Şimdi Ara

P760 L9 Bootloader Kilidini Açma ve Jelly Bean Rootlama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
1
Favori
4.849
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herşeyden önce belirteyim arkadaşlar bootloader kilidini açarsanız cihaz garanti dışı kalır sonradan çıkacak sıkıntılarda mesuliyet kabul etmem. yazmadın falan demeyin :)

bootloaderı açmadan root etmek istiyorsanız sizi böyle alalımhttp://forum.donanimhaber.com/m_72866775/tm.htm

bootlader kilidini açınca clockworkmod recoveryden ufak bi zip yükleyerek cihazı root edebilirsiniz. cyanogenmod 10.1gibi custom romlar yükleyebilrisiniz. rom yedekleme yapabilirsiniz.

anlatıma geçeyim

http://www.multiupload.nl/R0UZ9TM5CY bu bootloader açmak ve recovery yüklemek için gerekli
    http://www.multiupload.nl/NINL0HQMF1 bu dosyada root etmek için bu zip i olduğu gibi hafıza kartınıza atın.

üstteki linkteki rarı c:\ ye çıkarın c:\unlockl9 olarak. c:\unlockl9\unlockl9 gibi olmasın. sonra telfonunuzu bilgisayara bağlayın lg yazılımı seçili olsun. klasördeki Flash_Bootloader.bat ı çalıştırın telefonunuz siyah ekran üzerine beyaz yazılı olarak açılacak bootloader kilidi açmak isteyip istemediğinizi soracak son kez düşünün eğer kilidi açarsanız tekrar geri dönüşü yok garantiniz gider ancak daha kolay root ve farklı romlar cyanogenmod 10.1 gibi romlar yüklemenize olanak sağlar.

eğer bootloader kilidini açmak istiyorsanız ses açma tuşuna
    eğer bootloader kilidini açmak istemiyorsanız power tuşuna basın.

buraya kadar okuduysanız kilidi açmışsınız demektir :)
    eğer kilit açıldıysa aşağıdaki resimdeki gibi görünecektir

telefona dokunmayın bu şekilde kalsın (fastboot ekranında). şimdi sırada cwm touchrecovery kurmada.

Flash_Recovery.bat çift tıklıyoruz cmd işlemi bittiğinde dokunmatik cwm recovery kurulmuş olacak. (komut satırında sayılar falan belirecek)

son olarak kabloyu sökün, pili çıkarın yada 10 sn power a basılı tutun telefon kapansın. telefonu açın açtıktan sonra Reboot2Recovery.bat dosyasını çalıştırın ya da telefon kapalıyken ses kısma+ home tuşu (ortadaki düğme) + power tuşuna basılı tutun cwm recovery'e geçin.
    şimdi recoveryden hafızakartına attığınız UPDATE-SuperSU-v1.25.zip dosyasını yüklediğimizde root işlemi gerçekleşecek
    recovery e geçtiğimizde install zip from sdcard diyoruz sonra choose zip from external sdcard diyoruz UPDATE-SuperSU-v1.25.zip dosyasını buluyoruz yes diyoruz yğkleme birkaç saniye sürecek. sonra geri geri diyip reboot system diyoruz telefon yeniden başlayacak. artık telefonumuz rotlandı.

cwm recoveryden farklı romlar yüklebilirsiniz yedeklerini de alabilirsiniz. recovery e geçmek için telefon kapalıyken ses kısma+ home tuşu (ortadaki düğme) + power tuşuna basılı tutuyoruz telefon titrediğinde power tuşunu bırakıyoruz telefon recoveryden açılıyor.

fastboot ekranında sorun yaşayanlar!!! fastboot ta flash_recovery.bat çalışmıyorsa fastboot driver bilgisayarınızda yoktur.

http://www.multiupload.nl/LOJV80SF1X dosyayı indirin ve bi yere çıkarın. telefon fastboot ekranında ve kablo takılıyken bilgisayarınızdan aygıt yöneticisine gidin ünlem işaretli olan android 1.0 yazılı yere sağ tıklayıp sürücü güncelleştir diyip bilgisayarımda ara diyin ve biraz önce indirdiğiniz klasörü gösterin. işlemi doğru yaparsanız sıkıntı olmayacaktır. daha sonra Flash_Recovery.bat a çift tıklayın recoveryniz kurulmuş olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uruh -- 29 Haziran 2013; 20:12:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: uruh

........

artık telefonumuz rotlandı.

cwm recoveryden farklı romlar yüklebilirsiniz yedeklerini de alabilirsiniz.recovery e geçmek için telefon kapalıyken ses kısma+ home tuşu (ortadaki düğme) + power tuşuna basılı tutuyoruz telefon titrediğinde power tuşunu bırakıyoruz telefon recoveryden açılıyor.

@uruh, L9 sahipleri olarak gerçekten çalışmalarından ve yardımlarından faydalanıyoruz.Yazıların sayesinde;oldukça kararsız kalmama rağmen yine de dayanamadım ve telefonun bootloader kilidini açtım ve buradaki yöntemle rootladım.
    Verdiğin emek için teşekkür ederim.

Yalnız,konuda kırmızı ile alıntıladığım kısmı düzeltebilirsen;konudan faydalanacak olan arkadaşlar yanlışlıkla telefonlarına hard format atıp telefonlarını formatlamamış olurlar.Aksi halde telefon açıldığında ise tüm verilerini kaybetmiş olurlar.Ben de son anda farkettim ve ses açma + home + power ile recovery e girdim.

ses açma(+) + home + power ==> Recovery
    ses kısma(-) + home + power ==> Hard Format

Ekleme : LG yazılım modu ile birlikte,geliştirici seçeneklerinde usb hata ayıklama işaretli olmalı.Buna rağmen Flash_Bootloader.bat çalışmaz ve waiting hatası verirse ; usb hata ayıklama işaretli olarak telefonu reboot edip işlemlere baştan başlamak gerekebilir.

@uruh

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi f@tih -- 13 Mayıs 2013; 0:33:11 >

• ben bu işlem uygulicamda telefon sadece rootlanmış oluyor değil mi? Ayrıca farklı romlarda yüklemek istiyorum MIUI gibi. Bu işlemi yapmak zorudayım heralde ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: xhoOp

ben bu işlem uygulicamda telefon sadece rootlanmış oluyor değil mi? Ayrıca farklı romlarda yüklemek istiyorum MIUI gibi. Bu işlemi yapmak zorudayım heralde ?

Telin bootloader kilidini açarak Clockwork recovery (Cwm) yüklüyorsunuz.Daha sonra cwm'den manuel olarak rootluyorsunuz.
    @uruh arkadaş yapılacakları güzelce izah etmiş.buradaki işlemleri uygulayarak custom firmware yükleyebilirsiniz.ama L9 için miui var mı bilmiyorum.daha doğrusu yok diye biliyorum.aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=2072

• quote:

Orijinalden alıntı: f@tih

quote:

Orijinalden alıntı: xhoOp

ben bu işlem uygulicamda telefon sadece rootlanmış oluyor değil mi? Ayrıca farklı romlarda yüklemek istiyorum MIUI gibi. Bu işlemi yapmak zorudayım heralde ?

Telin bootloader kilidini açarak Clockwork recovery (Cwm) yüklüyorsunuz.Daha sonra cwm'den manuel olarak rootluyorsunuz.
    @uruh arkadaş yapılacakları güzelce izah etmiş.buradaki işlemleri uygulayarak custom firmware yükleyebilirsiniz.ama L9 için miui var mı bilmiyorum.daha doğrusu yok diye biliyorum.aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=2072

cyanogenmod 10.1 rc versiyonu mevcut o yüklenebilir. değişik kerneller var 1300 mhz e kadar oc yapılmış falan.

• quote:

cyanogenmod 10.1 rc versiyonu mevcut o yüklenebilir. değişik kerneller var 1300 mhz e kadar oc yapılmış falan.

Ben dün buradaki kerneli yükledim.Busy box da yüklü olmasına rağmen kernel panic hatası verdi.wipeleri mi yapmam gerekiyordu yoksa?programlar silinmesin diye yapmak da istemedim.Araştırdım ama göze çarpan düzgün bir kernel de bulamadım.Tavsiye edebileceğiniz başka bir kernel var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi f@tih -- 15 Mayıs 2013; 15:59:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: f@tih

quote:

Ben dün buradaki kerneli yükledim.Busy box da yüklü olmasına rağmen kernel panic hatası verdi.wipeleri mi yapmam gerekiyordu yoksa?programlar silinmesin diye yapmak da istemedim.Araştırdım ama göze çarpan düzgün bir kernel de bulamadım.Tavsiye edebileceğiniz başka bir kernel var mı?

kernel yapan iki kişi var zaten diğerinide deneyin kernel paniği bazı kişilerde oluyor. bende olmadı. ben denedim ama pek hoşuma gitmedi o yüzden stock kernel kullanıyorum. diğer kernel linki burda

• Linkler bozuk yenileyin !!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurjones

Linkler bozuk yenileyin !!!

• CM10.1 rc yukledım yukleme ekranında kaldı !
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurjones

CM10.1 rc yukledım yukleme ekranında kaldı !

wipeleri yapmışmıydınız?olmazsa wipeleri yapıp tekrar deneyin.
  • SAOL dostum yaptım oldu.
  • turkcell t10 ıcın varmı bu program birde lınkler kırık teşekkur ederım
  • quote:

Orijinalden alıntı: sezginmuslu

turkcell t10 ıcın varmı bu program birde lınkler kırık teşekkur ederım

t10 forumuna bakın ben kullanmadığım için bişey diyemicem.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sezginmuslu

turkcell t10 ıcın varmı bu program birde lınkler kırık teşekkur ederım

t10 forumuna bakın ben kullanmadığım için bişey diyemicem.

zippyshare linkleri sağlam.
  • Merhaba. Öncelikle forumda Optimus L9 için nasıl root atılacağını anlattığınız için teşekkürler. Fakat benim bir sorunum var. Bootloader kilidi açma yerine kadar herşey yolunda gitti. Ekrana kilidi açtıktan sonraki görüntü de geldi. Siz orda bekleyin ve Reboot2Recovery.bat dosyasını çalıştırın demiştiniz. Çalıştırdım fakat hiçbirşey olmadı. Siyah ekranda ingilizce olarak cihazın beklendiğini yazıyor ama ne cihazda nede bilgisayarda hiçbirşey olmuyor. Manuel olarak recovery menüsüne girmek istediğimde ( ses kısma home power ) telefona her seferinde kendini fabrika ayarlarına alıyor. Ayrıca revovery menüsüne gireceğim sıra ekrana yeşil android geliyor altında mavi bişe doluyor fakat telefon açılınca kendine format atmış oluyor. Lütfen yardımcı olur musunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dogan61selim

Merhaba. Öncelikle forumda Optimus L9 için nasıl root atılacağını anlattığınız için teşekkürler. Fakat benim bir sorunum var. Bootloader kilidi açma yerine kadar herşey yolunda gitti. Ekrana kilidi açtıktan sonraki görüntü de geldi. Siz orda bekleyin ve Reboot2Recovery.bat dosyasını çalıştırın demiştiniz. Çalıştırdım fakat hiçbirşey olmadı. Siyah ekranda ingilizce olarak cihazın beklendiğini yazıyor ama ne cihazda nede bilgisayarda hiçbirşey olmuyor. Manuel olarak recovery menüsüne girmek istediğimde ( ses kısma home power ) telefona her seferinde kendini fabrika ayarlarına alıyor. Ayrıca revovery menüsüne gireceğim sıra ekrana yeşil android geliyor altında mavi bişe doluyor fakat telefon açılınca kendine format atmış oluyor. Lütfen yardımcı olur musunuz?

+up

• Bende de aynı sorun mevcut akşamdan beri uğraşıyorum aynı noktayı aşamadım yardımcı olabilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagribeg

Bende de aynı sorun mevcut akşamdan beri uğraşıyorum aynı noktayı aşamadım yardımcı olabilir misiniz?

bir up daha
  • quote:

Orijinalden alıntı: o.aydınlı

quote:

Orijinalden alıntı: cagribeg

Bende de aynı sorun mevcut akşamdan beri uğraşıyorum aynı noktayı aşamadım yardımcı olabilir misiniz?

bir up daha

konuyu düzenledim. tekrar göz atarsanız sıkıntıyı halledersiniz. kusura bakmayın biraz yoğunum pek bakamıyorum bu ara.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.