Şimdi Ara

Panasonic 65VT50 Rainbow Effect Sorunu Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
3.073
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Konuların içinde bu probleme istinaden herhangi bir şikayet ya da öneri bulamadığım için başlık açmak durumunda kaldım.

Dün teslim aldığım Panasonic 65VT50 televizyonda tam karşıdan, yeterli uzaklıktan TV'yi izlerken göz hareketleri ile birlikte oluşan yeşil renk ağırlıklı rainbow effect durumu söz konusu oldu. Eşim ve arkadaşım ile de durumu onayladık. Farklı TV'ler izlemiş evinde Sony'nin eski 3LCD TV'sini uzun yıllar kullanmış ve o cihazda bile bu effect'i yaşamamış birisi olarak ne yapmam gerekir bilemedim. Evde perde de olduğu için aynı film, aynı cihazlar ile sorunsuz bir şekilde perde de görüntü aldık.

Bu durum normal midir?
    Benim TV'me ait bir problem olabilir mi yoksa tüm 65VT50'ler için geçerli bir durum mudur?
    Herhangi bir ayar var mıdır / Yazılım Upgrade'i fayda sağlar mı?

Cihaz dün kurulduğu için çok fazla vaktim yok o yüzden hızlıca bilgisi olan, fikri olan arkadaşlarımın paylaşımını rica ederim.

Teşekkürler.

(Umuyorum konu LED / Plasma - Panasonic / Samsung / vs tartışmasına dönmez.. )

• youtube'da senin gibi problem yaşayanlar var sanırım bir bak videoları koymuşlar bende 50" olanı var en ufak bir problem yok çok memnunum TV'den hakikaten referans bir panel vt50 serisi ... elektrik tesisatınında çok iyi olması gerekiyor bunuda atlama
  • quote:

Orijinalden alıntı: archangeluso

Merhaba arkadaşlar,

Konuların içinde bu probleme istinaden herhangi bir şikayet ya da öneri bulamadığım için başlık açmak durumunda kaldım.

Dün teslim aldığım Panasonic 65VT50 televizyonda tam karşıdan, yeterli uzaklıktan TV'yi izlerken göz hareketleri ile birlikte oluşan yeşil renk ağırlıklı rainbow effect durumu söz konusu oldu. Eşim ve arkadaşım ile de durumu onayladık. Farklı TV'ler izlemiş evinde Sony'nin eski 3LCD TV'sini uzun yıllar kullanmış ve o cihazda bile bu effect'i yaşamamış birisi olarak ne yapmam gerekir bilemedim. Evde perde de olduğu için aynı film, aynı cihazlar ile sorunsuz bir şekilde perde de görüntü aldık.

Bu durum normal midir?
    Benim TV'me ait bir problem olabilir mi yoksa tüm 65VT50'ler için geçerli bir durum mudur?
    Herhangi bir ayar var mıdır / Yazılım Upgrade'i fayda sağlar mı?

Cihaz dün kurulduğu için çok fazla vaktim yok o yüzden hızlıca bilgisi olan, fikri olan arkadaşlarımın paylaşımını rica ederim.

Teşekkürler.

(Umuyorum konu LED / Plasma - Panasonic / Samsung / vs tartışmasına dönmez.. )

sayısal loto tutturmuşsunuz siz. böle bir sorun olduğunu bile ilk sizden öğrendim.
    servis çağırın sıkıntısız yenisini getirirler.

• Sanırım bana eMail den ulaşan sizdiniz?? cevapladım+
  • öğrenmeye açığız, bizde bilgilenelim

dediğim gibi sayısal loto mu olmuş yoksa yaygın bişey mi ? projektörde oluyor diye biliyordum.

vt50 ye terfi etmek üzereyken iyi gelmedi bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shockwave error -- 4 Aralık 2012; 1:56:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

Sanırım bana eMail den ulaşan sizdiniz?? cevapladım+

Can abi demek ki benim haricimde de tutturanlar varmış
    Şaka bir yana; küs müyüz abi, neden görüşmüyoruz biz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tugay bey,
    sıkıntınızı çok iyi anlıyorum. Bahsettiğiniz konunun plazmalardaki karşılığı PHOSPHOR TRAILING - rainbow effect diye bahsedilende hemen hemen aynı şey fakat DLP tekniği ile çalışan projeksiyonlarda karşılaşılıyor. Bende ilk projeksiyonumu Toshiba nın DLP modellerinden almıştım. Ancak daha ilk saniyede rainbow effect denilen o rahatsız edici durum dolayısıyla hemen LCD teknolojisi ile çalışan Panasonic PT AE 900U ya döndüm. Panasonic plazmaya gelince sizin bahsettiğiniz yeşil sarı effect yani phosphor trailing benim 50 st50 panasonic tv de de var. Hatta içiniz rahat etsin bütün plazmalarda az çok mutlaka var. Bunu her göz farketmiyor. Sizde benim gibi bunu görenlerdensiniz. Bu tamamen plazma teknolojisinden kaynaklanan bir sorun yani plazmanızda sorun yok. LCD ve LED Tv lerde bu tarz bir sorun sözkonusu değil. Yani en eski teknoloji bir LCD bile olsa bu olmuyor çünkü bu plazma içindeki gaz ile ilgili bir konu. ben de ilk zamanlarda çok rahatsız oldum ancak plazma siyahlar renk ve screen uniformity denilen ışık sızıntısı harelenme vs gibi sorunlar sözkonusu oldugunda rakipsiz. Ben 55 inch Philips 6606 led cihazımı sırf bu yüzden babama verdim.LED ve LCD bana göre seyir keyfi açısından daha zayıf. Ben plazma phosphor trailing olayına alıştım. Ama tabi 50 inchte . Sizin 65 inchte ne kadar rahatsız eder bilmiyorum. Bende 65 inch ini en kısa zamanda almayı düşünüyorum herşeye rağmen...

• Merhaba arkadaşlar,

Cevaplarınız için teşekkürler. Televizyonu üzülerek iade ediyorum.

Spesifik olarak benim televizyonumda mı sıkıntı var yoksa ev ortamına girdiğinde 65VT50'lerin tamamında benzeri durum mu oluşur bunu açıkçası bilemiyorum. Ben normalde Rainbow Effect konusunda hassas gözlere sahibim ancak ailemin ve arkadaşımın da 1. dakikada rahatsız olması pek seçenek bırakmadı.

Tepemde PT-AT5000E projeksiyon var hiç sorun yaşamıyorum.

Bundan sonra tekrar gidip 65VT50'lere bakacağım. Sorun benim TV'm demiydi yoksa hepsinde mi bu tarz hassas gözleri rahatsız eden durum var inceleyeceğim.

Ancak açıkçası kendi evim için yine 65 inch Sony LED'e döneceğim gibi geliyor.

Tekrar sonucu paylaşırım.

Not: Albani üstad uzunca cevap yazmışsın mail ile sağol, varol. symrnatronic sen de mail göndermişsin teşekkürler.

• Gel ben sana alemin kralını aldırayım,boşver Pany v.s PDP yi;bunların hepsi acemi veya kalfa;ben sana Tam USTA yı tavsiye ediyorum,ulaş bana+

Pany de elbette günümüzde alınacak zaten tek alternatif PDP ler için,ama onun da limitleri belli!

++

Trailing-effect/Phosphor/purple-snake ve benzer diğer efektler tüm PDP lerde vardır!
    Ancak bu sorunun ortya çıkma olasılığı oran olarak oldukça düşmüş olsa da,"sıfır sorun" haline
    gelememiştir;bu olay hem işin tekniği hem de HW kısmı ve son olarak Engine(sistemin tamamı olarak)
    ile alakalıdır!

NEC bunu çözmüş sayılır ancak bu panellerin piyasada yeri yok!(prof.kullanım özel üretim v.s)

Pany de ayrıca Yellow/Green-tinge sıkıntısı da vardır! en zor üretilen Green ile Yellow panelde üretilirken
    ve geçişlere bağlı olarak(burada özel bir teknik gerekiyor ve hız bağlıdır bu olay)basit anlatımıyla pixeller
    gereken değerleri(renk/hız-on/off v.s)stabil işleyemiyor/yapamıyor!!!!oluşlan gecikme de çeşitli efektler olarak size
    görünmektedir

TFT-LCD(Baclit CCFl/LED/EEFL/HCFL v.s gibi) lerin ise bu konuda çalışmaları çok farklı bir tekniktir!

Bu arada sormak istiyorum;siz panelden görüntüleri ne ile elde ediyorsunuz;yani kaynaklarınız nedir???

++

DH de maalesef bazı şeyleri tartışamıyoruz;özellikle PDP ler hk."sıfır kuruşluk" bile bilgisi olmayanlar,ciddi şekilde
    insanları ve özellikle potansiyel PDP alıcılarını yalnış etkilemektedir!kısaca aynen sallıyorlar

Örneğin yazdığım bir çok şeyi birileri sanırım kasıtlı olarak çarpıtyor ve ....yaw bunlar eskide kaldı.... veya .....yaw bu işler
    artık olmuyor.... veya .....bunlar 10 seneki önceki bilgilerdir.... gibi işin tekniğinden ve bilgisinden külliyen uzak
    abuk subuk yorumlar yaparlar! hatta bazı işi bildiğini sanan kazmalar ise bu lafları net ortamında dolaştırıp,aklınca iyilikmi
    yoksa kötülükmü yapmak istiyor,kendileri bilir bunları gari

Adam paneli görüyor "teknoloji" diyor;halbuki sistemin tamamı bir "teknikle" ilgilidir

Sıfır sorun panel yok gibi ama sıfıra çok yakın panel var tabiki

++

@edi neden küs olalım dostum ben sadece arada takılıyorum artık buraya daha çok diğer yerdeyim
    Özellikle arada girip sallama/palavra ve panel efsaneleri olan saçma sapan şeyleri düzeltmek için Pany
    başlığına giriyorum

CAN++

• Selamlar,

65VT50'yi iade ettim. Farklı mağazalarda televizyona baktım, sunuldukları ortamda (geniş alan, ışıklar, vs.) bu tarz nüansları yakalamak zor görünüyor. Ancak bir kere sorun yaşayınca insan hevesini yitiriyor haliyle..

Şimdi 65HX920 almayı düşünüyorum. Ancak onda da diğer Sony sitelerine baktığımda modelin sanki eski olduğu gibi bir izlenim oluştu bende.

Paylaşabileceğiniz fikirleriniz, önerileriniz var ise çok sevinirim.

Umarım kimse TV sahibi olurken bu tarz sorunlarla karşılaşmaz. :)

Albani üstad, sana ulaş bana dediğin için e-mail atıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: archangeluso

Selamlar,

65VT50'yi iade ettim. Farklı mağazalarda televizyona baktım, sunuldukları ortamda (geniş alan, ışıklar, vs.) bu tarz nüansları yakalamak zor görünüyor. Ancak bir kere sorun yaşayınca insan hevesini yitiriyor haliyle..

Şimdi 65HX920 almayı düşünüyorum. Ancak onda da diğer Sony sitelerine baktığımda modelin sanki eski olduğu gibi bir izlenim oluştu bende.

Paylaşabileceğiniz fikirleriniz, önerileriniz var ise çok sevinirim.

Umarım kimse TV sahibi olurken bu tarz sorunlarla karşılaşmaz. :)

Albani üstad, sana ulaş bana dediğin için e-mail atıyorum.

hocam senin bu yorumunu okuduktan sonra frene bastım... panasonic 65vt50 alma arifesinde fena oldu bu haber....
    sony 65hx920 dediğin gibi artık bir eski teknoloji olmasına rağmen fiyatı yüksek, o fiyata değermi emin değilim...
    philips 60pfl9607 ise 60" ama fiyat ve ekran boyutu anlamında pek ikna edici gelmiyor nedense
    bizim gibi 65" sevdalılarının demekki daha çok işi var.... demekki 65" meraklıları olarak sana sevdanın yolları bana kurşunlar

• sayın @albani
    panasonic 65vt50 yerine önerdiğiniz alemin kralından bahsetsenizde bizde alem yapsak? nasıl olur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DoSöDoKöKo

sayın @albani
    panasonic 65vt50 yerine önerdiğiniz alemin kralından bahsetsenizde bizde alem yapsak? nasıl olur?

Zannedersem Pioneer lx6090'dan bahsediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jack_sparrow_82 -- 23 Aralık 2012; 22:50:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jack_sparrow_82

quote:

Orijinalden alıntı: DoSöDoKöKo

sayın @albani

Zannedersem Pioneer lx6090'dan bahsediyor.

vx300 sanırım... avatar filminde gökyüzünde oğlan ile kızın kuşlar ile ilk tanışma ve uçuş kısmını izledim... hareketli görüntü... arka fon sürekli hareket halinde ve kayıyor.... yani istasyonda arka fondan tren geçer gibi... bahsedilen trailing efect bu modelde vardı... özellikle bu konuya çok dikkat ederek izlerseniz fark ediyorsunuz... eğer filme veya genel atmosfere kendinizi kaptırırsanız farketmiyorsunuz...

ilave: vx300 ü bugün bir kere daha dikkatlice seyrettim....hocam dikkatli bakar isen onda da trailling efect var.... sanırım bu panel teknolojisinin bir kaçınılmaz sonucu... sen de dikkat etmeyeceksin işte, rahatsız olmak istiyorsan panel üzerindeki toz tanesi bile rahatsız eder adamı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4FEE439E4 -- 25 Aralık 2012; 23:25:06 >

• Hayırlı sabahlar bende dun 65vt50 modeline kavuştum daha önce kullandıgım47es6800 modeline göre çok ileri kıyaslamak hata aslında ama yazmak istedim albani ustad yazıların sayesınde dogru plazmayı aldıgımı dusunuyorum ızleme acım 5 mt bırde ortalama sure içersinde nasıl bi izleme yapmalıyım bu dönemde bilgilendirirsen sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

Gel ben sana alemin kralını aldırayım,boşver Pany v.s PDP yi;bunların hepsi acemi veya kalfa;ben sana Tam USTA yı tavsiye ediyorum,ulaş bana+

Pany de elbette günümüzde alınacak zaten tek alternatif PDP ler için,ama onun da limitleri belli!

++

Trailing-effect/Phosphor/purple-snake ve benzer diğer efektler tüm PDP lerde vardır!
    Ancak bu sorunun ortya çıkma olasılığı oran olarak oldukça düşmüş olsa da,"sıfır sorun" haline
    gelememiştir;bu olay hem işin tekniği hem de HW kısmı ve son olarak Engine(sistemin tamamı olarak)
    ile alakalıdır!

NEC bunu çözmüş sayılır ancak bu panellerin piyasada yeri yok!(prof.kullanım özel üretim v.s)

Pany de ayrıca Yellow/Green-tinge sıkıntısı da vardır! en zor üretilen Green ile Yellow panelde üretilirken
    ve geçişlere bağlı olarak(burada özel bir teknik gerekiyor ve hız bağlıdır bu olay)basit anlatımıyla pixeller
    gereken değerleri(renk/hız-on/off v.s)stabil işleyemiyor/yapamıyor!!!!oluşlan gecikme de çeşitli efektler olarak size
    görünmektedir

TFT-LCD(Baclit CCFl/LED/EEFL/HCFL v.s gibi) lerin ise bu konuda çalışmaları çok farklı bir tekniktir!

Bu arada sormak istiyorum;siz panelden görüntüleri ne ile elde ediyorsunuz;yani kaynaklarınız nedir???

++

DH de maalesef bazı şeyleri tartışamıyoruz;özellikle PDP ler hk."sıfır kuruşluk" bile bilgisi olmayanlar,ciddi şekilde
    insanları ve özellikle potansiyel PDP alıcılarını yalnış etkilemektedir!kısaca aynen sallıyorlar

Örneğin yazdığım bir çok şeyi birileri sanırım kasıtlı olarak çarpıtyor ve ....yaw bunlar eskide kaldı.... veya .....yaw bu işler
    artık olmuyor.... veya .....bunlar 10 seneki önceki bilgilerdir.... gibi işin tekniğinden ve bilgisinden külliyen uzak
    abuk subuk yorumlar yaparlar! hatta bazı işi bildiğini sanan kazmalar ise bu lafları net ortamında dolaştırıp,aklınca iyilikmi
    yoksa kötülükmü yapmak istiyor,kendileri bilir bunları gari

Adam paneli görüyor "teknoloji" diyor;halbuki sistemin tamamı bir "teknikle" ilgilidir

Sıfır sorun panel yok gibi ama sıfıra çok yakın panel var tabiki

++

@edi neden küs olalım dostum ben sadece arada takılıyorum artık buraya daha çok diğer yerdeyim
    Özellikle arada girip sallama/palavra ve panel efsaneleri olan saçma sapan şeyleri düzeltmek için Pany
    başlığına giriyorum

CAN++

hocam selamlar,
    uzun zamandır 55" tv almaya çalışıyorum fakat henüz başaramadım.

şıklığı ve tavsiyeleriniz yüzünden 55hx850 de gözüm var ama pahalı.
    bugün mediamarkt'ta panasonic 55vt50 4700 tl ye düşmüş,
    yerinde incelemem de çok kısık ışık verdiğini ekranın çok sönük olduğunu gördüm, belki mağaza çok aydınlık olduğundan belki de ayarlarını iyi yapamadıklarından. ama led tvler spot gibi parlarken 55vt50 baya bir dimmerla kısılmış gibi hali vardı.
    bu beni biraz korkuttu
    sizce 55vt50 bu fiyata alınır mı

• quote:

Orijinalden alıntı: geem
    hocam selamlar,
    uzun zamandır 55" tv almaya çalışıyorum fakat henüz başaramadım.

şıklığı ve tavsiyeleriniz yüzünden 55hx850 de gözüm var ama pahalı.
    bugün mediamarkt'ta panasonic 55vt50 4700 tl ye düşmüş,
    yerinde incelemem de çok kısık ışık verdiğini ekranın çok sönük olduğunu gördüm, belki mağaza çok aydınlık olduğundan belki de ayarlarını iyi yapamadıklarından. ama led tvler spot gibi parlarken 55vt50 baya bir dimmerla kısılmış gibi hali vardı.
    bu beni biraz korkuttu
    sizce 55vt50 bu fiyata alınır mı

yüksek kontrastlı led tvleri seyrettikten sonra plazmalar ve tabiiki vt50 serisi dediğiniz gibi sönük gibi kalıyor...
    heleki samsung 7000-8000 serilerinden sonra diğer tvlere göre abartı kontrast olduğunu farkediyorsunuz...
    ama ne yazıkki çoğu insan bu abartı kontrastı ve vivid renkleri seviyor... yani gerçeğin ötesinde bir görüntüyü seven çok
    plazma görüntüsündeki kontrast az geldiyse bari daha dengeli bir kontrast ve renk skalası sunan philips 7000-8000 veya 9000 serilerine bir bakın... bimeks de Philips 55PFL7007 3749TL ve Philips 55PFL8007 4799TL.... sanırım fiyat iyi fiyat....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4FEE439E4 -- 7 Şubat 2013; 13:59:35 >

• @geem

Piyasa maalesef inanılmaz hatalı,kasıtlı(özellikle PDP lere karşı),PDP leri hiç tanımayan veya içini açıp da ülen bunun içinde ne var diye bilmeyen
    ve genel olarak eski-yalan yalnış önyargılar ile bizim memlekette panel satılıyor!
    Ayrıca TR de hala bir PDP nedir ve nasıl kullanılır ise sadece prof.kullanıcılar hariç bilen yok!

PDP ler,bir kere TFT-LCD ler gibi all-in-one uygulamalar için uygun değildir,kaldıki sistemleri ve yapılarıda buna uygun değildir!

İnsanlar hala eskisi gibi olaya bir "Televizyon" cihazı gibi bakıyor ama burada sistem bir şekilde teknik olarak ikiye ayrılmaktadır!

1-PDP
    2-TFT-LCD

PDP lerin asıl ve ana amacı "FILM" içindir,çünkü yapıları tamamen buna uygun olup,bu iş de LCD den çok çok daha iyidir!

PDP den daha iyi sistem ise,ilk olarak "Sinema"(hala bu işin lideri budur tartışmasız) veya Projector dür

PDP kısmen PJ yakın ve bu sistem gibi resim üretebilen panel tipidir,LCD leri geç bir kalem,bunlar Ligin en sonunda
    hatta bazılarının aldığı markalar ve kullanılan ayarlar ile Küme düşüyorlar yaw

++
    Contrast için bazı bilgiler vereyim de o zaman daha net anlaşılsın!(biz CR değeri olarak ANSI-Native olana bakarız;Dynamic gibi bir Samy
    sallamacısının çıkardığı değerlere bakılmaz) buyrun şimdi,Native CR lere

Pany VT50>>13.900;1
    Sony HX850>>1.498;1(aynı Modülü kullanan diğer sony ve Samy paneller de yaklaşık böyledir veya biraz daha aşağıdadır)
    Sharp ELITE>>(dünyanın en iyi paneli!)>>3.483;1
    Tosh SV685>>(bu paneli kullanıyorum ve örnek olsun diye de CR değerini de özellikle veriyorum şimdi)>>2.300;1

İyi de bir LCD panelin hatta Sharp-ELITE ni örneğin nasıl Natice CR si düşük/kötü veya bir LCD panele göre kötü olabilir!!

Senin büyük ihtimalle de bu gözlemine göre PDP ile de pek işin olmaz gibi geliyor bana ve o zaman hangisi gözüne iyi geliyorsa LCD olarak
    onu alacaksın ve netice de 850 de LCD ler için de en iyisidir

Siz ayrıca olayı salt "fiyata" bağlarsanız yine yalnış adreste dolaşırsınız! bu şekilde bir mukayese hem doğru olmaz hemde insanı yanıltır!

Siz hala PDP mi yoksa TFT-LCD mi diye bir karar vermeyip,üstelik o yaptığınız mağazadaki izlenimde yalnıştır!

Size ilk tavsiyem;PDP ler için;forumdaki başlık kirliklerindeki Pany başlıkları ve bazılarının hiç bir şeyden bilgi sahibi olmadıkları başlıklardan vazgeçip
    "Pananasonicliler" başlığından,en azında PDP işini öğrenmeniz veya oradan kullanıcı yorumlarını ve benim msg larımı tarayarak durumu netleştirin!
    Veya bizim Pio başlığına gelin,orası ise PDP TR den en doğru tek adresidir

Yine takılırsan o zaman bana dönersin++

• @Dosö
    @albani
    hocam tüketim artık çok hızlı ve biz birer tüketici olarak önümüze sunulan tüketim mallarını tüketiyoruz, yoğun olarak(ucuz ve çok üretim nedeniyle) sunulan mal ise dynamic özellikli samsung tipi led tvler oluyor. haliyle biz de senelerdr bunların bu parlak görüntüsüne alışmış oluyoruz. belki de bu yüzden bu plazmaya bakınca bana sönük geldi.
    bahsi geçen vt50 ne kadar müthiş bir görüntü üretirse üretsin aydınlık bir ortamda düşük parlaklıkla ürettiğinden detayları görebilmemiz hemen hemen imkansız oluyor. Belki de doğru hazırlanmış bir ortamda bu TV'lerin ürettiği görüntü ve detay ve renkler tam olarak anlaşılabilir, eğitimli gözlere müthiş zevkler yaşatabilir. sonuç itibariyle google abimize sorduğumuzda bir çok ehil kişinin vt50'yi referans ekran olarak gösterdiğini görüyoruz.

Ben uzun süredir kendime, ben TV yi nasıl kullanıyorum, nelere ihtiyacım var ve bunu ne karşılar diye sordum. sorumun cevaplarını bulmak bile uzun zaman aldı. daha sonrasında ise F/P incelemeleri arasında dalıp gittim. Çünkü büyük ekranların fiyatları çok yüksek, ve herşeyi birden sunan bir all in one bulmak hemen hemen imkansız. neyin iyi olduğunu bilseniz bile, neyi seçerseniz seçin mutlaka istediğiniz birşeyden ödün veriyorsunuz.
    Albani bey ve onun gibi bir kaç kullanıcı daha, teknik bilgiler ışığında kullanıcılara bir yol haritası sunuyorlar, ama elbette ki gideceğimiz yeri söyleyemiyorlar. biz de bu haritaları alıp yol göstericiliklerinden faydalanarak kendi gideceğimiz yeri seçiyoruz.

Yazılıp çizilenler beni kesinlikle film izlemek için en doğru görüntünün PDP 'de elde edildiğine ikna etti, fakat ben bluray player almayı hiç düşünmedim, ripli filmler izliyorum, çünkü hızlı tüketiyorum, tv karşısına geçip doğru ortamı yaratmak için emek verecek kadar videophile değilim, PDP doğru kullanacağımdan, dorğu rodaj yapacağımdan emin olamadım. Öyle bir emek vermeyi göze alamadım. ben bir paket hizmet sunulmasını istiyorum sanırım. LED alışık olduğumuz kolay tüketimi bize sunuyor, ama PDP biraz teknik, emek ve merak işi.

dün o mu bu mu PDP yi gidip alsam mı, gerçekten kullanabilir myiim led alırsam neden PDP almadım kötü görüntü izliyorum diye kafayı yermiyim, yoksa gidip hx850 ye parayı bassam mı? o kadar çok parayı kullanmayacağım özelliklere verdim diye pişman olur muyum falan diye düşünürken bir anda internette bulduğum bir vatandaştan uygun fiyata 55es7000 satın aldım, (açılmamış kutuda ikinci el, şimdi kurulum bekliyorum) özellikle fiyatıyla beni çekti.
    LCD'den LED'e geçiş yapmış oldum.
    Belki bir dahaki tv'mde PDP'ye geçiş yaparım, belki de OLED furyası iyice alıp yürümüş olur.

yardım ve yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: geem
    @Dosödoköko
    @albani
    ..............
    filan falan.....
    .....................

hocam "malın iyisi" ile "iyi bir alışverişi" karıştırmamak lazım.... bunu karıştıran da çok ne yazıkki...
    siz demekki iyi bir alışveriş peşindeydiniz.... belki iyi ifade edemediniz...
    yani beylik deyimle f/p arayışı... benim deyimimle fayda/maliyet oranı yüksek bir ürün satın almak peşinde....
    malın iyisi iki misli para ise iyi olarak kalsın diyebilirsiniz.... eğer iyiye yakını çok iyi fiyata almışssanız iyi alışveriş o dur...
    aldıysanız sıra şimdi keyfini sürmekte... nasıl ki doğduktan sonra hayatın tadını çıkarmak gerekiyor ise..... hayırlısı olsun güle güle kullanın.....

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.