Şimdi Ara

palio 1,3 multijet yakıt tercihi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • selam arkadaşlar dün petrolden yakıt alırken bana dedılerki euro dizel almana gerek yok kırsal motorın al fiat olarak baya farkediyo dedıler bnde hemn motora bı zararı olur mu dıe sordum bana hıc bı zarar olmaz bmw ler passaatlar sureklı alıyo dedıler bu konuda bılgısı olan arkadaslar war mı ? euro dızel yerıne kırsal motorın koysam bı sakıncası olur mu??

• diyen halt etmiş turbo dizele kırsal motorin gitmez kardeşim gelme milletin gazına bilen bilmeyen konuşuyor
  • Litrede 8 kurus icin aracinizi riske atmaya deger mi?
  • bugün alırsın bir depo kullanırsın hiçbirşey olmaz.Aradan -56 ay geçer turboda enjektörlerde dizel pompasında arızalar başlar ondan sonra yandın.Bu saydığım parçalar arabanın kendisinden pahalı...

Serviste bir Linea gördüm dizel gıcır gıcır ama arızalı nesi var diye sordum(Araç daha 1 yaşında) Dizel pompası arızlanmış.Sebep Kırsal motorin.

Yeni nesil dizel araçlarda euro dizel kullanılır.Bunun tartışması yok.İsteyen diğerindende kullanır ama şans işte belki 3 yıl birşey olmaz belki 3 ayda motoru eline alır..
  • Benim bildigim kadarı ile Turbo dizel araçlarda degil de Common Rail dizellerde sorunlara yol açıyor. Sonuçta Turbo dizel yeni bir teknoloji degil 80 li yılların sonunda da turbo dizel araçlar vardı ve o zamanlar Euro Dizel normlarında akaryakıt yoktu. 2000'li yıllarda common rail dizellerin yaygınlaşmaya başlamasıyla akaryakıt kalitemiz yükseldi.
  • arkadaslar verdıgınız cevaplar ıcın hepınıze tesekkur edıyorum
  • kara duman atma sabahları geç çalışma araçta yıgılma başlar bi 8 -9 ay sonra
  • o adama kalsa 10 numarayağda yakar bir şey olmaz mis gibi olur az da yakar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.