Şimdi Ara

PANASONIC NV-GS400 YARDIM LÜTFEN!!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni Panasonic NV-GS400 kamera aldım. Kamera müthiş. Daha önce kamera kullanmadığım için sormak istiyorum. Kameranın altı biraz ısınıyor. Bu normalmidir? Teşekkürler.

PANASONIC NV-GS400 YARDIM LÜTFEN!!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BuSyMaN -- 26 Haziran 2005, 19:50:05 >

• hayırlı olsun kardeş.bende Panasonic NV-GS250 modelini aldım.Fakat öyle bir problem yok.Belki biraz ısınması doğal....
  • Video çekimlerinde ısınma sorunu ile karşılaşıyorum. Kameranın ayaklık girişinin olduğu bölüm metal ve ısınıyor. Ben bir şey anlamadım. Ayrıca senin kameran da hayırlı olsun. Aynı model kameraya sahip olan birileri varsa yardımlarını bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BuSyMaN -- 26 Haziran 2005, 12:43:13 >
  • Arkadaşlar yok mu bir fikri olan? Yardımlarınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BuSyMaN -- 26 Haziran 2005, 19:50:34 >
  • Hala bekliyorum arkadaşlar. Ne olur bir fikri olan?
  • ??
  • Busyman, endişelenmene gerek yok ısınma normaldir. Hem havalar sıcak hem de GS400 fazla güç çeker. Piyasadaki en iyi kamerayı almışsın. Güle güle kullan.
  • Sağol yeknet senin tavsiyenle bu kamerayı aldım. Çok iyi bir kameraymış sağolasın. Isınma sorununa normal diyorsan doğrudur. Teşekkürler.
  • Nereden ve kaça aldın? Güle güle kullan bu arada
  • İzmir Çankaya peşin fiyatına 12 ay taksitle 2500 YTL...
  • Uygun fiyata almışsınız. Ancak bu kameranın fiyatı başka yerlerde çok farklı 3000-3500YTL gibi fiyatlara bulduğum gibi 2300YTL ye de buldum. Neden bu kadar fark var anlamadım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: yeknet

Uygun fiyata almışsınız. Ancak bu kameranın fiyatı başka yerlerde çok farklı 3000-3500YTL gibi fiyatlara bulduğum gibi 2300YTL ye de buldum. Neden bu kadar fark var anlamadım.

Yeknet dostum onu ben de hiç anlamadım. İki hafta araştırdım. Eevet doğru 2300 YTL'ye var. Ancak taksit işin içine girince 2700 falan oluyor. Ben de gittim Çankaya'ya 2500'ü 12'ye böldürdüm. İki sene garantisi var. Kaçak olduğunu sanmam çünkü tekofaks garantili. Ayrıca Carrefour'da aynı kamerayı sordum 3400 YTL dediler. Yani anlayacağın fiyatlarda dengesizlik var.
  • Pek sürümü olmadığı için değişik fiyat çekiliyor. Yurtdışında 1.500 YTL civarı olduğuna göre çok iyi fiyata almışsın. Hem 12 vadeli hem garantili
  • Az önce yaklaşık 15 dakika video çekimi yaptım. Altı çok fazla ısındı. Yumurta pişireceğim nerdeyse? Eğer bütün nv-gs400'ler böyleyse ben makinenin bu tarafını pek beğenmedim. Eğer sadece bende varsa o zaman durum değişir. Isınma her türlü elektronik cihaz için kabul edilebilir ama makul düzeyde olursa... Bendeki pek makul sayılmaz.
  • Sonunda cevabı bu sitede buldum. İngilizcesi olanlar bir okusun derim.

http://www.pana3ccduser.com/showthread.php?t=2695

Yeknet arkadaşımın da dediği gibi ısınma normalmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BuSyMaN -- 27 Haziran 2005, 17:51:49 >
  • evet arkadaşım bendede ısınma oluyor.çok rahatsız etmiyor ama daha makul seviyede olabilirdi...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Fear_is_the_key

evet arkadaşım bendede ısınma oluyor.çok rahatsız etmiyor ama daha makul seviyede olabilirdi...

Verdiğim linkte dedikleri gibi 2. derece yanık olmadan altına dokunabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BuSyMaN -- 28 Haziran 2005, 1:34:44 >
  • Bir şey daha sormak istiyorum. Kamera olayının yabancısı olduğum için... Gece çekimlerinde görüntüde akıcılık olmuyor. Yani frame sayısı oldukça düşüyor. Bu neden oluyor?
  • Çünkü ışık yetersizliğinden kamera yeterince iyi netleme yapamıyor. Haliyle netleme yapmaya çalışırken de görüntü de kesilmeler söz konusu oluyor. Bunun önüne kameranın üst kısmında mevcut olan akıllı aksesuar yuvasına (accessory shoe) takabileceğin güçlü bir ışık kaynağı ile geçebelirsin. Ayrıca görüntüdeki kesiklikle birlikte oldukça fazla noise (görüntü kirliliği).de oluşur.

Işık kaynağını lux diye tabir ettiğimizde örneğin öğle üzeri açık havada bu 3000 lux iken, akşama doğru 20-30 lux.lere kadar düşer. Ancak içiniz rahat olsun çünkü NVGS400.ün az ışıklı ortamlardaki performansı gerçekten iyidir. Bunun dışında zifiri karanlıkta ışıksız hiçbir kameradan hayır beklememek lazım. Bazı Sony.lerde infrared ile 0 lux.te çekim yapıyor ancak infrared yüzünden çekim yapılan yerin orta alanı yeşil, kenarları karanlık gözüküyor. Tabi bunu da tercih edenler olabilir.

• öncelikle iyi günlerde kullan. çok iyi bir alet
    ben de gs400 kullanıyorum. yaklaşık 1 ay önce peşin 2000'e aldım. tekofaks garantili bu fiyat farkı midemi oldukça bulandırmıştı çünkü garantisizler 1750 civarındaydı. garantili olsun diye 2000 verdim. acaba dolandırıldım mı diye düşünmeden edemiyordum.

ısınma benim de dikkatimi çekti ama normaldir diye çok üzerinde durmadım. akşama daha iyi bakarım ısınma olayının bizde ne kadar olduğunu yazarım
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.