Şimdi Ara

Panasonic ni-cd BU PİLİ NEREDE BULABİLİRİM?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba Arkadaşlar, traş makinem şarj almaz oldu. Elektrikçi arkadaşıma götürdüm söktü, baktı, ölçüm yaptı ve pil ömrünün tükendiğini söyledi. Yenisini nereden bulabilirim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kaç volt kaç mah hocam ?

• tda 1562q kullanıcısına yanıt

Fotoğraflarda görüldüğü üzere herhangi bir sayısal ibare yok maalesef.

• dfk24 kullanıcısına yanıt

Maalesef bu aradığım pil değil. Ni-cd ve şarj soketi başlıklı olması gerekiyor. Uçlar için özel yuvası var makinenin gövdesinde.

• Bessonnitsa kullanıcısına yanıt
    Birebir aynısını bulabileceğinizi sanmıyorum.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Yardımlarınızı bekliyorum.

• Merhaba. Pil tamamen kullanılamayacak durumdaysa dıştaki yeşil kaplamayı dikkatlice söküp içine bir bakın bence. Linktekine benzer bir pilin uçlarına aparat ekleyip üstünü kaplamış olabilirler. Eğer öyleyse yeni pile orijinal aparatları ekleyip makaronla kaplar kullanırsınız. Alternatif olarak elinizdeki şarj aletine uygun bir pilin kutuplarına punto/lehim de yapılabilir. Çeşitli traş makinesi pilleri piyasada bolca bulunuyor. İyi günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F3SV mağduru -- 25 Şubat 2023; 10:23:9 >
  • Philipsten çıkan aaa ni-cd 800 mah dı ben 1500 taktım problem olmadı ,sende alıp takabilirsin.

• F3SV mağduru kullanıcısına yanıt

Kaplamayı söktüm. Üzerinde sadece LFS yazıyor. Uçları perçinlenmiş.

• Eski pil tamamen iptal olduysa üstünden alınıp diğer başka pillere puntalanabilir. Çıkartılmak istenen unsurlara zarar vermeden sökmek için, pil dağıtılıp bozularak ayrılabilir. Puntalamada zorluk konu olursa önce bu unsurlara lehimle uygun parça tutturulup sonra puntalanabilir. Konu olmadı herhalde ama akla gelen basit bir usul

Pil kafalarına lehim yapılmaktan şiddetle kaçınıldığını bildiğini düşünüyorum herkesin...

Aliexpresste var ama hem pahalı hem de ülkeye gönderilemiyor. Aslında herhangi bir aa pil uydurulabilir mi diye düşünüyorum. Bu pilin ucundaki teller nere giriyor acaba? Bir şekilde hazır puntalı şeritle satılan aa pil uydurulamaz mı o deliklere?

O parça pilin üzerinden sökülür. Şeritli pilin şerit kısmına lehimle tuturulur. Şerit katlanınca uzun uç pilin uç tarafına gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 6 Mart 2023; 9:19:17 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cevaplarınız için teşekkür ederim. Başka pil aldım arkadaşım dediğiniz gibi yaptı uçları söküp yeni pile lehimledi. Makine çalışıyor. Konu çözüldü.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.