Şimdi Ara

Panasonic HDC-SD80 Aldım Acil Yardım Lazım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Çalıştığım okula bir adet başlıktaki kameradan aldım. Gelir gelmez fabrika ayarlarıyla birkaç çekim yaptım. Görüntülerde renk denen birşey yok. Full HD çekiyorum yinede tüm renkler soluk. Işıklı ortamdada olsa sonuç aynı. Ayarlarını kurcaladım fakat bir sonuç alamadım. Bu cihazın ayarlarını bilen varsa yardımcı olurmusunuz? Ya da böyle solukmu çekecek sürekli?

Buyrun çektiğim video:
    http://www.youtube.com/watch?v=4HFgMhnUI5U&feature=context&context=C3f6f586ADOEgsToPDskJ30Ca3cHEPkWtPEeYKuGIm

Kıyas yapabilmeniz için cep telefonuyla çektiğim videoda burada. Cep telefonu bile daha güzel çekiyor :)
    http://www.dailymotion.com/video/xmn89b_afra-hara-yavru_animals#rel-page-5

• Arkadaşlar bu kamera hakkında bilgisi olan kimse yokmu acaba ? Koskoca donanımhaberden bir kişi bile cevaplamadı :(
  • klasik soru sorup cevabını beklemeden kaybolan bir arkadaş. Ben de bunun üzerine yazdığım cevabı siliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cervinff -- 3 Ocak 2012; 18:03:16 >
  • keşke silmeseydin. belki başka birisine lazım olurdu,
  • quote:

Orijinalden alıntı: forumnik

klasik soru sorup cevabını beklemeden kaybolan bir arkadaş. Ben de bunun üzerine yazdığım cevabı siliyorum.

Kaybolduğum falan yok bu kadar fevri olacak ne var anlamadım. Bu örnek videolarından karar veremeyiz dedin. Bende daha iyi örnek videolar çekmek için uğraşıyorum belki yardımcı olacak arkadaşlar çıkar diye. Ancak havalar sürekli yağmurlu ve senin dediğin şekilde ışıklı ortamda canlı çekimler yapamıyorum malesef. Kamera ayarlarından anlayan veya bu kamerayı kullanan arkadaşlar varsa eğer bana yardımcı olmalarını bekliyorum, teşekkür ederim...
  • kusura bakma mesaj sayın çok az ve senin gibi öyle acil yardım acil yardım diye üstüste mesaj atıp konu açan çok. buna rağmen verilen Cevabı beklemeden giden bir teşekkür veya yazdığınız cevaba karşılık vermeyen kişileri ayırt etmemiz gerekiyor.
    HDC80 diye bir kamera almışsın güle güle kullan kayırlı olsun. kamera çekimi hakkında hiçbir fikir sahibi olmadığını düşünmüyorum. bu modeli seçmişsin ve iyi kötü birşeyler çekip internette yayınlamışsın. Yardımcı olacak birşey görmüyorum ben. Sen olayı biliyorsun. Kamera menüsünü kurcaladığını ve ayarların sapıttığını düşünüyorsan fabrika ayarlarına geri getirebilirsin. Kullanım kılavuzunda mutlaka yazar. Onun ötesinde bir sorun ve sorun varsa hala yine de sor. Ancak benim yanıtı silme nedenim fevri olduğumdan değildir. Baktım karşılık gelmeyince ilk cümlemdeki kişilerden biri olduğunu düşündüm. hepsi budur.

• quote:

kusura bakma mesaj sayın çok az ve senin gibi öyle acil yardım acil yardım diye üstüste mesaj atıp konu açan çok. buna rağmen verilen Cevabı beklemeden giden bir teşekkür veya yazdığınız cevaba karşılık vermeyen kişileri ayırt etmemiz gerekiyor.
    HDC80 diye bir kamera almışsın güle güle kullan kayırlı olsun. kamera çekimi hakkında hiçbir fikir sahibi olmadığını düşünmüyorum. bu modeli seçmişsin ve iyi kötü birşeyler çekip internette yayınlamışsın. Yardımcı olacak birşey görmüyorum ben. Sen olayı biliyorsun. Kamera menüsünü kurcaladığını ve ayarların sapıttığını düşünüyorsan fabrika ayarlarına geri getirebilirsin. Kullanım kılavuzunda mutlaka yazar. Onun ötesinde bir sorun ve sorun varsa hala yine de sor. Ancak benim yanıtı silme nedenim fevri olduğumdan değildir. Baktım karşılık gelmeyince ilk cümlemdeki kişilerden biri olduğunu düşündüm. hepsi budur.

HDC60 modeli ile ilgili bilgiler mevcut fakat aldığım model hakkında pek bir bilgi yok internette. Hani dedim başka alıpta kullanmış olan birileri vardırda bişeyler söylerler hakkında. HDC60'ın bir üst versiyonu dedim daha iyidir herhalde. Araştırmalarımdan bir sonuç elde edemeden aldım. Bir günlük bir kampanyada fiyatı oldukça düşük olduğu içinde kaçırmak istemedim açıkçası. Şimdide makinayı incelemeye çalışıyorum. Ama cihaz fabrika ayarlarında çekim yaptığımda oldukça soluk renklerde çekim yapıyor. Youtube daki test videolarında pırıl pırıl renkler varken benim renkler soluk soluk nedir anlamadım. Biraz daha kurcalicaz bakalım ama bilen arkadaş varsa yine yardımcı olmalarını isterim. Belki başına gelen vardır ve şurdan onun ayarı kardeşim der. Bakalım kısmet :)

• sanırım bu model yeni ve buraya mesaj atanların içinde bir tek sende var. araştırdığım kadarıyle SD80 SD60'dan iyi değil. Bazı özellikleri üstün ama sensör boyutu biraz daha küçük. Bu da çekim performansını olumsuz etkiler. Tek sensörlü kameralarda çok canlı renkler almak pek mümkün olmuyor. 3MOS veya 3CCD kameralar bunlara nazaran çok canlı renklerle çekim yapabilir. Ancak şunu ayırt etmek lazım. Soluk renkler daha doğaldır ve insan gözünün gördüğüne yakındır.
  • quote:

sanırım bu model yeni ve buraya mesaj atanların içinde bir tek sende var. araştırdığım kadarıyle SD80 SD60'dan iyi değil. Bazı özellikleri üstün ama sensör boyutu biraz daha küçük. Bu da çekim performansını olumsuz etkiler. Tek sensörlü kameralarda çok canlı renkler almak pek mümkün olmuyor. 3MOS veya 3CCD kameralar bunlara nazaran çok canlı renklerle çekim yapabilir. Ancak şunu ayırt etmek lazım. Soluk renkler daha doğaldır ve insan gözünün gördüğüne yakındır.

cihazı elime alamıyorum yoğunluktan :) biraz çekim yapabilsem daha net karar verebilcemde :) İlk izlenimim o şekildeydi hemen sorayım forumda dedim. Teşekkür ederim ilgilendiğin için
  • Panasonic HDC-SD80 ile çektiğiniz videonun kalitesi çok güzel. Pırıl pırıl görüntü. Bence cep telefonunuzle çektiğiniz video onunla kıyaslanamaz dahi. Işık ortamı biraz düşük ondan kaynaklanıyor. Beyaz dengesi otomatik olarak ayarlanmış diyeceğem ama manuel olarakda ayarlasanız bundan daha güzel olurmu oda sizin tercihihiniz. Hayırlı olsun. Güle güle kullanın.
  • Merhaba,

Ben de Panasonic HDC-SD80 almayı düşünüyorum; ancak bazı tereddütlerim var. Canon Legria hf r206 ve bu model arasında kararsız kaldım. Ürünü kullanan arkadaşların memnun olup olmadığını öğrenebilir miyim? Özellikle titreşim önleme konusu ve gece çekimindeki başarısı benim için önemli. "i-smile" renklerin soluk olduğunu belirtmiş. Konuyla ilgili herhangi bir gelişme kaydedip kaydedemediğini öğrenebilir miyiz?

Teşekkürler
  • Ben herhangi bir gelişme kaydedemedim fakat ayarlarınıda pek kurcalama fırsatım olmadı. fabrika ayarlarında çekim yaptım ondada renkler pastel çıkıyor. hiç canlı değil.
  • Panasonic SD40 YARDIM!!!!
    arkadaşlar dün panasonic sd40 aldım. Full hd video çekiyorum görüntü LCD tv de falan çok iyi ama laptopa atınca görüntü bozuluyor çizgi çizgi oluyor lütfen yardım edin
  • quote:

Orijinalden alıntı: abazeus

Panasonic SD40 YARDIM!!!!
    arkadaşlar dün panasonic sd40 aldım. Full hd video çekiyorum görüntü LCD tv de falan çok iyi ama laptopa atınca görüntü bozuluyor çizgi çizgi oluyor lütfen yardım edin

Laptopu sat
  • Satabileceğini sanmıyorum. Bence direkt kaliteli grafik kartlı ve işlemcili yeni bir laptop al..
  • şahane3
  • sorun gom player'dan kaynaklanıyormuş. Splash player kullanmaya başladım ve sorun kalmadı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.