Şimdi Ara

Panasonic LUMIX® Topluluğu (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.401
Cevap
4
Favori
172.768
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Panasonic LUMIX® Topluluğu

bu ne böyle hep makro hep makro diceksiniz, diğer örnekleri de yükleyeceğim merak etmeyin..
  •  Panasonic LUMIX® Topluluğu

çanakkale
  •  Panasonic LUMIX® Topluluğu
  • size orjinal fotoyu sunduğum linki veriyorum. exif bilgiler dahi 2 megabyte olduğu için imageshack gibi sitelere upload edemiyorum
    http://www.sendspace.com/file/4rdekt
  • quote:

Orjinalden alıntı: zevzekman

LUMIX FX3

bu ne böyle hep makro hep makro diceksiniz, diğer örnekleri de yükleyeceğim merak etmeyin..

bu arada hocam bunlar orjinal fotoların küçültülmü mü kesilmişi

• onlar çok az oranda kesildi(makinada) gereksiz çevre ayrıntılarını kestim(3MP den 2MPye kesildi).sonra yine makinada küçülttüm başka bir işlem yok fotolarda..
  • resimler için teşşekkürler arkdaşlar...
  • panasonik leica lensi kullanıyo dimi ...lens nasıl kalitelimidir leica..

bide görüntü sabitleyicinin espirisini anlayamadım...
    bütün panasonic moellerinde görüntü sabitleyici varmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grckyzb -- 4 Mayıs 2007; 20:10:20 >
  • PANASONIC LUMIX serisi LEICA lens kullanıyor.kalitesi konusunda şüphen olmasın. bu başlıkta gördüğün resimlerin hepsi bu lensi kullanan makinalar tarafından çekildi.istersen orijinal boyutlarını da göndeririz incelersin..

evet görüntü sabitleyici var. MEGA O.I.S. die adlandırılan bir sistem. özetle fotoğraf çeken kişinin elinin titremesinden kaynaklanan oynamayı, lensi makinanın oynadığı yönün tersine hareket ettirerek karenin sabit kalmasını sağlıyor.ayrıntı için lestgodigital sitesinin en altındaki lumix reklamını tıklayı oradaki flash videoları izleyerek öğrenebilirsin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekofzt -- 4 Mayıs 2007; 20:18:36 >
  • yalnız bir arkadaşın makinası ls2 onda leica lens yok ne yazıkki
    şunu söyleyeyim kimilerine göre dünyanın en iyi lensi LEICAdır
  • arkadaşlar bu arada bu aralar acayip bir şekilde bu sensör boyutlarına takılmış bulunmaktayım.
    bizim makinaların sensörleri malum 1/2.5 küçük bir algılayıcı yani. daha büyük sensöre sahip makinalı arkadaşların burada fotolarını paylaşırlarsa yada nette bulup buraya upload ederlerse çok iyi olur
  • nette yaptığım araştırmalar sonucu dev ve nmos sensörlü bir dslr panasonic buldum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi General Daimos -- 5 Mayıs 2007; 1:00:38 >
  • Selam, birkaç aylık fz7 kullanıcısıyım, birkaç fotomu ekliyorum :

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Finney -- 6 Mayıs 2007; 10:34:33 >

• hocam tebrikler makinenin hakkini vermissiniz herseyden once cok guzel kompozisyonlar... ozellikle ilk foto cok basarili ancak keske sol alt kosedeki fluluk olmasaymis.
  • quote:

Orjinalden alıntı: KaLiHoRas_song

hocam tebrikler makinenin hakkini vermissiniz herseyden once cok guzel kompozisyonlar... ozellikle ilk foto cok basarili ancak keske sol alt kosedeki fluluk olmasaymis.

teşekkür ederim arkadaşım, geliştiriyoruz işte kendimizi, kısmetse de 1 yıla kadar slr a geçmeyi planlıyorum. evet ilk fotoğrafta fluluk var ki, çok uzakta olduğum için(10x zoom ile çektim) en düzgün bu şekilde yakalayabildim, aradan sürekli insanlar geçiyordu.
  • sanirim istanbulda yaziyorsunuz. eger oyle ise istanbul gibi bir sehirde fotografa ilgili ve bu isi becerebilen biri iyi bir slr makine ile harika isler cikartabiliyor . bu yonden altin gibi istanbul.... basarilarinizin devamini dilerm.
  • @Finney hocam çektiğiniz kareler gerçekten mükemmel. hele oteyzedeki o bakış bitirdi beni.fotoların devamını bekliyoruz
  • bilmiyorum ne kadar dogru yanlız hafiften bir siyah-beyaz tuttukusu sezdim ben arkadsta
  • ewt siyah beyaz tutkusu var ve bu amca-teyzede iyi gitmiş ancak gençlerin fotosu pastel renklerle doldurlmuş olsaydı daha hoş olurdu sanırım..
    ama böyle de yeterince güzel.
  • yorumlar için çok teşekkürler ki, daha işin çok başında, amatör olduğumu yineleyeyim arkadaşlar.

fotoğrafa eski kız arkadaşımdan ayrıldığım zaman başladım gibi. evde duramıyordum, inanılmaz kötüydüm, elime makinayı alıp attım kendimi istanbul sokaklarına :) inanılmaz bir depresan oldu fotoğraf benim için. gezdim, yürüdüm, acaba nasıl çeksem, fotoğrafa hangi açıdan yaklaşsam diye düşündüm durdum, gezerken. ve de ayrılık acısını yendim fotoğraf sayesinde, huzur buldum, çektiğim fotoları pc ye attıktan sonraki aldığım zevk, paha biçilmez birşey, kimse görmese de olur çektiklerimi, benim mutlu olmam yeter.

siyah beyaz olayı ise, tutku değil aslında. kareyi görürüm, sonra o karenin siyah-beyaz daha anlamlı, daha etkileyici olabileceğini hissederim, o kadar:)

biraz da teknik konuşalım, genelde aparture mode (a) modunda çekiyorum. düşük diyafram değerleri önemli ki, ana objeyi arka plandan soyutlayabileyim. ya 3.3 ya 2.8 değerleri ile çekiyorum. henüz shutter speed i ayarlamayı tam beceremediğim için manuel(m) modda çekmiyorum. panasonic lerin kronik sorunu noise ne yazık ki var, ama fotonun 100% boyutu ile işim olmadığı için benim için sorun değil, ki full ölçekte baskı almam gerekirse "neatimage" tarzı yazılımlar ise noise i kaldırırım. genel itibari ile makinadan memnunum, amatör olduğum için bana yetiyor ama ileride slr a geçmeyi tabiki düşünüyorum.

görüşürüz arkadaşlarım, iyi çekimler

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.