Şimdi Ara

Panasonic DMP-BD30 Blu-ray Player Türkiye'de yurtdışından daha ucuz!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
4.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Panasonic DMP-BD30 Blu-ray Player Türkiye'de yurtdışından daha ucuza satılıyor:

Estore : 734 YTL (World Card'a özel 622 YTL/5 taksit)
    http://www.estore.com.tr/EStore/Products.aspx?catalog=Elektronik&productid=EK29802(43000000)

Amazon-Amerika : 661 $ (~ 806 YTL)
    http://www.amazon.com/Panasonic-DMP-BD30K-1080p-Blu-Ray-Player/dp/B000Y634SU/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=electronics&qid=1212311818&sr=1-1

Amazon-Almanya : 407 EUR ( ~ 773 YTL)
    http://www.amazon.de/Panasonic-DMP-Blu-Player-schwarz/dp/B0013UMYY6/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=ce-de&qid=1212311492&sr=8-1

Yurtdışı fiyatlarının peşin, Türkiye fiyatlarının ise taksitli olduğunu düşünürsek birçok üründe yaşadığımız yurtdışından daha pahalı satılma durumu bu ürün için geçerli olmuyor. Çok nadir de olsa bu durum bizler için sevindirici.

Cihaza gelince, bu cihazın özelliği blu-ray diskleri oynatmasının yanında tüm yeni nesil ses formatlarını (TrueHd, DTS HD-MA) çözmeden bitstream olarak AVR'ye yollayabiliyor. Tek dezavantajı yeni nesil ses formatları için yeni nesil bir AVR'ye (Yamaha RX-V663, Onkyo TX-SR605, 606... gibi) ihtiyacımız olması.

Saygılarımla....

• Çok pahalı yaw... 250 - 300 civarı olursa alırım ancak.
  • Bir düzeltme yapmak istiyorum. Amazon -Amerika fiyatı pek gerçeği yansıtmıyormuş. Bu cihazın Amerika satış fiyatı 499 $ yani yaklaşık 600 ytl.

http://www.bestbuy.com/site/olspage.jsp?skuId=8532974&type=product&id=1186008217564&ref=09&loc=01&srccode=cii_5766179&cpncode=18-10072516-2
  • 5.1 ya da 7.1 analog ses çıkışı var mı bunda acaba ?
  • 5.1 analog mevcut
  • Hesaplı bir blu-ray oynatıcı almayı düşünenler için güzel fiyat. 492YTL
    http://www.koysepete.com/en+ucuz+panasonic+dmp-bd30+blu-ray+oynatici+103094.aspx
  • quote:

Orjinalden alıntı: korcin

5.1 analog mevcut

Dahili HD kod çözücüsü olmadıktan sonra ne yapsın vatandaş onu ! O sadece normal SD DVD sesi içinmiş.
  • bu da bir alternatif olabilir...
    http://eshop.panasonic.com.tr/liste/ikincielsg
  • Gerçekten fiyat yurtdışına göre iyi ama onu destekleyen medyalar pahalı olduktan sonra bir anlamı kalmıyor.En uygun BD 50 YTL civarı ve çeşit çok fazla değil.Sanırım daha 1 senesi var
  • Filmleri kopyalanıp 10Ytl lere düşmeden Blu-Ray alınmaz hadi oyuna 100Ytl veriyoruz takasına 20Ytl veriyoruz ama günlerce oynuyoruz online modu da güzelse bir sene oynuyoruz ama 2 saatte bitecek bir eğlenceye 50Ytl verilmez hele benim gibi filmleri arşiv yapma merakı olan biriyseniz olacak iş değil
  • BD30 bir bluray player olarak zayıf bir üründür.

Şu an piyasada 150YTL lere kadar düşmüş olan Toshiba Ep30 HD DVD player la üzerindeki V-DAC üniteleri aynıdır. Bu parayı hak etmeyen bir ürün olduğunu düşünüyorum. Fakat BD10 cidden iyi bir ürün.
  • Bir kaç ay önce gazetede okumuştum 12 ve 18 ay arası bir sürede Blu-Ray player fiyatları inanılmaz düşecekmiş hem versionları da yüksek olacakmış filmlerde ki bağzı yeni özellikleri sadece bu playerlar açacakmış
    bence en güzeli beklemek
    fiyatlar indimi zaten PANASONIC alınmaz bu işi en sağlam yapan firma PIONEER ve ONKYO hem çok kaliteliler hemde YU-MA-TU'lar gibi tüm kopyaları oynatıyorlar.
  • tamam da bu markaların dvd playerları bile ne kadar indi ki hala,
    şu an bir onkyo dvd player kaça alınır ?

quote:

Orjinalden alıntı: nightmare666

Bir kaç ay önce gazetede okumuştum 12 ve 18 ay arası bir sürede Blu-Ray player fiyatları inanılmaz düşecekmiş hem versionları da yüksek olacakmış filmlerde ki bağzı yeni özellikleri sadece bu playerlar açacakmış
    bence en güzeli beklemek
    fiyatlar indimi zaten PANASONIC alınmaz bu işi en sağlam yapan firma PIONEER ve ONKYO hem çok kaliteliler hemde YU-MA-TU'lar gibi tüm kopyaları oynatıyorlar.

• Orjinalden alıntı: Thai-Fun

tamam da bu markaların dvd playerları bile ne kadar indi ki hala,
    şu an bir onkyo dvd player kaça alınır ?

Orjinalden alıntı: nightmare666

Bir kaç ay önce gazetede okumuştum 12 ve 18 ay arası bir sürede Blu-Ray player fiyatları inanılmaz düşecekmiş hem versionları da yüksek olacakmış filmlerde ki bağzı yeni özellikleri sadece bu playerlar açacakmış
    bence en güzeli beklemek

Standartlaşırsa hepsi ucuzlar bunun için de zaman gerek ONKYO'nun fiyatı yine biraz uçuk olur belki ama PIONEER'ın fiyatlarının çok ineceğine eminim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nightmare666 -- 6 Ağustos 2008; 16:23:47 >
  • Philips de piyasaya girmeden ucuzlamaz bunlar.
  • evet merak ediyorum baştan beri BLU-RAY tarafında olmasına rağmen bi adı geçmiyor PHILIPS BLU-RAY Player ların..

quote:

Orjinalden alıntı: Mr_Thunder

Philips de piyasaya girmeden ucuzlamaz bunlar.
  • Yurtdışı av sitelerinden birinde bir Philips Bluray oynatıcının testini görmüştüm. Ama Tr.'de yok hala. O sitede de o model için diğerlerinden yavaş denildiğini hatırlıyorum.

Bu arada dün gördüm Samsung BDP 1500 modelini de çıkarmış. Oldukça zarif ve gözalıcı bir görünümü var. Ama 1400 modelindeki analog çok kanal yerine 2.1 analog deniliyordu. Yani anlayacağımız artık yeni çıkan Bluray oynatıcılar korkarım ki sadece yeni nesil HDaudio dekoderli amfilere göre olacak gibi
  • http://www.ekonomikticaret.com/ProductList.aspx?_page=1&_catId=5062 Ben bd 30 aldım upscale çok güzel normal dvdd bile kaliteli görüntü verdi bir yeni nesil ses formatını (1.3) destkliyor tavsiye ederim.
  • Ben bayramdan 1 gün önce doğubank'tan aldım fiyatı 540 ytl KDV dahil. Özellikleri şu anda piyasada olan birçok BDoynatıcıdan daha iyi ve fiyatı çok hesaplı. DVD leri çok kaliteli bir şekilde upscale ediyor televizyonum HDready olduğundan 1080i ve 720P denedim ikisindede çok kaliteli görüntü elde ettim. Ayrıca divx desteğide var ve hdmi 1.3 deep color özelliğide çok güzel. Neticede piyasadaki en kaliteli BDoynatıcı olduğunu söyleyebilirim.
  • Elinizde bu cihaz olduğuna göre sormak istiyorum, eğer denediyseniz:
    SD kart içindeki divx filmleri oynatabiliyor mu? srt altyazıları gösterebiliyor mu? Bir basamak daha ileri gidebilirsek, şu mesajımda belirttiğim AVIAddXSubs ile divx içine iliştirilmiş altyazıları gösterebiliyor mu? divx içinde srt
    PS3'ün gösterdiği m2ts formatındaki 720p veya 1080p görüntüleri, DVD'ye yazdığınızda gösterebiliyor mu (amaç indirilen mkv dosyaları re-encode etmeden seyretmek)?
    SD karttan divx gösterebiliyorsa yeni divx player alacaklara 720p içerik gösterebileceği için iyi bir seçenek olacaktır
    Teşekkürler
    quote:

Orjinalden alıntı: xman12345xyz

Ben bayramdan 1 gün önce doğubank'tan aldım fiyatı 540 ytl KDV dahil. Özellikleri şu anda piyasada olan birçok BDoynatıcıdan daha iyi ve fiyatı çok hesaplı. DVD leri çok kaliteli bir şekilde upscale ediyor televizyonum HDready olduğundan 1080i ve 720P denedim ikisindede çok kaliteli görüntü elde ettim. Ayrıca divx desteğide var ve hdmi 1.3 deep color özelliğide çok güzel. Neticede piyasadaki en kaliteli BDoynatıcı olduğunu söyleyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asus535 -- 8 Ekim 2008; 13:33:43 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.