarda da şahit oldum. örneğin bir VCD orijinal değilse ve bir de üzerinden yıllar geçmişse bu tür cihazların okumaması biraz normal karşılanıyor. Ama inanın USB'den medya oynatma konusunda diğer markalara kıyasla çok az sorunlu hatta şu an sorunsuz bile diyebiliriz. İyi günlerde kullanırsınız inşallah...
  • evet arkadşlar internet bağlantısını da yaptım yazılım güncelleme de tamam şimdi gözüme girdi cihaz :) elimdeki eski vcd leri flasha atıp denemedim ama tahmin ediyorum ki sorun olmaz oynatır en kısa zamanda onuda denicem bakalm 3 5 özel vcd oda keyfimiz işte :)
  • ben de ilk msj daki ayaklardan sipariş verdim az önce..
    bir de arka uydular için şunu aldım..
    http://www.n11.com/ultimate-spk-25-hoparlor-aski-aparati-P11914937
    gelsinler bakalım :))
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.