Şimdi Ara

p5b e6600 buraya kadar gelebıldım yardım!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • oc ıle yuzde 20 den fazla ılerı gıdemedım....bios ekranım

AI TUNİNG MANUAL
    CPU FREQUENCY 320
    DRAM REQUENCY DDR-2 800
    PCI EXPRESS FREQUENCY AUTO
    PCI CLOCK SYNCHRONİZATİON MODE AUTO
    SPREAD SPECTRUM DİSABLE
    MEMORY VOLTAGE 1.90V
    CPU VCORE VOLTAGE 1.3875V
    FSB TERMİNATİON VOLTAGE 1.3V

kuzey koprusu ayarlarını bılmıyorum ıslemcımı 2.4 den en fazla 2.880 e cıkartabıldım. everestten baktıgımda degısen bır sekılde bı 1.900 ve 2.880 degerlerını gosterıyo.ayrıca bılgısayarıma sag tıklatıp ozellıkler dedıgımde ıse her zaman 2.4 gosterıyo sankı hıc overclock yapmamısım gıbı..cpu-z programında da her zaman 1.900 cıvarında bır degerı gosterıyo.. bunları anlamadım. ve neden bıraz bı asırtma daha yaptıgımda hemen bılgısayar gocuyo..ne yapmam gerekıyo..eksık bılgı vermıssem lutfen soyleyım hemen yollarım ben. sureklı ızlıyo olucam artık su noktayı gecmek ıstıyorum....

• yardım eden yokmu
  • 1.4v ile 3.3ghzde stabil
  • p5b anakartta 800 mhz ın ustune cıkabılıyormuyum oc ıle
  • kendim buldum teşekürler...artık 3000 şimdilik yavaş yavaş arttırıyorum.....
  • daha da astım kendımı 3366 artık......hehehehe
  • dahada tesekkurler.... saolun....3500 cıkarmayı basardım sadece sıcaklık 50 derecenın ustune cıktı...neyse bu kadar yeterlı sımdı de ekran kartına gelelım....sizde olmasanız....bu forum cok ıse yarıyo valla...
  • ne kadar voltaj verdin?ben 1.48 ile 3.4 anca tam stabil olabiliyorum.
  • Benimkinde 3.6 gördüm ama stabil değil. 3.5ghz'de stabil ama çok ısınıyor 3.3 veya 3.2 ideal(ben yinede çok ihtiyacım olmadığı için 3.0 da kullanıyorum nede olsa oc sonuçta işlemciye boşuna yüklenmeyelim)
    Buarada bende voltaj otomatikte duruyor hiç dokunmadım oraya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Harimole -- 18 Şubat 2008; 20:30:31 >
  • en fazla 3.5 gordum sonrda daha fazla ugrasmadım. 3.5 de stabıl calsııyordu hala. yenı bır cpu zalman fan aldıgımdan ısı o kadar sorun olmuyor benım ıcın. voltajı 1.38 yapıyorum bu degerlerde cok rahat 3.4 e cıktım. voltaj sorunum cıkmadı hıc.carpanı 8 yaptım cpu frequencyı de 400 yaptım ve ramlerde eskıden 667 ıdı p5b malesef 800 den fazla desteklemedıgı ıcın su an en fazla 800 de kullanalabılıyorum bu nedele 3.5 den fazla overclock yapamıyorum su an ıcın anakarta takılıyorum. yakında bır zamanda anakartı degıstırıcem ve ekran kartım ıcın ıyı bır sogutucu alıp ona baslıcam overclock a. su an ıcın bılgısayar manyak hıc bır yavas hareketını gormedım. acıkcası bu bılgısayarı 2006 senesının sonunda aldım ve cok para vermıstım ve performancını alamadıgıma ınanmıstım ama sımde goruyorum kı bır kac ayardan sonra bu alet ucuyormus. tek eksıgım bır anakart ve bırde ekran kartı ıcın dusundugum bır sogutucu... sormak ıstedıgınız ır sey olursa aynı anakart ve ıslemcıye yakın kullananlar yardımcı olmaya calsıırım. be yaklasık yarım senedır aralıklarla ugrasıyorum bu ısle bırseyler ogrendıgıme ınanıyorum . yardımcı olabılırsem ne mutlu bana

• Dostum pci express frequencyi 100e sabitle autoda bırakma ondan dolayıda cıkamayabilirsin
  • zaten artık yuzde sabıtledım bır yerde buldum arastırdım ılk verdıgım ayarlar cok gelıstı
    artık en fazla 3.5 ı gordum ama anarta takılıyorum artık daha fazla ılerleyemıyorum...
    cunku anakart ramler ıcın en fazla 800 mhz desteklıyor. ılerı cıkamıyorum dolayısıylada 3.5 den yukarıda en altı sectıgımde bıle 800 u buluyo. p5b sagolsun ama bu kadar
    yeterlı zaten daha ılerısıne cıkmama gerek yok.. ekran kartıma oc yaptım onuda %16 da bıraktım sadece 600 e 770 calıstırıyorum su an crysıs yag gıbı oynuyabılıyorum. onceden bunu yakalayamamıstım... bundan sonrası ıcın anakartı degıstırmem lazım.. bıde ekran kartı ıcın ıyı bır sogutucu.. ama gsu an ıcın zaten en ıyı sekılde belkı artık 1 yıl sonra bakarım. su an ıcın tek sorunum ekran kartının bıraz ısınması 60 dereceyı buluyor oyunda..
  • evet dediğin gibi seni engelleyen anakart. işlemcin ile çok daha ileri gidebilirsin.

bkz. benim e6600 hava soğutmayla rekorum (yanlış anlaşılmasın kendi denemelerim arasındaki rekorum )

3978.44 MHz (442.05 * 9)
    http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=308096
  • evet ben en fazla 400*9 yapabılıyorum yanı 3600 onuda daha denemedım gerekte yok ama denersem yazarım..su an ıcın x1900 gt ekran kartımada yuzde 11 kadar bır overclock la 513 u 560.....657 ıde 730 yapabıldım daha sonrasında wındows calısmayı durduruyo rıvatuner la. atı tool yada trayla yapamıyorum cunku hata verıyorlar neden anlamadım bu yuzden rıvatuner kullandım su an ıcın crysıs ı takılmadan oynuyorum medıumda kaymak gıbı ama hıgh da takılma oluyo tabı.... bu oyun canavar ne kullanıyor anlamadım bır seferde bu kadar alan acarsa bılgısayarı zorlar tabı bılenler bılırler crysıs ı....
  • senın anakart ne ustat
  • son olarak 3600 ulastım alet sıtabıl calısıyo hıc bır hata yok.. voltajı 1.5125 mı o cıvar bır yere ulastırdım.. sıcaklı yuksuzken 56 derece ekstara bır fanım daha vardı onuda taktım yuk altında 60 dereceyı buluyo..(crysis)..şimdilik benden bu kadar ulasabılcegım son noktaya kadar ulastım..ama geri 3.2 ye donuyorum..
  • quote:

Orjinalden alıntı: hunkan001

senın anakart ne ustat

Asus Maximus Formula X38
  • senın ekran kartı saglammıs kardes. cok para vermıssın ben o kadar vermem su an ıcın dun anakart arastırması yaptımda durum kotu cok para saglam bır oc ıcın anakart fıyatı en asagı 200 dolar kı en ısıyı nın fıyatı senın kı kadar sımdılık benım emektar P5B bana yeterlı 800 mhzdekı kıngston 667 3 gb lık ramlerım bana yeterli ilerisinde düşünürüm artık. ama senın kı olsaydı bı 4000 e yaklasırdım herhalde..
    bu arada yenı degerım 3600 satabil. crysis dicem gene.. hıc bır hata yok cananvar gıbı ama su andan sonra zaten 3200 yeterlı zaten ekran kartımda kısıtlıyo benım ... ama genede 3600 da stabil alet.. 1.5 kusurlu bır voltajla...
    quote:

Orjinalden alıntı: can-selcik

quote:

Orjinalden alıntı: hunkan001

senın anakart ne ustat

Asus Maximus Formula X38

• .........son noktam bundan ılerısıne gıdemıyorum....

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.